Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: ΟΛΗ η αλήθεια

  1. #31
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Πουστρίκο. .....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ένα ένα τα θυμάμαι. ....
    Συμμαθητής, "πολύ σκληρός για να πεθάνει " μαγκάκι τύπου "Μήτσος ο ρεζιλης meets Elvis Presley ",γόνος νταλικομηχανοβιου πατρός,με πάπια 90ρα , δέχεται να πάρει δικαβαλο έταιρο συμμαθητη στρίκο για να τον κατεβασει από το σχολείο στην παραλία αφού ο στρίκος του έταξε ότι θα του γεμίσει το ντεπόζιτο.
    Η συμφωνία είχε γίνει με έναν απαραβατο όρο.
    "Πουστριλικια πάνω στο μηχανάκι δεν γίνονται δεκτά "
    Έχουμε και ένα πρόσωπο σε αυτήν την πόλη. .....
    Η συμφωνία κράτησε για περίπου 20m ,τόσο όσο για να τραγουδήσει ο στρίκος με λαχτάρα και χαρά ......
    "Χειλάκι πετροκερασο και μάγουλο βερίκοκο, Ρίκο Ρίκο ρικοκο, Ρίκο Ρίκο κο κο! " και μουτς ένα φιλί στο μάγουλο του οδηγού. .......
    Περιττό να σας πω ότι ακόμα θυμούνται το επεισοδιο στην περιοχή ......
    Και μετά όλοι εσείς μιλάτε για την Πάτρα που ο ένας στους τρεις είναι ούστης. Γιατί δεν μιλάτε καθόλου για Βόλο που είναι σαφώς περισσότεροι??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Και μετά όλοι εσείς μιλάτε για την Πάτρα που ο ένας στους τρεις είναι ούστης. Γιατί δεν μιλάτε καθόλου για Βόλο που είναι σαφώς περισσότεροι??
    Αυτου ρε εχουνε το θαρρος και βροντοφωναζουνε μονοι τους.

  4. #34
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Μπιλ.....
    Αυτό το "ένας στους τρεις " ,πως το βρήκες;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Έλα ντε....
    ανανήψαντας

  6. #36
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Μπιλ.....
    Αυτό το "ένας στους τρεις " ,πως το βρήκες;
    κάθε τρεις ο ένας το ψήνει το ψάρι και από τις δύο πλευρές, τι πως το βρήκα, απλά μαθηματικά είναι

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #37
    Επειδή έχει και τα ρολόγια των σιδηροδρόμων, είναι και πατρινός, από "τρενάκια" ξέρει. "Ψαράς" είναι μόνο η ατμομηχανή;

  8. #38
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχει και τα ρολόγια των σιδηροδρόμων, είναι και πατρινός, από "τρενάκια" ξέρει. "Ψαράς" είναι μόνο η ατμομηχανή;
    "Το τρένο θα του τον σφυρίξει τρεις φορες"
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #39
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    πρωτη φορα πηρα μηχανη στα 27 (yamaha fz6 naked)....πριν ειχα οδηγησει συστηματικα μονο 1 6μηνο ενα χρονο πριν (26) το παπι του πατερα μου. η 1η φορα που επεσα δεν ηταν τελικα το 2012 με το γιαμαχα αλλα με το παπι σε 50. ημουν στο ναυτικο στην ελευσινα (στο αεροδρομιο 353 ΜΝΑΣ). αποσταση απο το σπιτι στην πυλη (800μετρα) . αποσταση απο την πυλη στην μοιρα 2 χιλιομετρα....εεε προσπαθωντας να αποφυγω τα σαμαρακι εντος αεροδρομιο εφαγα μεγαλη σαβουρα.....παλι καλα που δν με πηρε κανενας πρεφα...μονο η μανα που με ειδε με τα αιματα στα χερια. η 2η φορα ηταν στην αυλη του σπιτιου....γλιστρα η μηχανη στο δαπεδο και παρτην κατω με το που ξεκινησα.... 3η το 12 στην κατεχακη(εξοδο 13 α.ο. δν με πηρε η στροφη στο τουνελ και εσκασα στον τοιχο μεσα στο τουνελ).......και τελευταια με την τωρινη χονδα γυριζοντας απο πορτο γερμενο.....βλεπω εναν τυπακο να κανει τζοκινγκ(μεσα στο λιοπυρι)...σταματαω και του λεω μηπως θελει νερο...μου λεει ειμαι οκ αλλα δεν προλαβε να τελειωσει την φραση του γτ μου εγειρε η μηχανη και εφαγα τουμπαρΑ.....

    αυτα........


    για να τα λεμε ολα.....
    ..without engineers, science is just philosophy..

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    εχω πεσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές, πολλές στο χωμα και αρκετες άσφαλτο, ευτυχώς το πιο βαρύ ένας ραγισμένος καρπός.

    πιο ξεφτίλα πτώση το 2005 με GS500F φίλου, είχα τον καφέ πανω στο τεπόζιτο, πέφτει ο καφές, τον πιάνω και μου διπλώνει το τιμόνι.

    γδαρμένη εξατμιση (εκεί έμαθα τι θαυματα κάνει ένα ψιλό γυαλόχαρτο με νερό στο inox) και φερινγκ (εκεί έμαθα την τιμολογική πολιτική καινούργιων ανταλλακτικών της suzuki). Φυσικά δεν το κρυψα απο το φίλο, του χρωστάω ακόμα το αυτοκόλητο του φέρινγκ. Πόντιος, καλό παιδι ο φίλος, καλα να ναι όπου και να ναι.
    Τελευταία τροποποίηση από duke200; 16/08/2016 στις 10:56.

  11. #41
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    2α λυκειου θυμαμαι πηγαινα και ηταν ενα ζεστο μεσιμερι του οκτωβρη (δεν ειχανε μπει καλα τα χοντρα κρυα ακομη). ειχε δεν ειχε 1 βδομαδα που ψηνοτανε κατασταση με γκομενακι (ας την πουμε σοφια) την οποια την ειχα σε θερμοκρασια λειτουργιας και περιμενα να αναψει το βεντιλατερ

    τελειωντας το σχολειο, ερχεται φιλος με καινουριο innova (1 μηνα μηχανακι). το λεω δωσε μου να κανω μια σουζα να ψαρωσουν ολοι, περισσοτερο για τη σοφια, αλλα οκ. μου το δινει και ξεκιναω 1η, 2α στη μια ροδα, 3η στη μια καπου εκει που αρχισε να στροφαρει η 3η, το χανω και τρωω ενα καπακι ολο δικο μου. εσκασα με την πλατη κατω. φθηνα τη γλυτωσα με ελαφρες γρατσουνιες λογο χοντρου μπουφαν + κοντομανικο, το παπι εκανε 5-6 τουμπες μονο του. ολο το σχολειο να εχει σκασει στα γελια και η σοφια μαζι, αλλα ο φιλος να εχει βαλει τα κλαμματα.

    καπου 1000 ευρω ζημια στο παπι. ολα τα πλαστικα καινουρια, στραβο τιμονι, σπασμενο καπακι βολαν.
    αυτο και ενα αλλο πιο χοντρο σκηνικο επαιξαν μεγαλο ρολο στο να βαλω μυαλο...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  12. #42
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Πρωτη μ σαβουρα με μηχανη χθες το βραδυ
    Μπινια!!!!

  13. #43
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Πρωτη μ σαβουρα με μηχανη χθες το βραδυ
    για να γράφεις καλά θα σαι...για λεγε για λεγε

  14. #44
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    για να γράφεις καλά θα σαι...για λεγε για λεγε
    Κουμπωσα την 1η στην αρχή μιας ανηφοριτσας.ξεχειλωσα το γκάζι για να την ανέβω με το πλάι και την ίδια στιγμή που ανοίγω το γκάζι φεύγω πάνω απ την μηχανή και πέφτω στην άσφαλτο με τα μούτρα..είχε κατι χαλίκια στην αρχή της ανηφόρας και μόλις άνοιξα το γκάζι ο κολος βρέθηκε πιο μπροστά απ την μηχανή
    Μπινια!!!!

  15. #45
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    ωπ ωραίο θέμα... Ας πω και εγώ την δική μου πρώτη σαβούρα....
    Ηλικία γύρο στα 16, το μηχανάκι ένα zundapp σαν αυτό http://motorbike-search-engine.co.uk...undapp_c50.jpg με κινητήρα από κάποιο yamaha 80cc δίχρονο και καγκουρεμένο με βγαλμένα φτερά και ζάντες αλουμινένιες από ένα πεταμένο SACHS που είχε στο χωράφι του ένας φίλος μου. Το ιδιοκτησιακό καθεστώς για το μηχανάκι ήταν πως ήταν ενός τύπου που είχε ζώα (γελάδια οπότε βοσκό δεν τον λες), και το είχε πουλήσει σε έναν φίλο μου, που όμως επειδή το είχε πάρει κρυφά από τους δικούς του το άφηνε σπίτι μου, που το μαστόρευα κιόλας και λέγαμε πως ήταν δικό μου.

    Η ιστορία έχει ως εξής. καλοκαίρι και πηγαίνουμε μαζί με έναν άλλο φίλο στα χωράφια να μαλακιστούμε, τουλάχιστον να πέφτουμε σε μαλακό χώμα, εγώ με το zundapp και αυτός με ένα c50. Αφού κάναμε τις βλακείες μας γυρνάμε στο χωριό από κάτι στενά, εκεί που το έχω ανοίξει και έχω καμιά 80αριά km/h βλέπω αιθέρια ύπαρξη σε αυλή στα δεξιά μου με κοντά ρούχα λόγο καλοκαιριού. Ε γυρίζω κεφάλι δεξιά και το αφήνω εκεί να κοιτάζει, η επόμενη σκηνή ήταν όταν κοίταξα μπροστά και είδα στροφή και μάντρα, προσπαθώ να την πάρω και βρίσκει ο δεξής πατητήρας στην μάντρα και μαγκώνει οπότε το μηχανάκι κάνει κάτι περίεργα, γυρίζει και με πετάει στο δρόμο με τα μούτρα. Αποτέλεσμα μια πεσμένη μάντρα στην κυριολεξία, εγώ μπαταρισμένος για τα καλά για το υπόλοιπο καλοκαίρι και το zundapp να την έχει γλυτώσει με μια στραβή πατητήρα και ένα ζούμπλιαγμα στην νίκελ στεφάνι του εμπρός φαναριού, ούτε καν έσβησε... Εντάξει με τα τόσα αεροπλανικά μετά έπεσε και η αιθέρια ύπαρξη που είχε έρθει για διακοπές άλλα έγινα ο περίγελος του χωριού και μας πήραν πίσω το μηχανάκι....

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ολη η αληθεια - kAWASAKI RULZZZZ
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 15:30
  2. Bmw 1150 Gs ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ
    από karavostamo στο forum BMW
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2008, 11:05
  3. ολη η αληθεια για τα μαθηματα οδηγησης!!
    από makocer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 09:31
  4. Ολη Η Αληθεια Για Την Τροια..
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 18:06
  5. Όλη η αλήθεια για το πως φτιάχονται τα παγωτά!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 09:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF