Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 47 από 47

Θέμα: ΟΛΗ η αλήθεια

  1. #46
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Ελα τωρα που γυρναει..

    2 καλες θυμαμαι χιουμοριστικες τον ταριφα με το R6 που με περασε για κουνουπι και με εμβολισε δε το μετραμε!
    Το λοιπον 14 χρονο φυστικιας τσιμπαω το παπι του θειου(supra) μαζι με το θειο για να βεβαιωθει οτι ξερω(γελαμε τωρα) οπως ξεκιναμε δεν προλαβαίνω να κανω 200 μετρα βγαινουν τρεις πιτσιρικες γυρω στα 16-17 απο στενο της περιοχης με τα σχετικα του καλοκαιριου κοντα σορτς κλπ με αποτελεσμα να κανω target fixation εκειθε και αντι να παω ευθεια να καρφώνομαι στο πεζοδρομιο που ειχε κρασπεδο 1 μετρο και κατι.υπ οψιν το μηχανακι ειχε δεν ειχε 1500 χλμ..αποτελεσμα?ο θειος παναγιτσες ευαγγελια γαιδουρακια και τρεις μαγοι και γω κατακοκκινος και εκανα να παρω το μηχανακι κανα τριμηνο μετα..

    Περιστατικο 2 στα καλα 18 μου εχω αγορασει το CBR125 τοτες και εχω βγει να το μοστράρω με θυλικη παρουσια απο πισω και οπως παω για περιφεριακο δραπετσωνας(τον παλιο δρομο οι τριγυρο ξερουν) εχουν αρχισει τα σχετικα οργανα πανω στο μηχανακι με αποτελεσμα να πιανω εγω λιγο μπουτακι να μην εχω το νου μου να μπαινει το μπροστα σε αυτα τα χαζα χαντακια μεταξυ ασφαλτου και πεζοδρομιου να μπλοκαρει το μπροστα και να βρισκομαστε με ενα ακρως εντιπωσιακο αεροπλανικο(οι γιαγιαδες απεναντι δωσαν ολες 10 στη βαθμολογια του αλματος εις μηχανακιον) στην ασφαλτο ευτηχως εκεινη φοραγε το κρανος μου τοτε και εγω χτυπησα μονο τον ωμο μου..

    Αχχ ωραιας εποχας
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #47
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Εμπνεομενος απο το θρεντ του φιλου με την κοπελα του που δεν θελει να ανεβει στο bandit και ορμωμενος απο την ιδεα του Τολη και την εξης απαντηση που ελαβε:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Αυτό Τόλη το σκέφτηκα πριν πολλάααα χρόνια κι εγώ, αλλά δεν λειτούργησε ακριβός έτσι. Μετά από προσπάθεια ημερών, (Δεν είχαμε τίποτα. Στο καμάκι ήμουν) κατάφερα να την ανεβάσω. Την βγάζω σε γνωστό χωματόδρομο και... σκάψαμε τον τόπο όλο. Άκουγα κάτι φωνές πίσω και κάτι σκουντήματα, αλλά δεν μασούσα. Έπρεπε να δει πόσο καλό μηχανάκι έχω και πόσο καλά το πάω. Στο τέλος θα σταματούσα, θα της έπιανα το χέρι και θα της έλεγα ότι πέρασε το τεστ και το τελευταίο κομμάτι θα ήταν ροματζάδα. Κάνα χιλιόμετρο πριν φτάσουμε, σταματάω, κατεβαίνει, πάω να της πιάσω το χέρι σύμφωνα με το σενάριο αλλά... τραβιέται απότομα και μου λέει "να φας σκατά" και το μαζεύει με τα πόδια μες την ερημιά και ούτε ξαναμιλήσαμε από τότε.


    Η μ@λακία ήταν μάλλον που δεν την πήγα Μαλακάσα.
    ειπα να συνεισφερω στο θρεντ του φιλτατου Κτηνου και να μοιραστω μια ιστορια που σιγουρα δεν με κανει περηφανο..



    Ειμαι λοιπον καποιο καλοκαιρι πριν καμια 8, 9 χρονια στο νησι με την τοτε κοπελα μου. Ειμασταν για διακοπες και οχι για δουλεια.
    Το προφιλ της κοπελας ηταν ομορφη, κοντουλα, μελαχροινη, με ωραιο σωμα αλλα αυτο που σε εκανε να κολλας ηταν οτι μπορουσε να παιζει με την ψυχολογια σου ευκολα και να σε κανει να ζηλευεις ακομα πιο ευκολα.
    Υστερα απο ενα χρονο σχεση, εκεινο το καλοκαιρι πλεον δεν τα πηγαιναμε καλα και πηγαινε για φουντο η ιστορια αλλα εγω αρνιομουν να το δω και ως πνιγομενος κρατιομουν απο τα μαλλια μου (τοτε ειχα μαλια ).
    Η σχεση που ειχε με τις μηχανες ηταν οτι τις φοβοταν μεν αλλα αν πηγαινες σιγα, οκ, δεν ειχε τοσο θεμα. Εγω τοτε ειχα ενα TTR600.

    Mια μερα λοιπον υστερα απο ενα καυγα που ειχαμε, σε μια παραλια που ειχαμε παει για μπανιο, και αφου ειχε περασει ωρα και ειχαν ηρεμησει τα πραγματα (τουλαχιστον ετσι νομιζε αυτη) λεμε να γυρισουμε εκει που μεναμε. Μια αποσταση μεριπου 15 χιλιομετρων ορεινο στροφιλικι με φουρκετες και γκρεμους.

    Ξεκιναω λοιπον τη μηχανη, ανεβαινουμε και αρχιζω και πηγαινω σαν να μην υπαρχει αυριο. Πλαγιολισθηση με ποδια εξω σε καθε σχεδον στροφη, power wheelies (ειχα μεγαλυτερο γραναζι ) συνεχεια, φρενα τελευταια στιγμη, τα λαστιχα να τα εχουν δει ολα και να ειναι στα ορια τους πραγματικα. Η αλλη με ειχε αγκαλιασει τοσο σφιχτα που νομιζα θα μου σπασει τα πλευρα.
    Σταματησα μονο οταν ειδα οτι το μπροστα φρενο τα ειχε παιξει πλεον και θα αρχιζε να γινεται πολυ επικινδυνο το ολο θεμα.

    Οταν κατεβηκε ηταν σε κατασταση σοκ. Εκλαιγε σιγα και δεν μπορουσε να μιλησει.

    Μετανιωσα που την εξεθεσα σε τετοιο κινδυνο; Ναι. Το παραδεχομαι. Θα μπορουσαμε να ειχαμε χτυπησει ή και σκοτωθει. Ηταν μεγαλη μαλακια μου.
    Μετανιωσα που την εκανα να βοβηθει τοσο; ΟΧΙ!! Μετα τη συμπεριφορα της ολο το διαστημα που τα ειχαμε και σε αντιστοιχια με αυτα που περασα εγω και πολυ λιγο ηταν. Δεν νομιζω να ξανανεβηκε σε μηχανακι..

    Παντως δε χωρισαμε αμεσως μετα. Καπου το φθινωπορο μετα το καλοκαιρι, αν θυμαμαι καλα.

    Τοτε ημουν και μικρουλης, ερωτιαρης και ρομαντικος. Τωρα στα @@ μου.
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ολη η αληθεια - kAWASAKI RULZZZZ
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 15:30
  2. Bmw 1150 Gs ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ
    από karavostamo στο forum BMW
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2008, 11:05
  3. ολη η αληθεια για τα μαθηματα οδηγησης!!
    από makocer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 09:31
  4. Ολη Η Αληθεια Για Την Τροια..
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 18:06
  5. Όλη η αλήθεια για το πως φτιάχονται τα παγωτά!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 09:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF