Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Ιστοριες για αγριους......

  1. #1
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395

    Ιστοριες για αγριους......

    Και φτανει η ωρα του κτεδ για το σκουτερακι οπου τρωω ενα ωραιοτατο προστιμο(μαλακια μου που ξεχασα την προθεσμια) μαζι με την ατακα που πραγματικα με πονεσε.........
    -"Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σας περασω λογο κατεστραμενης πινακιδας"
    Ακολουθησε διαλογος στον οποιο ο ελεγκτης προσπαθουσε να με πεισει για την ακαταλληλοτητα αυτης (ελειπε ενα εκατοστο απο ακρη σε ακρη,τριμμαρισμενο απο εμενα)η οποια ειχε περασει τον ελεγχο την προηγουμενη φορα κανονικα.........
    Και εδω ερχεται ο "πονος"που εγραψα πιο πανω,μηχανολογικο και εφορια.
    Ενταξει μην ειμαι και αδικος,εκανα μολις 2 μερες για να παρω καινουργια πινακιδα.....
    Παμε να αλλαξουμε και τα στοιχεια στο ασφαλιστηριο και ειμεθα κομπλεταμαντ..........πριτς!
    Ψαχνω να βρω τον ασφαλιστη μου αλλα ματαια.ΟΚ κανενα προβλημα,θα επικοινωνησω απ'ευθειας με την ασφαλιστικη μεσω εξυπηρετησης πελατων.
    Τηλεφωνω και μια ευγενεστατη κυρια απο την αλλη μερια του τηλεφωνου,μου ζηταει τα νεα στοιχεια της αδειας καθως και την αποστολη αυτης μεσω mail για το αρχειο τους.
    Ταυτοχρονα μου ερχεται και η σκεψη οτι πρεπει να βγαλω και την κλοπη μιας και το ποσο ειναι υπερογκο αλλα και οτι πλεον το μηχανακι εχει στεγη σε κλειστο παρκινγκ.
    Την αναφερω και αυτη την αλλαγη, αλλα θα επιθυμουσα να γινει με την εκδοση του επομενου ασφαλιστιριου.
    Μεσα σε 3 λεπτα ειχα τελειωσει και με διαβεβαιωσαν οτι η προσθετη πραξη θα ερθει μεσω mail.
    Αρχοντας λεμε! Ευρωπη! Πολιτισμος!
    Nαι καλα.......
    Εχουν περασει 4 μερες και ακομα ασφαλιστηριο δεν εχω στα χερια μου.
    Τηλεφωνω στην εταιρεια και μια αλλη ευγενεστατη κυρια μου λεει οτι εχασε το mail μου με την αδεια.Πως στον πεοντα μπορει να χασει καποιος ενα mail ρε ουστη μου!
    Οκ λεω μεσα μου(με σφιγμενα δοντια...)δεν πειραζει ενα κλικ ακομη....δεν χαλασε ο κοσμος.
    Ταυτοχρονα με ενημερωνουν οτι για την αφαιρεση της κλοπης απο το συμβολαιο πρεπει να επικοινωνησω με το γραφειο που μου εκδοσε το συμβολαιο και να το κανονισω με αυτους ωστε να με ενημερωσουν για την νεα τιμη αυτου.
    Ζηταω το τηλεφωνο απο τα κεντρικα και μου δινουν εναν αριθμο οπου δεν υπαρχει.
    Δεν πειραζει ο γουγλης ειναι μεγαλος ρουφιανος.....και τσουπ να το σωστο νουμερο!
    Τηλεφωνο στον πρακτορα και αφου αλλαξα τουλαχιστων 3 τηλεφωνητριες βρεθηκε μια που με επεπληξε κιολας γιατι επικοινωνησα με τα κεντρικα απ'ευθειας και οχι με αυτους.......
    Αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι δεν ηξερε να μου πει το ποσο θα κοστισει το νεο ασφαλιστιριο,οτι δεν εχουν ενημερωσει την "μαμα" εταιρειεα οτι εχουν μετακομισει τα γραφεια τους και οτι εχουν αλλαξει τα τηλεφωνα επικοινωνιας τους ,πιστεψα οτι η δουλεια εχει τελειωσει......
    Μερα 7η και ασφαλεια ακομα δεν εχω............οντως ρε παιδι μου πηρα και την "μεγαλη" αλλα και την σιγουρη.........



    στον κ@λο.........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Και δεν πηγαινες σε ενα αλλο κτεο; τοσο δυσκολο ηταν; Δεν θα εδιναν τοσο μεγαλη σημασια στην πινακιδα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    Και δεν πηγαινες σε ενα αλλο κτεο; τοσο δυσκολο ηταν; Δεν θα εδιναν τοσο μεγαλη σημασια στην πινακιδα.
    :rotflmao:
    ανανήψαντας

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Ίσως τελικά σε συνέφερε να κάνεις διακοπή του συμβολαίου σου (με επιστροφή χρημάτων για το υπόλοιπό του) και έναρξη νέου...μάλλον θα ξεμπέρδευες πιο μπαμ. .

  5. #5
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Το θέμα της ασφάλειας θα σου πώ ένα πράγμα και δε θα συνεχίσω επειδή έκανα το θανάσιμο λάθος να αλλάξω το ασφαλιστήριο προ 1 έτους απο 3μηνο σε 6-μηνο με ταλαιπωρούσαν 10-12 μέρες οπου κυκλοφορούσα το μηχανάκι με κίνδυνο να λήξει η ασφάλεια και αφού γυρίζω και ρίχνω ξεχεστήριο email στη μαμα εταιρεία (Interamerican) οτι αυτά είναι ανεπίτρεπτα πράγματα και οτι παρακαλάω σαν τον ηλίθιο για το αυτονόητο (να τους καταβάλω το ποσό του ασφαλιστηρίου) κατάφερα να ανανεώσω την ασφάλεια με 1000 παρακάλια...Εισέπραξα και εγώ ενα μεγαλοπρεπές γιατί δεν πήρατε τον ασφαλιστή σας που προηγουμένως η ίδια η ασφαλιστική δεν τον άφηνε να πληρώσει ο άνθρωπος (είχαν κλειδώσει το λογσμο στο ασφαλιστικό γραφείο που δούλευε αν θυμάμαι καλά) και να του στείλουν το ανανεωτήριο.Μύλος μεγάλος...Και όχι τπτ άλλο μου ζήταγε συγγνώμη και ο ασφαλιστής που ο άνθρωπος πάλευε να βγάλει άκρη κ όταν έφτασε στο peak μου ζήτησε σαν χάρη να πάρω την εταιρεία να μου δώσουν ένα λογσμο να τα καταθέσω χωρίς να εμπλακεί αυτός.οι Τύποι το 'χουν χάσει τελείως....αυτό μονο...


    Υ.Γ. το χειρότερο είναι οτι τώρα θέλω να κάνω προπληρωμή γιατί θα βρίσκομαι εξωτερικό όταν ανανεώνεται η ασφάλεια...γολγοθάς με περιμένει πάλι...

  6. #6
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    Και δεν πηγαινες σε ενα αλλο κτεο; τοσο δυσκολο ηταν; Δεν θα εδιναν τοσο μεγαλη σημασια στην πινακιδα.
    Το εκνευριστικο ειναι οτι δεν μπορεις να συνεννοηθεις με κανεναν πια.....
    Λες και μιλας αλλη γλωσσα.
    Και το κλασσικο πλεον για αυτη την χωρα,που μου ειπε φιλος........"Τι μ@λακας που εισαι...δεν μου ελεγες να στειλουμε την αδεια μονο..."
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Ακριβως ρε τεο. Την εχω πατησει κι εγω με κτεο. Δεν ηξερα δεν ρωταγα.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Τεο σε ποιο κτέο πήγες;

  9. #9
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Ικτεο Μαγνησιας
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #10
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Το μονο λαθος στη ολη υποθεση ειναι πως πηγες να το κανεις ανθρωπινα και σωστα. Καντο κι εσυ δυνατα και ελληνικα να τελειωνεις.... χααχχαχαχαχχα

  11. #11
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Τελικα οι ασφαλιστικες εταιρειες και η εποπτεια αυτων στην χωρα μας ειναι απο μονες τους ανεκδοτο......
    Με αφορμη ενος νηματος περι αποζημιωσης απο εταιρεια υπο εκκαθαριση(πιασε το αυγο και κουρευτο), θυμηθηκα την διαδικασια αποζημιωσης που ακολουθησε η ασφαλιστικη μου εταιρεια,οταν πριν μερικα χρονια επαθα ζημια απο πυρκαγια στο καταστημα μου.
    Η ζημια ηταν περιπου 3,5 εκατομμυρια ντραχμας και η εταιρεια μου εστειλε επιταγη για 15 χιλιαδες δραχμες.....
    Περιτο να σας γραψω οτι μονο που δεν γ@μηθηκαμε στην ασφαλτο με τον διευθυντη του τοπικου καταστηματος της εταιρειας.......
    Η πουστια πηγε συννεφο,μονο με κατι εισαγγελεις μαζευτηκαν και με αποζημιωσαν.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 15:47
  2. Απαντήσεις: 117
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2008, 16:45
  3. Tellas Ote Forthent και λοίπες ιστορίες για αγρίους
    από Anritsu στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 20:09
  4. Ιστορίες για αγρίους (δώσε μία και εσύ, τσάμπα είναι)
    από zireous στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 23:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF