Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 106

Θέμα: Εξερχόμενος από παρκάρισμα με έφαγε!!

  1. #61
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    18/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Αυτο που ηθελα να διευκρινισω,ειναι το αν οταν εχουμε καλυψη απο ανασφαλιστο,αποζημιωνομαστε οπως και να'χει,ειτε ειναι υπο εκκαθαριση,ειτε εκλεισε,ειτε οτιδηποτε...
    Οχι! Πρεπει να πιστοποιηθει οτι ειναι ανασφαλιστο απο τροχαια. Χρειαζεσαι αυτο το χαρτι. Οποτε καταλαβαινεις παρακατω τι σημαινει αυτο.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Τι σημασία εχει η ασφαλιστικη του αλλου; Απο υην δικη μας δεν πληρωνομαστε; Δεν αλλαξε αυτο για να μην κανουμε ολοι την πιο φθηνη ασφάλεια?

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Τι σημασία εχει η ασφαλιστικη του αλλου; Απο υην δικη μας δεν πληρωνομαστε; Δεν αλλαξε αυτο για να μην κανουμε ολοι την πιο φθηνη ασφάλεια?
    Οι ΕΠΥ δεν ανήκουν στο καθεστώς του φιλικού διακανονισμού!

  4. #64
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    18/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Τι σημασία εχει η ασφαλιστικη του αλλου; Απο υην δικη μας δεν πληρωνομαστε; Δεν αλλαξε αυτο για να μην κανουμε ολοι την πιο φθηνη ασφάλεια?
    κανουν τη πιο φτηνη ασφαλεια ακομα.... σε εταιρειες εκτος φιλικου διακανονισμου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Wise μας εχεις ταραξει τα μάτια με το Solvensy II που το μελετας συνέχεια, φτάνει πια.

    SOLVENCY ΙΙ είναι.
    συγγνωμη!
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  5. #65
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή άμα βαρέσει κανόνι η ασφαλιστική του, εγώ για ποιο λόγο θα πρέπει να περιμένω το επικουρικό κεφάλαιο 3 κ 4 χρόνια; Κι όχι μόνο εγώ, ο καθένας μας!
    Αυτή είναι η νομοθεσία ρε φίλε, θα πρέπει να περιμένεις. Βέβαια συμβαίνουν και άλλου είδους ευτράπελα όπως για παράδειγμα: Με χτυπάει ταρίφας και μου κάνει το παπί καινούριο, εγώ μονο γρατζουνιές οπότε λέω δεν υπάρχει λόγος να μπλέκουμε δεν υπάρχει τραυματισμός. Έρχεται η φροντίδα ατυχήματος της δικιάς του ασφαλιστικής, έρχεται και της δικιάς μου, λέει ο άνθρωπος ότι παραβίασε στοπ και είναι δικιά του η ευθύνη, υπογράφουμε και φεύγουμε. Επικοινωνώ με την ασφαλιστική του την επόμενη μέρα, μου λένε να πάω το παπί συνεργείο και θα περάσει πραγματογνώμονας. 5 ημέρες μετά και ο λεβέντης δεν έχει περάσει. Τον πήρα και τον στόλισα όπως έπρεπε και το μεσημέρι της ίδιας μέρας πήγε να δει το παπί. Συμφώνησε με το ποσό της προσφοράς του συνεργείου και το παπί φτιάχτηκε από δικιά μου τσέπη. Όταν μετά από 15 μέρες πήγα να πάρω την επιταγή έλειπαν 60 ευρώ. Ο υπάλληλος μου λέει μετά από δική μου σχετική ερώτηση ότι αυτά είναι και αν θέλω τα παίρνω αλλιώς δικαστήριο.
    Έλα που είμαι μαλάκας και τους πήγα δικαστήριο και τους πήρα και τόκους και τα δικαστικά μου έξοδα και ότι περισσότερο μπορούσα. Στην τελική χαμένος είμαι αλλά αφού τους δίνει ο νόμος το περιθώριο τα εκμεταλλεύονται όπως και όσο μπορούν.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #66
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κάτσε μισό γιατί τώρα με έστειλες. Όταν έγραψα αν γίνεται αλλιώς εννοούσα ότι είναι αυτονόητο ότι κυνηγάς και τους δύο για κάθε ενδεχόμενο. Αυτό καταλαβαίνει το φτωχό μου το μυαλό και προσυπογράφει η όποια εμπειρία μου από εμπλοκές σε τέτοιου είδους καταστάσεις. Αλλά τώρα εσύ μου λες ότι υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος κυνηγάει μόνο την ασφαλιστική. Από που και ως που?? Αφού ο εμπλεκόμενος στο ατύχημα είναι ο πελάτης της και πρώτα αυτόν πρέπει να κυνηγήσεις και μετά λόγω συμβολαίου την ασφαλιστική. Σαφώς και η εμπειρία σου είναι πολλή μεγαλύτερη από την δικιά μου και σέβομαι απόλυτα την γνώμη και την γνώση σου. Αν δεν βαριέσαι άνοιξέ μας τα μάτια.
    Υπόχρεος αποζημίωσης είναι ο ζημιώσας, δηλαδή αυτός που προκαλεί το ατύχημα και κάνει ζημιά σε τρίτο. Είναι η λεγόμενη αστική ευθύνη.

    Η ασφαλιστική ασφαλίζει (εκ του νόμου) τον οδηγό για την αστική αυτή ευθύνη του υπογράφοντας μια σύμβαση με τον οδηγό.

    Με άλλα λόγια:
    Η μεν ευθύνη του οδηγού προς τον τρίτο προκύπτει από το νόμο, η δε ευθύνη της ασφαλιστικής έναντι του τρίτου προκύπτει από τη σύμβαση του οδηγου με αυτή.

    Ο ζημιωθείς (τρίτος) έχει δικαίωμα να στραφεί εναντίον όποιου αυτός θέλει:
    α. είτε κατά μόνο της ασφαλιστικής
    β. είτε κατά και των δύο
    γ. είτε κατά μόνο του οδηγού. Βέβαια το τελευταίο είναι ηλίθιο γιατί τότε ο οδηγός θα κάνει, αυτό που λέμε, προσεπίκληση και παρεμπίπτουσα αγωγή κατά της ασφαλιστική και η υπόθεση θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Ελπίζω να ήμουν κατανοητός

  7. #67
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά λέγοντας κάκωση μαλακών μορίως προφανώς και αναφέρεται μεταξύ χιαστών, μηνίσκων και πλαγίων!

    ΔΕΝ υπάρχει προφανώς.

    Κάκωση μαλακών μορίων είναι κάκωση μαλακών μορίων ΔΕΝ ειναι ούτε κάκωση, ούτε ρίξη χιαστών.

    Και αν ισχυριστεί ότι τη ρήξη την έπαθες την επόμενη παίζοντας μπάλα τί θα πεις;;

    Πρόσεχε.

    Και να ξέρεις ότι ο κάθε ... χασοδίκης, παίζει με τα στοιχεία του δίνεις. Αν ΔΕΝ του δώσεις δεν μπορεί να τα μαντέψει.

    Δικηγόρος είναι όχι ... μάγος

  8. #68
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergiosm Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ υπάρχει προφανώς.

    Κάκωση μαλακών μορίων είναι κάκωση μαλακών μορίων ΔΕΝ ειναι ούτε κάκωση, ούτε ρίξη χιαστών.

    Και αν ισχυριστεί ότι τη ρήξη την έπαθες την επόμενη παίζοντας μπάλα τί θα πεις;;

    Πρόσεχε.

    Και να ξέρεις ότι ο κάθε ... χασοδίκης, παίζει με τα στοιχεία του δίνεις. Αν ΔΕΝ του δώσεις δεν μπορεί να τα μαντέψει.

    Δικηγόρος είναι όχι ... μάγος
    Μετά μπορεί να μιλήσει με τον ασφαλιστή του βέβαια....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #69
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Θα σου πρότεινα όχι ομοιοπαθητικό πάντως..

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    [QUOTE=teogtp;2779738]Καλα.....
    Ετσι μας ειπαν και για την Commercial.....
    20 χηνες πληρωμενες εχασα....[/QUO]

    Γιατί τα έχασες ?? ... το επικουρικό πλήρωσε τις ζημιές ....
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 28/07/2016 στις 16:14.

  11. #71
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    [QUOTE=Vrasidas;2779847]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Καλα.....
    Ετσι μας ειπαν και για την Commercial.....
    20 χηνες πληρωμενες εχασα....[/QUO]

    Γιατί τα έχασες ?? ... το επικουρικό πλήρωσε τις ζημιές τις ζημιές ....
    Αφορουσε ρευστοποιηση αποταμιευτικου συμβολαιου.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergiosm Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ υπάρχει προφανώς.

    Κάκωση μαλακών μορίων είναι κάκωση μαλακών μορίων ΔΕΝ ειναι ούτε κάκωση, ούτε ρίξη χιαστών.

    Και αν ισχυριστεί ότι τη ρήξη την έπαθες την επόμενη παίζοντας μπάλα τί θα πεις;;

    Πρόσεχε.

    Και να ξέρεις ότι ο κάθε ... χασοδίκης, παίζει με τα στοιχεία του δίνεις. Αν ΔΕΝ του δώσεις δεν μπορεί να τα μαντέψει.

    Δικηγόρος είναι όχι ... μάγος
    Τι λες ρε φίλε πλάκα κάνεις; Αυτά που λες δεν παίζουν. Μαλακά μόρια ειναι αυτά τα 3 που σου είπα και δεν φαίνονται με ακτίνες παρά μόνο με μαγνητική η οποία και δεν γίνεται άμεσα. Για αυτό και σου συστήνει επανεξέταση εντός 10 ημερών στα εξωτερικά, αφού έχει υπόνοια για κάτι που δεν μπορεί να διαγνώσει εκείνη την ωρα. Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι ασφαλιστικές δεν αποζημιώνουν ποτέ χιαστούς από τροχαία επειδή δεν μπορούν να διαγνωστούν εκείνη την ώρα; Ή νομίζεις θα σε κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο να σε έχουν εκει μέχρι να υποχωρήσει το οίδημα για να μπορείς να κανεις μαγνητική; Τι βλακείες είναι αυτές; Σε παρακαλώ!

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Τι λες ρε φίλε πλάκα κάνεις; Αυτά που λες δεν παίζουν. Μαλακά μόρια ειναι αυτά τα 3 που σου είπα και δεν φαίνονται με ακτίνες παρά μόνο με μαγνητική η οποία και δεν γίνεται άμεσα. Για αυτό και σου συστήνει επανεξέταση εντός 10 ημερών στα εξωτερικά, αφού έχει υπόνοια για κάτι που δεν μπορεί να διαγνώσει εκείνη την ωρα. Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι ασφαλιστικές δεν αποζημιώνουν ποτέ χιαστούς από τροχαία επειδή δεν μπορούν να διαγνωστούν εκείνη την ώρα; Ή νομίζεις θα σε κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο να σε έχουν εκει μέχρι να υποχωρήσει το οίδημα για να μπορείς να κανεις μαγνητική; Τι βλακείες είναι αυτές; Σε παρακαλώ!

    Ηρεμααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή άμα βαρέσει κανόνι η ασφαλιστική του, εγώ για ποιο λόγο θα πρέπει να περιμένω το επικουρικό κεφάλαιο 3 κ 4 χρόνια; Κι όχι μόνο εγώ, ο καθένας μας!
    ΔΕν μπορείς να κάνεις τίποτα εναντίον του οδηγού .... Ήταν νόμιμα ασφαλισμένος με συμβόλαιο σε ισχύ την ημερομηνία του ατυχήματος ...

    Επειδή 27 χρόνια τώρα πολλά έχουν δει τα ματάκια μας, η υπόθεση πιθανολογώ θα καταλήξει στο επικουρικό το οποίο στην συνέχεια θα διεκδικίσει με την σειρά του την αποζημίωση που πλήρωσε, από το επικουρικό του Γιβραλτάρ ...

  15. #75
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    ΔΕν μπορείς να κάνεις τίποτα εναντίον του οδηγού ....
    ....
    Αστειεύεσαι βέβαια.... Φυσικά και μπορείς. Τι λέμε τόση ώρα;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 249
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 12:47
  2. Παρολίγο "σούπα" μετά από σύγκρουση με ... γάτα !
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 13:21
  3. Θανατος ταξιτζη απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη
    από DrIoannis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 21:26
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 01:47
  5. Από Αρβανίτσα...με αγάπη! [Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ!]
    από RapidShade στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2004, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF