Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 106

Θέμα: Εξερχόμενος από παρκάρισμα με έφαγε!!

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ηρεμααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
    Ε μα τι 5χ5 μου λέει; Όταν σου αναφέρει ο γιατρός πιθανή κάκωση μαλακών μορίων αυτό εννοεί, απλα δεν μπορεί να το διαγνώσει εκείνη την ώρα!

  2. #77
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μετά μπορεί να μιλήσει με τον ασφαλιστή του βέβαια....
    Ενταξει το καταλαβαμε ηταν πολυ αστειος ο υπαινιγμός και την πρωτη φορα και αυτη.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  3. #78
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Με αυτη την διαγνωση μην περιμενεις αποζημιωση.
    Κοινως στουμπηγμα....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #79
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Ε μα τι 5χ5 μου λέει; Όταν σου αναφέρει ο γιατρός πιθανή κάκωση μαλακών μορίων αυτό εννοεί, απλα δεν μπορεί να το διαγνώσει εκείνη την ώρα!
    Σου λεει τι θα πουν οι άλλοι κι εσυ νευριάζεις με αυτόν που σου δίνει συμβουλες δωρεάν.
    Εσύ πρέπει να είσαι πολύ καλά προετοιμασμένος και να έχεις όλα τα απαραίτητα έγγραφα για να μπορέσει να τους αντικρούσει ο δικηγόρος σου αν πάτε στο δικαστήριο τελικά.
    Αυτό σου λέει!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σου λεει τι θα πουν οι άλλοι κι εσυ νευριάζεις με αυτόν που σου δίνει συμβουλες δωρεάν.
    Εσύ πρέπει να είσαι πολύ καλά προετοιμασμένος και να έχεις όλα τα απαραίτητα έγγραφα για να μπορέσει να τους αντικρούσει ο δικηγόρος σου αν πάτε στο δικαστήριο τελικά.
    Αυτό σου λέει!
    Ναι ρε φίλε, αλλα παθαίνεις ρήξη χιαστού και σου λέει δεν έπαθες. Δηλαδή τι να πεις στο δικαστήριο; Σύμφωνα με το νόμο της φυσικής έπεσα με τόσα χμ και επιπροσθέτως το γόνατο γύρισε τόσες μοίρες οπότε και ο χιαστός δεν άντεξε;

  6. #81
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε φίλε, αλλα παθαίνεις ρήξη χιαστού και σου λέει δεν έπαθες. Δηλαδή τι να πεις στο δικαστήριο; Σύμφωνα με το νόμο της φυσικής έπεσα με τόσα χμ και επιπροσθέτως το γόνατο γύρισε τόσες μοίρες οπότε και ο χιαστός δεν άντεξε;

    Όχι. Θα πας με τις αντίστοιχες εξετάσεις που δείχνουν τι ζημιά έπαθες. Ασε τα αστεία και τους θυμους για όταν το συζητάς εδώ και στην παρέα σου. Στο δικαστήριο δεν εχουν αίσθηση του χιούμορ (ούτε να ντυθουν ξέρουν αλλά αυτό είναι για άλλο θρεντ και φόρουμ).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Θα πρότεινα επίσης να μην γενικεύουμε πράγματα και καταστάσεις που αφορούν τροχαία ατυχήματα και διαδικασίες αυτών....

    Υπάρχει μεν ένας γενικός μπούσουλας χειρισμών ... αλλά η κάθε περιπτωση είναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ...

    Από το 1ο έως και το τελευταίο επίπεδο των ανθρώπων που θα εμπλακούν στην υποθεση - ακόμα και αν είναι ακριβώς ίδια με μια προηγούμενη - οι διαφορές που προκύψουν είναι τεράστιες !!! .. άρα και το αποτέλεσμα αυτής σε σύγκριση με την προηγούμενη ίδια υπόθεση ...

    Θα πρότεινα επίσης να ψαχνόμαστε περισσότερο σε ότι αφορά την ασφάλιση των οχημάτων μας, ειδικά των μοτοσικλετών μας καθώς έχουν επιπλέον χαρακτηριστικό σε σχέση με τα αυτοκίνητά μας ... Αυτό λέγεται ΠΤΩΣΗ έστω και με λίγα χιλιόμετρα ... ΑΡΑ και πιθανό τραυματισμό ... και ως συνοδηγούς έχουμε ΔΙΚΑ μας πρόσωπα .... για τα οποία ισχύει η Αστική Ευθύνη Τρίτων του ασφαλιστηρίου του οχήματός μας .... Τρίτοι είναι π.χ. ΚΑΙ τα ΠΑΙΔΙΑ μας ....

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Όχι. Θα πας με τις αντίστοιχες εξετάσεις που δείχνουν τι ζημιά έπαθες. Ασε τα αστεία και τους θυμους για όταν το συζητάς εδώ και στην παρέα σου. Στο δικαστήριο δεν εχουν αίσθηση του χιούμορ (ούτε να ντυθουν ξέρουν αλλά αυτό είναι για άλλο θρεντ και φόρουμ).
    Δεν έχω κάτι με το παλληκάρι, απλα και η αμφισβήτηση να είναι μέχρι ένα όριο. Δηλαδή με τρακάρει. Σφαδάζω πεσμένος στην άσφαλτο με το γόνατο στο χέρι. Παω με ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο, μου κάνουν ακτίνες και μου λένε δεν βρίσκουμε κάποιο σπάσιμο, οπότε το πιθανό είναι κάποια ρήξη. Και να έρθει να μου πει τι ο δικηγόρος στο δικαστήριο, όταν το έχει υποψιαστεί ο γιατρός στο νοσοκομείο, αυτο προσπαθώ να εξηγήσω τόση ώρα!

  9. #84
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε φίλε, αλλα παθαίνεις ρήξη χιαστού και σου λέει δεν έπαθες. Δηλαδή τι να πεις στο δικαστήριο; Σύμφωνα με το νόμο της φυσικής έπεσα με τόσα χμ και επιπροσθέτως το γόνατο γύρισε τόσες μοίρες οπότε και ο χιαστός δεν άντεξε;
    Αυτό θα πουν, οτι δεν έπαθες ρήξη χιαστού, καταλαβέ το και προετοιμάσου.
    Σε δική μου περίπτωση με τραυματισμό κι εγκατάλειψη οπου ευτυχως υπήρχε αυτόπτης μάρτυρας που κατέθεσε, ισχυρίζονταν οτι δεν έγινε καν ατύχημα!
    Χωρίς τον αυτόπτη μάρτυρα δεν θα έβγαινε η άκρη ποτέ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #85
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω κάτι με το παλληκάρι, απλα και η αμφισβήτηση να είναι μέχρι ένα όριο. Δηλαδή με τρακάρει. Σφαδάζω πεσμένος στην άσφαλτο με το γόνατο στο χέρι. Παω με ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο, μου κάνουν ακτίνες και μου λένε δεν βρίσκουμε κάποιο σπάσιμο, οπότε το πιθανό είναι κάποια ρήξη. Και να έρθει να μου πει τι ο δικηγόρος στο δικαστήριο, όταν το έχει υποψιαστεί ο γιατρός στο νοσοκομείο, αυτο προσπαθώ να εξηγήσω τόση ώρα!
    Η διαγνωση σου τι αναγραφει ακριβως;
    Να ξερεις οτι ο δικηγορος της εταιρειας-του αντιδικου θα προσπαθησει να σε βγαλει μ@λακα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Έρχεται και η αστυνομία, ομολογεί οτι με πέταξε κάτω, φτιάχνει και το σχεδιάγραμμα η αστυνομία και πάει μετά και δηλώνει στην ασφαλιστική ότι ήταν σταθμευμένος και ότι εγώ έχασα την ισορροπία μου και πήγα κι έσκασα επάνω του.
    τι καλοί άνθρωποι που υπάρχουν εδώ στην Ελλάδα....
    ανανήψαντας

  12. #87
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω κάτι με το παλληκάρι, απλα και η αμφισβήτηση να είναι μέχρι ένα όριο. Δηλαδή με τρακάρει. Σφαδάζω πεσμένος στην άσφαλτο με το γόνατο στο χέρι. Παω με ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο, μου κάνουν ακτίνες και μου λένε δεν βρίσκουμε κάποιο σπάσιμο, οπότε το πιθανό είναι κάποια ρήξη. Και να έρθει να μου πει τι ο δικηγόρος στο δικαστήριο, όταν το έχει υποψιαστεί ο γιατρός στο νοσοκομείο, αυτο προσπαθώ να εξηγήσω τόση ώρα!
    Ηρέμησε και κατάλαβε αυτα που σου λένε. Δεν σε αμφισβήτησε κανένας, ξαναδιάβασε τι σου έγραψαν γιατί ξεφεύγεις κι ειναι και κουραστικό.

    Το τι εγινε στο νοσοκομείο είναι στην πράξη παντελώς άσχετο. Το τι έγραψαν στην διάγνωση που πήρες είναι που μετραει.
    Κι αν το είχες σπασει το πόδι σε 3 κομμάτια αλλά δεν γράφτηκε, θα ηταν σαν να μην το έσπασες καν για το δικαστήριο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Ρήξη χιαστού - ολική ή μερική ... ή τραυματισμός του με οίδημα - γίνεται αποδεκτό στα δικαστήρια ΜΟΝΟ εαν υπάρχει υπογεγραμμένη ιατρική γνωμάτευση συνοδευόμενη από την εξέταση ....

    Δεν καταλαβαίνω τι γράφετε τόση ώρα ...

    Βγάζεται συμπεράσματα χωρίς να έχετε πλήρη γνώση της δικογραφίας - των αποτελεσμάτων εξετάσεων - των δηλώσεων ... και εν γένη του πλήρους φάκελου ....

    Δεν συζητιούνται τέτοια θέματα έτσι ελαφρά την καρδία χωρίς πλήρη γνώση των περιστατικών ...

    Σόρρυ για την ανάρτησή μου αλλά βλέπω ότι η συζήτηση δεν θα βοηθήσει ... αλλά μάλλον θα βλάψει ...

  14. #89
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Η διαγνωση σου τι αναγραφει ακριβως;
    Να ξερεις οτι ο δικηγορος της εταιρειας-του αντιδικου θα προσπαθησει να σε βγαλει μ@λακα.
    Η διάγνωση γράφει ότι δεν διεπιστώθη εμφανής οστική βλάβη. Διεγνώσθη λέει άλγος επι του δεξιού γόνατος, άλγος εξω παραεπιγονατιδικά και κάκωση μαλακών μορίων! Συνεστήθη φαρμακευτική αγωγή, αναρρωτίκη άδεια τριών ημερών (τόσο δίνουν τα ΤΕΠ) και επανεξέταση εντός 10 ημερών. Ε στην επανεξέταση μου γράφουν μαγνητική όπου και λέει ολική ρήξη εμπρόσθιου χιαστού συνδέσμου!

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Η διάγνωση γράφει ότι δεν διεπιστώθη εμφανής οστική βλάβη. Διεγνώσθη λέει άλγος επι του δεξιού γόνατος, άλγος εξω παραεπιγονατιδικά και κάκωση μαλακών μορίων! Συνεστήθη φαρμακευτική αγωγή, αναρρωτίκη άδεια τριών ημερών (τόσο δίνουν τα ΤΕΠ) και επανεξέταση εντός 10 ημερών. Ε στην επανεξέταση μου γράφουν μαγνητική όπου και λέει ολική ρήξη εμπρόσθιου χιαστού συνδέσμου!
    ΑΡΑ έχεις ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ από Μαγνητική που περιγράφει με ακρίβεια τι έχεις σε ότι αφορά τον χιαστό σου .... και όχι γνωμάτευση που υποθέτει τι έχει ο χιαστός ... σωστά ??
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 29/07/2016 στις 16:45.

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 249
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 11:47
  2. Παρολίγο "σούπα" μετά από σύγκρουση με ... γάτα !
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 12:21
  3. Θανατος ταξιτζη απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη
    από DrIoannis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 20:26
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 00:47
  5. Από Αρβανίτσα...με αγάπη! [Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ!]
    από RapidShade στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2004, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF