Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 106

Θέμα: Εξερχόμενος από παρκάρισμα με έφαγε!!

  1. #91
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    ΑΡΑ έχεις ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ που περιγράφει με ακρίβεια τι έχεις .... και όχι γνωμαύτευση που υποθέτει τι έχεις ... σωστά ??
    Ε ναι προφανώς και έχω γνωμάτευση. Την φώτο που έβαλα την έβαλα για να πικάρω τον δικηγόρο του παππού που γράφει ότι περπατούσα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Άρα καλά είπα πιό πάνω ότι δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε ...

    Πάω για καφέ παραλία με ξανθή ύπαρξη ... Καλό απόγευμα σε όλους ...

  3. #93
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Άρα καλά είπα πιό πάνω ότι δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε ...

    Πάω για καφέ παραλία με ξανθή ύπαρξη ... Καλό απόγευμα σε όλους ...
    Φιλιά στα μούτρα!

  4. #94
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Τι λες ρε φίλε πλάκα κάνεις; Αυτά που λες δεν παίζουν. Μαλακά μόρια ειναι αυτά τα 3 που σου είπα και δεν φαίνονται με ακτίνες παρά μόνο με μαγνητική η οποία και δεν γίνεται άμεσα. Για αυτό και σου συστήνει επανεξέταση εντός 10 ημερών στα εξωτερικά, αφού έχει υπόνοια για κάτι που δεν μπορεί να διαγνώσει εκείνη την ωρα. Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι ασφαλιστικές δεν αποζημιώνουν ποτέ χιαστούς από τροχαία επειδή δεν μπορούν να διαγνωστούν εκείνη την ώρα; Ή νομίζεις θα σε κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο να σε έχουν εκει μέχρι να υποχωρήσει το οίδημα για να μπορείς να κανεις μαγνητική; Τι βλακείες είναι αυτές; Σε παρακαλώ!
    Σου λέω τί θα σου πουν.

    Δεν σου λέω ότι έχουν δίκιο.

  5. #95
    Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να κάνουμε εδώ την δική.
    Ο sergiosm που είναι δικηγόρος σου έδωσε μια συμβουλή .
    Ότι κι αν έχεις πάθει , στο δικαστήριο θα πρέπει να το αποδείξεις με ισχυρά χαρτιά.
    Ο δικηγόρος που θα του αναθέσεις την υπόθεση , προφανώς θα σου πει το ίδιο και θα ξέρει καλύτερα τι θα πρέπει να κάνει.

  6. #96
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να κάνουμε εδώ την δική.
    Ο sergiosm που είναι δικηγόρος σου έδωσε μια συμβουλή .
    Ότι κι αν έχεις πάθει , στο δικαστήριο θα πρέπει να το αποδείξεις με ισχυρά χαρτιά.
    Ο δικηγόρος που θα του αναθέσεις την υπόθεση , προφανώς θα σου πει το ίδιο και θα ξέρει καλύτερα τι θα πρέπει να κάνει.
    Βασικά έγινε παρεξήγηση, ο sergios θα νόμιζε ότι δεν έχω γνωμάτευση οπότε αυτός λέει ότι θέλει, ενώ εγώ είχα κανονικά γνωμάτευση! Thats all!

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να κάνουμε εδώ την δική...
    Ο Τσιφόρος είχε άλλη άποψη...
    ανανήψαντας

  8. #98
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Στα είπαν οι από πάνω και ειδικότερα ο Σέργιος που είναι δικηγόρος. Άσε τους θυμούς δεν οδηγούν πουθενά αλλά και τις εικασίες. Ξεκίνα και μάζευε χαρτιά από δημόσια νοσοκομεία ακόμη και αποδείξεις από τα εξωτ. Ιατρεία αν χρειαστεί να πας, μίλα οπωσδήποτε με δικηγόρο που θα σε κατευθύνει στο τι και πως θα κινηθείς. Αν χρησιμοποιήσεις ταξί για τις μετακινήσεις σου, αποδείξεις, αν πηγαίνεις στον χασάπη 2 φορές την εβδομάδα για να παίρνεις ειδική τροφή πχ συκώτι (μη γελάς καθόλου), αποδείξεις.
    Στους νομικούς κύκλους παίζει ένα αστειάκι που δεν απέχει από την πραγματικότητα, λένε "δυό μαρτυράνε έναν κρεμάνε".
    Λες μόνο ότι μπορείς να αποδείξεις και μαζεύεις χαρτούρα για να αντικρούσεις τους όποιους ισχυρισμούς τους.
    Αυτά. Όσο πιο γρήγορα τα καταλάβεις και όσο πιο γρήγορα κινηθείς, τόσο πιο γρήγορα θα αποζημιωθείς και τόσο πιο σωστή θα είναι η αποζημίωση.

    Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να υποστείς την μικρότερη δυνατή ταλαιπωρία !
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #99
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω κάτι με το παλληκάρι, απλα και η αμφισβήτηση να είναι μέχρι ένα όριο.
    Κανείς εδώ μέσα δεν αμφισβήτησε αυτό που περιγράφεις.
    Το αντίθετο μάλιστα προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε ότι αυτό θα το κάνει (και έχει ήδη αρχίσει να το κάνει) η άλλη πλευρά, σου επισημαίνουμε τους κινδύνους και σου λέμε τί να προσέξεις.

    Αύριο λοιπόν το πρωί, και αφού θα έχεις κάνει έναν καλό ύπνο και θα έχεις ξεκουραστεί, ξαναδιάβασε τα posts και είμαι σίγουρος ότι θα καταλάβεις τι σου λέμε.

    Καλό βράδυ και καλά ξεμπερδέματα με τον παππού.


    ΥΓ. Α και να ξέρεις ότι έχω καταλάβει από την πρώτη στιγμή τί έχει γίνει. Για αυτό ακριβώς σου είπα ό,τι σου είπα

  10. #100
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergiosm Προβολή μηνύματος
    Κανείς εδώ μέσα δεν αμφισβήτησε αυτό που περιγράφεις.
    Το αντίθετο μάλιστα προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε ότι αυτό θα το κάνει (και έχει ήδη αρχίσει να το κάνει) η άλλη πλευρά, σου επισημαίνουμε τους κινδύνους και σου λέμε τί να προσέξεις.

    Αύριο λοιπόν το πρωί, και αφού θα έχεις κάνει έναν καλό ύπνο και θα έχεις ξεκουραστεί, ξαναδιάβασε τα posts και είμαι σίγουρος ότι θα καταλάβεις τι σου λέμε.

    Καλό βράδυ και καλά ξεμπερδέματα με τον παππού.


    ΥΓ. Α και να ξέρεις ότι έχω καταλάβει από την πρώτη στιγμή τί έχει γίνει. Για αυτό ακριβώς σου είπα ό,τι σου είπα
    Οκ δεκτό αλλά αυτό που είπε δεν είναι τελείως αβάσιμο; Στην ουσία το γόνατο έχει τα οστά και τα τρία μαλακά μόρια που είπαμε. Τα μεν πρώτα τα βλέπεις άμεσα με ακτινογραφία, τα δε πρέπει να κάνεις μαγνητική. Αυτος δεν θα έπρεπε να γράψει ότι από τον οστικό έλεγχο δεν παρατηρήθηκε καμία βλάβη, ωστόσο η διάγνωση είναι ελλιπής, καθώς λείπει η μαγνητική για να ελεγχθούν τα μαλακά μόρια; Αυτός είπε δεν έχω τίποτα παρά μόνο κάκωση μαλακών μορίων. Όπου κάκωση βλ. ρήξη μερική ή ολική για αυτό και νομίζω ότι λέει μαλακίες!

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Αυτός θα λέει αυτά που λέει, εσύ θα παρουσιάζεις τις γνωματεύσεις και θα λες αυτά που λες.

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Οκ δεκτό αλλά αυτό που είπε δεν είναι τελείως αβάσιμο; Στην ουσία το γόνατο έχει τα οστά και τα τρία μαλακά μόρια που είπαμε. Τα μεν πρώτα τα βλέπεις άμεσα με ακτινογραφία, τα δε πρέπει να κάνεις μαγνητική. Αυτος δεν θα έπρεπε να γράψει ότι από τον οστικό έλεγχο δεν παρατηρήθηκε καμία βλάβη, ωστόσο η διάγνωση είναι ελλιπής, καθώς λείπει η μαγνητική για να ελεγχθούν τα μαλακά μόρια; Αυτός είπε δεν έχω τίποτα παρά μόνο κάκωση μαλακών μορίων. Όπου κάκωση βλ. ρήξη μερική ή ολική για αυτό και νομίζω ότι λέει μαλακίες!
    Σε λίγο ο παππούς θα πει ότι έπεσες με το μηχανάκι μέσα στην κρεβατοκάμαρά του ενώ κοιμόταν και τον σακάτεψες, τα τερτίπια των δικηγόρων σου κάνουν εντύπωση;
    Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι και περαστικά.

  13. #103
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2016
    Μηνύματα
    73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Σε λίγο ο παππούς θα πει ότι έπεσες με το μηχανάκι μέσα στην κρεβατοκάμαρά του ενώ κοιμόταν και τον σακάτεψες, τα τερτίπια των δικηγόρων σου κάνουν εντύπωση;
    Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι και περαστικά.
    Καλά ναι πραγματικά εδω υποστήριξε ότι πήγαινα σύριζα στα παρκαρισμένα με ταχύτητα που ξεπερνούσε τα 50χμ και το ποδόφρενο μου βγήκε στο τάσι της ρόδας του. Κασκαντέρ ο δικός σου!!

  14. #104
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Οκ δεκτό αλλά αυτό που είπε δεν είναι τελείως αβάσιμο; Στην ουσία το γόνατο έχει τα οστά και τα τρία μαλακά μόρια που είπαμε. Τα μεν πρώτα τα βλέπεις άμεσα με ακτινογραφία, τα δε πρέπει να κάνεις μαγνητική. Αυτος δεν θα έπρεπε να γράψει ότι από τον οστικό έλεγχο δεν παρατηρήθηκε καμία βλάβη, ωστόσο η διάγνωση είναι ελλιπής, καθώς λείπει η μαγνητική για να ελεγχθούν τα μαλακά μόρια; Αυτός είπε δεν έχω τίποτα παρά μόνο κάκωση μαλακών μορίων. Όπου κάκωση βλ. ρήξη μερική ή ολική για αυτό και νομίζω ότι λέει μαλακίες!
    Μας ρωτάς αν είναι αβάσιμο ή μας το λες;
    Γιατί αν μας ρωτάς μπορεί να σε ρωτήσει κι ο δικαστής κι εκεί πρέπει να έχεις κάτι παραπάνω να του πεις από το "λογικό δεν είναι;"
    Αφού λοιπόν έχεις τη γνωμάτευση από την επανεξέταση χρησιμοποίησε την, αυτό σου λένε τόση ώρα.

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nafths Προβολή μηνύματος
    Οι ΕΠΥ δεν ανήκουν στο καθεστώς του φιλικού διακανονισμού!
    μόλις έμαθα οτι ανήκω με 2 μοτο σε ΕΠΥ. ενδιαφερον..... Αν και σπαμαρω, αν εγω εχω ατυχημα με άλλον θα αποζημιωθώ απο αυτούς δηλαδη? και για σωματικες βλάβες?

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 249
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 11:47
  2. Παρολίγο "σούπα" μετά από σύγκρουση με ... γάτα !
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 12:21
  3. Θανατος ταξιτζη απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη
    από DrIoannis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 20:26
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 00:47
  5. Από Αρβανίτσα...με αγάπη! [Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ!]
    από RapidShade στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2004, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF