Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ακόμα να συνέλθει...

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    67

    Ακόμα να συνέλθει...

    Καλησπέρα σε όλους!

    Στον τίτλο του θέματος, αυτός στον οποίο αναφέρομαι είμαι εγώ. Ναι, μου μιλάω σε τρίτο πρόσωπο. Τέτοιο χάλι.

    Γιατί;

    Αν θυμάστε καλά, τον Νοέμβρη αξιώθηκα επιτέλους να πάρω την πρώτη μου μηχανή. http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147067

    Αν και γενικά μπορώ να πω πως αφενός λιώνω στη δουλειά, και αφετέρου ο καιρός εδώ που βρίσκομαι δεν βοηθά πάντα, μέχρι στιγμής - μεταξύ άλλων - έχω πάει με τη μηχανή:

    1) Στα γενέθλια μιας φίλης - οργάνωσε πάρτυ στη φάρμα των γονιών της σε ένα βουνό στη Γερμανία - ο παλιός αχυρώνας έγινε όχι μόνο ο χώρος του γλεντιού, αλλά και η κρεβατοκάμαρά μου για ένα βράδυ,

    2) Στον γάμο 2 φίλων που έλαβε χώρα σε μια ορεινή κατασκήνωση κάπου στην Τσεχία (τρελό σκηνικό...),

    3) Κάτι καταδρομικές σε βουνά - δάση Γερμανίας / Τσεχίας / Πολωνίας.

    4) (και χειρότερα... από εκεί το έπαθα) Βόλτα σε Αυστριακές Άλπεις - πέρασμα Ιταλία, Μπολζάνο - Πάντοβα - Βενετία, κι εν τέλη ανάβαση Δολομίτες από επαρχιακό δίκτυο Ιταλίας, κατάβαση στην άλλη πλευρά και από εκεί πάλι Άλπεις Αυστρίας. Αυτό έγινε:

    α) χωρίς καμία οργάνωση,
    β) καμία ιδιαίτερη εκ των προτέρων "έρευνα",
    γ) χωρίς κρατήσεις, χωρίς τίποτα
    δ) χωρίς καμία άλλη μηχανή για παρέα και χωρίς να πάρω συμβουλές και ιδέες από τρίτους,
    ε) με "συζήτηση" μέχρι τις 4 το προηγούμενο βράδυ με τη δικιά μου αν θα πάμε ή όχι τελικά!

    Από αυτό επέστρεψα κατευθείαν χτες βράδυ κατά τις 11 και σήμερα ήμουν όλη μέρα δουλειά. Προσπαθώ να μπω σε μια σειρά, να καταλάβω τι μου έχει συμβεί... Δεν έχω κουράγιο να κάτσω να ξεδιαλέξω τις φωτό...

    Θα προσπαθήσω μόλις ανασυγκροτηθώ κάπως και μόλις βρω λίγο χρόνο να αρχίσω να γράφω πιο αναλυτικά για τα παραπάνω (και άλλα πολλά...) συνοδεύοντάς τα με φωτογραφίες.

    Από το τελευταίο πάντως, (το 4) για να καταλάβετε τι εννοώ, υπάρχει μεταξύ άλλων και 28GB HD βίντεο από την ανάβαση των Δολομιτών από επαρχιακό Ιταλίας και την κατάβαση στις Άλπεις από την μεριά της Αυστρίας... Να δω ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ θα κάνω με αυτό... Έχετε καμιά πρόταση;

    Κάπως έτσι χτες κατά την επιστροφή έσπασα το φράγμα με τα πρώτα 10000 χιλιόμετρα με το versys...

    ΥΓ: Πως αισθάνομαι τώρα; Μέσα μου μια φωνή ουρλιάζει "Εγώ Δολομίτες θα ξαναπάω!". Με την πρώτη ευκαιρία, ελπίζω και του χρόνου, κατά προτίμηση για κάμπινγκ κάπου εκεί στα ατελείωτα βουνά. Αν το κάνω και ψήνεται και κανείς άλλος, συναντιόμαστε κάπου στο δρόμο και αναλαμβάνω την οργάνωση να γυροβολάμε παρέα... Ας είμαστε καλά μέχρι τότε...

    Έτσι βέβαια, αισθάνομαι ΤΩΡΑ. Ποιος ξέρει που στο καλό θα βρεθώ αύριο και μου γυρίσουν τα μυαλά από την άλλη;

    ΥΓ2: Σήμερα επιστρέφοντας από τη δουλειά και αφηρημένος, βγήκα εθνική και πήγαινα για κανένα 45λεπτο μέχρι που αναρωτήθηκα "που στο διάολο πας; γύρνα πίσω ρε μαλάκα!". Δεν την παλεύω...

  2. #2
    Ε αυτά είναι ωραία...

    Και γιατί έχεις το μηχανάκι, έχεις την δουλειά, είναι οι συνθήκες που σου επιτρέπουν να το ευχαριστιέσαι όσο δεν πάει. Δωσ' του να καταλάβει

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Ωραιος ο cpt.

    Πολλα και στριφτεροβουνισια χιλιομετρα να εχεις
    Εχεις πιασει το νοημα


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Κάπτεν αυτό που περιγράφεις το λένε... Ζωή
    (όχι επιβίωση που λένε και οι αναρχικοί)

    Να σαι πάντα καλά και να περνάς καλλίτερα.
    ανανήψαντας

  5. #5
    τώρα που μπορείς και για όσο μπορείς.....

    και αν η κυρά δε θέλει, τράβα μόνος σου γιατί στη στραβή (κάτι χαζό, όχι τπτ σοβαρό) θα σου σπάσει τα ούμπαλα

    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #6
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Έχε μόνιμα το μηχανάκι ετοιμοπόλεμο και ψάχνε να βρεις ευκαιρία να καβαλήσεις, εν ανάγκη την δημιουργείς

    Βουρ στον πατσά που λένε και Καλά χιλιόμετρα!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    καλους δρομους να εχεις και να χαιρεσαι το μηχανακι σου ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ...οπως ακριβως κανεις τωρα...

  8. #8
    Ανθρωπε μου !!
    Εχω κανει πολα ταξιδια και με καλη οργανωση και χωρις καθολου οργανωση.
    Ολα εχουν υπερ, εχουν ομως και κατα

    Ειχα ενα Vstrom 650 του 07 εχω κανει το Γερμανια ελλαδα Γερμανια μεσω Γιουγκοσλαβιας παντα, 5 φορες.
    Τις πρωτες φορες πηγαινα καρφι χωρις διανυκτερευση 2000 χλμ και με την γυναικα πισω.
    Μετα το σκεφτηκα λιγο διαφορετικα και ηθελα να απολαυσω το ταξιδι και τις διακοπες μου απο την ωρα που ανεβαινω στην μηχανη,
    οποτε δεν αφησα βουνο για βουνο και χωριο για χωριο.
    Εχω παει Γερμανια Αυστρια Σλοβενια χωρις να πατησω Autobahn.
    Στα ταξιδια εκτος Εθνικης Βλεπεις αλλα πραγματα, αλλα μερη , μονο τοτε ζεις την χωρα που ταξιδευεις.

    Τον Μαιο του 2015 πηρα το Bmw R 1200 RT καλο μηχανακι ταξιδιαρικο.Αλλα πριν 2 μηνες ημουν σταματημενος στο φαναρι και με χτυπησε απο πισω αυτοκινητο αφρεναριστος, οποτε πηγε για πεταμα.
    Οποτε ειναι να ξαναπας Δολομιτες πες μου, ισως ταιριαξει και παμε παρειτσα. ειτε με γυναικες η και χωρις.

  9. #9
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cpt.Harlock Προβολή μηνύματος
    ΥΓ2: Σήμερα επιστρέφοντας από τη δουλειά και αφηρημένος, βγήκα εθνική και πήγαινα για κανένα 45λεπτο μέχρι που αναρωτήθηκα "που στο διάολο πας; γύρνα πίσω ρε μαλάκα!". Δεν την παλεύω...
    Tα βλέπεις;
    Ενώ αν ήσουνα οργανωμένος, και έλεγες "Να, μετά τη δουλειά προφταίνω να κάνω σφήνα μια διαδρομή 250χλμ μέχρι ΧΧΧ", δεν θα είχες τέτοιο πρόβλημα.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Tα βλέπεις;
    Ενώ αν ήσουνα οργανωμένος, και έλεγες "Να, μετά τη δουλειά προφταίνω να κάνω σφήνα μια διαδρομή 250χλμ μέχρι ΧΧΧ", δεν θα είχες τέτοιο πρόβλημα.
    Λες; Μωρέ μακάρι να ήταν η οργάνωση το πρόβλημα...

Παρόμοια θέματα

  1. Ακόμα και στο να κόβουμε κλήσεις είμαστε πίσω...
    από McGyver στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2010, 07:37
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2008, 01:41
  3. Να δροσιστούμε λίγο ακόμα ;
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2007, 15:19
  4. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2005, 03:03
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF