Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 96

Θέμα: Πάμε γι' άλλα...

  1. #31
    Βρε μανίτσαμ, άλλα τα 100 του GSR, άλλα του Ζ. Αρπάζει από πολύ χαμηλά. Προσωπικά με εκνευρίζει ο κραδασμός του μοτέρ ψηλά και η σουπερσπορτάδικη σέλα, αλλά πιθανώς στην δεύτερη γενιά να άλλαξαν τις βάσεις και να έχει λιγότερο ζουζούνισμα τουλάχιστον.

    Μιά χαρά είναι το Ζ. Το κακό είναι πως οι ιδιοκτήτες κατά κύριο λόγο είναι καγκούρια και κανίβαλοι, οπότε το να βρεις κάτι όχι βιασμένο εμφανισιακά και μηχανικά δεν ξέρω αν είναι εύκολο.



    Για την απαίτηση να βρεις μηχανάκι του 09 ας πούμε, με ABS και φυσικά σε άριστη κατάσταση και με 2500 ταβάνι. Εμ. Σόρι κιόλας, πάω να γελάσω υστερικά κάπου αλλού για να μην με... ουπς το είπα ότι θα το κάνω, ε;
    Μόνο αν βρεις κάποιον σε τρελή ανάγκη, φαντάζομαι. Οι οικονομικές συγκυρίες είναι υπέρ σου, λογικά.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Δλδ εγω για να παρω ενα Ζ με ABS θελω ενα 1000ρικο ακομα.. ναι........
    Αντεχεις; Αντεχω. Αντεχεις; Αντεχω.

    Τωρα για το "βιασμο" που λες Αμυρου...ειναι λιγο λαχειο η υποθεση..
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.515
    μιλαμε μονο για γυμνο και 4κ;
    φυσικη συνεχεια του gsr κατι με περισσοτερα κυβικα για ροπη αλλιως γιατι να αλλαξεις;

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.718
    Θα συμφωνησω κι εγω με αυτο που εχουν πει αρκετοι πριν απο μενα. Αφου ειχες το gsr που ειναι μαλλον το καλυτερο 600αρι γυμνο και ταυτοχρονα το πιο οικονομικο στην αγορα (η χρηση ειναι αλλη ιστορια καθως πινει τον αμπακο), η μονη λογικη απαντηση ειναι να αλλαξεις κατηγορια ή αν ξαναπαρεις το ιδιο.

    Αν δε θες να δεις κατι διαφορετικο απο naked (πχ ενα sumo) τοτε η μονη επιλογη που εχεις ειναι να παιξεις στον κυβισμο. Ειτε πας σε μεγαλυτερο για περισσοτερη δυναμη (Ζ750, cb900) ειτε σε μικροτερο για περισσοτερη ευκινησια και παιχνιδι (πχ duke 200).

    edit:Προσωπικα παντως το z ποτε δε το συμπαθησα και πιστευω πως σε σχεση με το suzuki ειναι "φτωχο"(κατασκευη, στησιμο, αναρτησεις), χωρις να εχει και καμια φοβερη διαφορα σε δυναμη.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 20/08/2016 στις 01:31.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    Βρε το Ζ750 το πατάω δεν έχω κανένα θέμα αλλα σκέφτομαι...
    Είχα ένα μοντέλο του 08 με 100 άλογα και ABS. Για να πάω σε κάτι αντίστοιχο σε Ζ θα πρέπει να είναι του 06 ή του 07; (δεν ξερω...)
    Οσο για το hornet πραγματικα ρε παιδιά προσπαθω πολυ....αλλα δεν μαρεσει....
    Συγνωμη σε όσους το έχουν αλλά πραγματικά ειναι θέμα γούστου και μόνο..
    Κοίτα, αν το ABS είναι για σένα βασικό και μπορείς να διαχειριστείς μια περίοδο "αμηχανίας" μέχρι να συμπληρώσεις τα λεφτα (θα χρειαστεις τουλάχιστον κανα χιλιάρικο παραπάνω για Ζ750 του 08+) κάντο έτσι.Δεν είμαι κατά του ABS (κάθε άλλο..) αλλά σε fighter μηχανακι ABS? Ιερόδουλη ντυμένη καθηγήτρια Γαλλικών ένα πράμα...Όσο για τα 100 αλόγατα το Ζ είναι πιο ροπάτο απο το GSR και θα σου φανεί διαφορά(αν και όχι τρομερή)...

    edit:Θα συμφωνήσω με το "edit" του ptc πάντως
    Τελευταία τροποποίηση από POLICE6; 20/08/2016 στις 02:59.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από POLICE6 Προβολή μηνύματος
    Ιερόδουλη ντυμένη καθηγήτρια Γαλλικών ένα πράμα.....

    edit:Θα συμφωνήσω με το "edit" του ptc πάντως
    Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο σέξι από αυτό!

  7. #37
    Γεια σου κοπελιά.
    Γυμνός κι εγώ και λάτρης του αέρα. Ο αέρας μεγάλη δουλειά. Σε ξυπνάει και σε προειδοποιεί όταν φτάνεις τα όριά σου. Τα μυγάκια στο πέτσινο είναι άλλη υπόθεση...

    Πανέμορφη η Ζ, χαμηλή και πολύ ροπάτη. Λίγο αλητεία, αλλά είχες την GSR, τι να λέμε? Η σέλα της είναι αρκετά πιο σπορ από τη χλιδάτη της GSR αλλά έχει τα προτερήματά του το να είσαι μικρόσωμη. Επίσης, η θέση οδήγησης της παρέχει λίγο μεγαλύτερη κάλυψη απ' τον αέρα, σε βάζει σε πιο σπορ θέση. Λίγο άβολη η Ζ για ψηλούς στο ταξίδι, αλλά εσένα θα σου κάτσει μια χαρά. Μια χαρά μοντέλο διάλεξες, καλή τύχη στην αγορά της.

    Οι πιλότοι των Ζ είναι λίγο σε καγκουροειδή καταστάσεις αλλά η μηχανή έχει βγει ανθεκτική. Made in Japan βλέπεις...

    Το ABS σε αυτή τη μηχανή θα βοηθήσει πολύ σε φρενάρισμα πανικού, όπως σου 'παν και τα παιδιά, αλλά δεν είναι μονόδρομος. Η μηχανή έχει καλά φρένα, με καλά λάστιχα και προσεκτική/αμυντική οδήγηση στην πόλη δεν θα έχεις κανένα θέμα. Γνώμη μου, μην κολλάς στο ABS.

    Αγαπημένο μου μοντέλο, αυτό του '06.

    Καλές αγορές!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    το μπουσα δεν; και το πηρες και βολτα....
    Γιαννης

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    το μπουσα δεν; και το πηρες και βολτα....
    Εντάξει το busa εμπειρία δε λέω αλλα για καθημερινή χρήση μέσα στην Αθηνα δεν νομίζω ότι μπορώ να το έχω... Χώρια ότι θέλω 7000€ τουλάχιστον! Και πίνει και τον κ@λο του επίσης! (μπαρδόν)
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από POLICE6 Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, αν το ABS είναι για σένα βασικό και μπορείς να διαχειριστείς μια περίοδο "αμηχανίας" μέχρι να συμπληρώσεις τα λεφτα (θα χρειαστεις τουλάχιστον κανα χιλιάρικο παραπάνω για Ζ750 του 08+) κάντο έτσι.Δεν είμαι κατά του ABS (κάθε άλλο..) αλλά σε fighter μηχανακι ABS? Ιερόδουλη ντυμένη καθηγήτρια Γαλλικών ένα πράμα...Όσο για τα 100 αλόγατα το Ζ είναι πιο ροπάτο απο το GSR και θα σου φανεί διαφορά(αν και όχι τρομερή)...

    edit:Θα συμφωνήσω με το "edit" του ptc πάντως
    Γιατί μωρε τι έχουν οι καθηγήτριες των γαλλικών; Αυτές δεν έχουν ψυχή δλδ;
    Περα από την πλάκα το ΑΒS μαρεσε στο GSR. Απλά κάποιοι φίλοι με ψιλοαγχωσανε ότι αφού συνήθισα έτσι δεν θα μπορώ εύκολα να οδηγήσω κάτι άλλο.
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  11. #41
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.795
    Ο vaska αφού είδε με προσοχή όλα όσα έγραψες θ σου πρότεινε το Ζ750 αλλά με λίγα χρήματα παραπάνω απ' όσα έβαλες ταβάνι μπας και πάς σε πιο πρόσφατο μοντέλο του 10 ας πούμε. Και ειδικά το λευκό μαύρο σκοτώνει. Περίμενε λίγο το λοιπόν, το καλοκαίρι είναι στο τελείωμά του (αν και ξέρω ότι καβαλάς όλο το χρόνο) μάσε κανα φράγκο και βουρ
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    καλα εκτος τοπου και χρονου ειμαι δεν εχω πιει καφε ακομα

    απο Ζ θα προτιμουσα σουζουκι. πολυ δυσκολο να βρεις καλο Ζ εχουν φαει πολυ ξυλο τα περισσοτερα. επισης για στροφιλικια το Ζ ειναι ακαταληλο.

    εγω γουσταρω παρα πολυ το street triple αλλα παει μακρια η βαλιτσα.
    Γιαννης

  13. #43
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8252337/

    My two cents..καλο μοτερ υπηρχε dosrsoduro που φορανε το ιδιο και ειχε και εχει τωρα σε αλλα χερια μεταχειρηστει/κανιβαλιστει καλα με μονο ψεγαδι δυο αισθητηρες σε συνολο 45.000 χλμ
    Καλα φρενα ,ωραια θεση οδηγησης και μενα που χω και λιγα βιτσια μ αρεσει και εμφανισιακα
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #44
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Αν δεν πεις τον λόγο που έδωσες το παλιό, μάλλον δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα η κουβέντα που γίνεται πάντως...

    Το έδωσες γιατί το αγαπούσες αλλά είχε πρόβλημα π.χ. ;

    Πάρτο πάλι

    Το έδωσες γιατί δε το έφτανες ;

    Βρες ένα πιο μικροκαμωμένο

    Το έδωσες γιατί σου φαινόταν "λίγο" ;

    Κοίτα χιλιάρια, όλα τα άλλα δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη διαφορά

    Το έδωσες γιατί θες να πάρεις το Ζ ;

    Πάρε το Ζ




    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #45
    Z750 δαγκωτό...αλλιώς πάρε 1000RR
    Εγώ πάντως αυτό έκανα (πήρα RR...).

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πάμε να γελάσουμε λίγο.....!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:50
  2. χμμμμ προς το καμένο και χαζό αλλά για πάμε
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2008, 09:20
  3. παμε για αλλα .....
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2007, 01:36
  4. Δινω Το Dr Και Παμε Για Αλλα
    από kosdros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:31
  5. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF