Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 96

Θέμα: Πάμε γι' άλλα...

  1. #46
    το έδωσες γιατί σε έπιασε η μαλακία "όλοι γύρω μου αλλάζουν μηχανάκια και εγώ έχω ακόμα το ίδιο";

    μεταξύ σοβαρού και σοβαρού, παίζει συχνά η δικαιολογία, άλλο αν κανείς δεν το παραδέχεται.

  2. #47
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν δεν πεις τον λόγο που έδωσες το παλιό, μάλλον δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα η κουβέντα που γίνεται πάντως...

    Το έδωσες γιατί το αγαπούσες αλλά είχε πρόβλημα π.χ. ;

    Πάρτο πάλι

    Το έδωσες γιατί δε το έφτανες ;

    Βρες ένα πιο μικροκαμωμένο

    Το έδωσες γιατί σου φαινόταν "λίγο" ;

    Κοίτα χιλιάρια, όλα τα άλλα δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη διαφορά

    Το έδωσες γιατί θες να πάρεις το Ζ ;

    Πάρε το Ζ



    Μερικοί δεν καταλαβαίνεται ότι κάποιος μπορείς να έχει 1002 λόγους να δώσει ένα μηχανάκι που γούσταρε και δεν μπορεί πλέον να το ξαναπάρει?? Με δεδομένο λοιπόν αυτό προχωρήστε στις προτάσεις σας χωρίς να ψάχνετε το γιατί και πως και χωρίς να φέρνετε τον άλλον σε δύσκολη θέση και προπάντων χωρίς να ξύνετε πληγές. Γιατί είναι πληγή το να γουστάρεις ένα εργαλείο και να αναγκάζεσαι για όποιον λόγο να το δώσεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #48
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μερικοί δεν καταλαβαίνεται ότι κάποιος μπορείς να έχει 1002 λόγους να δώσει ένα μηχανάκι που γούσταρε και δεν μπορεί πλέον να το ξαναπάρει?? Με δεδομένο λοιπόν αυτό προχωρήστε στις προτάσεις σας χωρίς να ψάχνετε το γιατί και πως και χωρίς να φέρνετε τον άλλον σε δύσκολη θέση και προπάντων χωρίς να ξύνετε πληγές. Γιατί είναι πληγή το να γουστάρεις ένα εργαλείο και να αναγκάζεσαι για όποιον λόγο να το δώσεις.
    Ε καλά τώρα, πρόταση χωρίς να σου πει ο άλλος τι πως και γιατί δεν έχει νόημα, με συγχωρείς κιόλας

    Αν σου πω εγώ ότι θέλω να δώσω το hornet μου, και να μη βάλω και ένα ευρώ από την τσέπη μου, θα μου προτείνεις εσύ μηχανάκια, χωρίς να με ρωτήσεις τι δε μου έκανε στο παλιό, τι θέλω από το καινούριο κ.ο.κ. ;;;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #49
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.413
    δες και κανα τέτοιο εάν σου αρέσει, νομίζω θα πηγαίνεις λίγο πιο γρήγορα απο τα 4κυλινδρα με λιγότερο βάρος και κόπο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sv650acc_800.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	364399
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #50
    Πιο γρήγορο από τα τετρακύλινδρα; χαχαχαχαχαχαχα

  6. #51
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ε καλά τώρα, πρόταση χωρίς να σου πει ο άλλος τι πως και γιατί δεν έχει νόημα, με συγχωρείς κιόλας

    Αν σου πω εγώ ότι θέλω να δώσω το hornet μου, και να μη βάλω και ένα ευρώ από την τσέπη μου, θα μου προτείνεις εσύ μηχανάκια, χωρίς να με ρωτήσεις τι δε μου έκανε στο παλιό, τι θέλω από το καινούριο κ.ο.κ. ;;;
    Χωρίς να θέλω να το παίξω συνήγορος (αν και είμαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη δεν το χρειάζεται καν) στο ποστ Νο5 εξηγεί ότι πρέπει να εξηγηθεί "το έδωσα γιατί έπρεπε να δοθεί, το έκλαψα....". Σύντομη και περιεκτική περιγραφή μιας διόλου ευχάριστης πώλησης.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #52

  8. #53
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να το παίξω συνήγορος (αν και είμαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη δεν το χρειάζεται καν) στο ποστ Νο5 εξηγεί ότι πρέπει να εξηγηθεί "το έδωσα γιατί έπρεπε να δοθεί, το έκλαψα....". Σύντομη και περιεκτική περιγραφή μιας διόλου ευχάριστης πώλησης.
    Και εγώ για να το παίξω δικηγόρος του διαβόλου θα σου πω ότι μιλάμε για πώληση μηχανής (ούτε καν απώλεια) όχι για εμπόριο βρεφών, μη το κάνουμε και τόσο δραματικό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #54
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Ειναι ξαναβαμενο με οτι μπορει να συνεπάγεται αυτο..εξαλου σα budget φευγει αρκετα
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #55
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    ειναι φιλου μου και το ξερω το μηχανακι, γι'αυτο το προτεινω. ειναι κομπλε

  11. #56
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    ειναι φιλου μου και το ξερω το μηχανακι, γι'αυτο το προτεινω. ειναι κομπλε

    Παω πασο τοτες εγω γενικα ξαναβαμενα δεν ψωνιζω και ας ειναι και αδερφου μου προτιμώ να το βαψω εγω αν θελω και εχει ψεγαδια αλλα δεν αγοράζω εγω εξαλου
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να το παίξω συνήγορος (αν και είμαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη δεν το χρειάζεται καν) στο ποστ Νο5 εξηγεί ότι πρέπει να εξηγηθεί "το έδωσα γιατί έπρεπε να δοθεί, το έκλαψα....". Σύντομη και περιεκτική περιγραφή μιας διόλου ευχάριστης πώλησης.
    Ε ναι κύριε συνήγορος, τότε τι συζητάμε για να ανέβει επάνω άλλα χίλια για Ζ, δουλευόμαστε;

    Και τέλος πάντων... Αφού δεν χρειάζεται... Τι το κάνεις θέμα....;

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Z750 δαγκωτό...αλλιώς πάρε 1000RR
    Εγώ πάντως αυτό έκανα (πήρα RR...).
    Γεια σου ρε παλιο-σειρά!!

    Μεγειά το θεριό, καλούς δρόμους και πάντα όρθιος αδερφέ !!!

    Σόρρυ για το οφ-τόπικ.

    Αννούλα, πάρε ότι σου λέει η καρδιά σου. Αν γουστάρεις τη Ζ, τσίμπα την. Μια χαρά μηχανάρα είναι.
    Μην ακούς κανένα. Εσύ θα την καβαλάς και θα τη χαίρεσαι. Στον έρωτα δεν υπάρχει λογική.
    Ένας καλός έλεγχος πριν την αγορά από τον μηχανικό που θα στην συντηρεί αργότερα και μη μασάς. Εξάλλου η αγορά μεταχειρισμένης είναι λόττο. Ότι και όσο να την ελέγξεις, ότι είναι να σου βγάλει θα στο βγάλει. Πρόσεξε τα αναλώσιμα αλυσίδες-ρουλεμάν κλπ, και αν σου πει το οκ ο μηχανικός σου προχώρα. Εγγύηση δεν υπάρχει, τα ξέρεις αυτά.

    Η κοπέλα έδωσε τη GSR με μαύρη καρδιά όπως φαίνεται. Με ακόμα πιο μαύρη θα δώσω εγώ τη XJR. Αλλά έτσι είναι. Τι να κάνουμε? Τα κριτήρια και οι απαιτήσεις αλλάζουν, όπως η ζωή. Και η ζωή προχωράει.Η αλλαγή μηχανής προυποθέτει σκέψη και γνώση του αντικειμένου.
    Η μετάβαση από τη GSR σε Ζ δεν είναι και ποιος ξέρει τι... Εμένα μου άρεσε πιο πολύ η GSR λόγω της άνεσης για πιο μεγαλόσωμους. Αλλά η Ζ είναι πιο μανούλι, πως να το κάνουμε? Η GSR έχει ροπάκλα, δεν είναι καμιά ψόφια. Η Ζ έχει πιο πολύ ροπή αλλά δεν είναι και SS, να τρελαίνεται ψηλά. Άνετα και ανώδυνα πας απ' τη μία στην άλλη.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.426
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Πιο γρήγορο από τα τετρακύλινδρα; χαχαχαχαχαχαχα
    Και ξανα:χα χα χα χα

  15. #60
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Κατ αρχην να πω οτι εχετε λιγο μπερδεψει το θεμα με το abs... Το αγαπητο αυτο συστημα λοιπον υπαρχει για να μη μπλοκαρουν οι τροχοι σε πολυ γερο φρεναρισμα και ΜΟΝΟ στη περιπτωση που οι αισθητηρες διαβασουν οτι υπαρχει τετοια ταση... Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις το φρενο λειτουργει σαν να μην υπαρχει το abs το οποιο δεν επηρεαζει τη λειτουργεια του φρενου... Οποτε στα 100 φρεναρισματα, σε ποσα λετε να χρειαζεται το abs αμα ο αναβατης δε παει με τη ταυτοτητα στο στομα, η ΤΑΠ κρεμασμενο στο λαιμο?
    Μπορει το προηγουμενο μηχανακι να ειχε abs αλλα ποσες φορες μπηκε σε λειτουργεια?

    Τελος σε αυτα τα λεφτα εγω προτεινω yamaha fz6... (αληθεια, γιατι δεν το ανεφερε κανεις σας??)

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πάμε να γελάσουμε λίγο.....!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:50
  2. χμμμμ προς το καμένο και χαζό αλλά για πάμε
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2008, 09:20
  3. παμε για αλλα .....
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2007, 01:36
  4. Δινω Το Dr Και Παμε Για Αλλα
    από kosdros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:31
  5. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF