Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: Πάμε γι' άλλα...

  1. #61
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Κατ αρχην να πω οτι εχετε λιγο μπερδεψει το θεμα με το abs... Το αγαπητο αυτο συστημα λοιπον υπαρχει για να μη μπλοκαρουν οι τροχοι σε πολυ γερο φρεναρισμα και ΜΟΝΟ στη περιπτωση που οι αισθητηρες διαβασουν οτι υπαρχει τετοια ταση... Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις το φρενο λειτουργει σαν να μην υπαρχει το abs το οποιο δεν επηρεαζει τη λειτουργεια του φρενου... Οποτε στα 100 φρεναρισματα, σε ποσα λετε να χρειαζεται το abs αμα ο αναβατης δε παει με τη ταυτοτητα στο στομα, η ΤΑΠ κρεμασμενο στο λαιμο?
    Μπορει το προηγουμενο μηχανακι να ειχε abs αλλα ποσες φορες μπηκε σε λειτουργεια?

    Τελος σε αυτα τα λεφτα εγω προτεινω yamaha fz6... (αληθεια, γιατι δεν το ανεφερε κανεις σας??)
    Το fz6 το έχω προτείνει στην αρχή,δεν βλέπεις καλά μάλλον φιλτατε μικε..
    Το abs μία φορά θα χρειαστεί να σε σώσει.
    Είχα μηχανάκια με και χωρίς abs και μέσα στην πόλη ειδικά καλοκαίρι ή σε βρεγμένο το θεωρώ σχεδόν αναγκαίο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #62
    Το abs μία θα μπει, θα βγάλει τα λεφτά του, Μικέ

  3. #63
    αφου,οπως δειχνει, το πηρες αποφαση για το ζ,ας πω κι εγω την μπουρδα μου,οντας πρωην κατοχος gsr 08 abs κι εχοντας οδηγησει ζ 750 και του 06 και του 08.
    1)το ζ εχει στησιμο πιο σουπα κι από του (μαμα)gsr
    2)τα φρενα του 06 ηταν αστεια
    3)και το 06 και το 08 παααρα πολύ πιο γρηγορο από το gsr μου σε ανοιγματα από σταση κι εν κινησει.μιλαμε για διαφορες,όχι αστεια
    4)πιο ανετο για συνοδηγο εννοείτε το gsr
    5)δε νομιζω να βρεις με 2500 ευρω ζ του 08,που κατά την γνωμη μου είναι πιο ομορφο...

  4. #64
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Ναι ρε σεις, δε λεω πως δεν ειναι χρησιμο, απλα διευκρινιζω πως σε φρεναρισμα υπο κανονικες συνθηκες ενα μοντελο με abs και η αντιστοιχη εκδοση του χωρις, θα φρεναρουν το ιδιο... Οποτε σε αυτα τα λεφτα, δε χρεαζεται να περιοριζει τις επιλογες αποκλειστικα σε μοντελα με abs αφου δεν εξασφαλιζει καλυτερο φρεναρισμα σε σχεση με τα χωρις..

  5. #65
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Πιο γρήγορο από τα τετρακύλινδρα; χαχαχαχαχαχαχα
    λυσσάξατε, θέλατε διευκρίνηση? ειναι πιο φιλικό για κοπέλα, πιο φιλικό και εύκολο σε καθημερινή χρήση, πιο commuter στην πολη, πιο ελαφρύ, πιο ροπάτο απο οποιαδήποτε 650ρι Ι4 και με ποιοτικότερες αναρτήσεις

    επίσης για τους μυημένους σε ορεινό σφιχτό επαρχιακό στροφιλίκι θα πας μακράν πιο γρήγορα και ακοπα και απο οποιοδήποτε fazer-gsr
    καλύτερα?
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #66
    Βασικά εμ.... 185 κιλά το γυμνό sv είναι παιχνίδι, αλλά το "καλύτερα"...;

  7. #67
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ξεχνα το abs...
    Παρε ενα Tuono ή για αξιοπιστo ενα FZ1000. (καπου κοντα στα 3Κ)
    Κατι σε γυμνο, καλυτερο απο το GSR και με ABS και με περισσοτερο γκαζ και κοντα στα 2μιση χιλιαρικα !ΔΕΝ! θα βρεις σε καμια περιπτωση.


    υ.γ. Υπαρχουν ακομα κανα δυο cb900 σε λογικες τιμες αν ενδιαφερεσαι..
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #68
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ε ναι κύριε συνήγορος, τότε τι συζητάμε για να ανέβει επάνω άλλα χίλια για Ζ, δουλευόμαστε;

    Και τέλος πάντων... Αφού δεν χρειάζεται... Τι το κάνεις θέμα....;
    Είμαι διακοπές ρε κι έχω χρόνο. Κάτι να πω κι εγώ, μια μαλακία κάτι τέλος πάντων
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Είμαι διακοπές ρε κι έχω χρόνο. Κάτι να πω κι εγώ, μια μαλακία κάτι τέλος πάντων
    Χα χα χωσε και σώσε... Ο ευριπιδης εσύ είσαι; Έχεις και πεμφε χιλιαδιακοσα και παπί.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XJR_Billy Προβολή μηνύματος
    Αννούλα, πάρε ότι σου λέει η καρδιά σου. Αν γουστάρεις τη Ζ, τσίμπα την. Μια χαρά μηχανάρα είναι.
    Μην ακούς κανένα. Εσύ θα την καβαλάς και θα τη χαίρεσαι. Στον έρωτα δεν υπάρχει λογική.
    - Ακριβώς!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Τελος σε αυτα τα λεφτα εγω προτεινω yamaha fz6... (αληθεια, γιατι δεν το ανεφερε κανεις σας??)
    - Το ανέφεραν και μάλιστα πολλοί αλλά γνώμη μου είναι πως μετα το GSR ΔΕΝ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν δεν πεις τον λόγο που έδωσες το παλιό, μάλλον δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα η κουβέντα που γίνεται πάντως...
    - Έχει point εδω ο AristidisZ!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    Γιατί μωρε τι έχουν οι καθηγήτριες των γαλλικών; Αυτές δεν έχουν ψυχή δλδ;
    Περα από την πλάκα το ΑΒS μαρεσε στο GSR. Απλά κάποιοι φίλοι με ψιλοαγχωσανε ότι αφού συνήθισα έτσι δεν θα μπορώ εύκολα να οδηγήσω κάτι άλλο.
    - Κοίτα,αυτό που σου είπαν οι φίλοι σου νομίζω πως δεν ισχύει.Επαναπροσδιορίζεις τον τρόπο που οδηγάς ΠΑΝΤΑ με βάση το τι οδηγάς.Το ΑBS του GSR δεν είναι και απο τα καλύτερα...Εγώ ας πούμε όταν το πήρα βόλτα "έκλασα μαλλί"με τον τρόπο που "αμολάει" το φρένο (οκ έχω μάθει να οδηγώ χωρίς ΑΒS με ότι αυτό συνεπάγεται..)Το Ζ (χωρίς ABS) θεωρώ πως έχει πολύ καλύτερα φρένα απο το GSR.Tέλος να ρωτήσω,γιατί όχι Honda Αννούλα???Αν τα φρένα είναι το θέμα σου μάλλον δε θα 'πρεπε...

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Ωπα καθηστε να το ξαναπαρω απο την αρχη γιατι μαλλον το χασαμε.
    Το gsr ηταν το πρωτο μου μηχανακι. Το πηρα καινουργιο του κουτιου, το γουσταρα απο την πρωτη στιγμη, το εστρωσα μονη μου, κουμπωσα πανω του, με αλλα λογια το ιδανικο για μενα (και ναι, εφταναν και τα δυο ποδια κατω).
    ΕΠΡΕΠΕ να το δωσω. Οχι γιατι εβγαλε προβλημα, οχι γιατι μου ηταν ξαφνικα λιγο, οχι γιατι αλλαξε η οικογενειακη μου κατασταση. Το αν πονας οταν δινεις κατι που αγαπας ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο που ειμαι ομως σιγουρη οτι πολλοι απο εσας θα με καταλαβετε. Και περασα γερη στεναχωρια γιατι πηγα κοντρα σε ολους για να το αποκτησω. (γιατι ειμαι κοριτσι, δεν εχω εγω δουλεια με μηχανακια, το αμαξακι μου μου κανει μια χαρα, αντε να κανω κανενα παιδι και μπλα μπλα μπλα..)
    Αυτα λοιπον που πρεπει να γνωριζετε για να μου δωσετε τη πολυτιμη γνωμη σας ειναι οτι συνεχιζω να θελω naked-γουσταρω να τσακωνομαι με τον αερα, απο κυβικα θεωρω οτι τα 1000 θα ειναι πολλα για μενα (με την εννοια οτι θα μεινουν ανεκμεταλλευτα και οχι απο φοβο), το θελω για καθημερινη πλεον μετακινηση απο Ελευσινα-Ταυρο και τουμπαλιν και φυσικα για βολτες πολυ κοντινες και πολυ μακρινες.(οι φιλοι μου εχουν να το λενε οτι αν πας βολτα με την Αννα καλο ειναι να εχεις και ενα διαβατηριο μαζι..)
    Τα πιο τεχνικα δεν τα ξερω γιατι η εξειδικευση μου ειναι τελειως διαφορετικη. Το αφηνω λοιπον πανω σας. Αρκει να μην αναλωνεστε σε ερωτησεις τι, πως, γιατι.
    Δεν θα κάνουν σοφοτερο κανεναν σας.
    Με αγάπη παντα ε;

    ΥΓ. Ναι το δηλωνω δημοσια. Αγαπω VASKA
    Τελευταία τροποποίηση από annoula1981; 20/08/2016 στις 17:23.
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    (οι φιλοι μου εχουν να το λενε οτι αν πας βολτα με την Αννα καλο ειναι να εχεις και ενα διαβατηριο μαζι..)
    Χάνεσαι και εσύ, κακόμοιρο;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    ΥΓ. Ναι το δηλωνω δημοσια. Αγαπω VASKA
    Ναι και τώρα που το λες, μετά τις δακρύβρεχτες και πονεμένες δηλώσεις εξ ονόματός σου, νομίζω ότι κατάλαβα και γιατί διάλεξε αυτό το νίκνειμ. Vasιλάκης Κaΐλας. :κασελάκι:

  13. #73
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Hornet 600 τοτε Αννουλα! Δεν θα σε απογοητευσει.
    Δωσε κανα ψιλο παραπανω και παρε αυτο με τα usd.
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Hornet 600 τοτε Αννουλα! Δεν θα σε απογοητευσει.
    Δωσε κανα ψιλο παραπανω και παρε αυτο με τα usd.
    Δεν της αρέσει, αφού.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Χάνομαι η παντέρμη, χάνομαι!
    Και ειμαι τοσο ξεροκεφαλη που ουτε περαστικους ρωταω ούτε gps κοιταω! ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΛΕΜΕ!!
    μην μπλεξεις με Κρητικια..

    και μην μου ξαναπειτε για Hornet ε;
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πάμε να γελάσουμε λίγο.....!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:50
  2. χμμμμ προς το καμένο και χαζό αλλά για πάμε
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2008, 09:20
  3. παμε για αλλα .....
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2007, 01:36
  4. Δινω Το Dr Και Παμε Για Αλλα
    από kosdros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:31
  5. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF