Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 72

Θέμα: Σχολή ιστιοπλοΐας ανοικτής θαλάσσης

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    για πες να δούμε...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    οτι εχει πει ο λεον ισχυει μεχρι τα μπουνια.

    θα συμπληρωσω μια ακομα λεπτομερεια. που ειναι σημαντικη κατ εμε.

    μιλαω για σχεσεις με καποιους φιλους που μπορει καποτε να τολμησεις να βγεις στην θαλλασσα. στην στερια ολα ειναι ροδινα και οι σχεσεις με το παρεακι τελειες. αλλα στην θαλλασα πλεον οι καταστασεις αλαζουν δραματικα. οι χαρακτηρες του καθενος αλαζουν παρα πολυ και πλεον ειναι δυσκολα τα πραματα αλαζουν οι αμυνες οι αντιδρασεις και η θα εχετε ενα ανεπαναληπτο παρεακι η θα πεσουν απιστευτα μαχαιρια και ομηρικοι καβγαδες. και στο πρωτο λιμανακι που θα αραξετε θα ξεχωρισει η ηρα απο το σιταρι.

    ειναι πολυ ομορφο αθλημα οτι εχει σχεση με ιστια-πανια
    Γιαννης

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Κυριε, κύριε, να πω;
    Ας όψεται που είσαι μακριά ρε χαμένε, αλλιώς δεν θα έλεγες μόνο, αλλά θα έδειχνες κιόλας
    Travel, Grow, Share

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    φιλε και εγω ψαχνω αθηνα το ιδιο πραγμα ακριβως!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Εγώ το έβγαλα το δίπλωμα περισυ στον ναυτικό όμιλο φαληρου. Μου το πρότεινε φίλος μου δάσκαλος ιστιοπλοΐας σε dinghy. Υπεύθυνος είναι ο Κώστας μανθος από τους κορυφαίους προπονητές στην Ελλάδα . Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον επαγγελματισμό τους το προτείνω ανεπιφύλακτα

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Η συνέχεια αφού έχει κάποιος το δίπλωμα στο χέρι πια είναι; Επιλογές; κόστος;
    Travel, Grow, Share

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Μπορεις και τυπικά να κουμανταρεις ένα σκάφος αλλά έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου για να πεις ότι είσαι καπετάνιος. Για να ενοικιαστεί ιστιοφόρο πρέπει να υπάρχουν 2 διπλώματα στην παρέα. Από ότι μας λέγανε στη σχολή πολλοί ιδιοκτήτες ψάχνουν για πλήρωμα είτε για βόλτα είτε για συμμετοχή σε αγώνες. Τα κόστη έχουν μεγάλο εύρος. Για ενοικίαση μπορείς να δώσεις από 1000 ευρώ για ένα σκάφος με 3 καμπίνες μέχρι όσα θες! Η αγορά αν έχεις σκοπό να βγαίνεις στη θάλασσα 2 βδομαδες το χρόνο το καλοκαίρι δεν συμφέρει αλλά όλα πάλι εξαρτώνται από το κασέ σου και τον διαθέσιμο χρόνο σου μιας και θέλει πολύ και από τα δυο

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rockobok Προβολή μηνύματος
    Εγώ το έβγαλα το δίπλωμα περισυ στον ναυτικό όμιλο φαληρου. Μου το πρότεινε φίλος μου δάσκαλος ιστιοπλοΐας σε dinghy. Υπεύθυνος είναι ο Κώστας μανθος από τους κορυφαίους προπονητές στην Ελλάδα . Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον επαγγελματισμό τους το προτείνω ανεπιφύλακτα
    Δασκαλος ιστιοπλοίας σε dinghy????? Μηπως εννοείς προπονητής; Γιατί με dinghy μαθήματα κάνουν σε ενήλικους στον ΝΟΕ και στον ΝΑΟΒ.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    ποσα πλήρωσες? 2μήνες κλασσικα ηταν τα μαθηματα?

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    οτι εχει πει ο λεον ισχυει μεχρι τα μπουνια.

    θα συμπληρωσω μια ακομα λεπτομερεια. που ειναι σημαντικη κατ εμε.

    μιλαω για σχεσεις με καποιους φιλους που μπορει καποτε να τολμησεις να βγεις στην θαλλασσα. στην στερια ολα ειναι ροδινα και οι σχεσεις με το παρεακι τελειες. αλλα στην θαλλασα πλεον οι καταστασεις αλαζουν δραματικα. οι χαρακτηρες του καθενος αλαζουν παρα πολυ και πλεον ειναι δυσκολα τα πραματα αλαζουν οι αμυνες οι αντιδρασεις και η θα εχετε ενα ανεπαναληπτο παρεακι η θα πεσουν απιστευτα μαχαιρια και ομηρικοι καβγαδες. και στο πρωτο λιμανακι που θα αραξετε θα ξεχωρισει η ηρα απο το σιταρι.

    ειναι πολυ ομορφο αθλημα οτι εχει σχεση με ιστια-πανια
    Ένα σκαφάκι 12 μέτρων έχει ωφέλιμο χώρο- εκεί που θα βρίσκεται η όποια παρέα 7-8 τετραγωνικά αντε και το σαλονάκι μέσα που δεν παίζει το καλοκαίρι άλλα τόσα. Μοιράζεσαι την WC με άλλους 5-6 και κάνει ζεστη ή κρύο, δεν φυσσάει ή έχει ρεστία κ.α. Ιδανικές συνθήκες για νεύρα καβγάδες κτλ. Που να δεις πόσες σχέσεις δυαλυθήκανε σε σκάφος....

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Ας όψεται που είσαι μακριά ρε χαμένε, αλλιώς δεν θα έλεγες μόνο, αλλά θα έδειχνες κιόλας
    Ακόμα δεν έχει πεί......

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rockobok Προβολή μηνύματος
    Εγώ το έβγαλα το δίπλωμα περισυ στον ναυτικό όμιλο φαληρου. Μου το πρότεινε φίλος μου δάσκαλος ιστιοπλοΐας σε dinghy. Υπεύθυνος είναι ο Κώστας μανθος από τους κορυφαίους προπονητές στην Ελλάδα . Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον επαγγελματισμό τους το προτείνω ανεπιφύλακτα
    Η σχολή είναι πολύ καλά οργανωμένη. Το Giorgio πλησιάζει σε set-up κάτι που θα νοικιάσει κάποιος. Καλή ιδέα τα τελευταία χρόνια το Ράλλυ Αργοσαρωνικού αντί να τρέχει η σχολή στο Ιόνιο. Λιγότερο κόστος (για την σχολή ) και και λιγότερες μέρες. Μετά από το τμήμα δεν δοκίμασες με κανένα από τα εκεί σκαφάκια πχ Αίολος Mothercare?
    Τελευταία τροποποίηση από Leon67; 21/08/2016 στις 17:05.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rockobok Προβολή μηνύματος
    Μπορεις και τυπικά να κουμανταρεις ένα σκάφος αλλά έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου για να πεις ότι είσαι καπετάνιος. Για να ενοικιαστεί ιστιοφόρο πρέπει να υπάρχουν 2 διπλώματα στην παρέα. Από ότι μας λέγανε στη σχολή πολλοί ιδιοκτήτες ψάχνουν για πλήρωμα είτε για βόλτα είτε για συμμετοχή σε αγώνες. Τα κόστη έχουν μεγάλο εύρος. Για ενοικίαση μπορείς να δώσεις από 1000 ευρώ για ένα σκάφος με 3 καμπίνες μέχρι όσα θες! Η αγορά αν έχεις σκοπό να βγαίνεις στη θάλασσα 2 βδομαδες το χρόνο το καλοκαίρι δεν συμφέρει αλλά όλα πάλι εξαρτώνται από το κασέ σου και τον διαθέσιμο χρόνο σου μιας και θέλει πολύ και από τα δυο
    αυτό με τους ιδιοκτήτες που ψάχνουν πλήρωμα δεν πολυδουλεύει γιατι το τσάμπα έχει υποχρεώσεις και στοις σχολές μαθαίνει ο κόσμος να πληρώνει και να κάνει ότι θέλει.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Δασκαλος ιστιοπλοίας σε dinghy????? Μηπως εννοείς προπονητής; Γιατί με dinghy μαθήματα κάνουν σε ενήλικους στον ΝΟΕ και στον ΝΑΟΒ.
    Είναι δάσκαλος σε μικρές ηλικίες σε οπτιμιστ και laser

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Η σχολή είναι πολύ καλά οργανωμένη. Το Giorgio πλησιάζει σε set-up κάτι που θα νοικιάσει κάποιος. Καλή ιδέα τα τελευταία χρόνια το Ράλλυ Αργοσαρωνικού αντί να τρέχει η σχολή στο Ιόνιο. Λιγότερο κόστος (για την σχολή ) και και λιγότερες μέρες. Μετά από το τμήμα δεν δοκίμασες με κανένα από τα εκεί σκαφάκια πχ Αίολος Mothercare?
    Βγήκαμε με το Giorgio και τον εχιωνα. Το Αίολος δεν το ξέρω. Θα ήθελα να παω και στα επόμενα τμήματα αλλά λόγο υποχρεώσεων δε μπόρεσα. Το κόστος ήταν 370. Το ίδιο κόστος έχουν και οι σχολές προχορημενων.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΧολη Ιατρικησ
    από ctpanoramix στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 17:30
  2. Σχολή Τυφλών Β. Ελλάδος
    από Uriah Heep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2006, 17:59
  3. CBF-600S σε σχολή οδηγών;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 12:23
  4. Διπλωμα ιστιοπλοιας.....
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF