Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 132

Θέμα: Βενζινάδικα κατακλέβουνε;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Για ένα λίτρο κάνεις έτσι Ηλία;

    Το απαύγασμα των περιπτώσεων:

    Πριν κανα δυο χρόνια στο χωριό πάει ο πατέρας μου να γεμίσει 30lt μπιτόνι με πετρέλαιο κ πήρε μέσα 37λτ! (αυτού του τη φυλάω για φέτος μάλλον)

    και συχνά (σε διάφορα βενζινάδικα) το clio με 55άρι ντεπόζιτο και λίγη βενζίνη μέσα καταφέρνει να πάρει 57lt!


    ps: Το ερωτηματικό από τον τίτλο του θρεντ πρέπει να φύγει. Το ερώτημα είναι πόσο κλέβει ο καθένας και κυρίως πόσο νοθεύει το καύσιμο.

  2. #17
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Πάντως το θέμα "με έκλεψαν στην βενζίνη" συναγωνίζεται σε πρωτοτυπία το θέμα "είμαι 33 και οδηγούσα παπάκι στα 18, τι μηχανάκι προτείνετε να πάρω"...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #18
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάντως το θέμα "με έκλεψαν στην βενζίνη" συναγωνίζεται σε πρωτοτυπία το θέμα "είμαι 33 και οδηγούσα παπάκι στα 18, τι μηχανάκι προτείνετε να πάρω"...
    Μπινια. .......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάντως το θέμα "με έκλεψαν στην βενζίνη" συναγωνίζεται σε πρωτοτυπία το θέμα "είμαι 33 και οδηγούσα παπάκι στα 18, τι μηχανάκι προτείνετε να πάρω"...
    Ραβασάκι Η2rr γιατί έτσι να γουσταρεις.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος


    υγ
    Ένας κακός άνθρωπος μια φορά, γύρισε την άλλη μέρα ξαναγέμισε κι έφυγε χωρίς να πληρώσει λέγοντας
    -Αποζημίωση για όλη την βενζίνη που έκλεψες σήμερα!!!

    Στην απεγνωσμένη κραυγή...
    -Εγώ υπάλλληλλλοοςςςς είμαιιιιιιι

    Αυτός απάντησε

    Στααααα @@ααααα μουυυυυυυ

    :rotflmao:
    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2581696

    και απο τοτε βαζω μονο σε 1-2 που ξερω οτι δεν με "τρωνε"

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    πριν 15 μερες παω σε επωνυμο βενζιναδικο με το ΤΑ φορτωμενο για διακοπες.Λεω στον βενζινα που ειναι και ιδιοκτητης να μου το γεμισει μιας και πηγαινα με αναθυμιασεις επιτηδες για να γεμισω μεχρι τερμα.Γεμισε με 20,6 λιτ ενω το μανιουαλ της Honda δινει 19,6 λιτρα για fuel capacity για το 650 ανεξαρτητου χρονολογιας.
    Του δινω τα ευσημα αφου το καταφερε αυτο, αρχιζει τις δικαιολογιες λεγοντας μου οτι εχω χαλασμενο δεικτη καυσιμου (τι σχεση εχει αυτο με την ενδειξη της αντλιας του πρατηριου) συζηταμε αρκετη ωρα.Τελος του λεω λυπαμαι γιατι καβαλας και εσυ μηχανη,ταξιδευεις με αυτη εχουμε συναντηθει σε βολτα αρκετες φορες και προσπαθεις να με βγαλεις ηλιθιο.
    Το να αλλαξω πρατηριο τι νοημα θα εχει;Το να τον καταγγειλω παλι δεν θα αλλαξει τιποτα οποτε αν εχει κανεις κατι να προτεινει ειναι δεκτο.
    Οχι προτασεις του τυπου θα τον εδερνα (αν ηθελα να το κανω θα το ειχα κανει) η του τυπου αστυνομια κτλ (το εχω κανει και δεν εγινε τιποτα δηλωνοντας αναρμοδιοι οι αστυνομικοι) η οτι αλλο εχει να κανει με βια.
    Δυστυχως σκυβουμε και λεμε ευχαριστω.
    Δεν συμφωνώ. Έπρεπε να κάνεις καταγγελία στην σωστή υπηρεσία και όχι να πεις και ευχαριστώ. Έτσι απλά βοηθάς να διαιωνίζεται η κατάσταση.
    done.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    πριν 15 μερες παω σε επωνυμο βενζιναδικο με το ΤΑ φορτωμενο για διακοπες.Λεω στον βενζινα που ειναι και ιδιοκτητης να μου το γεμισει μιας και πηγαινα με αναθυμιασεις επιτηδες για να γεμισω μεχρι τερμα.Γεμισε με 20,6 λιτ ενω το μανιουαλ της Honda δινει 19,6 λιτρα για fuel capacity για το 650 ανεξαρτητου χρονολογιας.
    Του δινω τα ευσημα αφου το καταφερε αυτο, αρχιζει τις δικαιολογιες λεγοντας μου οτι εχω χαλασμενο δεικτη καυσιμου (τι σχεση εχει αυτο με την ενδειξη της αντλιας του πρατηριου) συζηταμε αρκετη ωρα.Τελος του λεω λυπαμαι γιατι καβαλας και εσυ μηχανη,ταξιδευεις με αυτη εχουμε συναντηθει σε βολτα αρκετες φορες και προσπαθεις να με βγαλεις ηλιθιο.
    Το να αλλαξω πρατηριο τι νοημα θα εχει;Το να τον καταγγειλω παλι δεν θα αλλαξει τιποτα οποτε αν εχει κανεις κατι να προτεινει ειναι δεκτο.
    Οχι προτασεις του τυπου θα τον εδερνα (αν ηθελα να το κανω θα το ειχα κανει) η του τυπου αστυνομια κτλ (το εχω κανει και δεν εγινε τιποτα δηλωνοντας αναρμοδιοι οι αστυνομικοι) η οτι αλλο εχει να κανει με βια.
    Δυστυχως σκυβουμε και λεμε ευχαριστω.
    Ηλια μια χαρα ειναι ο δικος σου.Εμας στην Αλβανια ο μπενζινας καταφερε να βαλει 35 λιτρα σε gs που συν τοις αλλοις το ντεποζιτο ητανε μεχρι τη μεση (περιπου 17 λιτρα).Φυσικα ακομη περιμενει να πληρωθει.

    Κατα τ αλλα,διαφωνω με τη σταση σου.Εαν εχεις την αποδειξη μαζι το βιβλιαρακι του Τρανσαλπ και αμεσα καταγγελια.Αλλα και να μην την εχεις ανεφερε το γεγονος στην προστασια καταναλωτη.Μπορει να φανω υπερβολικος αλλα ειναι και αυτο ενας τροπος για να κανουμε καλυτερο τον κοσμο που θα ζησουνε τα παιδια μας.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    πριν 15 μερες παω σε επωνυμο βενζιναδικο με το ΤΑ φορτωμενο για διακοπες.Λεω στον βενζινα που ειναι και ιδιοκτητης να μου το γεμισει μιας και πηγαινα με αναθυμιασεις επιτηδες για να γεμισω μεχρι τερμα.Γεμισε με 20,6 λιτ ενω το μανιουαλ της Honda δινει 19,6 λιτρα για fuel capacity για το 650 ανεξαρτητου χρονολογιας.
    Του δινω τα ευσημα αφου το καταφερε αυτο, αρχιζει τις δικαιολογιες λεγοντας μου οτι εχω χαλασμενο δεικτη καυσιμου (τι σχεση εχει αυτο με την ενδειξη της αντλιας του πρατηριου) συζηταμε αρκετη ωρα.Τελος του λεω λυπαμαι γιατι καβαλας και εσυ μηχανη,ταξιδευεις με αυτη εχουμε συναντηθει σε βολτα αρκετες φορες και προσπαθεις να με βγαλεις ηλιθιο.
    Το να αλλαξω πρατηριο τι νοημα θα εχει;Το να τον καταγγειλω παλι δεν θα αλλαξει τιποτα οποτε αν εχει κανεις κατι να προτεινει ειναι δεκτο.
    Οχι προτασεις του τυπου θα τον εδερνα (αν ηθελα να το κανω θα το ειχα κανει) η του τυπου αστυνομια κτλ (το εχω κανει και δεν εγινε τιποτα δηλωνοντας αναρμοδιοι οι αστυνομικοι) η οτι αλλο εχει να κανει με βια.
    Δυστυχως σκυβουμε και λεμε ευχαριστω.
    επειδή τυγχανει να γνωριζω,κοιτα τι μπορεις να κανεις
    1)τηλεφωνο το 100
    2)όταν ερθει ο σταθμος του περιγραφεις το γεγονος
    3)ο σταθμος είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να:-παρει τα στοιχεια τα δικα σου και να καταγραψει την καταγγελια σου,εχοντας επιδειξει εσυ φυσικα την αποδειξη
    -τα στοιχεια του υπευθυνου του πρατηριου
    -να παραδωσει την αναφορα του στο τμημα της περιοχης που βρισκεται το πρατηριο,το οποιο τμημα ενημερωνει κατάλληλως την αρμοδια υπηρεσια του υπουργείου περιβαλλοντος(αν θυμαμαι καλα)για τα περαιτέρω.

    μην αφήνετε τους κοπριτες να αλωνιζουν και να πλουτιζουν εις βαρος μας!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Εαν διαπιστώσεις οτι σε κλέβουν σίγουρα(πχ σε ντεπόζιτο 13lt σου βάλουν 17lt όπως την περίπτωση που αναφέρει ο SONone http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2581696) εννοείται πως δε πληρώνεις ή εννοείται πως κάνεις όλες τις διαδικασίες που αναφέρθηκαν πιο πάνω για καταγγελία.Ακόμη καλύτερα,μαζεύεις και καμιά 10αριά φιλαράκια με μηχανές,φουλάρετε,τον "πιστολιάζετε" ή κάνετε καταγγελία όλοι και μετά πάτε βολτάρα στην υγειά του μπενζινά...Να δείς μετά αν θα ξανακλέβουν οι αντλίες του..
    Τελευταία τροποποίηση από POLICE6; 23/08/2016 στις 19:43.

  11. #26
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis81 Προβολή μηνύματος
    επειδή τυγχανει να γνωριζω,κοιτα τι μπορεις να κανεις
    1)τηλεφωνο το 100
    2)όταν ερθει ο σταθμος του περιγραφεις το γεγονος
    3)ο σταθμος είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να:-παρει τα στοιχεια τα δικα σου και να καταγραψει την καταγγελια σου,εχοντας επιδειξει εσυ φυσικα την αποδειξη
    -τα στοιχεια του υπευθυνου του πρατηριου
    -να παραδωσει την αναφορα του στο τμημα της περιοχης που βρισκεται το πρατηριο,το οποιο τμημα ενημερωνει κατάλληλως την αρμοδια υπηρεσια του υπουργείου περιβαλλοντος(αν θυμαμαι καλα)για τα περαιτέρω.

    μην αφήνετε τους κοπριτες να αλωνιζουν και να πλουτιζουν εις βαρος μας!
    το εκανα Σακη στο παρελθον ηρθαν κατεγραψαν τα στοιχεια μας δηλωσαν αναρμοδιοι ομως οι αστυνομικοι και με ενημερωσαν οτι μπορω να κανω μηνυση και να απευθυνθω στο υπουργειο εμποριου.
    Τελευταία τροποποίηση από DAYMAN; 23/08/2016 στις 21:28.

  12. #27
    Εγώ Ηλια σου έγραψα τι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να κανουν οι αστυνομικοί που έρθουν στο σημείο.τώρα που ξέρεις τι ισχύει πραξε αναλόγως την επομενη φορα που κάποιος αστυνομικός δεν φερθεί επαγγελματικα

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    δυστυχως ειναι πολλα τα λεφτα και ολο το συστυμα των καυσιμων συντηρει την "ανωτατη κλικα". οι καταγγελιες κι οτιδηποτε αλλο απλα περνανε στο ντουκου. ειπαμε ειναι πολλα τα λεφτα αρη.

    το να καθομαστε και να υπολογισουμε το ποσοστο κλεψιματος και το ποσοστο νοθειας ειναι τραγικο. απλα στο βενζιναδικο που κλεβει λιγοτερο παω. η λυση για αυτον τον χωρο ειναι πολυ ακραια αλλα δεν ειναι επι του παροντος.

    ξερω πολυ καλα βενζιναδικο που το κλεισανε επειδη εκλεβε και τους τρεις, πελατες-προμηθευτη-δου. εμεινε κλειστο για ενα χρονο και ξανανοιξε προσφατα. βεβαια με αλλον προμηθευτη και φυσικα ο ιδιοκτητης ηταν ο ιδιος με πριν.

    ειπαμε ειναι πολλα τα λεφτα του κυκλωματος.
    Γιαννης

  14. #29
    το θεμα ειναι οτι πλεον με κοντρολ στην τσεπη μπορουν ανα πασα στιγμη να αλλαξουν την ροη καυσιμου της αντλιας
    γιαυτο και δεν μπορεις ευκολα να τους πιασεις με το λεγομενο "πενταλιτρο" μπιτονακι που γινεται ο ελεγχος του κρατους (καλο ε?) οσο αναφορα την αντλια
    αυτο το λεω με πασα βεβαιοτητα γιατι γνωριζω προσωπα και καταστασεις του χωρου εδω και ναι ο σακης εχει δικιο αλλα περα απο μια απλη καταγραφη η αστυνομια δεν μπορει να κανει κατι αλλο.
    κατα τα αλλα αυτο που ειπε ο απο πανω μου
    Lost on purpose..again

  15. #30
    Το ότι μισούν το σύστημα εισροών-εκροών...νομίζω τα λέει όλα.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με βενζινάδικα..............
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 12:20
  2. Βενζιναδικα...
    από gollum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 07:45
  3. ΝΕΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ
    από m1ke στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 12:18
  4. βενζιναδικα.. sos!
    από n1k3man στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 14:30
  5. Βενζινάδικα!!!!
    από powerphot στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF