Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 132

Θέμα: Βενζινάδικα κατακλέβουνε;

  1. #61
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    ΣΕΝΑΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ




    Μη πετάτε τέτοιες πατάτες με τόση ευκολία..!!
    Τα εταιρικά πρατήρια έχουν απλά υπαλλήλους.
    ΕΚΟ και SHELL δεν θα ρίσκαραν ΠΟΤΕ για μια τέτοια μαλακία..!!
    Οι μοναδικές φορές που αναφέρθηκαν παραβιάσεις ήταν σε κάποιες μεμονωμένες περιπτώσεις
    που βρέθηκε πρόβλημα σε ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ των καυσίμων προφανώς λόγω κακής
    συντήρησης της δεξαμενής του πρατηρίου ή παρτίδας καυσίμων ελαττωματικής που την πήραν οι πάντες,
    ιδιώτες και εταιρικά..!!Αλλά να πηγαίνει το φορτηγό της εταιρίας στο πρατήριο κσι εκεί ο υπάλληλος
    να νοθεύει και να ενεργοποιεί συστήματα κλοπής ηλεκτρονικά που υπάρχουν μέσα στις αντλίες......
    ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΣ...!!!
    Κανένας υπάλληλος και καμμία εταιρία κολοσσός δεν θα ρίσκαρε να κλέψει καύσιμο από πελάτη
    λιανικής..!!
    Τα πρατήρια της ΕΚΟ που βάζω έχουν πάντα έτοιμο τον ποιοτικό έλεγχο και αν πάτε με μπετονάκι
    και ζητήσετε Χ λίτρα πάντα θα είναι ακριβώς αυτά.
    Με το παπάκι μου που έτυχε να βάλω κάποιες φορές που έμεινα από πρατήρια εκτός εταιρικών
    ΠΗΔΗΞΑ ,όλο κι όλο 4,5 ευρώ παίρνει,3 λίτρα δηλαδή, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ..!!
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ..........ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ για να στηρίξετε καταστάσεις.
    Υπάρχουν και ελεύθεροι επαγγελματίες που είναι ΚΥΡΙΟΙ,όμως η αλήθεια είναι πικρή..!!
    Γιατι επιμένεις να στηρίζεις πράγματα τα οποία δε τα γνωρίζεις?
    Μάλλον να το θέσω διαφορετικά.
    Είσαι απόλυτως, οτι κανένα εταιρικό, εκο-μπιπι-αβιν κτλ, δε κλέβει, ενώ όπως βλέπεις πολλοί, εμου συμπεριλαβομένου, έχουν βιώσει περιπτώσεις που κλέβουν.

    Θα στα γράψω στα γρήγορα 2 παραδείγματα, για να καταλάβεις αυτά που λες ειναι δικές σου εμπειρίες, και οχι η απόλυτη αληθεια.

    1)
    Εχω πιάσει και αναφέρει οδηγό βυτίου (δεν ειναι ολα τα βυτία εταιρία btw) που έκλεβε κατα τη διάρκεια της φόρτωσης του καυσίμου στην εγκατάσταση.
    Προφανώς και υπάρχουν πολλές και άλλες περιπτώσεις που εχουν κλέψει οδηγοί και απλά δε πιάστηκαν.(δεν είναι όλοι οι οδηγοί/ιδιοκτήτες βυτίων κλέφτες προφανώς)

    Αυτός που έκλεψε πχ 50 λίτρα απο το διαμέρισμα της βενζίνης, προφανώς θα έπρεπε να παραδώσει 50 λίτρα λιγότερα. Ο υπάλληλος θα το δεχόταν? Οχι προφανώς γιατι θα το πλήρωνε απο τη τσέπη του.
    Υπάρχει τρόπος να κοροιδεψεις το σύστημα και να παραδώσεις τη σωστή ποσότητα? Ναι υπάρχει (δε μπαίνω σε λεπτομέριες).
    Οταν κάποια στιγμή θα έπρεπε να κλεισουν ταμείο οι υπάλληλοι, στο τέλος μου μήνα, και αντιλήφθηκαν οτι έχουν συνολικά 180 λίτρα διαφορά (πχ) τι έκαναν? Το πλήρωσαν?
    Το έβαλαν κανονικά, και στον επόμενο μήνα το μάζεψαν απο τους πελάτες.

    2)
    Κλέβει ο ίδιο ο υπάλληλος του πρατηρίου μέσα απο τη δεξαμενή, για ιδία χρήση. Εχουν πιαστεί άτομα.

  2. #62
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παιδιά θα σας μιλήσω από λίγο πιο "μέσα" καθώς μέρος της δουλειάς μου είναι τα συστήματα εισροών-εκροών.
    Πρώτα απόλα 1,5% είναι το όριο της νόμιμης απόκλισης. Δηλαδή για κάθε 60λίτρα νόμιμα μπορεί να αγοράσετε 59.Φυσικά και τα συστήματα εισροών εκροών "χακάρονται" όπως κάθε άλλο λογισμικό. Επίσης μπορεί με ανέγγιχτο λογισμικό παλι να υπάρχει κλοπή με κατάλληλη παραμετροποίηση των δεδομένων που αποστέλλουν οι αντλίες και οι δεξαμενές ώστε στο λογισμικό να φτάνουν όλα "καθαρά".
    Το θέμα είναι ποιό πρατήριο θα μπεί στη διαδικασία να το κάνει. Να είστε σίγουροι οτι ενα πρατήριο που δεν έχει πολύ κίνηση δεν θα μπει στη διαδικασία καθώς κοστίζει πολύ και πουλώντας λίγο δεν θα σωθεί. Πχ αν μπορώ να κλέψω ένα +5-9% δεν έχει νόημα για αυτόν που πουλάει 10.000lt το μήνα καθώς θα του αποφέρει ένα μικρό ποσό που δεν αξίζει το ρίσκο και το κόστος. Όσον αφορά τη νοθεία αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να ελεγχθεί απο το σύστημα εισ-εκρ, όχι γιατί δεν θα μπορούσε, αλλά γιατί δεν το προβλέπει ο νόμος.
    Να προτιμάτε το ίδιο πρατήριο για να έχετε μια τάξη μεγέθους και μετά από κάποιο καιρό θα μπορείτε να το συγκρίνετε με άλλα.
    Προσοχή και στο εξής: μπορεί η ταμπέλα να γράφει πχ 1,499 και η αντλία να έχει άλλη τιμή. Είναι κάτι απλό αλλά αναρωτηθείτε πόσες φορές κοιτάτε την τιμή λίτρου πάνω στην αντλία.
    Σε κάθε περίπτωση εάν είστε σίγουροι ότι σας έχουν κλέψει μπορείται να αρνηθείτε να πληρώσετε μέχρι να έρθει ο αρμόδιος έλεγχος ή η αστυνομία.
    Το κακό είναι οτι σε όλη την αλυσίδα διυλιστηριο-βυτίο-πρατήριο-πελάτης κλοπές υπάρχουν απο την αρχή , στο διυλιστηριο και στα βυτία ειναι μη ελέγξιμες, και αυτός που τελικά την πληρώνει είναι ο καταναλωτής.

    Τώρα και για να πούμε και μερικά καλά του συστήματος, έχει σχεδόν εκλείψει η φοροδιαφυγή που στον κλάδο αυτό οργίαζε.
    tip: να ζητάτε πάντα την απόδειξη που ούτως ή άλλως εκδίδεται αυτόματα γιατί κάθε απόδειξη που δεν παίρνετε μεταπωλείται πιθανόν σε επαγγελματίες.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Ακομα δεν εχω κατασταλαξει ποσο καιει το σκουερ μου και ας το εχω 6 μηνες..με ιδιο στυλ οδηγησης αλλου βαζω 4,2 αλλου 5 λιτρα στα 100χλμ..το εχω εγκαταληψει πια το θεμα και το εχω αποδεχτει..παντως στην σελ μου βγαζει πιο λογικες τιμες.
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Παιδιά θα σας μιλήσω από λίγο πιο "μέσα" καθώς μέρος της δουλειάς μου είναι τα συστήματα εισροών-εκροών.
    Πρώτα απόλα 1,5% είναι το όριο της νόμιμης απόκλισης. Δηλαδή για κάθε 60λίτρα νόμιμα μπορεί να αγοράσετε 59.Φυσικά και τα συστήματα εισροών εκροών "χακάρονται" όπως κάθε άλλο λογισμικό. Επίσης μπορεί με ανέγγιχτο λογισμικό παλι να υπάρχει κλοπή με κατάλληλη παραμετροποίηση των δεδομένων που αποστέλλουν οι αντλίες και οι δεξαμενές ώστε στο λογισμικό να φτάνουν όλα "καθαρά".
    Το θέμα είναι ποιό πρατήριο θα μπεί στη διαδικασία να το κάνει. Να είστε σίγουροι οτι ενα πρατήριο που δεν έχει πολύ κίνηση δεν θα μπει στη διαδικασία καθώς κοστίζει πολύ και πουλώντας λίγο δεν θα σωθεί. Πχ αν μπορώ να κλέψω ένα +5-9% δεν έχει νόημα για αυτόν που πουλάει 10.000lt το μήνα καθώς θα του αποφέρει ένα μικρό ποσό που δεν αξίζει το ρίσκο και το κόστος. Όσον αφορά τη νοθεία αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να ελεγχθεί απο το σύστημα εισ-εκρ, όχι γιατί δεν θα μπορούσε, αλλά γιατί δεν το προβλέπει ο νόμος.
    Να προτιμάτε το ίδιο πρατήριο για να έχετε μια τάξη μεγέθους και μετά από κάποιο καιρό θα μπορείτε να το συγκρίνετε με άλλα.
    Προσοχή και στο εξής: μπορεί η ταμπέλα να γράφει πχ 1,499 και η αντλία να έχει άλλη τιμή. Είναι κάτι απλό αλλά αναρωτηθείτε πόσες φορές κοιτάτε την τιμή λίτρου πάνω στην αντλία.
    Σε κάθε περίπτωση εάν είστε σίγουροι ότι σας έχουν κλέψει μπορείται να αρνηθείτε να πληρώσετε μέχρι να έρθει ο αρμόδιος έλεγχος ή η αστυνομία.
    Το κακό είναι οτι σε όλη την αλυσίδα διυλιστηριο-βυτίο-πρατήριο-πελάτης κλοπές υπάρχουν απο την αρχή , στο διυλιστηριο και στα βυτία ειναι μη ελέγξιμες, και αυτός που τελικά την πληρώνει είναι ο καταναλωτής.

    Τώρα και για να πούμε και μερικά καλά του συστήματος, έχει σχεδόν εκλείψει η φοροδιαφυγή που στον κλάδο αυτό οργίαζε.
    tip: να ζητάτε πάντα την απόδειξη που ούτως ή άλλως εκδίδεται αυτόματα γιατί κάθε απόδειξη που δεν παίρνετε μεταπωλείται πιθανόν σε επαγγελματίες.
    Το 5% στα 10000lt είναι 700€ περίπου εάν δεν κάνω λάθος. Δεν είναι καθόλου λίγο. Το δαιμόνιο της φυλής κάνει κάποιους να θέλουν να σου κλέψουν έστω και ένα κατσαβίδι από την εργαλειοθήκη σου στην δουλειά σου.

    Αυτό με την διαφορά τιμής το ανακάλυψα μια μέρα όταν οι τιμές είχαν καθοδική πορεία. Δυστυχώς έγινε αντιληπτό όταν είχα φύγει από το πρατήριο και κοίταξα την απόδειξη.

    Απορία. Βλέπω ότι με κλέβει στα λίτρα και φωνάζω την αστυνομία. Που ξέρω ότι δεν επαναφέρει στο ενδιάμεσο με ένα τηλεκοντρόλ την αντλία και με κάνει ρεζίλι.

    Γνώμη μου είναι ότι μόνο με συνεχείς ελέγχους(στο πρατήριο) και παραδειγματικές ποινές θα βελτιωθούν . Αλλά μάλλον τίποτα από τα δύο δεν γίνεται.

  5. #65
    έχεις ντεπόζιτο 21 λίτρα. σου έχει βάλει... 22. τον γαμάς κύριε πρόεδρε.


    παραδειγματικές ποινές δεν υπάρχουν σε κανέναν κλάδο. μόνο σε κάτι καθαρίστριες και ΕΚΑΒίτες και λοιπούς αδύναμους πέφτουν.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Είναι λίγο δύσκολο μετρώντας κάθε φορά ανεξάρτητα στο πρατήριο. Ο λόγος είναι ότι έστω και λίγα mm διαφορά στο επίπεδο του ρεζερβουάρ (γιατί κανένας δεν δίνει-παίρνει ρέστα σε μικρά κέρματα) μπορεί να είναι και μισό έως ένα λίτρο. Στα 5 λίτρα που βάζεις αυτό είναι μεγάλη διαφορά.

    Καλύτερα να βγάζεις έναν μέσο όρο κάθε 5 γεμίσματα πχ. ή μπορείς να κατεβάσεις και την εφαρμογή fuelio για κινητό που είναι πολύ βολική (και σου κρατάει αρχείο με τα γεμίσματά σου).

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    έχεις ντεπόζιτο 21 λίτρα. σου έχει βάλει... 22. τον γαμάς κύριε πρόεδρε.
    Εγώ του λέω την αποδείξη παρακαλώ (με το πιο φλωρέ τρόπο)
    Κλείνω το ρεζεβουαρ, βαζω το κλειδί στην μηχανή. Αργάααα όμως (παίζει ρόλο αυτό)
    Ανοιγω το μπουφάν βγάζω πορτοφόλι, βάζω την απόδειξη μέσα (πάντα αργά)
    Κλείνω το μπουφάν
    Βάζω μπροστά τη μηχανή του λεώ ευχαριστώ πολύ
    ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ !


    Έτσι απλά χωρίς να τον πληρώσω.
    ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΟΤΕ θα τους πω και το γιατί



    υγ
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ
    Η ΜΟΝΗ ΜΑΛΑΚΙΑ
    Είναι ότι δεν το χω γράψει σε βίντεο γμτ φελέκι μου
    και φεύγοντας ακούω μόνο τις φωνές !
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΟΥΣ !!!!!

    ανανήψαντας

  8. #68
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Εγω δε θα ξεχασω πριν κανα τριμηνο σε ΕΚΟ επι της Μιχαλακοπουλου σε 5λιτρο δοχειο καυσιμων "μπήκαν" 5,5 χωρις καν να ειναι γεμάτο τερμα... Ρε μαστορα του λεω 5λιτρο ειναι το δοχειο πως γκεγκεν αυτο, φέρε ενα τους ενος λιτρου λεει να δεις ποσο μπαινει, μου απάντησε...
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  9. #69
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.064
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    φέρε ενα τους ενος λιτρου λεει να δεις ποσο μπαινει, μου απάντησε.
    Γι'αυτό έγινε βενζινάς.
    Life begins at 45°.

  10. #70
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό έγινε βενζινάς.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Εντάξει,σε μια χώρα μπουρδέλο αναρωτιόμαστε γιατί κλέβουν τα βενζινάδικα ή νοθεύουν...
    Απλή η απάντηση:Γιατί μπορούν!!

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Εντάξει,σε μια χώρα μπουρδέλο αναρωτιόμαστε γιατί κλέβουν τα βενζινάδικα ή νοθεύουν...
    Απλή η απάντηση:Γιατί μπορούν!!
    παντού μπορούν. απλά αλλού αν τους πιάσουν τους σκίζουν. εδώ μπορούν ατιμώρητα.

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Γιατι επιμένεις να στηρίζεις πράγματα τα οποία δε τα γνωρίζεις?
    Μάλλον να το θέσω διαφορετικά.
    Είσαι απόλυτως, οτι κανένα εταιρικό, εκο-μπιπι-αβιν κτλ, δε κλέβει, ενώ όπως βλέπεις πολλοί, εμου συμπεριλαβομένου, έχουν βιώσει περιπτώσεις που κλέβουν.

    Θα στα γράψω στα γρήγορα 2 παραδείγματα, για να καταλάβεις αυτά που λες ειναι δικές σου εμπειρίες, και οχι η απόλυτη αληθεια.

    1)
    Εχω πιάσει και αναφέρει οδηγό βυτίου (δεν ειναι ολα τα βυτία εταιρία btw) που έκλεβε κατα τη διάρκεια της φόρτωσης του καυσίμου στην εγκατάσταση.
    Προφανώς και υπάρχουν πολλές και άλλες περιπτώσεις που εχουν κλέψει οδηγοί και απλά δε πιάστηκαν.(δεν είναι όλοι οι οδηγοί/ιδιοκτήτες βυτίων κλέφτες προφανώς)

    Αυτός που έκλεψε πχ 50 λίτρα απο το διαμέρισμα της βενζίνης, προφανώς θα έπρεπε να παραδώσει 50 λίτρα λιγότερα. Ο υπάλληλος θα το δεχόταν? Οχι προφανώς γιατι θα το πλήρωνε απο τη τσέπη του.
    Υπάρχει τρόπος να κοροιδεψεις το σύστημα και να παραδώσεις τη σωστή ποσότητα? Ναι υπάρχει (δε μπαίνω σε λεπτομέριες).
    Οταν κάποια στιγμή θα έπρεπε να κλεισουν ταμείο οι υπάλληλοι, στο τέλος μου μήνα, και αντιλήφθηκαν οτι έχουν συνολικά 180 λίτρα διαφορά (πχ) τι έκαναν? Το πλήρωσαν?
    Το έβαλαν κανονικά, και στον επόμενο μήνα το μάζεψαν απο τους πελάτες.

    2)
    Κλέβει ο ίδιο ο υπάλληλος του πρατηρίου μέσα απο τη δεξαμενή, για ιδία χρήση. Εχουν πιαστεί άτομα.



    AΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ......


    Όλοι οι υπάλληλοι δηλαδή ενός πρατηρίου ΟΜΕΡΤΑ για να βγάλουν τη χασούρα..??
    Καλά δεν έχεις δει ότι οι υπάλληλοι αλλάζουν κάθε μήνα..??
    Θα το είχαν μάθει όλα τα Βαλκάνια και θα είχαν κλείσει ΕΚΟ και shell...!!
    Eν πάσει περιπτώσει μεγάλα παιδιά είμαστε ,δικαίωμα σας να βάζετε απ΄'οπου θέλετε.
    Εγώ δεν έχω μετοχές της ΕΚΟ ούτε της Κοράλ πλέον που μετονομάzεται η shell..!!
    Aπλά χρόνια πολλά τώρα διαπίστωσα μετρώντας και εγώ όπως όλοι μας ότι από αυτά τα πρατήρια
    των εταιριών ΕΧΩ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΛΙΤΡΑ..!!
    Τώρα το τι είπε του καθενός ο φίλος και το τι έκανε ο Χ προιστάμενος σε κάποιο ΕΚΟ παίζοντας
    το κεφάλι του να πάει φυλακή και να τον κυνηγάει μέχρι να πεθάνει η κάθε ΕΚΟ για να επωφεληθεί
    ΠΟΙΟΣ..??,Ο ίδιος,οι υπάλληλοι του πρατηρίου να πάρουν δώρο Χριστουγέννων..??Η πολυεθνική ΕΚΟ..??
    Που δεν ξέρουμε ποιος έχει το σύνολο των μετοχών..??
    Καταλαβαίνεις ότι με την απλή λογική αυτά που ισχυρίζεσαι ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ είναι τραβηγμένα από τα μαλλιά..!!
    Κρατάω τη γνώμη μου για μένα όμως,όπως φαντάζομαι και συ τη δική σου,και ας συνεχίσουμε να βάζουμε
    καύσιμα από εκεί που θεωρεί ο καθένας μας ότι είναι το καλύτερο γιαυτόν.
    Επίσης βενζινά συγγενή δεν έχω ούτε πρατήριο καυσίμων ιδιωτικό δικό μου.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ρε τερενς μην επιμένεις με ξένη τσέπη. ...
    ΕΓΩ ξέρω τι πλήρωσα ,εσύ απλά κάνεις εικασίες.


    ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΒΑΖΩ ΒΕΝΖΙΝΗ



    Και ξέρω τι πληρώνω 45 χρόνια τώρα,βάσει της εμπειρίας μου λοιπόν γράφω.
    Εδώ μέσα όμως ,σε αυτό το φόρουμ,να ξέρεις ότι αρκετοί γράφουν στηρίζοντας
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ...!!!
    Σε πολλές περιπτώσεις και για πολλά πράγματα,παραδείγματα ας μην αναφέρουμε.
    Αν εσύ διαπίστωσες ότι σε έκλεψε ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ,πρέπει να το καταγγείλεις άμεσα.
    Νομίζω ότι η ΕΤΑΙΡΙΑ θα σε ευχαριστήσει ΣΙΓΟΥΡΑ..!!

  15. #75
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2015
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Εγω δε θα ξεχασω πριν κανα τριμηνο σε ΕΚΟ επι της Μιχαλακοπουλου σε 5λιτρο δοχειο καυσιμων "μπήκαν" 5,5 χωρις καν να ειναι γεμάτο τερμα... Ρε μαστορα του λεω 5λιτρο ειναι το δοχειο πως γκεγκεν αυτο, φέρε ενα τους ενος λιτρου λεει να δεις ποσο μπαινει, μου απάντησε...
    Φιλε Νικο θα σου απαντησω μιας κ είναι η δουλεια μου! Το πεντολιτρο λιτρο καυσιμου λογω ασφαλειας μπορει να παρει ακομη κ 6 λιτρα απλα δεν προβλεπεται να βαζεις μεχρι το λαιμο γιατι το καυσιμο εχει ειδικα η βενζινη εχει πολλα αερια! Ελπιζω να σε καλυψα!

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με βενζινάδικα..............
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 13:20
  2. Βενζιναδικα...
    από gollum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 08:45
  3. ΝΕΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ
    από m1ke στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 13:18
  4. βενζιναδικα.. sos!
    από n1k3man στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 15:30
  5. Βενζινάδικα!!!!
    από powerphot στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF