Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 132

Θέμα: Βενζινάδικα κατακλέβουνε;

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ....εδώ μπορούν ατιμώρητα.
    Αυτό εννοούσα


  2. #77
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Φιλε Νικο θα σου απαντησω μιας κ είναι η δουλεια μου! Το πεντολιτρο λιτρο καυσιμου λογω ασφαλειας μπορει να παρει ακομη κ 6 λιτρα απλα δεν προβλεπεται να βαζεις μεχρι το λαιμο γιατι το καυσιμο εχει ειδικα η βενζινη εχει πολλα αερια! Ελπιζω να σε καλυψα!


    Πρό διμήνου πήγα να πάρω βενζίνα με τετράλιτρο δοχείο από νερό για άτμοσίδερο (αυτά τα άσπρα...)

    Πέντε πόντους κάτω από το άνω σημείο ο βενζινάς μου έβαλε σχεδόν 5 λίτρα........(του είχα πει να μην το
    ξεχειλίσει, για να αποφύγω την υπερχείλιση κατά την μεταφορά μιας και το είχα μέσα σε αυτοκίνητο......)


    Δεν ξέρω αν σε κάλυψα αλλά δυστυχώς έτσι είναι........ και του το είπα κιόλας.........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #78
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πρό διμήνου πήγα να πάρω βενζίνα με τετράλιτρο δοχείο από νερό για άτμοσίδερο (αυτά τα άσπρα...)

    Πέντε πόντους κάτω από το άνω σημείο ο βενζινάς μου έβαλε σχεδόν 5 λίτρα........(του είχα πει να μην το
    ξεχειλίσει, για να αποφύγω την υπερχείλιση κατά την μεταφορά μιας και το είχα μέσα σε αυτοκίνητο......)


    Δεν ξέρω αν σε κάλυψα αλλά δυστυχώς έτσι είναι........ και του το είπα κιόλας.........
    Δεν του πηγές το ατμοσιδερο να σου το φουλάρει 5λιτρα!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πρό διμήνου πήγα να πάρω βενζίνα με τετράλιτρο δοχείο από νερό για άτμοσίδερο (αυτά τα άσπρα...)

    Πέντε πόντους κάτω από το άνω σημείο ο βενζινάς μου έβαλε σχεδόν 5 λίτρα........(του είχα πει να μην το
    ξεχειλίσει, για να αποφύγω την υπερχείλιση κατά την μεταφορά μιας και το είχα μέσα σε αυτοκίνητο......)


    Δεν ξέρω αν σε κάλυψα αλλά δυστυχώς έτσι είναι........ και του το είπα κιόλας.........

    5 λίτρα σου έβαλε. Απλά η στάθμη που αντιστοιχεί στα 5 λίτρα είναι χαμηλότερα από το χείλος του δοχείου. Αυτό σου είπε ο βενζινάς7.

    Να το πάρουμε λίγο διαφορετικά, λέει η Χόντα ρεζερβουάρ 18 λίτρα. Τα 18 λίτρα δεν σημαίνει ότι γεμίζουν μέχρι το χείλος της τάπας. Υπάρχει ένα μικρό κενό για λόγους ασφαλείας. Δες το και στο μάνιουαλ. Τώρα αν ο βενζινάς στο 18λιτρο δοχείο σου βάλει 20+ λίτρα τότε ναι, σε έκλεψε.

  5. #80
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Specialized Προβολή μηνύματος
    5 λίτρα σου έβαλε. Απλά η στάθμη που αντιστοιχεί στα 5 λίτρα είναι χαμηλότερα από το χείλος του δοχείου. Αυτό σου είπε ο βενζινάς7.

    Να το πάρουμε λίγο διαφορετικά, λέει η Χόντα ρεζερβουάρ 18 λίτρα. Τα 18 λίτρα δεν σημαίνει ότι γεμίζουν μέχρι το χείλος της τάπας. Υπάρχει ένα μικρό κενό για λόγους ασφαλείας. Δες το και στο μάνιουαλ. Τώρα αν ο βενζινάς στο 18λιτρο δοχείο σου βάλει 20+ λίτρα τότε ναι, σε έκλεψε.

    Ρε παιδί λέμε ΤΕΤΡΑΛΙΤΡΟ δοχείο.............Δεν το ξεχείλισε........και πήρε 4,850 λίτρα.......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδί λέμε ΤΕΤΡΑΛΙΤΡΟ δοχείο.............Δεν το ξεχείλισε........και πήρε 4,850 λίτρα.......
    Μερικες φορες, πρεπει να το ζωγραφιζεις γιατι μερικοι δεν καταλαβαινουν στην προσπαθεια τους να γραψουν πιο γρηγορα και απο 14χρονο που μπινελικωνει σε online games.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #82
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Ρε....το διαβάζω απ την αρχή...δε βρίσκω κάν νόημα πλέον..όσοι κλέβουν θα κλεβουν και θα κλέβουν ότι και να γίνει....πάω βάζω βενζίνη και ψιλοχεστηκα να το πω και έτσι αν θα δώσω 2-3 ευρώ παραπάνω τη μία στις 5 φορές..οκ δεν είναι τρόπος αντιμετώπισης αυτός θα μου πεις αλλά και τι να κάνω να βάλω και άλλη σκότουρα στο κεφάλι μου??Για κάτι που δεν αλλάζει??σιγά μη γίνω παρανοϊκός και για τη βενζίνη...φακ ιτ...ο μόνος λόγος να ασχοληθώ (εννοώντας ξεχεσμα στο βενζίνα και δεν ξαναπαταω)αν είναι νοθευμένη και μου κάνει κόλπα το μοτοσακο και τελος..my two cents
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #83
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πρό διμήνου πήγα να πάρω βενζίνα με τετράλιτρο δοχείο από νερό για άτμοσίδερο (αυτά τα άσπρα...)

    Πέντε πόντους κάτω από το άνω σημείο ο βενζινάς μου έβαλε σχεδόν 5 λίτρα........(του είχα πει να μην το
    ξεχειλίσει, για να αποφύγω την υπερχείλιση κατά την μεταφορά μιας και το είχα μέσα σε αυτοκίνητο......)


    Δεν ξέρω αν σε κάλυψα αλλά δυστυχώς έτσι είναι........ και του το είπα κιόλας.........
    Είσαι σίγουρος ότι είναι 4λιτρο; εγώ ξέρω ότι αυτά τα δοχεία είναι 5λιτρα διότι παίρνω τακτικά τέτοια.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ρε....το διαβάζω απ την αρχή...δε βρίσκω κάν νόημα πλέον..όσοι κλέβουν θα κλεβουν και θα κλέβουν ότι και να γίνει....πάω βάζω βενζίνη και ψιλοχεστηκα να το πω και έτσι αν θα δώσω 2-3 ευρώ παραπάνω τη μία στις 5 φορές..οκ δεν είναι τρόπος αντιμετώπισης αυτός θα μου πεις αλλά και τι να κάνω να βάλω και άλλη σκότουρα στο κεφάλι μου??Για κάτι που δεν αλλάζει??σιγά μη γίνω παρανοϊκός και για τη βενζίνη...φακ ιτ...ο μόνος λόγος να ασχοληθώ (εννοώντας ξεχεσμα στο βενζίνα και δεν ξαναπαταω)αν είναι νοθευμένη και μου κάνει κόλπα το μοτοσακο και τελος..my two cents
    Ε και στο μισθο/συνταξη που μας κατεβαζουν ,για ενα 10αρικακι το μηνα που κοβουν θα σκασουμε?
    Και για το φπα που ανεβαινει,για ενα 10λεπτακι στο καθε προιον θα σκασουμε?
    Κοκ.Δεν ειναι λογικη αυτη.Ετσι εχει γινει mainstream η απατεωνια στην Ελλαδα.

  10. #85
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Ε και στο μισθο/συνταξη που μας κατεβαζουν ,για ενα 10αρικακι το μηνα που κοβουν θα σκασουμε?
    Και για το φπα που ανεβαινει,για ενα 10λεπτακι στο καθε προιον θα σκασουμε?
    Κοκ.Δεν ειναι λογικη αυτη.Ετσι εχει γινει mainstream η απατεωνια στην Ελλαδα.
    Δεν εχει νοημα αυτη η κουβεντα το παμε μακρια..σε λιγο αν το παμε ετσι θα πιασουμε τα κοινωνικά δρώμενα το προβλημα μεταναστευσης και παει λεγοντας..πολυ απλα για προβληματα που στο lifespan μου δε θα βρουν λυσεις προσωπικα προτιμώ να τα προσπερναω και να κανω οτι μπορω για να αντεπεξέλθω..αν πιστευεις οτι θα αλλαξει κατι σε κατι απο αυτα που εγραψες παραπανω με το να βγει ο κοσμος στους δρομους και να διαμαρτηριθει με το να το λεμε συνεχεια και να μιζεριαζουμε τοτε δεν εχεις καταλαβει τι παιζει παγκοσμια αυτη την περιοδο..anyway επειδη το παμε μακρια αυτη ειναι η δικη μου αποψη και αν δεν συμφωνεις ειναι δικη σου και ολα καλα αλλα απατεωνες φιλε μου θα υπηρχαν απο την αρχη του κοσμου θα υπαρχουν και πλεον ειναι τοσα στα κεφαλια μας που πρεπει να κανεις διαχωρισμο με τι αξιζει να ασχολεισαι και τι οχι εκτος αν εχεις ελευθερο χρονο να τους κυνηγας και να κανεις τη μια καταγγελια πισω απ την αλλη και να μετρας λιτρα και λεπτα κλπ κλπ...
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #86
    ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΦΙΛΕ




    Έστω και με αυτόν τον τρόπο υπάρχει μια ενημέρωση.
    Ας τιμωρήσουμε λοιπόν αυτούς που ΠΡΕΠΕΙ,να δεις αν θα γίνει ο κόσμος καλύτερος.
    Δεν χρειάζεται να τρέχουμε με μπετονάκια για καταγγελίες,ας γυρίσουμε την πλάτη σε αυτούς που πρέπει.
    Η δύναμη του καταναλωτή αυτή είναι μην την υποτιμάς..!!
    ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ..!!!

  12. #87
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...δεν είμαι αντιθέτος σε τίποτα από όσα λες και δεν είχα σκοπό να απαξίωσω τη δύναμη που έχει η μάζα και ο καταναλωτής...στη νοοτροπία είναι το πρόβλημα τερένς..που ξέρω εγώ ο μέχρι πρότινος σωστός δεν θα κάνει την λαμογια του και δεν εχω τη διάθεση ούτε την όρεξη να προσπαθήσω να μετράω κάθε φορά που βάζω 10-20ευρω λίτρα με το φόβο μη μου φάει 2-3 έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ και ειλικρινά 3 ευρώ την εβδομάδα αν τα χρειάζεται τόσο ώστε να κλέψει του τα χαρίζω...αυτή είναι προσωπική άποψη και στο λέει κάποιος που επί 4 χρόνια έχτιζε βενζινάδικα από το 0...από χωράφια....αν αρχίσω να λέω ιστορίες από λαμογιες που κάνουν θα κλαίμε..χαρακτιριστικο παράδειγμα άλλη δεξαμενή με νοθευμένη σε χωράφι του 5 χιλιόμετρα από το βενζινάδικο και μόλις αδειάζε η αμόλυβδη έκανε μεταφορά και έβαζε αυτή....μαύρη και αράχνη τρελό κέρδος..θες άλλο??αλλάζω ταμπέλες σε ένα shell και κάνει ο βοηθός αφεντικό τελείωσε η κατοσταρα και ζητάνε...απάντηση αφεντικου άλλαξε τις ταμπέλες πάνω και κάτω και πουλά την απλή για κατωσταρα μωρέ για σήμερα αύριο θα μας φέρουν...Λοιπόν μην το ψάχνεις δεν έχει πάτο η ιστορία οπότε και εγώ δεν ασχολούμαι και απολαμβάνω τη βόλτα μου..Όπως είπα ο μόνος λόγος να ασχοληθώ είναι η νοθεία άρα και ζημιά στο μότο....
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Φιλε Νικο θα σου απαντησω μιας κ είναι η δουλεια μου! Το πεντολιτρο λιτρο καυσιμου λογω ασφαλειας μπορει να παρει ακομη κ 6 λιτρα απλα δεν προβλεπεται να βαζεις μεχρι το λαιμο γιατι το καυσιμο εχει ειδικα η βενζινη εχει πολλα αερια! Ελπιζω να σε καλυψα!
    Και 7παραλιγο μην πω.
    Σε 20αρι παντως, εχω βαλει μεχρι 23,5-23,7 σε διαφορετικα πρατηρια.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  14. #89
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είσαι σίγουρος ότι είναι 4λιτρο; εγώ ξέρω ότι αυτά τα δοχεία είναι 5λιτρα διότι παίρνω τακτικά τέτοια.....


    Πέφτει σιδέρωμα κάργα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδί λέμε ΤΕΤΡΑΛΙΤΡΟ δοχείο.............Δεν το ξεχείλισε........και πήρε 4,850 λίτρα.......

    Ρε μάστορα, 4 λίτρα υγρό παίρνει το δοχείο και έχει και ένα κενό με αέρα. Αν εσύ το τιγκάρεις θα πάρει πάνω από 4 λίτρα.

    Αφού δεν το καταλαβαίνεις, πάρε το δοχείο. Πάρε και ένα δοσομετρητή όγκου (γράφει ml πάνω) και γέμισε το νερό να δεις πόσο παίρνει. Αν δεν έχεις δοσομετρητή όγκου, γέμισε το τίγκα και ζύγισε το. Ζύγισε και το κενό δοχείο και πες μας τι βρήκες. Το ένα ml νερού είναι ένα κυβικό εκατοστό και ζυγίζει ένα γραμμάριο. Πυκνότητα της βενζίνης στους 15 βαθμούς Κελσίου, kg/m3 720-775.

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με βενζινάδικα..............
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 12:20
  2. Βενζιναδικα...
    από gollum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 07:45
  3. ΝΕΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ
    από m1ke στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 12:18
  4. βενζιναδικα.. sos!
    από n1k3man στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 14:30
  5. Βενζινάδικα!!!!
    από powerphot στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF