Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 62 από 62

Θέμα: Αγορα Μοτο στα 48

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argyros Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω ένα μηχανάκι για κόντρες και μεγάλες ταχύτητες δεν θέλω να καίω τα λάστιχα στην ασφαλτο δεν θέλω να κάνω σούζες ούτε να μπαίνω χώμα δεν είμαι 25 / 40 χρονών τα ξεπέρασα αυτά πριν από πολλά χρόνια. Στην οικογένεια πάντα υπήρχανε μηχανάκια διάφορα rm it wr xv 535 cbf 600 fazer 1000 παπακια scooter(Τρία αδέρφια βλέπεις με καλύτερο τιμόνι τον μικρό).Πολλές οι ώρες πάνω σε μια σέλα και μια και είμαι σε μια ώριμη ηλικία είπα να πάρω ένα μηχανάκι για ταξίδια και μεγάλες μικρές βόλτες.Μπορώ να τα διαχειριστώ τα κυβικά δεν έχω τέτοιο θέμα, παρόλα αυτά θεωρώ μικρή την εμπειρία μου στα γρήγορα μηχανάκια, δεν μου αρέσει να κινούμε με οριακές ταχύτητες αλλά όποτε βρίσκομαι στην σέλα ενός zzr κτλ νιώθω πολύ ωραία χωρίς να χρειάζεται να ανέβει το κοντέρ πάνω από τα 200,ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΜΟΥ.
    Δεν θα πάρω μηχανάκι που δεν μου αρέσει μόνο και μόνο γιατί ταιριάζει στην ηλικία μου,(ΜΕ ΚΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΑΠΠΟΥΣ) το ξέρεται όλοι εξάλλου ότι η μηχανή είναι σαν την γκόμενα αν δεν σου αρέσει δεν γίνεται να πας μαζί της και αν πας θα την βαρεθείς γρήγορα. Ζήτησα την γνώμη σας για να αποφύγω τα λάθη,ούτε οι εποχές είναι για τέτοια ούτε τα χρήματα περισεύουν.
    Πάρε λοιπόν το ZZR και ακόμα και να το μετανιώσεις θα είσαι εσύ ο μόνος υπεύθυνος για την επιλογή. Προσοχή όμως, με εξαίρεση λίγο το Fazer 1000 , κανένα από τα μηχανάκια που είχατε στην οιογέννεια δεν έχει σχέση.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argyros Προβολή μηνύματος
    κλείνω προς τα sportouring FJR 1300 GTR 1400 RT 1200 και η καψούρα ένα hyperturing ZZR 1400. Aκούω γνώμες
    ..............

    Το ΖΖR δεν φορτωνεται απο μαμα και οτι after market βαλεις ,απλα το ασχημαινεις,ειδικα με το topcase που για να τοποθετηθει ,πρεπει να κλειδωσει φυσικα πανω στη βαση του ,αλλα για να μπει η βαση του topcase πανω στο υποπλαισιο βγαινει το πισω χερουλι στηριξης του συνοδηγου.
    Η αναγκαστικη απωλεια του χερουλιου ,δεν αντισταθμιζεται απο την πλατη του topcase οσον αφορα την στηριξη του συνοδηγου,ειδικα στις επιβραδυνσεις και οταν εσυ,δικαβαλος θα ψιλοχουφτωνεις το φρενο ,θα ακουγεται απο πισω ενα << σιγα-σιγα-σιγα>> που θα σου σπαει τα νευρα και θα σε βαζει σε σκεψεις ..
    Ειναι μηχανακι για μονο-δικαβαλο με κακια προστασια σε σχεση με τα μεγαλοφερινγκατα σπορτουρινγκ και εχει αναγκη το ελαχιστο απο μια μεγαλυτερη ζελατινα.
    Μεσα στην πολη καιει τον πατο του και βραζουν οι καταλυτες με τον αερα των φτερωτων να σου κανει πιλινγκ στα ποδια ειδικα το καλοκαιρι Σε εθνικες και στις παρατεταμενες στροφες τους ,θα νομιζεις οτι οδηγας f16 με την ομοιογενη και λυσσαλεα επιταχυνση του στις εξοδους.Το μηχανακι εχει βγαλει καποια θεματα που δεν πολυκουβεντιαζονται (!!!) τα οποια ειναι αποτελεσμα κακης λιπανσης .Θεματα που σε εμενα τουλαχιστον σημαναν την πωληση του μετα απο ταλαιπωρια καποιων μηνων Αυτα τα ολιγα για τον ζουζουρα .....
    Και απο κατω,ο περι ου,ο λογος..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00412ro1o.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	364794
    κουκουρουκουκου

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μοτο!!
    από dhead στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2006, 16:18
  2. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ????
    από alex-varadero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 19:20
  3. Δανειο για αγορα μοτο;;;
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 23:38
  4. Αγώνας ΜΟΤΟ στα Μέγαρα.
    από downhill στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 19:51
  5. Γερμανική αγορά μοτο...
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2005, 08:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF