Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 63

Θέμα: lifan moter προβλημα!

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2016
    Μηνύματα
    21
    Σε μεγάλες ταχύτητες μου το κάνει πάνω απο 90 χιλιόμετρα αν με την μεγάλη Ταχύτητα το βολάν βγαίνει προς τα έξω πως θα διορθώσω αυτήν την βλάβη θα πάω με 80 χιλ.? Να αλλάξω βόλαν μάλλον!! Σκέφτομαι μήπως έχει φαγωθεί η τσιμούχα του άξονα βολάν! θα πάρω τα εργαλεία και θα το ανοιξω να δω, παρατήρησα ότι βγάζει και λιγάκι λαδάκι απο κει θα είναι μάλλον... Παιδια ευχαριστώ με βοηθάτε αρκετα.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2016
    Μηνύματα
    21
    Ανορθωτής έχω έναν λες αυτό που είναι στρογκυλό? Θα το αλάξω να δω, αλλά πρώτα θέλω να αγοράσω πηνίο καινούριο, Δευτέρα!!

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2016
    Μηνύματα
    21
    Όλα καλά έβαλα το πηνίο το πήγα στο φίλο μου τον ηλεκτρολόγο και το είδε μου λέει θα βάλω μια ηλεκτρονική και θα καταργηθεί το πηνίο !! Έμεινα δεν το ήξερα ότι γίνετε !! Σήμέρα έκανα μακρινή και μεγάλες ταχύτητες όλα καλά, αν πάρετε lifan moter 110 κάντε το απο την αρχή καλήτερα, να ξενιάσετε! Εγώ την πάτησα πλήρωσα μέχρι τώρα 145Ε απο λάθη μηχανικών που δεν ξέρανε ηλεκτρολογικά δεν θα αναφέρω καταστήματα αλλά θα έπρεπε για να βοηθήσω μια που με γδάρανε, ευχαριστώ όλους!

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    κατι δεν εχεις καταλαβει καλα........

  5. #50
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Το πηνίο εκτός από το να καιγεται, κάνει και άλλη δουλειά.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #51
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DIMITRIS76888 Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά έβαλα το πηνίο το πήγα στο φίλο μου τον ηλεκτρολόγο και το είδε μου λέει θα βάλω μια ηλεκτρονική και θα καταργηθεί το πηνίο !! Έμεινα δεν το ήξερα ότι γίνετε !!
    Επειδή μειναμε κι εμείς θα σε παρακαλουσαμε να γινεις πιο συγκεκριμενος μπας και ξεμείνουμε...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #52
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DIMITRIS76888 Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά έβαλα το πηνίο το πήγα στο φίλο μου τον ηλεκτρολόγο και το είδε μου λέει θα βάλω μια ηλεκτρονική και θα καταργηθεί το πηνίο !! Έμεινα δεν το ήξερα ότι γίνετε
    Άλλο πράγμα η ηλεκτρονική (η οποία δίνει τον σπινθήρα για την ανάφλεξη) και άλλο το πηνίο (το οποίο παράγει το ρεύμα που χρειάζεται το μΕχανάκι για την μπαταρία και λοιπές "ψιλοδουλειές".....)

    Κάτι δεν μας λες καλά εσύ η ο φίλος "μάστορας"
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2016
    Μηνύματα
    21
    Κατάργησε το πηνίο τις ηψηλής όχι όλο το σύστημα! Αυτό μάλλον! Και μένα μου φάνηκε περίεργο...Η τεχνολογία ανεβαίνει...

  9. #54
    Μέλος Το avatar του/της jimmystoys
    Εγγραφή
    02/04/2012
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DIMITRIS76888 Προβολή μηνύματος
    Κατάργησε το πηνίο τις ηψηλής όχι όλο το σύστημα! Αυτό μάλλον! Και μένα μου φάνηκε περίεργο...Η τεχνολογία ανεβαίνει...
    Πολλα μοτοσακα δεν εχουν πηνιο υψηλης (π.χ innova) γιατι η ηλεκτρονικη περνει ρευμα κατευθειαν απο την μπαταρια.Χρειαζονται ομως το πηνιο φορτισεως για να φορτιζει μεσω του ανορθωτη τη ...μπαταρια.

  10. #55
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Ωρες ωρες ζηλευω τους ηδη καραφλους...!!!

    Δηλ. ο μαστορας κατηργησε το πηνιο υψηλης, παιρνει ρευμα κατευθειαν απο την μπαταρία, η ηλεκτρονικη κανει το triggering και εχουμε μπουζί που δουλευει με 12 Volt...!!!

    Και ολα αυτα επειδή εκαιγε το πηνίο του βολαν..!!!

    Πόσες ρακες ακόμη να αντεξω..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ωρες ωρες ζηλευω τους ηδη καραφλους...!!!

    Πόσες ρακες ακόμη να αντεξω..??
    οσες και οι τριχες της κεφαλης σου
    Γιαννης

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2016
    Μηνύματα
    21
    Φίλε κάνω πολλά χιλιόμετρα την ημέρα πάνω από 60 και το φέρνω στα άκρα άμα είναι να στηριχτώ στα κινέζικα πηνία κάηκα! Για αυτό έκανα αυτή την λύση για επιλογή και θα πάρει πολύ καιρό μου είπε για αλλάξω πάλι ηλεκτρονική άρα ήμουν σύμφωνος !!!

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2017
    Μηνύματα
    4

    lifan Z 125-29 LF kegete sinexos i ilektroniki (5 kamenes merxi tora)

    kseri kanis gt ginete afto?
    ola itan mia xara sto ksekinima to pira se athlia katastasi me mideniki pleksouda alla douleve xoris fota xoris mpataria k meta po ligo kero ekana kapies alages kolisa ena podaraki stind aristero kserete k pisteva oti ekapsa tin ilektroniki ( den ixa mpataria sindemeni ) meso tis ilektrokolisis alla kano na to metakiniso 4 metra k me to pou to vazo kratai gia 50 strofes tou kinitira k den eperna allo dld den eferne revma afou katevika apo to xorio dld 10-20 xiliometra oxi poli k meta apo tetarti ilektroniki alaksa ena allo anorthoti k meta ksakakaike i ilektroniki pls voithia den thelo na to petakso den exo lefta gia allo papi k prepi anagkastika na to ftiakso na allakso pinia ? h anorthoti ? i na sindeso mpataria opos me sinvoulepsa kapoii fili episis mou ipan na vgalo tin klidaria na dokimaso ama ftei k afti ...
    apo moter to aniksa to eklisa klp kali simpiesi klp alaksa k pleksouda ginete na vriski kapou mou ipane i pleksouda am leo den fenete kapio gimno kalodio k tora to exo paratisi se mia akri mexri na do ti na kano opios kseri kala apo lifan 125 moter pls na me voithisi!!!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leon_xxdodgexx Προβολή μηνύματος
    kseri kanis gt ginete afto?
    ola itan mia xara sto ksekinima to pira se athlia katastasi me mideniki pleksouda alla douleve xoris fota xoris mpataria k meta po ligo kero ekana kapies alages kolisa ena podaraki stind aristero kserete k pisteva oti ekapsa tin ilektroniki ( den ixa mpataria sindemeni ) meso tis ilektrokolisis alla kano na to metakiniso 4 metra k me to pou to vazo kratai gia 50 strofes tou kinitira k den eperna allo dld den eferne revma afou katevika apo to xorio dld 10-20 xiliometra oxi poli k meta apo tetarti ilektroniki alaksa ena allo anorthoti k meta ksakakaike i ilektroniki pls voithia den thelo na to petakso den exo lefta gia allo papi k prepi anagkastika na to ftiakso na allakso pinia ? h anorthoti ? i na sindeso mpataria opos me sinvoulepsa kapoii fili episis mou ipan na vgalo tin klidaria na dokimaso ama ftei k afti ...
    apo moter to aniksa to eklisa klp kali simpiesi klp alaksa k pleksouda ginete na vriski kapou mou ipane i pleksouda am leo den fenete kapio gimno kalodio k tora to exo paratisi se mia akri mexri na do ti na kano opios kseri kala apo lifan 125 moter pls na me voithisi!!!


    εισαι μηχανικος μοτοσακων?
    αν η απαντηση ειναι ναι, τοτε θα επρεπε να ξερεις τι να κανεις...
    αν η απαντηση ειναι οχι, τοτε θα επρεπε να ξερεις οτι αν κανεις τον μαστορα στο μοτοσακο σου ενω δεν ξερεις, αυτα και (ισως) χειροτερα μπορουν να συμβουν...


    πηγαινε το σε εναν μαστορα να το φτιαξει το μηχανακι...
    τα lifan ειναι κινεζικα με οτι αυτο συνεπαγεται...

    τρεις οψιόν εχεις:
    1) πετας το υπαρχον μηχανακι και παιρνεις ενα τζαπαν...ναι θα χρειαστεις λεφτα...
    2) πας στον μαστορα να σου φτιαξει το μηχανακι...ναι θα χρειαστεις λεφτα και ισως να σου παει το ιδιο με το να αγοραζες μεταχειρο τζαπαν..και μετα παλι θα εχεις κινεζο...
    3) το παρατας στην ακρη οπως εχεις κανει τωρα, πας με λεωφορειο οπου θες να πας και μαζευεις λεφτα για να κανεις το 1 ή το 2...

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2017
    Μηνύματα
    4
    rr file ego doulevo mixanikos alla apo ilekktrologika den asxolithika pote k rr file to kathe moter pou mou tixene den ipirxe proflima to sikekrimeno etixe k to agorasa fthina k leo gt oxi na to kratiso exo to c5 axarto alla pou na pao ama me piasoun peos
    to sikekrimeno mou exi vgali tin pisti na lakso ola pinia anorthoti pleksouda ksero k ego rr file tsampa lefta den thelo na ksodepso afto ine to provlima gia ennaaa kinezooo katalaves ?

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Honda C50 με Lifan 110cc προβλημα?
    από CyberSMoki88 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2014, 12:56
  3. προβλημα με εγγυηση μοτερ lifan 110cc
    από georgeIII στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2014, 13:11
  4. plirofories gia lifan 125(moter)
    από motori2009 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2009, 01:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF