Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Με αφορμή το ατύχημα...

  1. #1

    Με αφορμή το ατύχημα...

    Με αφορμή το ατύχημα που έγινε, να εκφάσω και τα συλλυπητήρια μου για το παιδι που έφυγε, θέλω να πω κάποια πράγματα που βλέπω σε κάθε εξόρμηση με την μηχανή μου. Κάτι φορές νομίζω οτι είμαι σε ένα βιντεοπαιχνίδι που προσπαθώ να αποφύγω τους εχθρούς για να μην με σκοτώσουν. Έτσι προσπαθώ να αποφύγω αυτοκίνητα που τα οδηγούν σαν να μην ξέρουν γιατι τα οδηγούν. Αργά και αριστέρα, ελιγμούς χωρίς να ελένχουν τίποτα. Άσε σε κλειστά επαρχιακά κομμάτια. Εκεί τα τρακτέρ και τα αγροτικά έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο θρίλερ. Αυτό όμως που με στεναχωρεί είναι οτι και εμείς κάτι φορές οδηγούμε σαν καμικάζι. Δεν θα ξεχάσω μια φορά οτάν ένα Ninja με προσπέρασε ξυστά απο άριστερα πάνω απο 250 και μετα απο κλάσματα δευτερολέπτου απο δεξιά με πέρασε ένα R1. Φανταστήτε να είχα τρομάξει απο το πρώτο προσπέρασμα και να είχα κάνει δεξιά;;;... Γένικα πάντα βλέπω ένα ανταγωνισμό, και ένα ανχος για να αποδείξουμε το πόσο κάλοι οδηγοί είμαστε που αυτό μα κάνει και ξεπερνάμε τα όρια μας, και πρέπει να ξέρουμε που είναι τα όρια μας!! Είναι καλό πού και πού να πηγαίνουμε και σε καμιά πίστα, αφού κατά καιρούς γίνοντai track day (μαθαίνεις σημαντικά πράγματα). Εγω πολλές φορές κάνω motocross και με βοηθάει στο να ξεδήνω εκεί και όχι στους δρόμους. Θέλω να πω σε όλους οτι δεν έχουμε να αποδήξουμε τίποτα σε κανένα, και όλοι είμαστε σημαντικοί!!!! Να είστε όλοι καλά και μακάρι να σταματήσουν οι απουσίες απο την ζωη!!!
    H ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ, ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!!

  2. #2
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177



    σωστά τα λόγια σου...
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Τί μου λες τώρα...

    Κατεβαίνω (με το αμάξι) την Α.Δημητρίου που είναι κάθετη στη Γούναρη μετά την Μπουκαούρη κ σταματάω στη διασταύρωση με τη γούναρη.

    Το ρεύμα το κοντινό σε μένα (η Γούναρη είναι διπλής κατεύθυνσης) έχει σταματήσει, ο οδηγός αριστερά μου με κοιτάει τον κοιτάω μου λέει πέρνα, κοιτάω μην έρχεται κανα μηχανάκι, προχοράω μέχρι τη μέση του δρόμου, κοιτάω από δεξιά κ στο κλάσμα που κοιτάω ευθεία για να συνεχίσω, βλέπω τύπισα ξανθιά μακρομαλλούσα ξεκράνωτη να πηγαίνει σα να μην υπάρχει αύριο (κάπου 50-60) κ να περνάει (ενώ είναι στο αντίθετο ρεύμα: θυμηθείτε, το αμάξι αριστερά μου έχει σταματήσει) κάπου 10-15 εκατοστά από τον προφυλακτήρα μου... (όπως με πληροφόρησαν οι επιβάτες μου, η τύπισα είχε σταματήσει κάπου μακριά κ κοίταγε πίσω.)

    Έτσι κ με είχε ακουμπήσει, τί θα είχε γίνει;
    Ποιός θα έφταιγε;

  4. #4

    Re: Με αφορμή το ατύχημα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από The Martian
    Με αφορμή το ατύχημα που έγινε, να εκφάσω και τα συλλυπητήρια μου για το παιδι που έφυγε, θέλω να πω κάποια πράγματα που βλέπω σε κάθε εξόρμηση με την μηχανή μου. Κάτι φορές νομίζω οτι είμαι σε ένα βιντεοπαιχνίδι που προσπαθώ να αποφύγω τους εχθρούς για να μην με σκοτώσουν. Έτσι προσπαθώ να αποφύγω αυτοκίνητα που τα οδηγούν σαν να μην ξέρουν γιατι τα οδηγούν. Αργά και αριστέρα, ελιγμούς χωρίς να ελένχουν τίποτα. Άσε σε κλειστά επαρχιακά κομμάτια. Εκεί τα τρακτέρ και τα αγροτικά έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο θρίλερ. Αυτό όμως που με στεναχωρεί είναι οτι και εμείς κάτι φορές οδηγούμε σαν καμικάζι. Δεν θα ξεχάσω μια φορά οτάν ένα Ninja με προσπέρασε ξυστά απο άριστερα πάνω απο 250 και μετα απο κλάσματα δευτερολέπτου απο δεξιά με πέρασε ένα R1. Φανταστήτε να είχα τρομάξει απο το πρώτο προσπέρασμα και να είχα κάνει δεξιά;;;... Γένικα πάντα βλέπω ένα ανταγωνισμό, και ένα ανχος για να αποδείξουμε το πόσο κάλοι οδηγοί είμαστε που αυτό μα κάνει και ξεπερνάμε τα όρια μας, και πρέπει να ξέρουμε που είναι τα όρια μας!! Είναι καλό πού και πού να πηγαίνουμε και σε καμιά πίστα, αφού κατά καιρούς γίνοντai track day (μαθαίνεις σημαντικά πράγματα). Εγω πολλές φορές κάνω motocross και με βοηθάει στο να ξεδήνω εκεί και όχι στους δρόμους. Θέλω να πω σε όλους οτι δεν έχουμε να αποδήξουμε τίποτα σε κανένα, και όλοι είμαστε σημαντικοί!!!! Να είστε όλοι καλά και μακάρι να σταματήσουν οι απουσίες απο την ζωη!!!


    Εισαι 100% σωστος εγω τον εκοψα τον δρομο και πλεον μονο πιστα εχω τρομαξει με αυτα που βλεπω γυρω μου και με μαλακιες που εκανα πριν τον περασμενο ιουνιο γιατι μετα εφαγα μια γερη τουμπα και προσγειωθηκα στην πραγματικοτητα(επρεπε να το ειχα κοψει νωριτερα γιατι ηταν η τριτη πτωση σε δημοσιο δρομο)

  5. #5
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    kala ola afta mexri na ta ksexasoume ke na arxisoume tis touloumpes :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #6
    Χωρίς να θέλω να μπώ σε κουβέντα για το δυστύχημα των παιδιών, γιατί δεν ήμουν εκεί και δεν ξέρω, από αυτά που διάβασα υποθέτω ότι αυτό που έτυχε ήταν λαχείο, που μπορεί να συμβεί στον καθένα, και δεν οφείλεται σε παιχνίδια ή υπερβολική ταχύτητα. Μόνο ο Λάμπρος ξέρει τι έγινε και το παληκάρι που έφυγε. Στον σύντομο χρόνο που είμαι στο forum έχω απλά παρατηρήσει ότι υπάρχει η τάση της γενίκευσης των οδηγών αυτοκινήτων σε κακούς και των μοτοσυκλετιστών σε καλούς. Όπα ρε μάγκες δεν είναι έτσι!! Ναι υπάρχουν κακοί οδηγοί αυτοκινήτων, ναι δεν μας υπολογίζουν, ναι κάνουν μαλακίες που έχουν για μας οδυνηρές συνέπειες, όταν βλέπω να με περνάνε στην Συγγρού ή στην Παραλιακή ή στην Βουλιαγμένης με 220+, το μόνο που έχω να πώ είναι ότι ο φύλακας άγγελος τους κάνει υπερωρίες. Μέχρι πριν λίγα χρόνια υπήρχε η δικαιολογία της μη ύπαρξης πίστας. Τώρα; Όποιος θέλει να οδηγήσει γρήγορα και ακίνδυνα το κάνει εκεί. Αν θέλει να ΔΕΙΞΕΙ ότι είναι γρήγορος το κάνει στον δρόμο, απλά εκεί οι συναγωνιζόμενοι έχουνε ¨κουτιά¨και μπορεί να μην γουστάρουν να πάρουν μέρος.....
    ¨Στις ευθείες όλοι είναι γρήγοροι. Eddie Lawson¨

Παρόμοια θέματα

  1. Με αφορμή το ατύχημα με τους "Φιλάθλους"
    από telihawk στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2009, 15:45
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 11:22
  3. Με αφορμή το Top Gear...
    από villy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 11:34
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 14:19
  5. με αφορμή το z750...
    από frapes στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 18:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF