Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki

  1. #31
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Δίκυκλος
    Πάντως ένα 250άρι και δη Honda δεν πρόκειται να χαλάσει με χαλαρά ταξιδάκια με περίπου 100 την ώρα.
    Για πόσα χιλιόμετρα θα ταξίδευες εσύ σερί με ένα CBF250 ; Εγώ ουσιαστικά θα ήθελα να πάω μέχρι την Τρίπολη σερί !! Μπορεί το CBF250 να πάει σερί χωρίς να βγάλει μηχανικό πρόβλημα ;

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Για πόσα χιλιόμετρα θα ταξίδευες εσύ σερί με ένα CBF250 ; Εγώ ουσιαστικά θα ήθελα να πάω μέχρι την Τρίπολη σερί !! Μπορεί το CBF250 να πάει σερί χωρίς να βγάλει μηχανικό πρόβλημα ;
    Άμα πας χαλαρά no problem. Πρώτα θα χαλαστείς εσύ, αυτό είναι σίγουρο! Θέλει πάρα πολύ υπομονή και κώλο σιδερένιο. Ούτως ή άλλως δεν είναι φτιαγμένο για μεγάλες αποστάσεις όμως οπότε (σωστά) κοιτάς πιο ψηλά.

  3. #33
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Απο κατανάλωση καυσίμου μέσα στην Αθήνα, θα έχει πολύ διαφορά από το CBF250; Κάνω πολλά χλμ στο λεκανοπέδιο.

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Απο κατανάλωση καυσίμου μέσα στην Αθήνα, θα έχει πολύ διαφορά από το CBF250; Κάνω πολλά χλμ στο λεκανοπέδιο.
    Το CBF τι καίει; Καμιά 20 στο λίτρο;

    Εμπειρικά πιστεύω πως το ER5 θα κάνει στάνταρ 3-4 χλμ στο λίτρο λιγότερα με λογική χρήση. Δε νομίζω να σε προβληματίσει η κατανάλωση πάντως ειδικά αν το χρειάζεσαι πραγματικά για έξω. Όταν (αν) έρθει η ώρα να πάρεις αμάξι τότε θα προβληματιστείς με την κατανάλωση

  5. #35
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Παιδιά σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ουσιαστικά εγώ θέλω το er-5 περισσότερο όχι για τις ροπές και τις τελικές του αλλά για να μπορώ να πάω 150-250χλμ απόσταση σερί και να ξέρω ότι το εργαλείο δεν θα πάθει ζημιά όπως θα πάθαινε το CBF250 αν του έκανα κάτι τέτοιο.
    Tι λες βρε προδοτη που θα χαλασει; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Εχω παει 4 ταξιδια Αθηνα Ζακυνθο με μια η δυο 10λεπτες στασει καλοκαιρι, 300 χλμ αποσταση και δεν επαθε τιποτα με 120 χλμ ωρα.

    Επιση εχω παει 3 φορες Β εβοια, εγω και αλλα CBF250 του forum, με 400 χλμ πανω κατω, μονημερο και δεν επαθε τπτ. Επιση και δικαβαλο εχω παει Β Ευβοια. Συνεπως δεν εχει προβλημα στα ταξιδια. Αλλα κουσουρια εχει και τα ξερεις. Δεν χαλαει ομως αμα πας ταξιδι.

    Και να παρει μηχανη 500 αρα για να πηγαινεις 80-90; Μην το πεις πουθενα, κανεις δεν θα σ επιστεψει.

    Μεσα στην πολη δεν υπαρχει μηχανακι, με τοσο κοψιμο στο τιμονι, οπως το cbf250, χαμηλη και τοσο καταναλωση.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geopitt
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    142
    ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΝΑΙ ΤΟ GS500f.ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ
    ,ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ,ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ,ΜΑΚΡΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ 500ΑΡΙΑ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gs500f_3.jpg 
Προβολές:	257 
Μέγεθος:	40,8 KB 
ID:	29126

  7. #37
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Πράγματι πολύ όμορφο το φερινάτο GS αλλά άμα το δεις από κοντά και δη από τη θέση οδήγησης ξενερώνεις με το πρόχειρο μοντάρισμα των πλαστικών και τα μεγάλα κενά τους, να φανταστείς μπορείς να δεις το φτερό της μπροστινής ρόδας!

    Οσο για τους φόβους σου για ταξιδάκι ΙΠΠΕΑ, πραγματικά κανένα πρόβλημα, ούτε καν άνεσης. Δεν πιστεύω ότι ένα γυμνό 500άρι σαν αυτά που συζητάμε -εκτός από το cbf500- θα είναι πιο ξεκούραστο από το 250άρι, η σέλα του έιναι πολύ καλή.

    Στο κόστος μη σκέφτεσαι μόνο τι καίει, αλλά και το σέρβις που νομίζω θα είναι κάτω από τα μισά για το 250 αφού έχει τους μισούς κιλίνδρους, μπουζί, κλπ, αλλά είναι και πιο καινούριο...

    Να μην πούμε για την πόλη....

    ----

    Δεν το κρύβω ότι στη θέση σου θα προτιμούσα και εγώ ένα 500 ή ακόμα και το νεό ΕR6, αλλά από τις δικές σου απαιτήσεις όπως τις περιγράφεις, δείχνει να σου κάνει περισσότερο το 250.

    Anyway, αν μπορέσεις να ξεπεράσεις το φράγμα των 4000ε εγώ θα σου πρότεινα το suzuki GS πολύ πιο όμορφο.

    Σε μπέρδεψα ε?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνώμη σας για το ΧΧ..
    από ronin1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2017, 18:57
  2. Για πειτε τη γνωμη σας για την στολη της motocubo
    από HarisS2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2010, 06:30
  3. Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι
    από schumifer στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2009, 06:58
  4. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF