Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki

  1. #1
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896

    Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki

    Όσοι το έχουν ας πουν τη γνώμη τους για αυτή τη μηχανή. Επίσης οποιαδήποτε πληροφορία απο μη κατόχους που έχουν ασχοληθεί με την ER-5 είναι άκρως ευπρόσδεκτη .



  2. #2
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Φωτογραφία .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kawasaki_er-5.jpg 
Προβολές:	688 
Μέγεθος:	19,7 KB 
ID:	28105

  3. #3
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Φωτογραφία .

    ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΗ ΜΟΤΟ! ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ! ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ! ΠΙΣΩ ΤΑΜΠΟΥΡΟ.....

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ HONDA CB 500, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
    ΤΕΛΟΣ


  4. #4
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΗ ΜΟΤΟ! ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ! ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ! ΠΙΣΩ ΤΑΜΠΟΥΡΟ.....

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ HONDA CB 500, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

    Α! ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ- 730 EUR!!!
    (ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ)
    ΤΕΛΟΣ


  5. #5
    Φέτος αν δεν κάνω λάθος έρχεται το ER-6 που είναι πολύ πιο όμορφο, ειδικά το γυμνό.

  6. #6
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Φέτος αν δεν κάνω λάθος έρχεται το ER-6 που είναι πολύ πιο όμορφο, ειδικά το γυμνό.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!
    ΤΕΛΟΣ


  7. #7
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Έχει πολύ διαφορά το ταμπούρο από το δισκόφρενο ; Αν δεν έχει διαφορά μεγάλη στο φρενάρισμα με αφήνει αδιάφορο το αισθητικό μέρος της υπόθεσης.

    Βασικά είναι η τιμή του που με βάζει σε σκέψεις να αγοράσω αυτό και όχι το CBF250

  8. #8
    To ER-6 είναι πολύ πιο σύγχρονης τεχνολογίας γενικά από το ER-5 και σαφώς πιο γρήγορο, και ναι το ταμπούρο έχει σημαντική διαφορά από το δισκόφρενο.

    Αν πάρεις er-5 θα το παντρευτείς κα-νο-νι-κά, σε σχέση με το 6 δεν πιάνει μία και θα αναγκαστείς να το σκοτώσεις.

    Και το λέω αυτό τη στιγμή που και πρίν εμφανιστεί το 6, το 5 είχε σοβαρό πρόβλημα μεταπώλησης.

  9. #9
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Έχει πολύ διαφορά το ταμπούρο από το δισκόφρενο ; Αν δεν έχει διαφορά μεγάλη στο φρενάρισμα με αφήνει αδιάφορο το αισθητικό μέρος της υπόθεσης.

    Βασικά είναι η τιμή του που με βάζει σε σκέψεις να αγοράσω αυτό και όχι το CBF250

    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΚΑΠΩΣ!

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΑ 80-90 ΚΛΜ. ΑΝ ΠΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ)-ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ-

    Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΕΙ 50+ HP ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΑΜΠΟΥΡΟ?

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΑΛΛΑ ΕΦ' ΟΣΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ) ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΤΙΜΗ (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ε 700 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ-ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ).

    ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΟ HONDA ΠΑΝΤΩΣ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ-ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ 2 ΜΟΤΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ).
    ΤΕΛΟΣ


  10. #10
    http://www.moto.gr/forums/showthread...ight=%2AER5%2A



    To exei o ksaderfos mou kai einai arketa ikanopoiimenos (kanei arketa xiliometra tin imera (aerodromio) ). Einai aksiopisto mixanaki kai mporeis na kaneis aneta mikra taksidakia.
    To mono kako einai oti to pantreuese, alla den einai aparetita meionextima auto. Min se provlimatizei to tabouro, stis mikres taxitites i diafora tou me to diskofreno den einai poly megali.


    Tha to protimousa se sxesi me to cb alla se sxesi me to ER-6 an se pernei oikonomika protimise to.

  11. #11
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Βασικά το θέμα είναι οικονομικό. Ήδη ξεπερνάω το προυπολογισμό μου πηγαίνοντας (αν το κάνω τελικά) από cbf250 σε er-5 (500cc). Αν τελικά πάω από τα 4000 του cbf στα 5300 του er κάπως θα το χωνέψω αλλά να πάω στα 6000 βγαίνει από τις οικονομικές μου δυνατότητες.

    Αληθινά αυτό αν το πάρω θα το κρατήσω. Το θέλω για να κάνω και κάποια ταξιδάκια επαρχία(350xlm). Άν όμως μου λέτε ότι μετά τα 90-100 έχω πρόβλημα με το ικανοποιητικό φρενάρισμα ... ε αυτό με ανησυχεί πολύ.

  12. #12
    Με δεδομένα τα οικονομικά σου θα κοιτούσα προς μεταχειρισμένο fzs600 & hornet, τα οποία έχουν πέσει αρκετά φέτος και παίρνεις μοντέλο 2001+ με τα χρήματα που διαθέτεις.

    Αν πάλι θες οπωσδήποτε καινούριο, βάλε καμιά δόση παραπάνω και πάρε το er-6, κοίταξε το πρόσφατο thread στο φόρουμ και θα το εκτιμήσεις.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Προσωπικά, προτιμώ το Suzuki gs500 στα λεφτά αυτά. Είναι ελαφρώς πιο σύγχρονο και ποιοτικό, τουλάχιστον από απόψεις που έχω συγκεντρώσει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gs500.jpg 
Προβολές:	639 
Μέγεθος:	44,0 KB 
ID:	28111

  14. #14
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Σε αυτό όμως δεν βλέπω ψυγείο

  15. #15

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνώμη σας για το ΧΧ..
    από ronin1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2017, 19:57
  2. Για πειτε τη γνωμη σας για την στολη της motocubo
    από HarisS2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2010, 07:30
  3. Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι
    από schumifer στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2009, 07:58
  4. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 09:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF