Σελίδα 133 από 150 ΠρώτοΠρώτο ... 3383123128129130131132133134135136137138143 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.981 έως 1.995 από 2246

Θέμα: Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο V

  1. #1981
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ειναι αστοχια και των 3
    πελατη εργοδοτη και ντελιβερα
    ο πελατης ειναι καλο να μην παραγγειλει
    ο εργοδοτης να ενημερωσει οτι η παραγγελια θα εκτελεστει οταν επιτρεψει ο καιρος
    ο ντελιβερας να μη χωθει στο ποταμι
    ο καθενας εχει την ευθυνη του

  2. #1982
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν καίγεται ένα δάσος και είναι δύσκολη η πρόσβαση να μην πριπσαθησει η ΠΥ να προσεγγίσει την περιοχή γιατί κινδυνεύει να καεί το πλήρωμα.
    Να μην ξεκινήσει το ασθενοφόρο να πάει σε κάποιον ασθενή για μεταφορά γιατί έχουν πλημμυρίσει οι δρόμοι και κινδυνεύουν να παρασύρθουν απο τα νερά της βροχής.
    Οι τεχνικοί της ΔΕΗ να μην προσπαθήσουν να αποκαταστησουν τις βλάβες γιατί έχει πολύ χιόνι και μπορεί να αποκλειστούν.

    Επειδή όλα τα επαγγέλματα έχουν τους κινδύνους τους ο άμεσα εμπλεκομενος αποφασίζει πως θα διαχειριστεί μια κατάσταση.
    Και μην ξεχνάτε ότι το καιρικό φαινόμενο ήταν προσωρινό.
    Τώρα για ζέστης βροχές ανέμους κλπ να προστατεψουμε τους ντελιβεραδες είναι ολίγον αστείο.
    Δεν είδα κανένα να γράφει την υποδομή της Θεσσαλονίκης που έγιναν χειμαροι και λίμνες οι δρόμοι. Που στην Αθήνα κανείς δεν καθάρισε τις περιοχές ενδιαφέροντος από ξερή καυσιμη υλη και έγιναν μπουρλότο.....
    Θα παει ο ντελιβερας να πει στον εργοδοτη "δεν παω Ανω Πολη τωρα θα γινεται χαμος. Πες στον πελατη σε μιση ωρα που θα κοπασει" και δεν θα τον δει με μισο ματι και θα του πει "η πας τωρα η ψαχνε για δουλεια...". Καλο! Εχετε χρονια που λειπετε απο την Ελλαδα ε;

    Α, σε εν εξελιξει φαινομενα ουτε ο πυροσβεστης θα παει σε δυσπροσιτο, ουτε ο τεχνικος της ΔΕΗ. Το ασθενοφορο μονο γιατι παιζεται ανθρωπινη ζωη.

    Καποια πραγματα τα κανεις μετα απο σκεψη του πως θα γινουν. Αν για εσενα κανει πολυ κρυο να βγεις για να ψωνισεις πρεπει να σκεφτεις πως θα στα φερει καποιος αλλος, αν βρεχει πολυ και θα βραχεις, θα βραχει κι ο αλλος, κλπ
    Θα επρεπε ο μαγαζατορας να ενημερωσει οτι θα αργησουν, να προστατεψει το προσωπικο του με κινδυνο να χασει την παραγγελια. Στην τελικη αν νοιαζονταν ολοι το ιδιο δεν θα ειχε επιλογη ο αναισθητος, αλλα σε αυτη τη χωρα ισχυει το "μακρια απο τον κωλο μου κι ας ειναι 1 μετρο"

  3. #1983
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Θα παει ο ντελιβερας να πει στον εργοδοτη "δεν παω Ανω Πολη τωρα θα γινεται χαμος. Πες στον πελατη σε μιση ωρα που θα κοπασει" και δεν θα τον δει με μισο ματι και θα του πει "η πας τωρα η ψαχνε για δουλεια...". Καλο! Εχετε χρονια που λειπετε απο την Ελλαδα ε;

    Α, σε εν εξελιξει φαινομενα ουτε ο πυροσβεστης θα παει σε δυσπροσιτο, ουτε ο τεχνικος της ΔΕΗ. Το ασθενοφορο μονο γιατι παιζεται ανθρωπινη ζωη.

    Καποια πραγματα τα κανεις μετα απο σκεψη του πως θα γινουν. Αν για εσενα κανει πολυ κρυο να βγεις για να ψωνισεις πρεπει να σκεφτεις πως θα στα φερει καποιος αλλος, αν βρεχει πολυ και θα βραχεις, θα βραχει κι ο αλλος, κλπ
    Θα επρεπε ο μαγαζατορας να ενημερωσει οτι θα αργησουν, να προστατεψει το προσωπικο του με κινδυνο να χασει την παραγγελια. Στην τελικη αν νοιαζονταν ολοι το ιδιο δεν θα ειχε επιλογη ο αναισθητος, αλλα σε αυτη τη χωρα ισχυει το "μακρια απο τον κωλο μου κι ας ειναι 1 μετρο"
    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε τι αναφέρομαι αλλά οκ .
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #1984
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Να προσθέσω κάτι και εγώ σε αυτή την περίπλοκη εξίσωση του ποιός και ΑΝ φταίει?
    Πλέον με τις πλατφόρμες οι ντελιβάρες είναι ανεξάρτητοι.ΑΝ θέλουν εργάζονται τη μέρα που ρίχνει καρέκλες.ένα αυτό.
    Πάμε τώρα στους άλλους που δουλέυουν μόνιμοι σε μαγαζί,αν έχει μέρα με βροχές άντε και ο χουβαρντάς εργοδότης πεί πως σήμερα για να μην ταλαιπωρώ τους ντελιβεράδες μου ας μην δέχομαι παραγγελίες,πιστεύετε πως θα τους δώσει μεροκάματο??αναγκαστικό ρεπό εννοείται ανεύ αποδοχών.
    Νομίζεται το θέλουν πολλοί αυτό?
    Με δεδομένο πως όποιος έχει δουλέψει ντελίβερι γνωρίζει πολύ καλά πως όταν βρέχει βγαίνει τρελό μπουρμπουάρ!θυμάμαι πως χαιρόμουν πιτσιρικάς που δουλεύα πακετάς όταν έπιανε βροχή!αδιάβροχα και όλα καλά!Άσε που κανείς δεν γκρίνιαζε για τις καθυστερήσεις!win win η φάση!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #1985
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Σαν χρόνια διανομέας,πριν στην εστίαση και τώρα στα εμπορεύματα (κούριερ) έχω να πώ πως ξέρω πολύ καλά τι θα συναντήσω σε αυτή την δουλειά απο καιρικές συνθήκες.Οπότε,αγοράζω το αδιάβροχο μου(πάνω κάτω),τις γαλότσες μου,τις αδιάβροχες χούφτες μου και το παμπρίζ μου και πάμε.Το πρόβλημα παιδιά δεν είναι η βροχή,καθώς δεν βρέχομαι.Τα προβλήματα ειναι αυτά "γύρω" απο την βροχή.Δηλαδή,αν βρέχει όλο το οκτάωρο με κουράζει.Διότι,δεν δουλεύω άνετα.Είναι κουραστικό το ανέβα κατέβα στο μηχανάκι ντυμένος έτσι όπως περιέγραψα.Ανέβα κατέβα σκάλες ντυμένος έτσι(για κρύο και βροχή και μεχρι να κατέβεις έχεις ιδρώσει).Τα χέρια οσο και να χει θα βραχούν αν δεν βρίσκεις να σταματήσεις σε πυλωτή,οπότε τα χαρτονομίσματα κολλάνε,προσέχεις πολυ μην πέσει κανενα και δεν το δεις και γενικά αλλη μια δυσκολία.Τα χαρτάκια με τις παραγγελίες γίνονται νιμού απ την βροχή,πολλες φορές δεν διακρίνεις τι γράφει,κολλάνε επισης κτλ κτλ.Βάλε βγάλε αδιάβροχα πριν μπεις στο μαγαζί γιατί αλλιώς θα γίνει λίμνη απ τα νερά που στάζουν.Το κυριότερο όμως,έχει να κάνει με την ασφάλεια.Οι οδηγοί των αυτοκινήτων,με κλεισμένα παράθυρα και θολά,δεν βλέπουν.Πάνε σαν μανιακοί επειδή βρέχει και έχει κίνηση.Επίσης,αν δουλεύεις μέρα κάπως καλύτερα.Αν δουλεύεις βράδυ???........ Έρχεται αμάξι απο απέναντι σου και έχεις δύο επιλογές.Η κρατάς το κεφάλι εκεί που είναι(στην κανονική σου θέση και πίσω απ το παμπρίζ) και απλά τυφλώνεσαι απο τα φώτα του αυτοκινήτου οπότε το παίζεις ζάρια και αν δεν περνάει κάποιος -α κάτι είσαι τυχερός,ή βγάζεις το κεφάλι έξω απο το παμπρίζ,τα φώτα του αυτοκινήτου πάλι σε τυφλώνουν αλλα τουλάχιστον οι σταγόνες στο παμπρίζ δεν σου κάνουν εφέ ουράνιο τόξο και η βροχή σου μαστιγώνει το πρόσωπο γιατί εννοείται ότι οδηγάς με ανοικτό τζαμάκι κράνους αλλιως πάλι εισαι τυφλός.Κάθε φορά που έβρεχε και δούλευα βράδυ σχολούσα κουρασμένος και με πονοκέφαλο.

  6. #1986
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Επίσης,δεν θα βρίσω τον πελάτη,πρώτον γιατί αυτός δεν είναι της δουλειάς για να γνωρίζει πως τι και γιατί και δεύτερον δεν ξέρει οτι θα ερθεις με το μηχανάκι.Πολλές φορες μου είπαν οτι "νόμιζα οτι θα έρθεις με αυτοκίνητο" γιατί ναί το κάνουμε και αυτό.Είναι θέμα του καταστήματος το αν θα βγεις με βροχή ή όχι.Επίσης εννοείται οτι θα βγεις με βροχή.Με καταιγίδα δεν θα βγεις.Εαν βγεις δεν φταίει ο πελάτης, φταίει το αφεντικό σου και εσύ που δεν υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου να μη βγεις στην καταιγίδα.Όλες οι δουλειές έχουν τις δυσκολίες τους.Μια φορά εσκασα πάνω σε εναν πράσινο πλαστικό κάδο για τα απορρίμματα του δήμου.Εβρεχε,βγαινει αυτοκίνητο απέναντι μου,με το που τα φωτα του χτυπαν πανω μου ημουν τυφλος,πηγαινα με 30 ετσι κι αλλιώς,μολις φτανει κοντα μου κανω λιιιγο δεξια να περασει και γω σκαω στον καδο.Δεν επαθα τπτ,αλλα ηταν ξενέρα.Μου λεει συγνώμη και της λεω εσυ τι φταις?Εγω την λεω δεν βλεπω στο μισο μετρο απο την βροχή.

  7. #1987
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Σαν χρόνια διανομέας,πριν στην εστίαση και τώρα στα εμπορεύματα (κούριερ) έχω να πώ πως ξέρω πολύ καλά τι θα συναντήσω σε αυτή την δουλειά απο καιρικές συνθήκες.Οπότε,αγοράζω το αδιάβροχο μου(πάνω κάτω),τις γαλότσες μου,τις αδιάβροχες χούφτες μου και το παμπρίζ μου και πάμε.Το πρόβλημα παιδιά δεν είναι η βροχή,καθώς δεν βρέχομαι.Τα προβλήματα ειναι αυτά "γύρω" απο την βροχή.Δηλαδή,αν βρέχει όλο το οκτάωρο με κουράζει.Διότι,δεν δουλεύω άνετα.Είναι κουραστικό το ανέβα κατέβα στο μηχανάκι ντυμένος έτσι όπως περιέγραψα.Ανέβα κατέβα σκάλες ντυμένος έτσι(για κρύο και βροχή και μεχρι να κατέβεις έχεις ιδρώσει).Τα χέρια οσο και να χει θα βραχούν αν δεν βρίσκεις να σταματήσεις σε πυλωτή,οπότε τα χαρτονομίσματα κολλάνε,προσέχεις πολυ μην πέσει κανενα και δεν το δεις και γενικά αλλη μια δυσκολία.Τα χαρτάκια με τις παραγγελίες γίνονται νιμού απ την βροχή,πολλες φορές δεν διακρίνεις τι γράφει,κολλάνε επισης κτλ κτλ.Βάλε βγάλε αδιάβροχα πριν μπεις στο μαγαζί γιατί αλλιώς θα γίνει λίμνη απ τα νερά που στάζουν.Το κυριότερο όμως,έχει να κάνει με την ασφάλεια.Οι οδηγοί των αυτοκινήτων,με κλεισμένα παράθυρα και θολά,δεν βλέπουν.Πάνε σαν μανιακοί επειδή βρέχει και έχει κίνηση.Επίσης,αν δουλεύεις μέρα κάπως καλύτερα.Αν δουλεύεις βράδυ???........ Έρχεται αμάξι απο απέναντι σου και έχεις δύο επιλογές.Η κρατάς το κεφάλι εκεί που είναι(στην κανονική σου θέση και πίσω απ το παμπρίζ) και απλά τυφλώνεσαι απο τα φώτα του αυτοκινήτου οπότε το παίζεις ζάρια και αν δεν περνάει κάποιος -α κάτι είσαι τυχερός,ή βγάζεις το κεφάλι έξω απο το παμπρίζ,τα φώτα του αυτοκινήτου πάλι σε τυφλώνουν αλλα τουλάχιστον οι σταγόνες στο παμπρίζ δεν σου κάνουν εφέ ουράνιο τόξο και η βροχή σου μαστιγώνει το πρόσωπο γιατί εννοείται ότι οδηγάς με ανοικτό τζαμάκι κράνους αλλιως πάλι εισαι τυφλός.Κάθε φορά που έβρεχε και δούλευα βράδυ σχολούσα κουρασμένος και με πονοκέφαλο.
    Φίλε γι'αυτό λέμε ότι ενα ντελιβερι οταν πάει για δουλειά ξέρει τι θα συναντήσει! Φαντάσου οταν έχει καύσωνα να πηγαίνεις στη θάλασσα και το παιδί που είναι στις ομπρέλες να μη θέλει να δουλέψει!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #1988
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Να προσθέσω κάτι και εγώ σε αυτή την περίπλοκη εξίσωση του ποιός και ΑΝ φταίει?
    Πλέον με τις πλατφόρμες οι ντελιβάρες είναι ανεξάρτητοι.ΑΝ θέλουν εργάζονται τη μέρα που ρίχνει καρέκλες.ένα αυτό.
    Πάμε τώρα στους άλλους που δουλέυουν μόνιμοι σε μαγαζί,αν έχει μέρα με βροχές άντε και ο χουβαρντάς εργοδότης πεί πως σήμερα για να μην ταλαιπωρώ τους ντελιβεράδες μου ας μην δέχομαι παραγγελίες,πιστεύετε πως θα τους δώσει μεροκάματο??αναγκαστικό ρεπό εννοείται ανεύ αποδοχών.
    Νομίζεται το θέλουν πολλοί αυτό?
    Με δεδομένο πως όποιος έχει δουλέψει ντελίβερι γνωρίζει πολύ καλά πως όταν βρέχει βγαίνει τρελό μπουρμπουάρ!θυμάμαι πως χαιρόμουν πιτσιρικάς που δουλεύα πακετάς όταν έπιανε βροχή!αδιάβροχα και όλα καλά!Άσε που κανείς δεν γκρίνιαζε για τις καθυστερήσεις!win win η φάση!
    Μια κανονική μέρα Πέτρο έβγαζα με 5 ευρώ την ώρα 40 ευρώ το μεροκάματο +15-20 τα Πουρμπουάρ !οταν έβρεχε είχα δει και 110€!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #1989
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μια κανονική μέρα Πέτρο έβγαζα με 5 ευρώ την ώρα 40 ευρώ το μεροκάματο +15-20 τα Πουρμπουάρ !οταν έβρεχε είχα δει και 110€!
    Ακριβώς!
    Ποιός ντελιβεράς θέλει ρεπό όταν βρέχει?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #1990
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εμενα δεν με ψηνε να δουλεύω οταν έβρεχε,αλλα το κανα.Το μεροκάματο ετσι κι αλλιως ειτε με βροχή ειτε οχι επαιζε στα 50-60,ολα μαζι,με τα τιπς

  11. #1991
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  12. #1992
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    197
    Τώρα θα βγήκε από την ψειρού ή τώρα ξύπνησε από κόμμα ....

    Πάντως τάπα το πάει ακόμα

  13. #1993
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	R-11135426-1510505629-1306.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	439346

  14. #1994
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Επικα βίντεο του τύπου με τους μπάτσους!!!!

    Μάστορας του τιμονιού.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #1995
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Κορόνα / γράμματα για τα βιουζ…
    Κρίμα τα νιάτα…
    ας πάει ένα καλό τρακντει με τηλεμετρίες και ας το σπάσει..

Παρόμοια θέματα

  1. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙV
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2031
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2016, 22:22
  2. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙI
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2062
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2015, 07:06
  3. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙ
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1004
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2013, 16:53
  4. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο:
    από Daemon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2000
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2011, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF