Σελίδα 89 από 150 ΠρώτοΠρώτο ... 3979848586878889909192939499139 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.321 έως 1.335 από 2240

Θέμα: Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο V

  1. #1321
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εντωμεταξύ δε ξέρω αν το πρόλαβες αλλά το 250 δε πατούσε κάτω Ε?Πολύ γκάζι
    Μην ξεφεύγουμε, αλλά εγώ αν και γιαμαχάκιας είχα καημό τα NSR. Και το RGV το "μπανάνα".

  2. #1322
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Μην ξεφεύγουμε, αλλά εγώ αν και γιαμαχάκιας είχα καημό τα NSR. Και το RGV το "μπανάνα".
    Και ποιος δε το χε καημό...Ιδικά το ξηρό το νιεσαρ με τη κάρτα ήταν όλα τα λεφτά. Θυμάμαι το είχε ένα αλάνι στη γειτονιά τότε και όποτε το έβαζε μπροστά πηγαίναμε και το χαζευαμε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #1323
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Πώς πήγε να περάσει απέναντι αυτή η χριστιανή;;Το μόνο που μπορώ να φανταστώ βλέποντας και το κινητό με τα ακουστικά είναι ότι μιλούσε στο τηλ και δεν πρόσεχε το δρόμο...ίσως και το λεωφορείο να της έκλεινε το οπτικό πεδίο και να μην είδε το αυτοκίνητο.Ευτυχώς ο οδηγός δεν έτρεχε.
    https://www.youtube.com/watch?v=8qdgcXGlXjE

  4. #1324
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Η λέξη που ψάχνεις είναι "ηλιθιότητα".
    Life begins at 45°.

  5. #1325
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η λέξη που ψάχνεις είναι "ηλιθιότητα".
    και βέβαια μπορεί να του κάνει αγωγη και να τον αρμέξει κιολας γιατι η ηλιθιότητα ειναι αρετή και πρεπει να επιβραβεύεται.

  6. #1326
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και βέβαια μπορεί να του κάνει αγωγη και να τον αρμέξει κιολας γιατι η ηλιθιότητα ειναι αρετή και πρεπει να επιβραβεύεται.
    Παντελώς εκτός διάβασης και με αυτό το βίντεο (αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί), ξέρουμε όλοι τι θα αρμέξει.
    Life begins at 45°.

  7. #1327
    Μετά από 8 χρόνια στα δικαστήρια από ακριβώς ίδια περίπτωση με τη μηχανή, έφαγα πρωτόδικα 10 μήνες και αθωώθηκα στη έφεση αφού ο πεζός είχε τσεπώσει 3500 από την ασφαλιστική από 20000+ που ζητούσε. Εγώ ζητούσα 3200 για ζημιές στη μηχανή και πηρα 1500.
    Όταν συνεβει αυτό, ο γονέας απλα με ρωτησε αν έχω ασφάλεια και αν έχω κάνει δήλωση.
    Αν το κυνηγήσει να ξέρετε θα πάρει κάμποσα.

  8. #1328
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Πώς πήγε να περάσει απέναντι αυτή η χριστιανή;;Το μόνο που μπορώ να φανταστώ βλέποντας και το κινητό με τα ακουστικά είναι ότι μιλούσε στο τηλ και δεν πρόσεχε το δρόμο...ίσως και το λεωφορείο να της έκλεινε το οπτικό πεδίο και να μην είδε το αυτοκίνητο.Ευτυχώς ο οδηγός δεν έτρεχε.
    https://www.youtube.com/watch?v=8qdgcXGlXjE
    smartphone zombie ? Είναι επικίνδυνο είδος. Το πρώτο που κοιτάει είναι το κινητό. Δεν γρατσουνίστηκε και δεν ξεκόλλησε από το χέρι. Πολύ σημαντικό αυτό!

    Πρέπει να πρόλαβε να πατήσει και send

    ΄Αξια..

  9. #1329
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παντελώς εκτός διάβασης και με αυτό το βίντεο (αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί), ξέρουμε όλοι τι θα αρμέξει.
    το βιντεο μπορει να χρησιμοποιηθεί κανονικα. δεν έκοψε ταχύτητα να ελένξει αν περναει πεζος αρα τον ήπιε. δεν παιζει κανενα δικαστηριο να ριξει φταίξιμο σε πεζο. εγω δεν εχω ακουσει ποτε να εχει συμβει ακομη και σε ακραια γεγονοτα όπως αυτο.

  10. #1330
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το βιντεο μπορει να χρησιμοποιηθεί κανονικα. δεν έκοψε ταχύτητα να ελένξει αν περναει πεζος αρα τον ήπιε. δεν παιζει κανενα δικαστηριο να ριξει φταίξιμο σε πεζο. εγω δεν εχω ακουσει ποτε να εχει συμβει ακομη και σε ακραια γεγονοτα όπως αυτο.
    Λέγεται συνυπαιτιότητα πεζού. Σίγουρα θα ισχύσει σε μεγάλο βαθμό για το ζόμπι

  11. #1331
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το βιντεο μπορει να χρησιμοποιηθεί κανονικα. δεν έκοψε ταχύτητα να ελένξει αν περναει πεζος αρα τον ήπιε. δεν παιζει κανενα δικαστηριο να ριξει φταίξιμο σε πεζο. εγω δεν εχω ακουσει ποτε να εχει συμβει ακομη και σε ακραια γεγονοτα όπως αυτο.
    Κάνεις λάθος. Εγώ έχω κερδίσει δικαστήριο έναντι πεζού εκτός διάβασης. Όχι ένα δικαστήριο, τέσσερα (ποινικό, αστικό και 2 εφέσεις).

    Γιατί να ελέγξει αν περνάει πεζός σε σημείο που απαγορεύεται να περνάει πεζός; Έτσι, από περιέργεια ρωτάω. Το πολύ-πολύ να εισέπραττε μια μικρή συνυπαιτιότητα 10-15% (ο οδηγός).
    Life begins at 45°.

  12. #1332
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Λέγεται συνυπαιτιότητα πεζού. Σίγουρα θα ισχύσει σε μεγάλο βαθμό για το ζόμπι
    το γνωριζω. δεν ξερω ομως καμια περιπτωση (ισως να υπαρχει αλλα δεν την γνωριζω) οπου πεζος να είχε συνυπαιτιότητα εκτός απο λεωφόρο με κάγκελο στη μέση.

    @blitzer
    εχεις γραψει καπου την ιστορια να την διαβασω? πολύ ενδιαφέρον

  13. #1333
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    @blitzer
    εχεις γραψει καπου την ιστορια να την διαβασω? πολύ ενδιαφέρον
    Σίγουρα έχω αναφέρει στοιχεία σε διάφορα θέματα, αλλά ποτέ δεν έγραψα κάτι εξαιρετικά συγκεκριμένο καθώς εκκρεμούσαν δίκες. Πχ εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3024096

    Ούτε κάγκελο, ούτε βίντεο, ούτε τίποτα ακραίο. Απλά ηλίθιος πεζός-ποδηλάτης που πετάχτηκε από τη νησίδα και μετά άλλαξε γνώμη, γράφοντας την κυκλοφορία στα @@ του, λες και ήταν στην αυλή του. Όπως κάνουν συνήθως δηλαδή.

    Για την ιστορία, το δικαστήριο μου καταλόγισε 15% συνυπαιτιότητα επειδή θεώρησε ότι είχα ταχύτητα άνω των 50 χλμ/ώρα, αλλά όχι υπερβολική (άνω των 100), όπως υποστήριξε εκείνος. Ούτε επειδή δεν έλεγξα, ούτε κάτι άλλο ευφάνταστο.
    Life begins at 45°.

  14. #1334
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πριν πολλά χρόνια φίλος μου με το αυτοκίνητο δυστυχώς σκότωσε πεζό που πήγε να περάσει απέναντι σε επαρχιακό δρόμο εντελώς αψυχολόγητα.Έφευγαν από νυχτερινό κέντρο διασκέδασης και πήγαιναν απέναντι που είχαν κάπου παρκαρισμένα τα οχήματα τους.Ουσιαστικά έπεσε στις ρόδες.
    Υπήρχαν και μάρτυρες -φίλοι του που προς τιμή τους είπαν την αλήθεια,βρέθηκε και πολύ αλκοόλ στο αίμα του,αθωώθηκε εντελώς.

    Όταν χτύπησα εγώ πεζό ( κοπέλα που έκανε ότι και αυτή στο βίντεο ) έκοψα το τιμόνι και την βρήκα με την άκρη του τιμονιού αλλιώς θα την πατούσα κυριολεκτικά.Αυτή έπεσε κάτω ,εγώ σακατεύτηκα.
    Μετά το συμβάν εξαφανίστηκε,προφανώς κατάλαβε τι μ@λ@κι@ έκανε και πως έφταιγε , στο ασθενοφόρο ρώτησα αν είναι καλά και μου είπαν πως της έκαναν 2 ράματα και εξαφανίστηκε μόλις μαζεύτηκε κόσμος από τα καταστήματα και έλεγαν ''το φαγες το παλικάρι, καλά τι είναι αυτά που κάνεις ,έτσι περνάνε δρόμο;'' κτλ .
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 14/02/2020 στις 16:57.
    porca miseria.

  15. #1335
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα έχω αναφέρει στοιχεία σε διάφορα θέματα, αλλά ποτέ δεν έγραψα κάτι εξαιρετικά συγκεκριμένο καθώς εκκρεμούσαν δίκες. Πχ εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3024096

    Ούτε κάγκελο, ούτε βίντεο, ούτε τίποτα ακραίο. Απλά ηλίθιος πεζός-ποδηλάτης που πετάχτηκε από τη νησίδα και μετά άλλαξε γνώμη, γράφοντας την κυκλοφορία στα @@ του, λες και ήταν στην αυλή του. Όπως κάνουν συνήθως δηλαδή.

    Για την ιστορία, το δικαστήριο μου καταλόγισε 15% συνυπαιτιότητα επειδή θεώρησε ότι είχα ταχύτητα άνω των 50 χλμ/ώρα, αλλά όχι υπερβολική (άνω των 100), όπως υποστήριξε εκείνος. Ούτε επειδή δεν έλεγξα, ούτε κάτι άλλο ευφάνταστο.
    και ο λόγος που εκεινος είχε 85%? Η ύπαρξη διάβασης δεν εχει δουλεψει σε πολλα δικαστηρια. Το σκεπτικο της απόφασης έρχετε σε ανίθεση με τουλάχιστον 3 που ξερω απο πρωτο χέρι. Μάλιστα στην μια ο πεζος ηταν εμφανως μεθυσμένος. το ποδήλατο ηταν στα χέρια αποτι καταλαβα.

    πολύ σωστή απόφαση παντως.

Παρόμοια θέματα

  1. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙV
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2031
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2016, 23:22
  2. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙI
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2062
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2015, 08:06
  3. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙ
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1004
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2013, 17:53
  4. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο:
    από Daemon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2000
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2011, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF