Σελίδα 150 από 150 ΠρώτοΠρώτο ... 50100140145146147148149150
Προβολή αποτελεσμάτων 2.236 έως 2.240 από 2240

Θέμα: Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο V

  1. #2236
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή οι Rossi, Marquez και λοιποί οδηγοί των MotoGP είναι οδηγάρες αλλά αν θα οδηγήσουν εκτός αγώνων την νέα super duper adventure με τα βοηθήματα θα γίνουν κουλοί; Αν είσαι τόσο χαζός που να βασίζεσαι μόνο σε αυτά και να παραβλέπεις νόμους της φυσικής τότε ναι είσαι κουλός. Και τα βοηθήματα είναι καλό να υπάρχουν έστω και για την μία φορά που θα μας χρειαστούν και θα μας σώσουν την ζωή. Εγώ προσωπικά και στο αυτοκίνητο μου που έχει 6 αερόσακους προσπαθώ να οδηγώ προσεκτικά όπως το πρώτο μου αυτοκίνητο πριν 30 χρόνια. Και παρότι οδηγώ 20+ χρόνια διάφορα δίκυκλα χωρίς καν ABS θεωρώ τον εαυτό μου έναν μέτριο οδηγό που πάντα θα βελτιώνεται.

    Βασικά δεν ήθελα να σταθώ στο παραπάνω μόνο αλλά να δείξω το ύφος του συγκεκριμένου youtuber όπου με έπαρση χιλίων καρδιναλίων είναι εντελώς απαξιωτικός και απόλυτος. Και για να καταλαβαίνουμε και το ποιόν όλων αυτών που με τα like μας και συνδρομές μας τους κάνουμε να νομίζουν ότι κάτι είναι παραθέτω απόσπασμα από τα σχόλια του όταν τόλμησα να εκφέρω την άποψη μου (και σε άλλους που είχαν αντίθετη άποψη μαζί του οι απαντήσεις είναι αντίστοιχες).
    Συνημμένο 451061
    Στον συγκεκριμένο τύπο κάποια στιγμή είχα ασχοληθεί να συζητήσω για ένα vlog που καθόταν ανάμεσα από τα αυτόκίνητα στην πορεία σάντουιτς, στη μέση της λωρίδας αντί κοντά σε έξοδο διαφυγής, και το βίντεο ήταν και καλά δασκαλικό. Αφού υποστήριξε οτι εγώ είμαι λάθος και αυτός τα ξέρει όλα, είδα μετά από κανα 2 μερες upload με τίτλο "δεν είμαι παράδειγμα" ή κατί αντίστοιχο και τον ίδιο να καίει κόκκινα και πράματα σε αυτή τη φάση.
    Φοβερός motovlogger αν είσαι 6 χρονών και μόλις έμαθες τις φράσεις "είσαι μαλάκας" "μου κλάνετε" και τα συναφή.

  2. #2237
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Βλέπω σχόλιο από 2motorheads και σταματάω να διαβάζω αυτόματα.

    Η νέα μάστιγα του μοτοσυκλετισμού εκτός των Facebookομάδων Τάδε-Riders είναι οι Motorvloggers με όλα τα παρεπόμενα της ανάγκης για επίδειξη.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  3. #2238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν το είδα, αλλά αυτό που έγραψες είναι γεγονός.
    αυτό που λέει ο Freddie Spencer στο βίντεο που ανέβασα στο "τιμόνι vs σώμα" είναι ότι έχει παρατηρηθεί πως οι σημερινοί αναβάτες είναι το ίδιο κουλοί με παλιότερα, απλώς βασίζονται στα ηλεκτρονικά τα οποία καλύπτουν εώς κάποιο βαθμό τη βλακεία/ ασχετοσύνη, η οποία όμως είναι ανίκητη με αποτέλεσμα τα ατυχήματα να συμβαίνουν σε μεγαλύτερες ταχύτητες!

    είναι η ψευδαίσθηση ασφαλείας που παρέχουν ηλεκτρονικά βοηθήματα ή η ανάλογη ψευαίσθηση ατρωσίας που παρέχει ό πλήρης προστατευτικός εξοπλισμός.

    disclaimer:δεν είδα το βίντεο και δεν λέω να μην αγοράζετε μηχανές χωρίς ηλεκτρονικά ή να καβαλάτε χωρίς προστατευτικό εξοπλισμό. Μάθετε να φρενάρετε πχ κ μην βασίζεστε στο "το αβς σώζει ζωές και τσαρουχώνω φρένα" ή όταν φοράτε στολή μην πάτε στο δρόμο λες και είστε Σέρρες.
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  4. #2239
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Συγγραφέας τίτλων επιστημονικής φαντασίας μιλάει διορατικά για τους υπολογιστές. Νομίζω ότι έπεσε σε όλα μέσα.




    Για να πω και τον αντίλογο, υπάρχει η θεωρία της πληθώρας των προφητών, που στο σύνολό τους προβλέπουν κάθε πιθανό ενδεχόμενο, οπότε κάποιοι από αυτούς στατιστικά θα πέσουν μέσα στις προφητείες τους και απλά οι άλλοι θα περάσουν στη λήθη.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #2240
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 150 από 150 ΠρώτοΠρώτο ... 50100140145146147148149150

Παρόμοια θέματα

  1. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙV
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2031
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2016, 23:22
  2. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙI
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2062
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2015, 08:06
  3. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙ
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1004
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2013, 17:53
  4. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο:
    από Daemon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2000
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2011, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF