Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Led φώτα στο CBF

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    μηπως θελεις να πεις "με retrofit λαμπες xenon η led,ακινητοποιεται"??
    γιατι οχήματα με τέτοια φώτα πωλούνται παγκοσμίως και πληρούν όλες τις σχετικές οδηγίες.
    retrofit.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    μηπως θελεις να πεις "με retrofit λαμπες xenon η led,ακινητοποιεται"??
    γιατι οχήματα με τέτοια φώτα πωλούνται παγκοσμίως και πληρούν όλες τις σχετικές οδηγίες.
    Οχι μιλαω για xenon σε μηχανες.Εχω διαβασει για δυο τετοιες περιπτωσεις.Αν τα βρω θα τα ανεβασω.

  3. #33
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Το δικό μου retrofit projector kit είναι κατασκευασμένο Ολλανδία και έρχεται μαζί με τα απαραίτητα έγγραφα για τη νομιμότητα στην ΕΕ.

    retrofitlab.com

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Το δικό μου retrofit projector kit είναι κατασκευασμένο Ολλανδία και έρχεται μαζί με τα απαραίτητα έγγραφα για τη νομιμότητα στην ΕΕ.

    retrofitlab.com
    Γιατί έχεις projectors.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Το δικό μου retrofit projector kit είναι κατασκευασμένο Ολλανδία και έρχεται μαζί με τα απαραίτητα έγγραφα για τη νομιμότητα στην ΕΕ.

    retrofitlab.com
    Ότι ακριβώς κάνουν στο retrofitlab.com το έχω κάνει μόνος μου στο scooter.

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    retrofit.

  7. #37
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Οχι μιλαω για xenon σε μηχανες.Εχω διαβασει για δυο τετοιες περιπτωσεις.Αν τα βρω θα τα ανεβασω.
    A, ok...

    Αν βρεις κάτι ανέβασέ το γιατί έχει ενδιαφέρον το θέμα.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    39
    Όλοι μα όοολοι "τα δικά μου δεν στραβώνουν". Πλέον αν έχω την επιλογή, τώρα το καλοκαίρι, πάω κάπου με το μηχανάκι όσο πιο αργά γίνεται, να αποφύγω τους γαβανιαρέους με τα άφτερ ξένου στον επαρχιακό. Τις προάλλες με λίγο δαχτυλιά στη ζελατίνα και κανένα παραπανίσιο μυγάκι, μαρτύρησα, έφτασα με πονοκέφαλο.

    Με το αυτοκίνητο πέφτει μεγάλη σκάλα αβλεπί άμα δεν ενοχλώ μπρος/πίσω αλλά μόνο τον κάγκουρα, και η πλάκα είναι ότι η μεγάλη σκάλα, αν έχει τις μανίσιες λάμπες, ενοχλεί λιγότερο από τα xenon του εικοσάευρου. Όχι ρε φίλε, το accent του 2001 δεν έχει υποδομή για xenon, ούτε εσύ βλέπεις ούτε ο απέναντι.

    Με το μηχανάκι αποφεύγω μεγάλη σκάλα, δεν είναι τόσο καλή απόφαση να στραβώσεις 2 τόνους που έρχονται από απέναντι...

    Πάντως η γιατρειά είναι μιά σειρούλα after προβολάκια που έχω στο φορτηγό, μανίσιο αξεσουάρ scania, προορισμένο μάλλον για το πηχτό σκοτάδι κοντά στον αρκτικό κύκλο. Δεν έχει βρεθεί ακόμα άτομο να αφήσει μεγάλη σκάλα αναμμένη μετά από ένα φιλικό σινιάλο

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από honda_cub Προβολή μηνύματος
    Όλοι μα όοολοι "τα δικά μου δεν στραβώνουν". Πλέον αν έχω την επιλογή, τώρα το καλοκαίρι, πάω κάπου με το μηχανάκι όσο πιο αργά γίνεται, να αποφύγω τους γαβανιαρέους με τα άφτερ ξένου στον επαρχιακό. Τις προάλλες με λίγο δαχτυλιά στη ζελατίνα και κανένα παραπανίσιο μυγάκι, μαρτύρησα, έφτασα με πονοκέφαλο.

    Με το αυτοκίνητο πέφτει μεγάλη σκάλα αβλεπί άμα δεν ενοχλώ μπρος/πίσω αλλά μόνο τον κάγκουρα, και η πλάκα είναι ότι η μεγάλη σκάλα, αν έχει τις μανίσιες λάμπες, ενοχλεί λιγότερο από τα xenon του εικοσάευρου. Όχι ρε φίλε, το accent του 2001 δεν έχει υποδομή για xenon, ούτε εσύ βλέπεις ούτε ο απέναντι.

    Με το μηχανάκι αποφεύγω μεγάλη σκάλα, δεν είναι τόσο καλή απόφαση να στραβώσεις 2 τόνους που έρχονται από απέναντι...

    Πάντως η γιατρειά είναι μιά σειρούλα after προβολάκια που έχω στο φορτηγό, μανίσιο αξεσουάρ scania, προορισμένο μάλλον για το πηχτό σκοτάδι κοντά στον αρκτικό κύκλο. Δεν έχει βρεθεί ακόμα άτομο να αφήσει μεγάλη σκάλα αναμμένη μετά από ένα φιλικό σινιάλο
    μα αν τα εχει ρυθμισει γιατι να προσπαθησεις να τον πεισεις?

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παρέλαβα, σήμερα, τις σέλες ανακατασκευασμένες (θα τις παρουσιάζω σε άλλο Thread) και βρήκα την ευκαιρία να δοκιμάσω τα φώτα Led στο δρόμο. Μετά από μια ώρα δοκιμή στο επαρχιακό δίκτυο της Κέρκυρας, διαπίστωσα ότι τα Led είναι ακατάλληλα για το μηχανάκι μας αλλά και για κάθε μηχανάκι και έτσι τα έβγαλα άμεσα. Το μεγάλο πρόβλημα ήταν η μεγάλη σκάλα. Δεν φώτιζε επαρκώς καθώς η δέσμη φωτός φαίνονταν να χάνεται, μετά τα 40 μέτρα, περίπου. Η δε μεσαία σκάλα είχε εξαιρετικό φωτισμό μέχρι τα 30 μέτρα. Μετά η δέσμη φωτός αδυνάτιζε αισθητά.
    Τελικά, είχαν δίκιο όλοι αυτοί που έγραφαν στο διαδίκτυο ότι τα Led έχουν θέμα με τη δέσμη.
    Συνεπώς, σύμφωνα και με τη δοκιμή που έκανα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι τα Led δεν είναι κατάλληλα για το δρόμο και δε θα συνιστούσα σε κάποιον να τα τοποθετήσει.
    Το μόνο καλό που είχαν ήταν ότι δεν στράβωναν κανέναν δεδομένου, βεβαίως ότι η ένταση του φωτός μειώνονταν αισθητά μετά τα 30 μέτρα.
    Έβαλα λοιπόν ξανά τις OSRAM NIGHTBREAKER που θεωρώ και τις κορυφαίες λάμπες αλογόνου και με την ευκαιρία ρύθμισα τη δέσμη καλύτερα.
    Όπως βλέπετε κράτησα το λόγο μου και ανέφερα την εμπειρία μου χωρίς να κρύψω τίποτα.
    Προσοχή λοιπόν με τα LED, γιατι όπως φαίνεται δεν έχουν φθάσει ακόμη τα ΧΕΝΟΝ.

  11. #41
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Προσοχή λοιπόν με τα LED, γιατι όπως φαίνεται δεν έχουν φθάσει ακόμη τα ΧΕΝΟΝ.
    Για τα aftermarket μιλάμε πάντα

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    μπραβο σου ρε φιλε που καταλαβες το στραβο και το διορθωσες
    αλλοι το βλεπουν και προτιμουν το πουλ-μουρ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Στραβωμένο δισκόφρενο στο CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 15:34
  2. Θόρυβος στο CBF-250.. γνώμες;
    από johnpan στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 12:06
  3. Κλειδί στο CBF-250
    από Rezeguet στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 11:45
  4. Συντονισμοί στο CBF-600S
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 23:38
  5. Ακόμα ένας στο CBF club...!!!
    από JimmyZ στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2005, 22:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF