Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 54

Θέμα: αδιάβροχος εξοπλισμός

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Με το ολοσωμο αν σου σχιστει το μισο πετας και το αλλο μισο.Δυο διαφορετικα κατα προτιμηση απο καταστηματα ορειβατικου η ναυτικου εξοπλισμου.Οχι ιδιαιτερα ακριβα γιατι απο την χρηση χανουνε τις ιδιοτητες τους.

    Παπουτσια θα ελεγα τις παλιες κλασσικες γαλοτσες.Οχι τοσο ανετες αλλα φθηνες και αδιαβροχες.Ασε που εχουνε βγαλει και με λουλουδακια.

  2. #17
    Καλές οι γαλότσες, αλλά από θέμα ασφάλειας, τίποτα.
    Το πρόβλημα που έχω εγώ με τις μπότες, είναι πως επειδή τις φοράω στις 06:30 και τις βγάζω 21:00-23:00 που γυρνάω σπίτι, έχουν maximum 1-2 χρόνια ζωής στο θέμα της αδιαβροχοποίησης.

  3. #18
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Σε απόσταση 7 χιλιομέτρων max που κάνω εγώ δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με σετ αδιάβροχα nordcap και μπότες μηχανής.

    Μόνο προσοχή, αν αποφασίσεις να συνδυάσεις αδιάβροχο με γκέτες, το παντελόνι της nordcap δεν είναι ιδιαίτερα μακρύ, φρόντισε ο συνδυασμός που θα κάνεις να μην μπάζει στον αστράγαλο.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Με 35 ευρω αγοραζεις από το motomarket ένα ωραιο αδιαβροχο nordcap( μουφαν-παντελονι) με δυνατη ενισχυση στο καβαλο πραγμα που είναι σωτηριο. Όλα τα αδιάβροχα παντελόνια ακριβα η μη μου μπαζανε από εκει αλλα πολύ σοφα οι ιταλοι ενισχύσανε το καβαλο και δωσαν λυση.

    οσο για τα παπούτσια ξεχνα γκετες και αδιάβροχα σπρευ, δεν θα εχεις σωτηρια. Αναγκαστικα πας σε ένα αδιαβροχο μοτοσυκλετιστικο παπουτσι . Ένα ζευγαρι καλης εταιριας, που οντως είναι αναπνεοντα, αδιάβροχα και ζεστα πανε 140 ευρω +...Τα δικα μου τα dainese πηγαν 160 με την εκπτωση...σορρυ, πολλα τα φραγκα αλλα άλλη μονιμη λυση δεν θα βρεις...
    Έχουν όλα την ενίσχυση στον καβάλο ;
    Γιατί αυτό που έχω τώρα άρχισε να μπάζει.
    Ξέρουμε μοντέλο ;

    Ευχαριστώ

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Και εγω με βάση τα λεγομενα παω να παρω σημερα αυτο http://motokinisi.gr/product/set-adi...inset-nordcap/ γραφει "Εξτρα ενίσχυση στο καβάλο"

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από agamoi-thytai Προβολή μηνύματος
    Έχουν όλα την ενίσχυση στον καβάλο ;
    Γιατί αυτό που έχω τώρα άρχισε να μπάζει.
    Ξέρουμε μοντέλο ;

    Ευχαριστώ
    ένα είναι της nordcap.Παρε τηλεφωνο μοτο μαρκετ αν είναι διαθεσιμο και πηγαινε από εκει να δοκιμασεις το νουμερο σου..πολυ καο σετ αδιαβροχο και σε καλη τιμη...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Πήγα χτες απο εκει και ειχε και Large και XLarge μου φανηκε πολυ καλή ποιότητα, βεβαια δεν εχω εμπειρια απο αλλο στο παρελθον μιας και ειμαι νεος στον 2τροχο κοσμο. Σημερα δεν το δοκιμασα γιατι δουλευα απο το σπιτι

    BTW: 5 ατομα ηταν μεσα στο μαγαζι οι 3 εψαχναν αδιαβροχα

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    σας ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις σας και στις συμβουλές σας, αλλά....

    μεταξύ μας (και δεν θέλω να το παρερμηνεύσετε, πολύ εύκολο στον γραπτό λόγο) θα προτιμούσα να λέγατε κάποιο μοντέλο/μάρκα από τις προσωπικές σας εμπειρίες και όχι γενικές -και χρήσιμες- συμβουλές όπως να έχει ενίσχυση στον καβάλο ή να δω στο τάδε μαγαζι (π.χ. "έχω το τάδε της Dainese, το είχα πάρει τόσο και είναι φανταστικό" ή " έχω το αυτό της Revit και δεν αξίζει για τα λεφτά του..." -φυσικά τα παραδείγματα είναι τυχαία-)

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα το δικο μου nordcap παντελονι αγορασμενο το 14 και φορεμενο λιγοτερο απο 10 φορες, σημερα εμπασε ακριβως στο ενισχυμενο σημειο στον καβαλο....

    Παμε γι αλλα....

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    τελικά θα καταλήξω σε σετάκι της bearing και θα ψάξω για γκέτες εδώ τοπικά στον Βόλο....με την πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω και εντυπώσεις!!

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα το δικο μου nordcap παντελονι αγορασμενο το 14 και φορεμενο λιγοτερο απο 10 φορες, σημερα εμπασε ακριβως στο ενισχυμενο σημειο στον καβαλο....

    Παμε γι αλλα....

    κάπου, δεν θυμάμαι που.... είχα διαβάσει ότι κάποιος είχε περάσει όλες τις "ύποπτες" (όπως στον καβάλο) ραφές, εσωτερικά με σιλικόνη (αυτή σε ράβδους που τη βάζεις με το "ειδικό" πιστόλι...)
    δεν το προτείνω, απλά το αναφέρω!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα το δικο μου nordcap παντελονι αγορασμενο το 14 και φορεμενο λιγοτερο απο 10 φορες, σημερα εμπασε ακριβως στο ενισχυμενο σημειο στον καβαλο....

    Παμε γι αλλα....
    2 χρονια το εχω, το φορεσα αρκετες φορες και δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα σε αντιθεση με αλλα και πολύ πιο ακριβα αδιαβοχα...αλλα για να το λες...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  13. #28
    πολλες φορες συμβαινει αδιαβροχα παντελονια να μπαζουν απο τον καβαλο οχι γιατι υστερουν σε ποιοτητα κ αντοχη αλλα γιατι ο αναβατης το πηρε μικρο η΄δεν το φορεσε σωστα κ στην/στις προσπαθειες ν'ανεβει στην μοτο τσιτωθηκε το σημειο τοσο ωστε να την ακουσουν οι ραφες.
    ολα τα πανταλονια θελουν μαζεμα οταν προκειται να σηκωσουμε ποδι ψηλα...κλασικη κινηση των παπουδων μας...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #29
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Αν κινείσαι σε δρόμους χωρίς φωτισμό, όπως εγώ, καλό θα ήταν να πάρεις αδιάβροχα με ανακλαστηκά.

    Έχω πάρει κίτρινα με ανακλαστηκά από μαγαζί με είδη για εργαζόμενους σε εργοτάξιο και εδώ και 2 χρόνια δεν έχουν μπάσει ούτε σταγόνα.
    Επίσης τα πήρα σε μεγάλο μέγεθος για να μπαίνουν πάνω από τα χειμωνιάτικα και ας είναι και αυτά αδιάβροχα.

    Για γκέτες δες της tucano urbano με σολα. Και αυτές με έχουν βγάλει στεγνό από βροχή που έβαζε νερά το κράνος από τα π@π@ρ@κι@ για τον αερισμό.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    πολλες φορες συμβαινει αδιαβροχα παντελονια να μπαζουν απο τον καβαλο οχι γιατι υστερουν σε ποιοτητα κ αντοχη αλλα γιατι ο αναβατης το πηρε μικρο η΄δεν το φορεσε σωστα κ στην/στις προσπαθειες ν'ανεβει στην μοτο τσιτωθηκε το σημειο τοσο ωστε να την ακουσουν οι ραφες.
    ολα τα πανταλονια θελουν μαζεμα οταν προκειται να σηκωσουμε ποδι ψηλα...κλασικη κινηση των παπουδων μας...
    Συμφωνω και εγω, θελει την προσοχή του δεν ειναι τζιν.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γυναικειος εξοπλισμος
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 14:40
  2. προστατευτικος εξοπλισμος
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 16:48
  3. εξοπλισμος
    από ruyjin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 23:04
  4. Εξοπλισμος εκτος ρουχων-κρανων
    από Giannis_L στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2005, 21:31
  5. Εξοπλισμός camping...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF