Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 229

Θέμα: Κινητο..... Τι;

  1. #106
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    απο μπαταρια ειναι για κλαμματα. το πουλησα μονο γιαυτο το λόγο. Τωρα εσυ για να λες οτι το φορτισες κυριακη βραδυ και να γραφεις τριτη βραδυ με 75%.... Μάλλον δεν ηθελες τηλεφωνο. και με τα ελτα την εκανες τη δουλεια σου...
    ξερω γω ρε παλικαρε? εγω μια λογικη χρηση του κανω οσο και οταν χρειαζομαι, δεν είναι και προεκταση του χεριου μου, ουτε ασχολουμαι συνεχως μαζι του..

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.070
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ξερω γω ρε παλικαρε? εγω μια λογικη χρηση του κανω οσο και οταν χρειαζομαι, δεν είναι και προεκταση του χεριου μου, ουτε ασχολουμαι συνεχως μαζι του..
    data δεν εχεις. wifi ανοιγεις σπανια. bluteooth ποτε. το βραδυ το κλεινεις. ξυπνητηρι δεν βαζεις. φωτεινοτητα πολύ χαμηλα. Μονο ετσι μπορω να φανταστω πως εχεις 48 ωρες μετα χασει 25%. ουτε το dose δεν το καταφερνει αυτο!

  3. #108
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    data δεν εχεις. wifi ανοιγεις σπανια. bluteooth ποτε. το βραδυ το κλεινεις. ξυπνητηρι δεν βαζεις. φωτεινοτητα πολύ χαμηλα. Μονο ετσι μπορω να φανταστω πως εχεις 48 ωρες μετα χασει 25%. ουτε το dose δεν το καταφερνει αυτο!
    αν data εννοεις τα δεδομενα δικτυου, εχω αλλα δε χαλαω πανω από 80 το μηνα, οποτε συνηθως τα εχω απενεργοποιημένα... από εγκατεστημένες εφαρμογες εκτως τις ηδη υπάρχουσες του τηλεφωνου, εχω μονο messanger, instagram, earth.. φωτεινοτητα στο 50%, αρχεια τα μεταφερω στον υπολογιστη οποτε η μνημη ειναι σχεδόν παντα κενη... κατά τα αλλα όπως ακριβως τα ειπες..
    με την ιδια χρηση το προηγουμενο σημερα θα ειχε πανω από 85%...

  4. #109
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    βασικα και κλεισιμο μεσα στη μερα

    to p8 lite ειναι κινητο, με σχετικα κακη αυτονομια

    http://www.anandtech.com/show/9435/t...-lite-review/6

  5. #110
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    βασικα και κλεισιμο μεσα στη μερα

    to p8 lite ειναι κινητο, με σχετικα κακη αυτονομια

    http://www.anandtech.com/show/9435/t...-lite-review/6
    βασικα είναι αναλογα και τη χρηση.. με αυτή που κανω εγω το κοβω να μου βγαζει καμια βδομαδα η μπαταρια.. καλα είναι!

  6. #111
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ε ναι, αυτο σου ειπε και ο αλλος παραπανω, δεν κανεις τη λεγομενη αναμενομενη χρηση...γι αυτο εχεις και τετοια διαρκεια μπαταριας

  7. #112
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ε ναι, αυτο σου ειπε και ο αλλος παραπανω, δεν κανεις τη λεγομενη αναμενομενη χρηση...γι αυτο εχεις και τετοια διαρκεια μπαταριας
    παντως όταν το εψαχνα πριν αγορασω, διαβασα κατι για μια ολοκληρη μερα διαρκεια με φουλ χρηση, πραγμα που το εβρισκαν λογικο κιολας..

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.070
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    παντως όταν το εψαχνα πριν αγορασω, διαβασα κατι για μια ολοκληρη μερα διαρκεια με φουλ χρηση, πραγμα που το εβρισκαν λογικο κιολας..
    και γω ετσι διαβαζα αλλα τελικα ηταν απο τους λεγομενους happy early adopters. με ανοιχτα data, wifi, μια+ ωρα στον chrome και φυσιολογικα τηλεφωνα εφτανες να κοιμηθεις με 10%. αν εκανες τιποτα πραπανω οπως πλοηγηση κτλ ηθελε φορτιση στις 8-9 το βραδυ. το φοβερο ειναι οτι το π9 εχει μολις 300mah μεγαλυτερη μπαταρια αλλα βγαζει 2πλασιο χρονο sot. βαραει sot 6hr και κοντα 2 μερες. αν εισαι και ελαφροχέρης σαν εσενα θα φορτιζεις καθε μηνα.

  9. #114
    φουλ χρήση... αν πεις μουσική και web ας πούμε, σε μιά μέρα που πήζεις στις ουρές στο δημόσιο, το κινητό έχει κλείσει το μεσημέρι. 6 ώρες οθόνης με 4G κλπ και πάπαλα. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν κινητά που αντέχουν "μία μέρα φουλ χρήση".

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.070
    ενταξει μια μερα φουλ χρηση σημαινει 5 ωρες οθονη. αν εισαι ξυπνιος τις 15 χοντρικα ποση ωρα να κοιτας το κινητο? 5 ωρες ειναι το 1/3 της μερας σου.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μια που ήρθε η κουβέντα στην μπαταρία, εδώ ένα screenshot από τις πρώτες μέρες που πήρα το redmi note 3 pro στα χέρια μου με πολύ λίγη χρήση βέβαια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Μπαταρία Redmi note 3 pro.png 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	47,3 KB 
ID:	365432

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.070
    ποση ωρα εχεις ανοιχτη την οθονη? data ανοιγεις?

  13. #118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    φουλ χρήση... αν πεις μουσική και web ας πούμε, σε μιά μέρα που πήζεις στις ουρές στο δημόσιο, το κινητό έχει κλείσει το μεσημέρι. 6 ώρες οθόνης με 4G κλπ και πάπαλα. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν κινητά που αντέχουν "μία μέρα φουλ χρήση".
    To sony z2 που έχω, με την 3200mAh μπαταρία του, την βγάζει εύκολα μια μέρα φουλ χρήση (με brightness οθόνης στο χαμηλό με αυτόματη προσαρμογή στα πιο φωτεινα), 3g όλη μέρα ανοιχτό, web/messaging + μουσική + noise cancelation με τα ακουστικα του. Σε νορμάλ χρήση να μην το λιώνεις πιάνει 2ήμερο χαλαρά και άμα αρχίσεις τα stamina modes που έχει, flight mode το βράδυ κλπ μου έχει βγάλει σε χωμάτινη εκδρομή που δεν έπαιζει πολύ ρευμα πάνω απο 4 μέρες
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  14. #119
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ενταξει μια μερα φουλ χρηση σημαινει 5 ωρες οθονη. αν εισαι ξυπνιος τις 15 χοντρικα ποση ωρα να κοιτας το κινητο? 5 ωρες ειναι το 1/3 της μερας σου.
    Θέλω να μου πεις πως καταφέρνεις και κοιμάσαι 9 ώρες σε καθημερινή βάση

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #120
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Υπάρχουν κινητά με πραγματικά καλές μπαταρίες, αλλά οι μεγάλες οθόνες και επεξεργαστική ισχύς μπορούν να τελειώσουν την μπαταρία. Όλο και πιο πολλοί χρησιμοποιούν κάποιο τσαντάκι που μεταφέρουν διάφορα. Ένα power bank δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να είναι πάντα μαζί, οπότε όλη η μέρα βγαίνει χαλαρά.
    Έχω ένα Xiaomi 16000 από Κίνα με 26€ και είμαι ήσυχος.
    Και δεν είναι μόνο το τηλέφωνο. Action cameras, Bluetooth και οτιδήποτε άλλο έχει φόρτιση με usb.

Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  3. Τι Γνωμη ΕΧετε...
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 23:53
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF