Σελίδα 10 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060110 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #136
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Να απαντήσω ειλικρινά?
    Γιατι μωρε μλκα, λες να παρεξηγηθούμε?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Άσε, θα το κάνω εγώ. Είναι status symbol, παρά οτιδήποτε άλλο.
    Ειναι θέμα συνήθειας.-

    Αν καποιος αγοράζει iPhone για να δείξει οτι το φυσάει ειναι το ίδιο γελοίος με αυτόν που δεν αγοράζει iPhone για να το παίξει ψαγμένος, αντί, και δε συμμαζεύεται.

  2. #137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    οτι μου γουσταρει το κατεβαζω ΑΜΕΣΩΣ και το ακουω χωρις να ασχοληθω με λιστες,υπολογιστες καλωδια και ΤΙΠΟΤΑ!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    σε φακελο στο pc και ντουρου ντουρου.
    εχει μια σελιδα που την λενε youtube downloader αν θυμαμαι καλα,κοπι το λινκ απο τον μπρουζερ που χαζευεις τα τραγουδακια,κλικ κατεβασμα και μετατροπη και το εχεις σε 2-4 δευτερολεπτα αναλογα με το μεγεθος στην λιστα της μουσικης σου.
    απλο?
    Πετράν, έχεις αρχίσει και τα χάνεις;

    πρώτα λες ότι δεν ασχολήθηκες με λίστες υπολογιστές καλώδια, μετά λες ότι ΑΥΤΟ έκανες. Αποφάσισε...

    και θα σου πω ξανά, πως ομοίως με το δικό σου κινητό, έτσι τα βάζεις σε φακελάκι και στο άλλο. αφού γινόταν στο 4, φαντάζομαι γίνεται και στο 6.

  3. #138
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Αν καποιος αγοράζει iPhone για να δείξει οτι το φυσάει ειναι το ίδιο γελοίος με αυτόν που δεν αγοράζει iPhone για να το παίξει ψαγμένος, αντί, και δε συμμαζεύεται.
    Ε, καλώς ή κακώς, έχει επικρατήσει ως τέτοιο. Όπως οι γνωστές μάρκες σε μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα. Ναι, υπάρχει ο ένας στους 10 που όντως έχει κάνει την καλύτερη επιλογή με ένα iphone, αλλά οι υπόλοιποι 9 τα αγοράζουν κυρίως για να τα επιδεικνύουν (αν στο χαρίσουν, δε μετράει). Μπορείς πάντα να διαφωνήσεις, φυσικά.
    Life begins at 45°.

  4. #139
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπορείς πάντα να διαφωνήσεις, φυσικά.
    Δεν πάω να γ@μηθω καλύτερα?
    Εσύ εισαι ικανός να μας τρολαρεις μεχρι να βγει το iPhone 10

  5. #140
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Γιατι μωρε μλκα, λες να παρεξηγηθούμε?


    Ειχα βαρεθεί να τραβάω τις φώτο και τα βίντεο απο το 4ς (8αρι) της γυναίκας μου γιατι γέμιζε με τη σκέψη.
    Προσπάθησα κανα 2 φορές να τσεκάρω κάτι, και δάκρυσαν τα μάτια μου απο την υπερ-προσπαθεια να διαβάσω

    Για τις μπαταρίες απο την άλλη έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, και κυρίως η διάρκεια της σε βάθος χρόνου, σε σχέση με άλλες εταιρίες.
    Μπορεί η χωρητικότητα να είναι συγκεκριμένη (ε κλέφτες θα γίνουν οι παουερ-μπανκ κατασκευαστές) αλλά τηλέφωνο 4-5 ετών συνεχίζει να κρατάει σχεεεεεεδον το ίδιο

  6. #141
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Δεν πάω να γ@μηθω καλύτερα?
    Εσύ εισαι ικανός να μας τρολαρεις μεχρι να βγει το iPhone 10
    Να το κρατήσουμε ζωντανό μέχρι την Παρασκευή.
    Life begins at 45°.

  7. #142
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος


    Ειχα βαρεθεί να τραβάω τις φώτο και τα βίντεο απο το 4ς (8αρι) της γυναίκας μου γιατι γέμιζε με τη σκέψη.
    Προσπάθησα κανα 2 φορές να τσεκάρω κάτι, και δάκρυσαν τα μάτια μου απο την υπερ-προσπαθεια να διαβάσω

    Για τις μπαταρίες απο την άλλη έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, και κυρίως η διάρκεια της σε βάθος χρόνου, σε σχέση με άλλες εταιρίες.
    Μπορεί η χωρητικότητα να είναι συγκεκριμένη (ε κλέφτες θα γίνουν οι παουερ-μπανκ κατασκευαστές) αλλά τηλέφωνο 4-5 ετών συνεχίζει να κρατάει σχεεεεεεδον το ίδιο
    Η χωρητικότητα ειναι θέμα.
    Το οποίο το λύνεις μόνο αν βρεις τρόπους να τα περνάς αλλου (συννεφάκια, συνκ με μακ κλπ) ή αποφασίσεις να εγκαταλείψεις το hoarding και να γίνεις άνθρωπος.

    Εγω και με 128αρι, αν με ρώταγες αν μου φτάνει ο χώρος πάλι οχι θα σου έλεγα.
    Γιατι έχω μεσα σκουπιδολόι που δεν κάθομαι να καθαρίσω.
    Απο την άλλη ξέρω ανθρώπους με 16αρια που ειναι κομπλέ κι εγω τους κοιτάω σα μαλακας.

    Η μπαταρία πιστεύω βελτιώθηκε απο το 6 και μετα.
    Πιο πριν ηταν γαμα τα.
    Εκτός κι αν τα αντροιντ ηταν ακόμα πιο γαμα τα, οποτε ισως και τότε να ηταν καλύτερη.

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πετράν, έχεις αρχίσει και τα χάνεις;

    πρώτα λες ότι δεν ασχολήθηκες με λίστες υπολογιστές καλώδια, μετά λες ότι ΑΥΤΟ έκανες. Αποφάσισε...

    και θα σου πω ξανά, πως ομοίως με το δικό σου κινητό, έτσι τα βάζεις σε φακελάκι και στο άλλο. αφού γινόταν στο 4, φαντάζομαι γίνεται και στο 6.

    ρε αδερφε,η πρωτη προταση παει για το αιφον που ανεφερες για πισι.
    το υπολοιπο ειναι το πως γινεται στο αντροιντ.κανενα πισι.μπροουζερ με youtube στο ΚΙΝΗΤΟ!απο κει κοπι το λινκ σε σελιδα ανοιχτη στον μπρουζερ παλι του ΚΙΝΗΤΟΥ και απευθειας κατεβασμα και αποθηκευση στην λιστα τραγουδιων του ΚΙΝΗΤΟΥ!
    ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #144
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ο Τζαμπας εχει πεθάνει πολλα χρονια, αν υπήρξε και ποτέ.

    Δε σε υποχρεώνει κανεις να δώσεις το 6ευρακι.
    Σου παρέχει ομως αυτη τη δυνατότητα, αν δε γουστάρεις να κατεβάζεις απο YouTube ή να περνάς απο τον υπολογιστή στο κινητό ή οτιδηποτε.
    εγώ πάντως με τα pοdcast την έχω καταβρεί. εκτός της λατρεμένης μου deep house, έχει και τον λατρεμένο μου Ken Hill και γενικά είναι λατρεία

    σοβαρά μπορείς να βρεις podcast πάνω σε οτιδήποτε σε ενδιαφέρει,ακόμα και το πως να πας γρήγορα στην πίστα!! (Ken Hill)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #145
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Εδώ είναι που τρολλάρονται μεταξύ τους οι mods;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #146
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος


    Ειχα βαρεθεί να τραβάω τις φώτο και τα βίντεο απο το 4ς (8αρι) της γυναίκας μου γιατι γέμιζε με τη σκέψη.
    Προσπάθησα κανα 2 φορές να τσεκάρω κάτι, και δάκρυσαν τα μάτια μου απο την υπερ-προσπαθεια να διαβάσω
    Δεν κοιτάς να βάλεις γυαλιά; Μάλλον κάτι τέτοιο παίζει σε σένα

    Αλλά κοίτα να δεις, αν έχεις αη φον, ούτε γυαλιά χρειάζεσαι, έχει και απς "Γυαλιά οράσεως" (βαριέμαι να το ψάξω τώρα)

  12. #147
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    ρε αδερφε,η πρωτη προταση παει για το αιφον που ανεφερες για πισι.
    το υπολοιπο ειναι το πως γινεται στο αντροιντ.κανενα πισι.μπροουζερ με youtube στο ΚΙΝΗΤΟ!απο κει κοπι το λινκ σε σελιδα ανοιχτη στον μπρουζερ παλι του ΚΙΝΗΤΟΥ και απευθειας κατεβασμα και αποθηκευση στην λιστα τραγουδιων του ΚΙΝΗΤΟΥ!
    ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!
    και γιατί δεν το κάνει το άηφον τούτο, δεν έχει μπράουζα, μαδαφάκα;


    επίσης πλέον, στο ξανάγραψα, δεν χρειάζεσαι πισί. USB-OTG στικάκι.

  13. #148
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    παιδια, δεν ειναι κακο να στηριζετε την προσωπικη σας επιλογη, για κατι που πηρατε επειδη σας αρεσει, η επειδη το εχετε συνηθησει...το να προσπαθητε να πεισετε τους αλλους ομως, και τον εαυτο σας, οτι εχετε καλυτερη συσκευη, κατανταει αστειο...

    το iphone ειναι ενα κινητο, πλεον μοστρας, παραμετροποιηση μηδεν, συνδεσημοτητα μηδεν, και δεν υπερεχει σε τιποτα σε σχεση με τον αντροιντ...

    και οσοι λοιπον βλεπετε τα βιντεακια στο utube για την ταχυτητα του iphone στο να ανοιγει 10 εφαρμογες απο κλειστες, η στο ποσο γρηγορα μπουταρει η συσκευη, και αυτο ειναι αποτελεσμα πλασματικο, γιατι real life ουτε μετρας ποση ωρα κανει το κινητο να ξεκινησει, ουτε εχεις κλειστες εφαρμογες απο πισω...

    οταν λοιπον το iphone θα ανοιξει πολυ γρηγορα μια εφαρμογη λογω του δυνατου και 2πυρηνου επεξεργαστη (εξηγησα παραπανω γιατι ειναι πιο γρηγορο) εχει πλεονεκτημα...στην πραγματικη ζωη ομως, με το 1γβ ραμ, με την ιδια ταχυτητα θα ξανακλεισει την εφαρμογη ενω το αντροιντ με τα 4γβ ραμ την εχει φορτωμενη να τρεχει απο πισω με αλλες 20...οταν λοιπον το γρηγορο iphone θα παει να ανοιγει την εφαρμογη παλι, το ''αργο'' αντροιντ, θα την φορτωσει ακαριαια απο τη ραμ

    οποτε η συσκευη στην πραξη, ειναι ΠΟΛΥ πιο γρηγορη...και περα αππο το θεμα ταχυτητας, αν θες να κανεις μια δουλεια, οσο η εφαρμογη ειναι ανοιχτη, οτι εχεις αφησει εκει μενει....αν η εφαρμογη κλεισει, τα εχασες ολα, και αποτελεσμα απο κομπιοθτερακι να ειναι ακομα....οποτε multitasking παει περιπατο...

    και για την ανωτεροτητα του ios σε σχεση με τα αντροιντ...δεν ειναι πιο ''γρηγορο'' επειδη ειναι πιο καλογραμμενο...ουτε επειδη εχει ενα hardware ενω τα αλλα εχουν πολλα, και τα ανδροιντ ιδια ειναι ολα...

    απλα το λειτουργικο ειανι πιο μικρο, λιγοτερες παραμετροποιησεις/λιγοτερες δυνατοτητες/λιγοτεροι υπολογισμοι/μεγαλυτερη ταχυτητα σε καποια πραγματα...
    οτι ομως εχει το χανει απο τη ραμ σε πραγματικες συνθηκες...η ραμ δεν ειναι για να τρεχει το λειτουργικο...ειναι για να μενουν εφαρμογες ανοιχτες...



    ΥΓ: παιδια στα διπλα με τι nickname γραφετε? μονο το σαπαντακ εχω δει, εγω ειμαι undercover

  14. #149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    αν η εφαρμογη κλεισει, τα εχασες ολα, και αποτελεσμα απο κομπιοθτερακι να ειναι ακομα....οποτε multitasking παει περιπατο...
    Τι λες μωρέ; Στο 2000 έχεις μείνει;

    Εδώ σου λέω ότι συνεχίζω να κάνω ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ σε άλλο μηχάνημα, εσύ μου λες πως σβήνει;

  15. #150
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    εγώ πάντως με τα pοdcast την έχω καταβρεί. εκτός της λατρεμένης μου deep house, έχει και τον λατρεμένο μου Ken Hill και γενικά είναι λατρεία

    σοβαρά μπορείς να βρεις podcast πάνω σε οτιδήποτε σε ενδιαφέρει,ακόμα και το πως να πας γρήγορα στην πίστα!! (Ken Hill)
    deep house ? Ken hill ?
    https://soundcloud.com/ken-hill-534763963
    Εχεις soundcloud ?

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF