Σελίδα 108 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 85898103104105106107108109110111112113 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.606 έως 1.620 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #1606
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν γουσταρω καθολου απλ αλλα το επομενο μου θα ειναι iphone 12. απλα γιατι δεν μπορω να εχω μεγάλο κινητο. θελω να το παιζω με ενα χερι και οχι να κρατάω μια οθόνη τηλεορασης για να παρω ενα τηλεφωνο. μεχρι να ξυπνήσουν οι άλλοι η απλ πουλαει και για αυτον το λογο. οι μισες γυναικες που ξερω παιρνουν iphone ενω δεν θελουν να δωσουν τοσα λεφτα γιατι μολις το επιασαν στο χερι τους ειπαν αυτο ειναι μια χαρα, χωραει στο χερι μου. εχω ξεμεινει με ενα xiaomi που δεν παει βημα και εχει ενα σωρο θεματα γιατι απλα δεν βρισκω τηλεφωνο. τραγικο πραγματικα.
    Πάντως εγώ απο το 12 Mini έχω ανάμικτες εντυπώσεις

    Ναι είναι μικρό και υπέρκομψο, όμως δεν μπορείς να το χειριστείς με το ένα χέρι (εκτός αν είσαι ο Φασούλας) και η μπαταρία του είναι τελειώς για τον Μπέο...

    Επίσης, επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες, πραγματικά η Apple δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα

    Δε μπορείς να έχεις 2 viber, δε μπορείς να ελέγξεις από ποια γραμμή θα απαντήσεις σε ένα sms, και άλλα τέτοια ωραία

    Κατά τα άλλα, ΟΚ, κακά τα ψέματα, η εμπειρεία με iphone είναι το κάτι άλλο, ξεχνάς τι θα πει restart

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #1607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Nαι ΟΚ, αλλά όλα αυτά είναι σαν μικρά tablet, ουδεμία σχέση με αυτό που συζητάμε εν προκειμένω :P
    Feedback γενικό δίνω, ναι κινητά 6.67" τα κοροϊδεύαμε κάποτε (όχι κ τόσο παλιά). "Πρόσεχε τι κοροϊδεύεις..." δεν λένε?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #1608
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάντως εγώ απο το 12 Mini έχω ανάμικτες εντυπώσεις

    Ναι είναι μικρό και υπέρκομψο, όμως δεν μπορείς να το χειριστείς με το ένα χέρι (εκτός αν είσαι ο Φασούλας) και η μπαταρία του είναι τελειώς για τον Μπέο...

    Επίσης, επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες, πραγματικά η Apple δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα

    Δε μπορείς να έχεις 2 viber, δε μπορείς να ελέγξεις από ποια γραμμή θα απαντήσεις σε ένα sms, και άλλα τέτοια ωραία

    Κατά τα άλλα, ΟΚ, κακά τα ψέματα, η εμπειρεία με iphone είναι το κάτι άλλο, ξεχνάς τι θα πει restart
    δεν το ηξερα αυτο για τις καρτες. οντως δεν μπορεις να επιλέξεις καρτα που θα παιρνει τηλ και καρτα data?

  4. #1609
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν το ηξερα αυτο για τις καρτες. οντως δεν μπορεις να επιλέξεις καρτα που θα παιρνει τηλ και καρτα data?
    αυτό μπορείς να το κάνεις, προφανώς

    αν π.χ. όμως σε πάρει κάποιος στη γραμμή 1 και πας να τον πάρεις πίσω, θα πάει default από την 1 να τον πάρει

    ενώ στο samsung που είχα σου είχε επιλογή να τον πάρεις είτε από την 1 είτε από την 2 με την μία

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #1610
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    αυτό μπορείς να το κάνεις, προφανώς

    αν π.χ. όμως σε πάρει κάποιος στη γραμμή 1 και πας να τον πάρεις πίσω, θα πάει default από την 1 να τον πάρει

    ενώ στο samsung που είχα σου είχε επιλογή να τον πάρεις είτε από την 1 είτε από την 2 με την μία
    δηλαδη δεχεται default για κλησεις αλλα οχι να επιλέξεις εκείνη τη στιγμη απο που θα καλέσεις? περιεργο

  6. #1611
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάντως εγώ απο το 12 Mini έχω ανάμικτες εντυπώσεις

    Ναι είναι μικρό και υπέρκομψο, όμως δεν μπορείς να το χειριστείς με το ένα χέρι (εκτός αν είσαι ο Φασούλας) και η μπαταρία του είναι τελειώς για τον Μπέο...

    Επίσης, επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες, πραγματικά η Apple δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το θέμα

    Δε μπορείς να έχεις 2 viber, δε μπορείς να ελέγξεις από ποια γραμμή θα απαντήσεις σε ένα sms, και άλλα τέτοια ωραία

    Κατά τα άλλα, ΟΚ, κακά τα ψέματα, η εμπειρεία με iphone είναι το κάτι άλλο, ξεχνάς τι θα πει restart
    Τα ίδια παράπονα έχω και εγώ από το iphone 12 με 2 συνδέσεις. Με τη μπαταρία είμαι ΟΚ με το 12 (Όχι το mini, pro, pro max)
    To viber πες το προσπερνώ γιατί θα μπορούσε να το λύσει η Rakuten όπως το έλυσε και το WhatsApp αλλά αυτό με τα μηνύματα είναι μεγάλο foul.

  7. #1612
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δηλαδη δεχεται default για κλησεις αλλα οχι να επιλέξεις εκείνη τη στιγμη απο που θα καλέσεις? περιεργο
    όχι όχι δε στο λέω καλά

    όταν ξεκινάς να πληκτρολογήσεις έναν αριθμό, έχεις επιλογή να διαλέξεις ποια γραμμή θα χρησιμοποιήσεις

    το πρόβλημα είναι όταν πας μέσω της λίστας να πάρεις "πίσω" έναν αριθμό

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #1613
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    εγω αυτο με τα γαμιστερα iphone που δεν κολλανε ποτε δεν μπορω να το καταλαβω
    ολα μου τα κινητα ηταν της πλακας κατω των 100 ευρω τα ξεσκιζω ολη μερα και σε χρηση δρομου με μοτο και αν καθε φορα που κολλαγε αντι για restart επαιρνα καινουριο παλι λιγoτερα λεφτα θα ειχα δωσει απο το ενα και γαματο iphone

  9. #1614
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εγω αυτο με τα γαμιστερα iphone που δεν κολλανε ποτε δεν μπορω να το καταλαβω
    ολα μου τα κινητα ηταν της πλακας κατω των 100 ευρω τα ξεσκιζω ολη μερα και σε χρηση δρομου με μοτο και αν καθε φορα που κολλαγε αντι για restart επαιρνα καινουριο παλι λιγoτερα λεφτα θα ειχα δωσει απο το ενα και γαματο iphone
    εντάξει, τώρα θα το πάμε μακρυά το θέμα, σαφώς τα apple δεν είναι vfm συσκευές

    εγώ ξεκίνησα με ένα 5S μεταχειρισμένο από συνάδελφο, και μετά πήρα το SE (1st gen) το οποίο τότε στα 350€ ήταν vfm

    έκτοτε βέβαια η Apple δε ξανάβγαλε ουσιαστικά "λαϊκή" συσκευή αλλά με το SE πήγα για πλάκα 4 χρόνια (με ένα διάλλειμα το 2020 με το Samsung) και πήρα φέτος αρχές του χρόνου το 12 mini, το οποίο βέβαια το πλήρωσα αρκετά (~ 750€)

    ξαναλέω, από εποχές του Samsung Galaxy Advance κάτι, που μου είχε προτείνει ο Σπυράκος35 (καλή του ώρα), έχω χρησιμοποιήσει 3-4 Samsung της κλάσης των 200-250€

    Στην αρχή όλα πάνε ρολόι, μετά κάτι γίνεται (δε τα σκαλίζω τα κινητά με λειτουργικά ή περίεργες εφαρμογές) και καταλήγουν να σέρνονται

    Τώρα ή που είμαι τόσο άτυχος, ή που κάτι παίζει...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #1615
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Οταν πρεπει να μπεις στον μικροκοσμο της apple...
    Tοσα λεφτα κ τοσοι περιορισμοι που δεν δικαιολογουνται.
    Κ ενα restart να κανετε που κ που δεν εγινε κατι...
    Ride(s) the wind of change...

  11. #1616
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    δεν αλλαζει πολλα το restart. εμενα εβγαλε προβληματα που δεν λυνονται και ειναι σοβαρα.

  12. #1617
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν αλλαζει πολλα το restart. εμενα εβγαλε προβληματα που δεν λυνονται και ειναι σοβαρα.
    Τι να σου πω δεν ξερω.
    Εγω 3 χρονια κλεινω τωρα με ενα Mi8 που κ αν του εχω πεταξει τα ματια (λογω δουλειας) κ ακομα παει μπαλα.
    Τωρα αν η apple βαζει τον κορυφαιο επεξεργαστη της στο mini κ συγκρινουμε ενα android των 200e με ενα budget επεξεργαστη κατι λεμε λαθος.
    Δε λεμε για τα θεματα που προκυπτουν στην πορεια με την χρηση κ τι περιορισμους μπορει να συναντησεις με το apple.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #1618
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    εγω αυτο που εχω δει ειναι οτι στο περασμα του χρονου οι ενημερωσεις και η χρηση γεμιζει τις cache μνημες των εφαρμογων με αποτελεσμα να βαραινει το τφ
    οταν δω οτι κανει χαζα κανω ενα καθαρισμα και συνερχεται
    με τον τροπο αυτο βγαζω 2 και 3 χρονια με συσκευες κατω του 100αρικου
    προσωπικα δεν θελω να κουβαλαω κατι πιο ακριβο μονιμα πανω μου

  14. #1619
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Πάντως, αυτό που βλέπω από κουβέντες περί του θέματος, τα Xiaomi είναι σχετικά λαχείο αν θα βγουν οκ ή θα σε ταλαιπωρούν με χαζό προβλήματα αλλά οι πιθανότητες μειώνονται αν επιλέξουμε πιο premium συσκευές. Δηλαδή αντί για redmi, τα mi*

    Λέω εγώ τώρα...

  15. #1620
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    μι α2 λιτε με καθαρο android
    η ιδια η google μου εκανε ενημερωση τον caller και θελει 1 λεπτο να παρει τηλεφωνο. ενα μικρο δειγμα του τι τραβαω.

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF