Σελίδα 111 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 1161101106107108109110111112113114 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.651 έως 1.665 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #1651
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Στο επίσημο κατάστημα.

    https://www.mistore-greece.gr/Produc...k-8-256gb.aspx

    Περιεχόμενα συσκευασίας

    Redmi Note 13 5G, φορτιστής, καλώδιο USB Type-C, εργαλείο εξαγωγής SIM, προστατευτική θήκη, πληροφορίες ασφαλείας, οδηγός γρήγορης εκκίνησης και κάρτα εγγύησης
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #1652
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δηλαδή εσείς αγοράζετε κινητό με κριτήριο το αν έχει φορτιστή και θήκη; Ένας καλός aftermarket φορτιστής κοστίζει περίπου 30€ και τον κρατάς για μια ζωή, για όλα τα κινητά σου. Μια θήκη έχει 10€. Γιατί να με περιορίσει κάτι τέτοιο στην επιλογή συσκευής;
    Life begins at 45°.

  3. #1653
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να αγοράσω κινητό μέσα στον μήνα και είμαι ανάμεσα σε Xiaomi Poco X5 5G 8/256 και Samsung A25 5G 8/256. Αμφότερα σε μαύρο χρώμα.

    Ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή να αποφύγω; Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο σε αυτή την κατηγορία τιμής;

    Ευχαριστώ.
    Έχω το Α23 5g αρκετό καιρό, ίσως πάνω από χρόνο.

    Η χρήση που του κάνω είναι σερφάρισμα, youtube, emails, κατέβασμα και αποστολή αρχείων pdf, φωτογραφίες και βιντεάκια.

    Δεν κολλάει ποτέ, απόλυτα ικανοποιημένος. Οπότε υποθέτω το 25άρι θα είναι μια χαρά.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #1654
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στο επίσημο κατάστημα.

    https://www.mistore-greece.gr/Produc...k-8-256gb.aspx
    Ντεν αγκοράζουμε από εκεί, καρντιά μου, ντεν συμφέρει
    Θα το δούμε όταν το πάρω....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή εσείς αγοράζετε κινητό με κριτήριο το αν έχει φορτιστή και θήκη; Ένας καλός aftermarket φορτιστής κοστίζει περίπου 30€ και τον κρατάς για μια ζωή, για όλα τα κινητά σου. Μια θήκη έχει 10€. Γιατί να με περιορίσει κάτι τέτοιο στην επιλογή συσκευής;
    Εγώ όχι, γιαυτό είπα πιο πάνω, ότι θα το πάρω ασχέτως αν έχει μέσα φορτιστή η όχι.
    Άλλωστε ήδη έχω καλούς φορτιστές.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #1655
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Για εμένα είναι κριτήριο και η ευκολία αγοράς. Αντί να παραγγέλνω από τέσσερα διαφορετικά καταστήματα, προτιμώ να δώσω λίγα παραπάνω χρήματα και να ξεμπερδεύω με ένα πακέτο που τα έχει όλα μέσα.

    Επίσης θεωρώ τη θήκη σιλικόνης εκ των ουκ άνευ. Δεν θέλω να πάρω το κινητό και να περιμένω να μου έρθει η θήκη. Ούτε να προπαραγγείλω παρελκόμενα και τελικά να μη βρίσκω διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κινητό.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 08/03/2024 στις 09:30.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #1656
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παντα με ενοχλουσε το bloatware των Xiaomi οπως και το συνεχες πεταγμα διαφημισεων

    Πριν 2,5 χρονια πηρα ενα Realme GT master edition που βρηκα σε πολυ καλη τιμη και επαθα πλακα. 120 ΗΖ οθονη, Amoled, 8 γιγα RAM, 65W φορτιση, απο 20 στο 100% σε 20 λεπτα, γρηγορο, σταθερο και χωρις ολα αυτα που παλευα να σβησω στα ΧΙΑΟΜΙ και δεν μπορουσα

    Για εμενα τα ΧΙΑΟΜΙ ειναι πλεον no go και πολυ κριμα που η Huawei δεν εχει google market. Κινηταρες!

    Οποτε θα προτεινα ειτε samsung ειτε Realme

  7. #1657
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Συμφωνώ με τα παραπάνω.Έχω τους τελευταίους μήνες ένα φτηνό χιαομι (12c 4ram,126gm storage) και ενώ δουλεύει ο.κ
    ότι και να κάνω μου βγάζει διαφημίσεις .Μιλάω για απλά πράγματα όπως το app του για να καθαρίζει την ραμ,κάποια άχρηστα αρχεία,να κάνει σκαν για ιους κτλ.
    Μέχρι και το files explorer μου πετάει διαφημίσεις !!!
    Δεν γνωρίζω βέβαια τι συμβαίνει με όλα τα άλλα brands αλλά όπως λέει ένα τραγουδάκι ''feels like you're bending me over,you smile and say NiHao''
    when life gets complicated... i ride.

  8. #1658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Παντα με ενοχλουσε το bloatware των Xiaomi οπως και το συνεχες πεταγμα διαφημισεων

    Πριν 2,5 χρονια πηρα ενα Realme GT master edition που βρηκα σε πολυ καλη τιμη και επαθα πλακα. 120 ΗΖ οθονη, Amoled, 8 γιγα RAM, 65W φορτιση, απο 20 στο 100% σε 20 λεπτα, γρηγορο, σταθερο και χωρις ολα αυτα που παλευα να σβησω στα ΧΙΑΟΜΙ και δεν μπορουσα

    Για εμενα τα ΧΙΑΟΜΙ ειναι πλεον no go και πολυ κριμα που η Huawei δεν εχει google market. Κινηταρες!

    Οποτε θα προτεινα ειτε samsung ειτε Realme
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με τα παραπάνω.Έχω τους τελευταίους μήνες ένα φτηνό χιαομι (12c 4ram,126gm storage) και ενώ δουλεύει ο.κ
    ότι και να κάνω μου βγάζει διαφημίσεις .Μιλάω για απλά πράγματα όπως το app του για να καθαρίζει την ραμ,κάποια άχρηστα αρχεία,να κάνει σκαν για ιους κτλ.
    Μέχρι και το files explorer μου πετάει διαφημίσεις !!!
    Δεν γνωρίζω βέβαια τι συμβαίνει με όλα τα άλλα brands αλλά όπως λέει ένα τραγουδάκι ''feels like you're bending me over,you smile and say NiHao''
    είχα μέχρι πρότινος το Xiaomi 12, μια συσκευή με αρχική τιμή τα 900€. είναι εντελώς απαράδεκτο το ότι έπρεπε να ασχοληθώ για να αποκλείσω όλες τις διαφημίσεις που υπήρχαν κυριολεκτικά παντού! (υπάρχουν βιντεάκια στο tube που δείχνουν πως να το κάνεις)

    απίστευτο bloatware, απαράδεκτη τακτική για μια εταιρία τέτοιου μεγέθους που θέλει πλέον να πουλάει σε premium τιμές.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #1659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να αγοράσω κινητό μέσα στον μήνα και είμαι ανάμεσα σε Xiaomi Poco X5 5G 8/256 και Samsung A25 5G 8/256. Αμφότερα σε μαύρο χρώμα.
    Το πρώτο κοστίζει 230€ με όλα σχεδόν τα παρελκόμενα στη συσκευασία, ενώ το δεύτερο περί τα 310€ επειδή η συσκευασία δεν περιλαμβάνει φορτιστή, θήκη σιλικόνης και αντιχαρακτικό κρύσταλλο.

    Ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή να αποφύγω; Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο σε αυτή την κατηγορία τιμής;

    Ευχαριστώ.
    Καλημέρα αγαπητέ

    Αν αντέχεις να δώσεις ένα 50 € ακόμα πάρε αυτό Oppo Reno8 5G Dual SIM (8GB/256GB) με κλειστά μάτια, κανει 270 €
    Καθαρό android , άνεμος από θέμα ταχύτητας, Gorilla Glass 5, επεκτάσιμη ram με κάρτα, 80W γρηγορη φορτιση κλπ
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #1660
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Παντα με ενοχλουσε το bloatware των Xiaomi οπως και το συνεχες πεταγμα διαφημισεων

    Πριν 2,5 χρονια πηρα ενα Realme GT master edition που βρηκα σε πολυ καλη τιμη και επαθα πλακα. 120 ΗΖ οθονη, Amoled, 8 γιγα RAM, 65W φορτιση, απο 20 στο 100% σε 20 λεπτα, γρηγορο, σταθερο και χωρις ολα αυτα που παλευα να σβησω στα ΧΙΑΟΜΙ και δεν μπορουσα

    Για εμενα τα ΧΙΑΟΜΙ ειναι πλεον no go και πολυ κριμα που η Huawei δεν εχει google market. Κινηταρες!

    Οποτε θα προτεινα ειτε samsung ειτε Realme
    Μια χαρά τα λες για τα HUAWEI , σκυλιά μαύρα , αλλά υπάρχουν τα Oppo και τα Honor που μην ξεχνάμε ότι μπορεί να διαχωρίστηκε από την HUAWEI σαν θυγατρική αλλά έχει κρατήσει αρκετά καλά από την HUAWEI και είναι πολύ καλά κινητά και αυτά
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  11. #1661
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Πάντως, το android δεν χρειάζεται ούτε πρόγραμμα διαχείρισης της Ram ούτε antivirus.

    Κάνει εξαιρετική διαχείριση της ram απο μόνο του και τα προγράμματα που υπάρχουν για αυτή τη δουλειά, μόνο μπαταρία καίνε (και συνήθως κάνουν χειρότερα τη δουλειά απο το ίδιο το android).
    Αν όλες οι εφαρμογές μπαίνουν μέσα απο το play store, δεν χρειάζεται σίγουρα antivirus.
    Μόνο πρόγραμμα μπορεί να κάνει ζημιά στο android. Αν δεν εγκαθιστά κανείς ότι νάναι, δεν υπάρχει κανένας λόγος χρήσης antivirus. Πάλι, μόνο μπαταρία τρώνε...

  12. #1662
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Για όσους έχουν θέμα με τις διαφημίσεις της Xiaomi:

    Ανοίγετε την υπόψιν εφαρμογή. Ρυθμίσεις, περισσότερα, στην επιλογή να γίνονται προτάσεις επιλέξτε όχι ή κλείστε τον διακόπτη.

    Η βλακεία της είναι ότι βγάζει το ίδιο κινητό σε 30 διαφορετικές εκδόσεις.

    Αυτό που πρέπει να κοιτάτε στα κινητά είναι ο επεξεργαστής. Το Α και το Ψ, το Ω είναι το λογισμικό.

  13. #1663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Για όσους έχουν θέμα με τις διαφημίσεις της Xiaomi:

    Ανοίγετε την υπόψιν εφαρμογή. Ρυθμίσεις, περισσότερα, στην επιλογή να γίνονται προτάσεις επιλέξτε όχι ή κλείστε τον διακόπτη.

    Η βλακεία της είναι ότι βγάζει το ίδιο κινητό σε 30 διαφορετικές εκδόσεις.

    Αυτό που πρέπει να κοιτάτε στα κινητά είναι ο επεξεργαστής. Το Α και το Ψ, το Ω είναι το λογισμικό.
    όταν "πληρώνεις", ενοχλεί.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #1664
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    147
    Κι εγώ επι χρόνια έχω κινητά Xiaomi. Ποτέ δεν είχα θέμα. Τις εφαρμογές τους έτσι κι αλλιώς δεν τις χρησιμοποιώ, αλλά και όταν είναι, μπορείς με δυο βήματα να κλείσεις τις διαφημίσεις.

  15. #1665
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Αν εξαιρεσεις οτι στις καμερες ειναι μεχ...και πρεπει να ανεβεις πολυ για να εχει καλη καμερα, κατα τ αλλα ειναι καλα κινητα τα Χ.
    Αλλα απο 300ε και πανω γιατι οι χαμηλοτερες κατηγοριες ειναι για τα πιτσιρικια που μπαινουν στον κοσμο του δικου τους κινητου.
    Εχω το 11T Pro, 3 χρονια τωρα...οθονη-επεξεργαστης-μπαταρια ολα σουπερ. Δεν μπορω να με φανταστω τωρα να παω σε αλλο κινητο και να κανει να φορτισει 1-1.30 ωρα.
    Με 120W εχω καλομαθει και θελει ενα ~20 λεπτο βαρια. Μας δωσανε ενα A54 5G φετος εταιρικο και προτιμησα το Xiaomi παρολο που το εχω ηδη 3 χρονια.
    Πλεον μπορεις να αφαιρεσεις πολυ bloatware και να κρατας εφαρμογες που θες χωρις να ειναι φορτωμενα με αηδιες.

    Παιζει ρολο τι ζητας απο το κινητο. Αλλος να παιζει...αλλος φωτο...αλλος να εχει καλα ηχεια/οθονη κλπ κλπ.
    Μεγαλη κουβεντα και δεν υπαρχει το τελειο...εκτος και πας στο 1000αρικο ()
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF