Σελίδα 2 από 114 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1699

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #16
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω μένος. Είναι το επάγγελμά μου και το χόμπι μου, έχω δουλέψει τα πάντα και μπορώ να κρίνω. Τα κινητά της apple είναι αστεία. Το ΜΟΝΟ που πουλάνε είναι ευχρηστία/εύκολο περιβάλλον (γιατί απευθύνονται σε άσχετους) και άψογη συνεργασία hardware/software, μια γενικότερη smoothness (γιατί η ίδια βγάζει ένα λειτουργικό για τα, 5 όλα κι όλα, συστήματά της). Κατά τ'άλλα, στην ίδια τιμή, προσφέρει πολύ μικρότερες οθόνες από τον ανταγωνισμό και πολύ χαμηλότερα specs γενικότερα. Και δεν έχω αναφέρει καν την κλειστή αρχιτεκτονική και την pay-for-everything στρατηγική της εταιρείας. Για δείξε μου ρε pipe, πώς βγάζεις στο gps διαδρομή χωρίς διόδια στο 4s (δεν ξέρω αν το έφτιαξαν αργότερα); Αλλά, ναι, για να κάνεις κλήσεις και να παίζεις farmville, είναι εξαιρετικά τηλέφωνα. Για 600€, βέβαια, είναι 590€ πεταμένα.
    Ρε συ Γιώργο μη μας πριζώνεις τώρα άνευ λόγου

    Τι πάει να πει το κινητό απευθύνεται σε άσχετους ;

    Τι κάνει δηλαδή το 99.9 % των χρηστών με ένα smartphone ;

    Κοιτάει τα email του, κοιτάει κάναν κώλο στο fb, βγάζει κάναν κώλο φωτογραφία ή βίντεο, χαζεύει ειδήσεις στο internet, το χρησιμοποιεί σαν gps, σαν κομπιουτεράκι και αν βαριέται σε κάνα αεροδρόμιο - πλοίο - λεωφορείο, ακούει μουσική και παίζει κάνα παιχνίδι

    Εγώ που χρησιμοποιώ converter για μονάδες πρέπει να ανήκω και στο 1% των ανθρώπων που χρησιμοποιεί μια παραπάνω λειτουργία από όσες περιέγραψα παραπάνω

    Μια φορά μάλιστα είχα ενθουσιαστεί που είχα βρει autodesk viewer για dwg αρχεία

    'Εχεις δοκιμάσει να δεις σχέδιο σε 5 ή 5.5 ίντσες ;

    Για πες μου τώρα, οι σχετικοί τι κάνετε με τα εξυπνοτηλέφωνά σας ;;;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #17
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Πολύ ωραίο θέμα.

    Μετά από καιρό μόνο με nexus (και μια κακή παρένθεση Lumia 930) κοιτάω προς nexus 6p, που κοντεύει στην τιμή που το θέλω.
    Samsung δεν θα έπαιρνα ξανά, μετά το note2 και μερικά που έπιασα στα χέρια μου, όπως το S6.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μια φορά μάλιστα είχα ενθουσιαστεί που είχα βρει autodesk viewer για dwg αρχεία

    'Εχεις δοκιμάσει να δεις σχέδιο σε 5 ή 5.5 ίντσες ;
    ναι, απλά γελάς.

  4. #19
    Μια παλιά κινεζική ΙΤ παροιμία λεει:
    "αν δεν δουλεύει, δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει ο χρήστης και αν δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει ο χρήστης, δεν δουλεύει ".

    Ο παράγοντας" συνήθεια" είναι πολύ ισχυρός στα πάντα.. Είναι ισχυρότερος ακόμα κι από τις προδιαγραφές. Υπάρχουν πολλά κινητά καλύτερα από τα Apple αλλά το δυνατό χαρτί της Apple (σε ότι φτιάχνει) είναι η φιλικότητα προς τον χρήστη.

    Κατά τα άλλα... Android...

    Υγ:αν είχαμε συνηθίσει σε Mac OS, θα είχαμε βάλει φωτιά σε ότι έχει WinXX

  5. #20
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εντάξει τώρα, ΟΚ

    3 samsung και 2 HTC σε δύο χρόνια ήταν για να τα κλαίνε οι ρέγγες μετά από updates κλπ, όσα hard resets κι αν τους έκανα

    Μεταχειρισμένο 5S που πήρα, σχεδόν τριετίας πλέον, και πάει σφαίρα χωρίς να ασχοληθώ ούτε μια φορά μαζί του
    Πριν 2+ χρόνια πήρα το Asus Zenfone με 140€. Σήμερα τρέχει το ίδιο μη σου πω και καλύτερα από ότι έτρεχε στην αρχή (λόγω αναβαθμίσεων). Και από όσα έχω δει - επισκευάσει δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες μάστορα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #21
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    χέι, ξέχασες το touchscreengate με τα 6άρια που "χαλάει" η οθόνη και νομίζω ετοιμάζεται αγωγή κατά της απλ;
    Δεν ξέρω τί είν'αυτό μάνα μου.

    Εμένανε δ'λεύ' το μαραφέτ'.

    Άμα σε αλλουνούς χαλάει, δεν ξέρω.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Πριν 2+ χρόνια πήρα το Asus Zenfone με 140€. Σήμερα τρέχει το ίδιο μη σου πω και καλύτερα από ότι έτρεχε στην αρχή (λόγω αναβαθμίσεων). Και από όσα έχω δει - επισκευάσει δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες μάστορα.
    Ό,τι έγραψα και πάνω ρε Μπιλ.
    Δε νομίζω ότι έχει λόγο κανείς από μας να πει ψέματα.

    Αν και smartphone και μακροζωία είναι λίγο ασύνδετα πράγματα πιστεύω, αλλά τέσπα.

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Παντως οσο κ να κοροιδευουμε τα μηλα τετοια διαχειρηση/αυτονομια δεν υπαρχει στα android.
    Το screen time της Apple απλα τα σπαει, ενω στο android ουτε τις μισες ωρες με καθημερινη φορτιση...
    Κατοχος Nexus 6.
    Εσύ δεν έχεις κινητό, ρε φίλος, έχεις tablet.

    Με 4'' οθόνη και ανάλυση του 1997, προφανώς έχουν αυτονομία τα απλ. Το G2 μου το φορτίζω μια φορά τη βδομάδα. Κανένα απλ δε θα το φτάσει ποτέ.
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Γιώργο μη μας πριζώνεις τώρα άνευ λόγου

    Τι πάει να πει το κινητό απευθύνεται σε άσχετους ;
    Σας πικάρω και λίγο γιατί έχει πλάκα.

    Μα αυτό ακριβώς λέμε, ότι ούτε βασικές λειτουργίες δε μπορείς να εκτελέσεις. Ξαναλέω. Διαδρομή Πάτρα-Αθήνα. Χωρίς διόδια. Στο gps του. Κάν'το. Και πες μου αύριο πώς. Δε μιλάμε για πιο εξειδικευμένα πράγματα και έχουμε κλάματα.
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εσύ δεν έχεις κινητό, ρε φίλος, έχεις tablet.

    Με 4'' οθόνη και ανάλυση του 1997, προφανώς έχουν αυτονομία τα απλ. Το G2 μου το φορτίζω μια φορά τη βδομάδα. Κανένα απλ δε θα το φτάσει ποτέ.
    εισαι λιγο υπερβολικος,σε σχετικα βαρια χρηση εβγαζε σε μενα σχεδον 2 μερες!οπως και να εχει απιστευτη αυτονομια για την εποχη!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #25
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός. Θα κρατήσω το επόμενο uptime να το ποστάρω. Απλά δεν έχω 24/7 ανοιχτά τα πάντα. Κάνω ελαφριά χρήση γενικά. Η μπαταρία του είναι ο κυριότερος λόγος που πήρα το G2 κι όχι το νεότερο G3.
    Life begins at 45°.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός. Θα κρατήσω το επόμενο uptime να το ποστάρω. Απλά δεν έχω 24/7 ανοιχτά τα πάντα. Κάνω ελαφριά χρήση γενικά. Η μπαταρία του είναι ο κυριότερος λόγος που πήρα το G2 κι όχι το νεότερο G3.
    ενταξει αν σχεδον μονο μιλας οκ.εγω εχω παντα ανοιχτο το μπλεδοντι συνδεδεμενο με ακουστικο και παντα ανοιχτο 4g και γουαιφαι.και μπαινω παρα πολυ συχνα ιντερνετ.οποτε οι 2 μερες για μενα ηταν υπεραρκετο!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σας πικάρω και λίγο γιατί έχει πλάκα.

    Μα αυτό ακριβώς λέμε, ότι ούτε βασικές λειτουργίες δε μπορείς να εκτελέσεις. Ξαναλέω. Διαδρομή Πάτρα-Αθήνα. Χωρίς διόδια. Στο gps του. Κάν'το. Και πες μου αύριο πώς. Δε μιλάμε για πιο εξειδικευμένα πράγματα και έχουμε κλάματα.
    έχει γουγλομάπς πιά, αν δεν απατώμαι, θα χάσεις...

  13. #28
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σας πικάρω και λίγο γιατί έχει πλάκα.

    Μα αυτό ακριβώς λέμε, ότι ούτε βασικές λειτουργίες δε μπορείς να εκτελέσεις. Ξαναλέω. Διαδρομή Πάτρα-Αθήνα. Χωρίς διόδια. Στο gps του. Κάν'το. Και πες μου αύριο πώς. Δε μιλάμε για πιο εξειδικευμένα πράγματα και έχουμε κλάματα.
    κράζεις που κράζεις το μηλο, πες τουλάχιστον για το μεγαλύτερο ελάττωμα, την γ@μημενη τη μνήμη!
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το G2 μου το φορτίζω μια φορά τη βδομάδα. Κανένα απλ δε θα το φτάσει ποτέ.
    κάθε μέρα γιατί με 5 ώρες OST δεν γίνεται αλλιώς... Και μένω και σε περιοχή με κακό σήμα που "ρουφάει" όσο να' ναι.

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    BT δεν έχω ανοίξει ποτέ στη ζωή μου. Wifi ανοιγοκλείνω μέσα στη μέρα, συνολικά μένει ενεργό 2-3 ώρες/ημέρα, 4G μόνο αν είμαι εκτός πολιτισμού ή χρειάζομαι άμεσα gps, λίγο browsing, emails, λίγο gaming, λίγο downloading, λίγες κλήσεις. Αυτά, σε καθημερινή βάση. Αλλά έχει με διαφορά την καλύτερη μπαταρία που έχω πετύχει σε smartphone. Δεν το συνιστώ στον Σπύρο, μόνο επειδή δεν είναι κάτι νέο, αλλιώς είναι εξαιρετικό κινητό. Αν έβρισκα κάποιον άξιο αντικαταστάτη, θα του το πουλούσα.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 114 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 17:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 21:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 17:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF