Σελίδα 3 από 114 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 1699

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #31
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    θελω να το δω και αυτο αλλα δεν τα συμπαθω τα αιφον!σαν την ελευθερια του αντροιντ δεν εχει!εχω ενα αιπαντ ρετινα εδω και 3 χρονια αλλα κανω πολυ λαιτ χρηση και δεν εχω παραπονα,για την ηλικια του τα καταφερνει αριστα.
    αφού δεν βολεύεσαι με το ιος πάσο.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  2. #32
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Είπαμε ότι τα specs τους δεν είναι ιδιαίτερα υψηλά, για να το θέσω ευγενικά.

    @amyrou: Γελάω με την πρότασή σου. Παρ'όλα αυτά, όταν είχα δοκιμάσει σε 4s (από τον browser τους κιόλας, ούτε καν μέσω app), δεν άνοιγε τίποτα *.google.com. Τραγικότητες. Πραγματικά γελάω, όμως, αν έβαλαν google maps για να δουλέψουν σωστά.
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Δεν ξέρω τι σχέση έχουν αυτά τα όπλα που αναφέρετε
    αλλά κάτι που μου έκανε εντύπωση σε αιφον είναι ότι η μπαταρία του κατά τη διάρκεια την νύχτας ~8 ώρες έπεφτε 0-2% και με νορμάλ χρήση το 2ημερο το άγγιζε.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.556
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι σχέση έχουν αυτά τα όπλα που αναφέρετε
    αλλά κάτι που μου έκανε εντύπωση σε αιφον είναι ότι η μπαταρία του κατά τη διάρκεια την νύχτας ~8 ώρες έπεφτε 0-2% και με νορμάλ χρήση το 2ημερο το άγγιζε.
    πολυ ενεργοβορο στοιχειο ειναι η οθονη.μια οθονη στο 100% φωτεινοτητα με αλλη στο 70% εχει τεραστια διαφορα.αλλα για τα αιφον σε μπολικη χρηση εχω ακουσει πολυ κακα σχολια για την αυτονομια.ειχε και μια διαφημιστικη εκστρατεια η σαμσουνγκ που βασιζοταν σε αυτο και ελεγε ειρωνικα αν θυμαμαι καλα τους ιδιοκτητες αιφον hangers γτ κρεμονται ολη μερα απο το καλωδιο φορτισης τους!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #35
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εσύ δεν έχεις κινητό, ρε φίλος, έχεις tablet.

    Με 4'' οθόνη και ανάλυση του 1997, προφανώς έχουν αυτονομία τα απλ. Το G2 μου το φορτίζω μια φορά τη βδομάδα. Κανένα απλ δε θα το φτάσει ποτέ.
    Δεν Μίλησα για 4αρι...δες το 5.5αρι το 6plus διάρκεια οθόνης με όλα ανοιχτά κ όλη την μέρα κ θα παθεις πλάκα.
    Απλά δεν συγκρίνεται.
    Εγώ όλη μέρα ανοιχτά WiFi, 4g κ Bluetooth και το βράδυ είμαι στο 25℅...βέβαια λαμβάνω λόγω δουλειάς καμία 300αρια mail αλλά κ.παλι.
    Δοκίμασε να τα έχεις ανοιχτά όλα στο g2 κ περιμένω feedback με νούμερα.
    Με την χρήση την δική σου το μηλοφωνο θα ξεχάσεις να το φορτίσεις.
    Κ ξαναλεω δεν είμαι φαν της apple απλά βλέπω τι παιζει.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #36
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    η αππλε δεν εχει κανενα συστημα ''απλο'' για το μεσο χρηστη, αυτα ειναι κοτσανες...βαλτε ενα χρηστη που εχει χρησιμοποιησει μονο android μεχρι τωρα να δουλεψει iphone και αμα δε το πεταξει στον τοιχο σε μιση ωρα τα ξαναλεμε

    αυτο που εχεις συνηθησει, ειναι το καλυτερο και το πιο ευκολο στο χρηστη
    η apple εβγαλε πρωτη το συχρονο smartphone, και δημιουργησε μια τεραστια τραπεζα χρηστων, που την ακολουθει εκτοτε, και συνεχιζει ακομα...ολα αυτα τα εκατομμυρια λοιπον λογικο ειναι να θεωρουν το λειτουργικο πιο ευκολο...και επειδη ειναι πολλοι οι χρηστες, το λειτουργικο να φαινεται ως τετοιο...

    απλα η εταιρια δε σεβεται τον καταναλωτη της, με παρα πολλους τροπους, με τα κουτσουρεμενα πραγματα, με την αφαιρεση features, με τα update που καταστρεφουν τις συσκευες (αυτο για οσους ειπαν οτι τα android με τα update σερνονται, μαλλον δεν εχουν κανει update σε συσκευη apple)

  7. #37
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    πολυ ενεργοβορο στοιχειο ειναι η οθονη.μια οθονη στο 100% φωτεινοτητα με αλλη στο 70% εχει τεραστια διαφορα.αλλα για τα αιφον σε μπολικη χρηση εχω ακουσει πολυ κακα σχολια για την αυτονομια.ειχε και μια διαφημιστικη εκστρατεια η σαμσουνγκ που βασιζοταν σε αυτο και ελεγε ειρωνικα αν θυμαμαι καλα τους ιδιοκτητες αιφον hangers γτ κρεμονται ολη μερα απο το καλωδιο φορτισης τους!
    Άλλο λέει ο.φιλος...αφήστε ο καθένας το κινητό του το βράδυ με χ ποσοστό μπαταρίας κ δειτε πόσο έχει το πρωί.
    Όχι σε flight mode...με ίδιες συνθήκες ένα μηλοφωνο έχει μηδενική κατάναλωση σε σχέση με ένα android.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #38
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν Μίλησα για 4αρι...δες το 5.5αρι το 6plus διάρκεια οθόνης με όλα ανοιχτά κ όλη την μέρα κ θα παθεις πλάκα.
    Απλά δεν συγκρίνεται.
    Α μιλάς για το 5.5άρι με τον διπύρηνο επεξεργαστή των 1400 MHz και το 1 GB μνήμης. Σόρι, παρεξήγηση.
    Life begins at 45°.

  9. #39
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    το g2 μετα απο καιρο, ειναι σε μια μερα χρηση η μπαταρια και κοντα στις 4 ωρες οθονη, το να μη εχεις τουλαχιστον wifi μονιμα αναμενο παντως, δε θεωρειται κανονικη χρηση...

  10. #40
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν Μίλησα για 4αρι...δες το 5.5αρι το 6plus διάρκεια οθόνης με όλα ανοιχτά κ όλη την μέρα κ θα παθεις πλάκα.
    Απλά δεν συγκρίνεται.
    το 6plus ιεναι η μονη συσκευη που εχει καλη αυτονομια, ολες οι αλλες ειναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ

    επισης το 6+ ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ, χωρις λογο, και σε διαστασεις ειναι στις 6''...

  11. #41
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Α μιλάς για το 5.5άρι με τον διπύρηνο επεξεργαστή των 1400 MHz και το 1 GB μνήμης. Σόρι, παρεξήγηση.
    Δεν μου λέει κάτι...γίνεται να έχεις το κινητό σου 2 μέρες αφορτιστο κ με όλα ανοιχτά κ ας έχω μονοπυρηνο με 512!!
    Από θέμα ταχύτητας κλπ κλπ δίνονται απαντήσεις στο νετ.
    Το plus δεν είναι 2gb?? Ή κάνω λάθος??
    Ride(s) the wind of change...

  12. #42
    τα παραλές.

    εμένα μ'αρέσει το IOS.

  13. #43
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    πολυ ενεργοβορο στοιχειο ειναι η οθονη.μια οθονη στο 100% φωτεινοτητα με αλλη στο 70% εχει τεραστια διαφορα.αλλα για τα αιφον σε μπολικη χρηση εχω ακουσει πολυ κακα σχολια για την αυτονομια.ειχε και μια διαφημιστικη εκστρατεια η σαμσουνγκ που βασιζοταν σε αυτο και ελεγε ειρωνικα αν θυμαμαι καλα τους ιδιοκτητες αιφον hangers γτ κρεμονται ολη μερα απο το καλωδιο φορτισης τους!
    για αυτό η οθόνη είναι πάντα στην αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας.
    Ναι δεν διευκρίνισα ότι αναφέρομαι στο plus, καμία σχέση η αυτονομία του με το απλό το οποιο αν δεν κάνω λάθος έχει 1800 mah. Πόσο να αντέξουν τα δύσμοιρα...
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  14. #44
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    στα 2γβ ειναι το 6s+

  15. #45
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν μου λέει κάτι...γίνεται να έχεις το κινητό σου 2 μέρες αφορτιστο κ με όλα ανοιχτά κ ας έχω μονοπυρηνο με 512!!
    Από θέμα ταχύτητας κλπ κλπ δίνονται απαντήσεις στο νετ.
    Το plus δεν είναι 2gb?? Ή κάνω λάθος??

    το 6ς πλας ναι
    το 6 πλας 1
    έχει ιδια σπεκς με το μικρο, οι διαφορες τους είναι στην μπαταρία, την κάμερα και προφανώς την οθόνη.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

Σελίδα 3 από 114 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 17:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 21:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 17:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF