Σελίδα 5 από 114 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 1699

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #61
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    έρχεται το 7.

    πιο δυνατό από ίντελ core i7...


    http://www.gsmarena.com/iphone_7_plu...news-20344.php
    Μετα το μπαμ της σαμμυ να δούμε κ αυτους.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  2. #62
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    I sostes analogies einai : 2% facebook , 0,5% e-mail, 1-15% moto.gr,
    KAI OLO TO YPOLOIPO POSOSTO blepoume kolous.

    Mou xarisane ena iphone5s.(kai pio palia ena iphone4, apelpistika mikri othoni gia otidipote.)
    to anoiksa , to ekleisa, to edosa sto gio mou.
    end of story.

    To mono pou tha ithela einai to facetime.
    ola ta ypoloipa ta yperkalyptei to android mou.
    kai agores kai pliromes kai skype kai gps kai ola.
    ektos apo to facetime, den ksero ti parapano tha eixe to iOS.
    Εισαι ο δεύτερος άνθρωπος, μετα τον ερντογαν, που ακούω να χρησιμοποιεί το φεις ταιμ.

    Εχει επίσης το iMessage, τέλειο χειρισμό των μεηλ καθώς και την συνδεσιμότητα μεταξύ των άλλων συσκευών της εταιρίας που σε πολλές περιπτώσεις σου λύνει τα χέρια.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  3. #63
    αντίστοιχη με το facetime βιντεοκλήση είχε κάποτε η samsung, δεν ξέρω αν το έχει πιά.

  4. #64
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    έρχεται το 7.

    πιο δυνατό από ίντελ core i7...


    http://www.gsmarena.com/iphone_7_plu...news-20344.php
    Ρίχνε κούτσουρο και λάδι στη φωτιά εσύ


    ΥΓ. Σιγα τη μαλακια το FaceTime ρε παιδια.
    Με ενα Skype εισαι καλυμμένος με τους πάντες είτε εχουν iPhone είτε οχι.
    Τα iMessage ναι ειναι πολυ καλα. Υπάρχουν και τα viber κι αυτα αλλα εγω για παράδειγμα πριν κανα δίμηνο το πήρα απόφαση να το κατεβάσω (δεν το γούσταρα για το Χ Ψ λόγο)

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οπως παντα ολα εξαρτωνται απο τη χρηση
    αν καποιος θελει ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ παιρνει ενα με κανονικο πληκτρολογιο με 25 ευρω και το φορτιζει 2 φορες το μηνα
    αν θελει να βγαζει τη συσκευη και να την ακουμπαει με στυλ στο τραπεζι του καφε-μπαρ-εστιατοριο εχοντας παρκαρει πρωτα το γαματο αυτοκινητο-μηχανακι του φατσα καρτα για να το δουνε ολοι τοτε μονο Iphone και τιποτα αλλο
    για τις ενδιαμεσες χρησεις οι επιλογες ειναι απειρες
    προσωπικα για κινητο δεν δινω πανω απο 60 ευρω και δεν το κραταω λιγοτερο απο 2 χρονια

  6. #66
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οπως παντα ολα εξαρτωνται απο τη χρηση
    αν καποιος θελει ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ παιρνει ενα με κανονικο πληκτρολογιο με 25 ευρω και το φορτιζει 2 φορες το μηνα
    αν θελει να βγαζει τη συσκευη και να την ακουμπαει με στυλ στο τραπεζι του καφε-μπαρ-εστιατοριο εχοντας παρκαρει πρωτα το γαματο αυτοκινητο-μηχανακι του φατσα καρτα για να το δουνε ολοι τοτε μονο Iphone και τιποτα αλλο
    για τις ενδιαμεσες χρησεις οι επιλογες ειναι απειρες
    προσωπικα για κινητο δεν δινω πανω απο 60 ευρω και δεν το κραταω λιγοτερο απο 2 χρονια
    Μα το διακύβευμα εν προκειμένω δεν είναι αν αξίζει το iphone 700 ευρώ

    Προφανώς και δεν τα αξίζει

    Αξίζει βέβαια το levis τζην τα 150 ;
    Αξίζει η κουζίνα Miele τα 1500 ;
    Αξίζει ένα στρώμα 2 χιλιάρικα ;
    Αξίζει μια Φεράρι 200 ;

    Την απάντηση αυτή την δίνει ο καθένας στον εαυτό του

    Εσύ (και δεν εννοώ προφανώς προσωπικά εσένα) που δίνεις "μόνο" 60 για κινητό, μπορεί να έχεις την ταύλα σου με τα στερεοφωνικά και να δίνεις για ένα ζευγάρι ηχεία 5 χιλιάρικα (λέμε τώρα)

    Απλά η κουβέντα "τι το θες ρε άσχετε το τηλέφωνο με τους 18 πυρήνες, τους σαρανταπέντε μάστορους και τους εξήντα μαθητάδες" είναι μάλλον gtpk που λένε και στο χωριό μου, καθώς πραγματικά θέλω να μου πουν οι super wow users τι σκατά κάνουν με τα υπέρ κινέζικα κινητά τους, και θέλω κιόλας να μάθω τι κάνουν που δε μπορεί να κάνει ένα iphone...

    Αντικειμενικό κριτήριο για μένα σε ένα κινητό είναι καταρχάς η μπαταρία του και κατόπιν η οθόνη

    Βέβαια αν θες να έχεις αυτά τα δύο, χάνεις σε βάρος και όγκο, εξίσου σημαντικά και επίσης αντικειμενικά κριτήρια για την επιλογή που κάνει ο καθένας

    Από εκεί και πέρα χαρακτηριστικά του τύπου "16 + 16 πυρήνες", "64 GB ram", "50.000 x 30.000 ανάλυση οθόνης", "300 MP ανάλυση κάμερας" είναι μεν αντικειμενικά μεγέθη υπό την έννοια ότι είναι μετρήσιμα, όμως αφενός δεν είναι τόσο απόλυτα, υπό την έννοια ότι έχουν να κάνουν και με το "στήσιμο" του κινητού, αφετέρου δεν απασχολούν την πλειονότητα του αγοραστικού κοινού (ή μάλλον την απασχολούν χωρίς να ξέρουν όμως γιατί) το οποίο είναι το ίδιο κοινό που βλέπει σειρές σε 480p σε λάπτοπ 10ετίας και λέει "τι ωραία εικόνα που έχει"...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #67
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    Τί κάνουν με το γαμωτηλέφωνό τους το 99% των χρηστών γαμωτηλεφώνων γενικά.
    Όχι αιφονάκηδων.

    Σου λέει ότι όλοι, είτε με iphone είτε με σάμσουνγκ είτε με Κινεζιές είτε με σκατά, θα δουν κανά e-mail, θα δουν κανά κώλο, θα μιλήσουν λίγο στο τηλ και θα ακούσουν και καμιά μουσική.

    Τί άλλο κάνετε εσείς οι χομπίστες?
    Σε ποιές άλλες βασικές λειτουργίες υστερούν τα γ@μήδια, και ποιές είναι αυτές οι πιο εξειδικευμένες τέλος πάντων?

    Κι εσύ του απαντάς γιατί οι αιφονάκηδες δεν κάνουν περισσότερα πράγματα με τα κινητά τους.
    Ωραία.
    Εμ όχι. Εδώ και 100 σελίδες, προσπαθώ να κάνω ξεκάθαρο ότι η ένστασή μου έγκειται στη σχέση τιμής/απόδοσης κι όχι στην τελευταία καθαυτή. Κι εσύ μου λες ότι δε σε νοιάζει η απόδοση, αφού κάνεις απλά πράγματα. Κι εγώ σου λέω ότι αυτά τα πράγματα τα κάνεις με κάτι πολύ φθηνότερο. Είναι ακριβώς το ίδιο με τους τύπους που αγοράζουν 1200GS φουλ τούρατεκ για να πηγαίνουν στο περίπτερο. Καλύτερα τώρα;

    Ένα μεγάλο ατού των android, αφού θες να μάθεις τι ζητάω εγώ από το κινητό μου, είναι ότι έχεις πολύ μεγαλύτερο έλεγχο στη συσκευή σου. Όταν αγοράζω ένα σύστημα, θέλω να το κάνω ό,τι γουστάρω. Επίσης (σχεδόν) τα πάντα είναι δωρεάν.

    Ξαναλέω. ΔΕΝ είναι κακά κινητά. Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ overpriced. Το UI δεν αξίζει τα έξτρα λεφτά, όταν υπάρχουν Android που τρέχουν σφαίρα και έχουν περισσότερες δυνατότητες, αν χρειαστεί.

    Δεν το έπαιξα ποτέ γκουρού των κινητών ή κάτι. Απλά η τεχνολογία είναι ο τομέας μου, οπότε ασχολούμαι λίγο παραπάνω από τον μέσο χρήστη. Ξέρω τι, πώς και γιατί. Προφανώς, οι απόψεις μου λαμβάνουν υπόψη τις δικές μου ανάγκες κι όχι του μπαρμπα-Μήτσου του χασάπη.
    Life begins at 45°.

  8. #68
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αν κάποιος ήθελε μόνο τηλέφωνο, θα έδινε 20 ευρώ και θα τελείωνε το παραμύθι.

    Το πρόβλημα μου με τα μηλόφωνα ηταν οι μικρές οθόνες, αλλά και αυτό το ξεπέρασαν.
    Το επόμενο πρόβλημα μου ειναι το κόστος, αλλά να το ξεπεράσουμε αυτό αν μας το ΄δωσουν δώρο΄

    Αυτό που μάλλον δεν μπορώ να ξεπεράσω οτι δεν έχω ράδιοφωνάκι. Ναι μπορεί να είναι μαλακία αλλά εμένα με φτιάχνει
    Επίσης οτι θα πρέπει να πληρώνω για κάποιες εφαρμογές που στο ανδροιντ τις είχα 'τζάμπα', αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει με το dna μου.

  9. #69
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος

    Αξίζει βέβαια το levis τζην τα 150 ;
    Αξίζει η κουζίνα Miele τα 1500 ;
    Αξίζει ένα στρώμα 2 χιλιάρικα ;
    Αξίζει μια Φεράρι 200 ;
    ..

    i MIELE , nai, ta aksizei.....

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εμ όχι. Εδώ και 100 σελίδες, προσπαθώ να κάνω ξεκάθαρο ότι η ένστασή μου έγκειται στη σχέση τιμής/απόδοσης κι όχι στην τελευταία καθαυτή. Κι εσύ μου λες ότι δε σε νοιάζει η απόδοση, αφού κάνεις απλά πράγματα. Κι εγώ σου λέω ότι αυτά τα πράγματα τα κάνεις με κάτι πολύ φθηνότερο. Είναι ακριβώς το ίδιο με τους τύπους που αγοράζουν 1200GS φουλ τούρατεκ για να πηγαίνουν στο περίπτερο. Καλύτερα τώρα;

    Ένα μεγάλο ατού των android, αφού θες να μάθεις τι ζητάω εγώ από το κινητό μου, είναι ότι έχεις πολύ μεγαλύτερο έλεγχο στη συσκευή σου. Όταν αγοράζω ένα σύστημα, θέλω να το κάνω ό,τι γουστάρω. Επίσης (σχεδόν) τα πάντα είναι δωρεάν.

    Ξαναλέω. ΔΕΝ είναι κακά κινητά. Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ overpriced. Το UI δεν αξίζει τα έξτρα λεφτά, όταν υπάρχουν Android που τρέχουν σφαίρα και έχουν περισσότερες δυνατότητες, αν χρειαστεί.

    Δεν το έπαιξα ποτέ γκουρού των κινητών ή κάτι. Απλά η τεχνολογία είναι ο τομέας μου, οπότε ασχολούμαι λίγο παραπάνω από τον μέσο χρήστη. Ξέρω τι, πώς και γιατί. Προφανώς, οι απόψεις μου λαμβάνουν υπόψη τις δικές μου ανάγκες κι όχι του μπαρμπα-Μήτσου του χασάπη.
    Αυτο με το τζιές
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Ulefone power έχει κανείς ρε ???

  12. #72
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Αυτο με το τζιές
    Να μην παρεξηγηθώ, το ίδιο ακριβώς ισχύει και για όσους παίρνουν το Samsung των 600€. Απλά σε αυτή την περίπτωση, έχουν αγοράσει ένα κινητό επιδόσεων, άσχετα αν δε θα τις εκμεταλλευτούν ποτέ, ενώ στην περίπτωση της απλ, πληρώνεις μόνο το status. Φυσικά, ο καθένας μπορεί να αγοράσει ό,τι γουστάρει και δε μας πέφτει λόγος. Αλλά ας ξέρουμε τι έχουμε και γιατί.
    Life begins at 45°.

  13. #73
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Να μην παρεξηγηθώ, το ίδιο ακριβώς ισχύει και για όσους παίρνουν το Samsung των 600€. Απλά σε αυτή την περίπτωση, έχουν αγοράσει ένα κινητό επιδόσεων, άσχετα αν δε θα τις εκμεταλλευτούν ποτέ, ενώ στην περίπτωση της απλ, πληρώνεις μόνο το status. Φυσικά, ο καθένας μπορεί να αγοράσει ό,τι γουστάρει και δε μας πέφτει λόγος. Αλλά ας ξέρουμε τι έχουμε και γιατί.
    Aκόμα δε μας έχεις πει τι μπορεί να κάνει κάποιος με ένα κινητό επιδόσεων...

    Τρέχει κάποιον κώδικα που χρειάζεται επεξεργαστική ισχύ επί παραδείγματι ;

    Κάνει photoshop ;

    Τι κάνει ακριβώς ;

    Και δε θέλω να μου πεις κάτι που μπορεί εν δυνάμει να κάνει ένα κινητό καλύτερα από ένα άλλο, θέλω να μου πεις κάτι που κάνει ένας προχωρημένος χρήστης στην καθημερινότητά σου

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #74
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Πού ξέρω εγώ; Ρώτα έναν προχωρημένο χρήστη. Εγώ, πάνω από 2-3 κατοστάρικα για κινητό, δε δίνω.
    Life begins at 45°.

  15. #75
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Απλά η τεχνολογία είναι ο τομέας μου, οπότε ασχολούμαι λίγο παραπάνω από τον μέσο χρήστη. Ξέρω τι, πώς και γιατί. Προφανώς, οι απόψεις μου λαμβάνουν υπόψη τις δικές μου ανάγκες κι όχι του μπαρμπα-Μήτσου του χασάπη.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πού ξέρω εγώ; Ρώτα έναν προχωρημένο χρήστη.
    Τουλάχιστον όταν τρολλάρεις φρόντισε να το κάνεις σωστά...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 17:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 21:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 17:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF