Σελίδα 51 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #751
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι του S7. Και Nougat. ^^

    Στα 420€, ΔΕ θα βρεις καλύτερο κινητό. Με την προϋπόθεση ότι θες κινητό, δηλαδή Android μέχρι 5.2-5.3'' κι όχι φριτέζα.
    P10 lite

  2. #752
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ούτε καν κοντά.

    Και για να εμβαθύνω λίγο, το S7 ήταν η καλύτερη επιλογή πάντα, βάσει χαρακτηριστικών, αλλά ήταν αρκετά τσιμπημένο σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Τώρα, στα 420 που το βρίσκεις, δεν υπάρχει ανταγωνισμός.
    Life begins at 45°.

  3. #753
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    LG G5

  4. #754
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ούτε καν κοντά.

    Και για να εμβαθύνω λίγο, το S7 ήταν η καλύτερη επιλογή πάντα, βάσει χαρακτηριστικών, αλλά ήταν αρκετά τσιμπημένο σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Τώρα, στα 420 που το βρίσκεις, δεν υπάρχει ανταγωνισμός.
    Μεταξυ touchwiz και emotionUI ο νικητής ειναι ξεκάθαρος.

    Τώρα αν έχει μεγαλύτερη ανάλυση η οθόνη, ή αν ο επεξεργαστής τους ειναι 2nsec ταχύτερος, νομίζω απλά χάνει λόγο του άθλιου touchwiz

  5. #755
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ε ναι, αν έχει μεγαλύτερη ανάλυση η οθόνη, super amoled, gorilla glass 4, καλύτερο επεξεργαστή, chipset, γραφικών, καλύτερη camera, 4K video, image stab, IP68 κι άλλα 200 features, τι να τα κάνεις όλα αυτά;

    Δεν έχω ιδέα τι σας χαλάει στο UI του S7, αλλά οκ.

    @Giorgio: Έψαχνα κι εγώ κινητό πρόσφατα και το αγόρασα πριν 3-4 μήνες. Το πρώτο Samsung κινητό που αγοράζω (επειδή τα προηγούμενα ήταν overpriced σκατά ). Πριν είχα LG G2 και πιο πριν, Nexus 4.
    Life begins at 45°.

  6. #756
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Στο κομμάτι των ROM καλύτερο από clean android των Nexus και Miui της Xiaomi δεν υπάρχει. Τι να τα κάνω τα specs όταν η ρομ είναι φορ δε πουτς.

    Γενικώς μακριά από Samsung στα πάντα.. Ένα γ@μημένο tablet έπεσε στα χέρια μου και στο χρόνο πάνω θέλει πέταμα.

  7. #757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    LG G5
    πιο προβληματικό πεθαίνεις.

  8. #758
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Στο κομμάτι των ROM καλύτερο από clean android δεν υπάρχει.
    Σύμφωνοι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Τι να τα κάνω τα specs όταν η ρομ είναι φορ δε πουτς.
    Εδώ διαφωνούμε. Του S7 είναι εξαιρετική και σίγουρα καλύτερη από οποιοδήποτε κινέζικο custom UI. Των S5/S6 ήταν όντως σκατά, το ανέφερα και παραπάνω, γι'αυτό δεν είχα ποτέ μου Samsung κινητό. Σαν υπολογιστάκιας, δε θα αγόραζα ποτέ κάτι παραφορτωμένο ή κακό, όπως δε θα αγόραζα ποτέ κάτι που θέλει να γίνει iOS (γκουχ γκουχ), δηλαδή για challenged, τυφλούς χρήστες.

    Το LG G5 ήταν η άλλη επιλογή μου, αλλά δε συγκρίνονται καν τα 2. Και είναι κρίμα, γιατί θα μπορούσε να είναι ένα πολύ καλό κινητό, μετά τις αποτυχημένες απόπειρες με G3/G4.
    Life begins at 45°.

  9. #759
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω ιδέα τι σας χαλάει στο UI του S7, αλλά οκ.
    Για να είμαι και δίκαιος.

    Δεν έχω προσωπική επαφή με το S7 μέχρι τώρα, αλλά πόσο διαφορετικό να ειναι το touchwiz σε σχέση με το s6?


    edit
    Τώρα είδα το παραπάνω.
    Έχουν τόσο διαφορά μεταξύ τους τα UI, απο το s6 σε s7?

  10. #760
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνοι.



    Εδώ διαφωνούμε. Του S7 είναι εξαιρετική και σίγουρα καλύτερη από οποιοδήποτε κινέζικο custom UI. Των S5/S6 ήταν όντως σκατά, το ανέφερα και παραπάνω, γι'αυτό δεν είχα ποτέ μου Samsung κινητό. Σαν υπολογιστάκιας, δε θα αγόραζα ποτέ κάτι παραφορτωμένο ή κακό, όπως δε θα αγόραζα ποτέ κάτι που θέλει να γίνει iOS (γκουχ γκουχ), δηλαδή για challenged, τυφλούς χρήστες.

    Το LG G5 ήταν η άλλη επιλογή μου, αλλά δε συγκρίνονται καν τα 2. Και είναι κρίμα, γιατί θα μπορούσε να είναι ένα πολύ καλό κινητό, μετά τις αποτυχημένες απόπειρες με G3/G4.
    Όλα τα παραπάνω George, πες τα στο service μας και σε όλους αυτούς που δε ξαναπαίρνουν Samsung. By the way custom δεν είναι ούτε η Emui της Hua ούτε η Miui της Xiaomi.

    Anywayz, με γεια το κινητό!

  11. #761
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Για να είμαι και δίκαιος.

    Δεν έχω προσωπική επαφή με το S7 μέχρι τώρα, αλλά πόσο διαφορετικό να ειναι το touchwiz σε σχέση με το s6?
    Το ξέρω ότι δεν έχεις. Φαίνεται. Είναι γεγονός ότι πολλοί αποφεύγουν τη Samsung λόγω Touchwiz, αλλά δείτε το S7 πρώτα. Ναι, έχει αλλάξει. Μαθαίνει. Σιγά σιγά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Όλα τα παραπάνω George, πες τα στο service μας και σε όλους αυτούς που δε ξαναπαίρνουν Samsung. By the way custom δεν είναι ούτε η Emui της Hua ούτε η Miui της Xiaomi.

    Anywayz, με γεια το κινητό!
    "Custom" έγραψα για να τις ξεχωρίσω από εντελώς καθαρές, stock Android (π.χ. Nexus).

    Δε με νοιάζει τι κάνει η Samsung γενικότερα. Μπορεί να είναι η χειρότερη εταιρεία στον πλανήτη. Το S7 είναι ένα εξαιρετικό, αν όχι το καλύτερο μέχρι σήμερα, κινητό (για όσους δε θέλουν 5,5''+). Δέχομαι επιχειρήματα για το αντίθετο, φυσικά, αλλά δε θα βρείτε κανένα. Το έψαξα πάρα πολύ πριν αγοράσω. Και παραδέχομαι ότι αν είχε ακόμα 6-7 κατοστάρικα, δε θα το κοίταζα καν.

    Ευχαριστώ!

    ΥΓ. Δε χρηματίζομαι από τη Samsung ε. Στα κινητά, τη θεωρώ την Apple των Android. Δεν είναι κοπλιμέντο αυτό. Αλλά παραδεχόμαστε τα καλά προϊόντα.
    Life begins at 45°.

  12. #762
    Ξεκίνησα με ταβάνι 350€. Θα με αφήσεις απενταρο blitz.

    Α, καλορίζικο!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #763
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ευχαριστώ, αλλά τι καλορίζικο, το έχω μήνες λέμε!

    Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου, πόσο γκατζετάκιας είσαι, οπότε πολύ πιθανό να είναι υπερβολή για σένα. Και για μένα είναι. Αν δε θες "το καλύτερο" ή αυστηρά κάτι επώνυμο, μπορείς να πάρεις κάτι σημαντικά φθηνότερο, με διαφορά επιδόσεων που πιθανότατα δε θα αισθανθείς ποτέ. Εγώ είμαι βλαμμένος, εσύ μπορεί να μην είσαι.

    Πάντως, μην πάρεις S6. Καλύτερα όχι Samsung, αν όχι S7.
    Life begins at 45°.

  14. #764
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ξεκίνησα με ταβάνι 350€. Θα με αφήσεις απενταρο blitz.

    Α, καλορίζικο!
    Αν μπορείς να πας λιγάκι πίσω την αγορά του, λογικά θα πέσει κοντά στο μπατζετ σου, μιας και σήμερα παρουσιαζεται το S8/S8+

  15. #765
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ίσως, αλλά δεν είναι σίγουρο αυτό, καθώς η τιμή του είναι ακόμα στα 600€ "κανονικά". Τα 420€ είναι από παραεισαγωγές skroutz.
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF