Σελίδα 54 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354555657585964104 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Για το Viber πριν καιρό γράφτηκε πως θα σταματήσει η αναβάθμιση της εφαρμογής σε windows phone. Θα υπάρχει μάλλον αυτή που κυκλοφορεί τώρα, αλλά δεν θα υποστηρίζεται πλέον.
    Γενικότερα, το Viber είναι η πιο άχρηστη εφαρμογή που έχει υπάρξει αυτού του είδους.
    Το telegram πχ, είναι πολύ πιο αξιόπιστη εφαρμογή, χωρίς προβλήματα και προσφάτως με δυνατότητα κλήσης με κορυφαία ποιότητα ήχου. Όλοι βέβαια έχουν κολλήσει με το σκουπίδι το Viber.

    Τι προβλημα εχει το viber;
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  2. #797
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Για τεξτινγκ είναι μια χαρά.
    Για κλήσεις. ....κλαφτα Χαραλαμπε.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #798
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Για το Viber πριν καιρό γράφτηκε πως θα σταματήσει η αναβάθμιση της εφαρμογής σε windows phone. Θα υπάρχει μάλλον αυτή που κυκλοφορεί τώρα, αλλά δεν θα υποστηρίζεται πλέον.
    Γενικότερα, το Viber είναι η πιο άχρηστη εφαρμογή που έχει υπάρξει αυτού του είδους.
    Το telegram πχ, είναι πολύ πιο αξιόπιστη εφαρμογή, χωρίς προβλήματα και προσφάτως με δυνατότητα κλήσης με κορυφαία ποιότητα ήχου. Όλοι βέβαια έχουν κολλήσει με το σκουπίδι το Viber.
    Oι πάντες έχουν σταματήσει να υποστηρίζουν τα Windows Phone πλέον. Κρίμα γιατί το είχα βολευτεί μια χαρά το Lumia 640, μακράν το πιο εύχρηστο και αξιόπιστο κινητό που είχα ποτέ.

  4. #799
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Oι πάντες έχουν σταματήσει να υποστηρίζουν τα Windows Phone πλέον. Κρίμα γιατί το είχα βολευτεί μια χαρά το Lumia 640, μακράν το πιο εύχρηστο και αξιόπιστο κινητό που είχα ποτέ.
    Για αυτό το λόγο άλλαξε το ίδιο τηλέφωνο με εσένα, ο φίλος που θα πάρει S7 Duos.
    Messenger δε δέχεται/κάνει κλήσεις
    Το άλλα σταματάει την υποστήριξη
    Το τάδε δεν υπάρχει
    κτλ
    κτλ
    κτλ

  5. #800
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Oι πάντες έχουν σταματήσει να υποστηρίζουν τα Windows Phone πλέον. Κρίμα γιατί το είχα βολευτεί μια χαρά το Lumia 640, μακράν το πιο εύχρηστο και αξιόπιστο κινητό που είχα ποτέ.
    Έχω το 930. Πονεμένη ιστορία.
    Ευτυχώς που κράτησα το Android μου.
    Όταν ήρθε η ώρα για αλλαγή συσκευής, ευτυχώς που επέλεξα πάλι pure Android με το 6p.
    Δεν μπορώ να κρατήσω άλλο τηλέφωνο πλέον, εκτός nexus. Με βλέπω να συνεχίζω με pixel.

  6. #801
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Μια χαρά είναι τα Pixel, αλλά 800€+. Χειρότεροι από Apple θα γίνουν.
    Life begins at 45°.

  7. #802
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Η υπομονή είναι αρετή.
    Μόνο nexus έχω τόσα χρόνια τώρα. Δύσκολο να ξεφύγω. Κοίταζα τα Xiaomi, αλλά δεν νομίζω να κρατήσω ποτέ τέτοιο τηλέφωνο. Δεν έχουν κάτι κακό, απλά δεν είναι nexus/pixel.

  8. #803
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Για αυτό το λόγο άλλαξε το ίδιο τηλέφωνο με εσένα, ο φίλος που θα πάρει S7 Duos.
    Messenger δε δέχεται/κάνει κλήσεις
    Το άλλα σταματάει την υποστήριξη
    Το τάδε δεν υπάρχει
    κτλ
    κτλ
    κτλ
    Δεν με ενόχλησε ποτέ το ότι δεν ήταν διαθέσιμα τα app των Android / Apple αλλά πλέον έχουν σταματήσει τα πάντα, καθιστώντας τα τηλέφωνα αυτά, μη λειτουργικά. Μου είναι απαραίτητα κάποια πράγματα για την δουλειά μου, οπότε αναγκαστικά ψάχνω για νέο κινητό. Δεδομένου του ότι με τα προϊόντα της Apple με πιάνουν τα γέλια σε ότι αφορά στην τιμολόγηση τους, αναγκαστικά θα πάω σε Android και λέω αναγκαστικά, γιατί το λειτουργικό δεν μου αρέσει καθόλου. Δυστυχώς, σε κάποια φάση όλες οι gadgetιές γίνονται απαραίτητες, πολύ φοβάμαι ότι σε 10 χρόνια θα έχουμε ένα dronedroid να πετάει συνεχώς δίπλα μας και (edit: κάπως θα τα καταφέρουν ώστε να) εξαρτόμαστε από αυτό.

  9. #804
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν με ενόχλησε ποτέ το ότι δεν ήταν διαθέσιμα τα app των Android / Apple αλλά πλέον έχουν σταματήσει τα πάντα, καθιστώντας τα τηλέφωνα αυτά, μη λειτουργικά. Μου είναι απαραίτητα κάποια πράγματα για την δουλειά μου, οπότε αναγκαστικά ψάχνω για νέο κινητό. Δεδομένου του ότι με τα προϊόντα της Apple με πιάνουν τα γέλια σε ότι αφορά στην τιμολόγηση τους, αναγκαστικά θα πάω σε Android και λέω αναγκαστικά, γιατί το λειτουργικό δεν μου αρέσει καθόλου. Δυστυχώς, σε κάποια φάση όλες οι gadgetιές γίνονται απαραίτητες, πολύ φοβάμαι ότι σε 10 χρόνια θα έχουμε ένα dronedroid να πετάει συνεχώς δίπλα μας και (edit: κάπως θα τα καταφέρουν ώστε να) εξαρτόμαστε από αυτό.
    έχουμε ήδη τα wearables που δεν πετάνε, είναι επάνω μας και παρακολουθούν όλη την βιολογία μας...

  10. #805
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    έχουμε ήδη τα wearables που δεν πετάνε, είναι επάνω μας και παρακολουθούν όλη την βιολογία μας...
    Νταξ, τέτοιο είχα βάλει και εγώ όταν μου γράψανε χόλντερ πιέσεως.

  11. #806
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν με ενόχλησε ποτέ το ότι δεν ήταν διαθέσιμα τα app των Android / Apple αλλά πλέον έχουν σταματήσει τα πάντα, καθιστώντας τα τηλέφωνα αυτά, μη λειτουργικά. Μου είναι απαραίτητα κάποια πράγματα για την δουλειά μου, οπότε αναγκαστικά ψάχνω για νέο κινητό. Δεδομένου του ότι με τα προϊόντα της Apple με πιάνουν τα γέλια σε ότι αφορά στην τιμολόγηση τους, αναγκαστικά θα πάω σε Android και λέω αναγκαστικά, γιατί το λειτουργικό δεν μου αρέσει καθόλου. Δυστυχώς, σε κάποια φάση όλες οι gadgetιές γίνονται απαραίτητες, πολύ φοβάμαι ότι σε 10 χρόνια θα έχουμε ένα dronedroid να πετάει συνεχώς δίπλα μας και (edit: κάπως θα τα καταφέρουν ώστε να) εξαρτόμαστε από αυτό.
    Διαφωνώ για την apple και λέω

    Αυτή τη στιγμή το 5s και λίαν συντόμως το SE ειναι σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές.

    Αν δεν έχει πρόβλημα με το μικρό μέγεθος, δε βρίσκω το λόγο γιατι να πιεστείς με το android

  12. #807
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Διαφωνώ για την apple και λέω

    Αυτή τη στιγμή το 5s και λίαν συντόμως το SE ειναι σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές.

    Αν δεν έχει πρόβλημα με το μικρό μέγεθος, δε βρίσκω το λόγο γιατι να πιεστείς με το android
    αυτά δεν είναι που παύει το σαπόρτ με το νέο iOs? Πολύ πιο εύκολα παίρνει ένα android και βάζει launcher επάνω με iOs ή WIN εμφάνιση (και να έχει μιά οθόνη της προκοπής) παρά το τοσοδούλι.

  13. #808
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Διαφωνώ για την apple και λέω

    Αυτή τη στιγμή το 5s και λίαν συντόμως το SE ειναι σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές.

    Αν δεν έχει πρόβλημα με το μικρό μέγεθος, δε βρίσκω το λόγο γιατι να πιεστείς με το android
    Στα 300+ που κάνει το 5S εξακολουθεί να μου φαίνεται αστείο. Είναι τα BMW GS των κινητών.

  14. #809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Για τα data θα πρέπει να βάλετε χειροκίνητα τις ρυθμίσεις.Δεν είναι τίποτα το φοβερό.
    Λυση 1:

    Open Security App.
    tap on Cleaner option.
    Here you choose deep clean.
    Restart your device and try.



    Λυση 2:

    Go to Settings ->SIM cards & mobile networks .
    Choose your SIM card under SIM CARD SETTINGS.
    Tap on Access Point Names under CELLULAR NETWORK.
    Here you Get APN lists in GENERAL and MMS section.
    Tap on Reset option from the bottom.
    All Set. Done.

    H Λύση 2 μάλλον ειναι σωστότερη.
    Το δοκίμασα το βράδυ. Δυστυχώς καμία αλλαγή στο cell της περιοχής του σπιτιού τουλάχιστον. Σε άλλες περιοχές πιάνει 4G αλλά δεν το έχω δουλέψει για να δώ αν είναι usable. Του xiaomi του λείπει μια "μπάντα" (ίσως αδόκιμος όρος; ) του 4G νομίζω;

    Θενκς ένιγουεϊ Τόλη.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #810
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    αυτά δεν είναι που παύει το σαπόρτ με το νέο iOs? Πολύ πιο εύκολα παίρνει ένα android και βάζει launcher επάνω με iOs ή WIN εμφάνιση (και να έχει μιά οθόνη της προκοπής) παρά το τοσοδούλι.

    5 & 5c αν θα έχουν θέμα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF