Σελίδα 56 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 646515253545556575859606166106 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 826 έως 840 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #826
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Είναι πραγματικά αθλια!

  2. #827
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Εγω που δεν έχω κάνει ποτε αναβάθμιση στο αιφον 4 όσο καιρο το έχω κερδίζω κάτι;;
    Κοντα στα 5 χρόνια το έχω και έχω έκδοση 4.3.3 8u2 έτσι γράφει.
    Μου χει κόψει το βιμπερ και απο προχτές και το μεσετζερ στο φεισμπουκ. Μόνο αν μπω απ το σαφάρι μου ανοίγει τη συνομιλία. Πάντως είναι Σκυλι σαν συσκευή,του χω κάνει τα πάντα και δεν έχει κάνει κιχ.
    Δεν ήμουν ποτε γκατζετακιας γι αυτο το κρατάω. Αλλάζω τηλ μόνο αν χαλάσει αν και τώρα διαβάζοντας εδω έχω ψηθει για χιαομι 5.5"
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  3. #828
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7gibernau Προβολή μηνύματος
    ....
    Δεν ήμουν ποτε γκατζετακιας γι αυτο το κρατάω. Αλλάζω τηλ μόνο αν χαλάσει αν και τώρα διαβάζοντας εδω έχω ψηθει για χιαομι 5.5"
    Do it.

    Να έχουμε κάτι να συζητάμε για 1-2 χρόνια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #829
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γιατί εγω που έχω το Mi2s 4 χρόνια δεν έχω συζητήσει τίποτα δλδς ε;α;
    Miui και ξερό ψωμί ρε!
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #830
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Γιατί εγω που έχω το Mi2s 4 χρόνια δεν έχω συζητήσει τίποτα δλδς ε;α;
    Miui και ξερό ψωμί ρε!
    ρε φίλε,σκέφτομαι και το 4 pro αλλά με φόβισε το 4Α ρπστμ...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #831
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δε ξέρω τι να σου πω.Δεν έχω συσκευή με 4g,δε ξέρω πως μπορεί να είναι.Το ο,τι λείπει αυτή η b20 ειναι γεγονός.Εφόσον δεν είσαι Αττική μεριά και σε ενδιαφέρει τόσο το 4g,θα κοιτούσα σε άλλη μάρκα.Εδω χάμω εγω πάντως τόσα χρόνια είμαι απροβλημάτιστος τόσο απο hardware όσο και απο software.Vfm brand η Μi για εμένα γιαυτό και ξαναγόρασα απο αυτή.

    Το 4Α νομίζω είναι η πιο low end συσκευή της ίσως και γιαυτό οι όποιοι περιορισμοί.
    Ρίξε μια ματιά πάντως και στην Ελληνική κοινότητα να πάρεις μια πιο σχηματισμένη γνώμη.
    Φίου φίου φι φι φίου

  7. #832
    Μόλις το διάβασα. ΟΚ, μπορεί τα Windows phones να μην πουλάνε, αλλά το νέο S8/+ θα βγει σε Microsoft edition με έξτρα λογισμικό της εταιρίας! Cortana, Outlook και φυσικά όπως και σε όλα τα S8/+ θα υπάρχει Office, OneDrive και Skype.

    Οπότε κάποιος θα αγοράσει τα εν λόγω και θα έχει ούτε λίγο ούτε πολύ "assistant", "bixby", "Cortana"... Φανταστείτε μόνο τη γκρίνια: ΑΥΤΗΝ ακούς και όχι εμένα, την "Μανίσια"; ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΜΩΡΗ, εμένα με έφτιαξε η google που θα μου πεις εμένανε. Κορίτσια σκασμός μην φέρω τον Master Chief και γίνουν όλα ρημαδιό.

  8. #833
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε,σκέφτομαι και το 4 pro αλλά με φόβισε το 4Α ρπστμ...
    Να προσέξεις στην αγορά να βρεις την έκδοση που υποστηρίζει όλες τις μπάντες των εταιρειων.
    Υπάρχουν πολλές παραλλαγές στην ίδια συσκευή.
    Αλλά να ξέρεις ότι το 4g πίνει τις μπαταρίες.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Να προσέξεις στην αγορά να βρεις την έκδοση που υποστηρίζει όλες τις μπάντες των εταιρειων.
    Υπάρχουν πολλές παραλλαγές στην ίδια συσκευή.
    Αλλά να ξέρεις ότι το 4g πίνει τις μπαταρίες.
    καλά κόψε κάτι. το motorola με την ίδια φοβία το πήρα και κρατάει 2ήμερο "κανονικής χρήσης", εννοείται πως όποια συσκευή πιάσω για browsing/φόρουμ κλπ ψοφάει στο 5ωρο ως 7ωρο SOT μάξιμουμ. Το 4G δεν κάνει διαφορά σε σχέση με WiFi σε τέτοια χρήση.

  10. #835
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Γιάννη σε γουιφι έχω καλύτερη αυτονομία.
    Σε 4g αντίο ζωή.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Να προσέξεις στην αγορά να βρεις την έκδοση που υποστηρίζει όλες τις μπάντες των εταιρειων.
    Υπάρχουν πολλές παραλλαγές στην ίδια συσκευή.
    Αλλά να ξέρεις ότι το 4g πίνει τις μπαταρίες.
    1.δεν υπάρχει έκδοση( xiaomi)που να υποστηρίζει όλες τις μπάντες.
    2. Tell me about it...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Γιάννη σε γουιφι έχω καλύτερη αυτονομία.
    Σε 4g αντίο ζωή.
    Νομίζω το έχω ξαναγράψει αλλά μια επανάληψη δεν κάνει κακό. Το 4G απο μόνο του δεν τρώει μπαταρία αλλά επειδή δεν υποστηρίζει συμβατική τηλεφωνία/sms όταν κάποιος σε καλέσει / στείλει sms τότε αναγκάζεται να γυρίσει σε 3G/2G, μόλις τελιώσει η διαδικασία πάλι σε 4G. Όλη αυτή η συνεχής σηματοδοσία είναι που σκίζει την μπαταρία (το ίδιο συμβαίνει και όταν είσαι σε περιοχή με μικρή κάλυψη 4G που γυρνάει επίσης συχνά σε 3G. Τώρα που ετοιμάζουν το VoLTE (voice over LTE) και θα μπορεί κάποιος να δεχτεί κλήσεις απο 4G/wifi (voip) τα πράγματα θα βελτιωθούν σε όσους το χρησιμοποιούν.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  13. #838
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Υπάρχει έκδοση που να υποστηρίζει b20, είχα βρει. Την b20 την χρησιμοποιούν και στο HG και κάποιες εκδόσεις απ τον εκεί αποθήκη, έχουν.
    Αλλά ξανά λέω πως δεν σας χρειάζεται. Και εγώ τον ίδιο προβληματισμό είχα και όπως διαπίστωσα στην πορεία η g20 δεν θα κάνει τη διαφορά. Είναι για το 4g μόνο σε πραγματικά απομακρυσμένες περιοχές και όχι για επαρχία.


    Amyrou τα Xiaomi έχουν 4000ma. Του τρώω την Παναγίτσα όλη την ημέρα και δεν καταλαβαίνει Χριστό. Τα δεδομένα είναι πάντα ανοιχτά.

  14. #839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Amyrou τα Xiaomi έχουν 4000ma. Του τρώω την Παναγίτσα όλη την ημέρα και δεν καταλαβαίνει Χριστό. Τα δεδομένα είναι πάντα ανοιχτά.
    Ώρες οθόνης ως να τελειώσει η μπαταρία αγάπη... Αυτό είναι το μόνο σοβαρό κριτήριο

  15. #840
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ώρες οθόνης ως να τελειώσει η μπαταρία αγάπη... Αυτό είναι το μόνο σοβαρό κριτήριο
    Για μένα όχι. Όχι μόνο δηλαδή.
    Το sot σίγουρα είναι βασικό, αλλά το θέμα είναι τι κάνει το τηλέφωνο όταν είναι η οθόνη κλειστή.
    .

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF