Σελίδα 57 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #841
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ώρες οθόνης ως να τελειώσει η μπαταρία αγάπη... Αυτό είναι το μόνο σοβαρό κριτήριο
    Δε διαφωνώ μωρέ αλλά βλέπω ολόκληρες ταινίες και για μπριζα δεν ψάχνω. Δεν ξέρω όμως χρόνο σε συνεχή χρήση γιατί δεν είναι εύκολο να το αδειάσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 31/03/2017 στις 23:49.

  2. #842
    Εγώ το Xiaomi Redmi Note 3 Pro το λιώνω κάθε μέρα με ανοιχτά δεδομένα και gps κωλοβάρεμα στο νετ και στο βαμπίρ (χαχαχα στο βιπερ εννοω) και κρατάει 16-18 ώρες.
    Τελευταία τροποποίηση από MISKIN; 01/04/2017 στις 10:12.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #843
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Εγώ το Xiaomi Redmi Note 3 Pro το λιώνω κάθε μέρα με ανοιχτά δεδομένα και gps κωλοβάρεμα στο νετ και στο βαμπίρ και κρατάει 16-18 ώρες.
    Μία από τα ίδια με το Redmi Pro
    Το βγάζω από τη φόρτιση στις 9, τα έχω όλα ανοιχτά και το δουλεύω στο full, και αντέχει άνετα μέχρι που θα πάω για ύπνο και το ξαναβάζω στη φόρτιση.

  4. #844
    Βρε xiaomi να βρείτε την υγεία σας προπαντός το redmi note 4x είμαι απόλυτα ευχαριστημενος
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  5. #845
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Μία από τα ίδια με το Redmi Pro
    Το βγάζω από τη φόρτιση στις 9, τα έχω όλα ανοιχτά και το δουλεύω στο full, και αντέχει άνετα μέχρι που θα πάω για ύπνο και το ξαναβάζω στη φόρτιση.


    και εγω αντιστοιχα με το redmi pro (το 32αρι ομως), αμα το καψω κραταει μια μερα ακριβως...
    χωρις καψιμο και με λογικη χρηση κραταει 2 μερες...δλδ βραδυ της επομενης ξανα φορτιση...
    και η οθονη παιζει λιγο κατω απ'το τερμα σε φωτεινοτητα...

  6. #846
    Μπλα μπλα μπλα ΩΡΕΣ ΟΘΟΝΗΣ κύριοι, να καταλάβουμε τι σημαίνει "το λιώνω", "το σκίζω" κλπ κλπ κλπ.

  7. #847
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    ρε παιδες μια βοηθεια,εχω το oneplus1 και εδω και κανα 2 βδομαδες,με την ιδια χρηση,το φορτιζω 2 φορες στην διαρκεια της ημερας και το βραδυ παλι θελει φορτιση και ξαφνικα σημερα εξαφανιστηκαν οι φωτογραφιες μου!!!
    τωρα ψαχνω διαδικασια επαναφορας ,πιστευω ειμαι σε καλο δρομο.
    τι εγινε,μπορει να βοηθησει κανενας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20170401-191845.jpg 
Προβολές:	160 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	380611

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20170401-191852.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	56,9 KB 
ID:	380612
    Τελευταία τροποποίηση από balakia; 01/04/2017 στις 19:54.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  8. #848
    Δεν ποστάρεις τα στατιστικά της μπαταρίας, να δούμε τι προκαλεί το άδειασμα;

  9. #849
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    τραβηξα screenshot αλλα επειδη εκανα ανακτηση των φωτο μου εβγαλε 17 εκκατομυρια φωτογραφιες και δεν μπορω να της βρω για να της περασω στον υπολογιστη.

    οταν της καθαρισω θα ανεβασω αν και πιο πολυ με ενδιαφερει γιατι χαθηκαν οι φωτο μου,αυτο γιατι εγινε?Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20170401-214928.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	50,0 KB 
ID:	380640

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20170401-214912.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	49,3 KB 
ID:	380641
    Τελευταία τροποποίηση από balakia; 01/04/2017 στις 21:43.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  10. #850
    αν το email σου ειναι που τραβάει τόση μπαταρία, βάλε πιο αραιά τα διαστήματα που κοιτάει τον σέρβερ... εμένα έτσι είναι τα γραφήματα όταν ανοίξω την οθόνη και... ξεχάσω να την κλείσω και παίζει tapatalk και chrome σε φόρα και σελίδες απνευστί ως να τελειώσει το "ζουμί" στην μπαταρία. Αλλά εσένα λέει "μόνο" 6%, οπότε δεν φταίει αυτό.

  11. #851
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    αν το email σου ειναι που τραβάει τόση μπαταρία, βάλε πιο αραιά τα διαστήματα που κοιτάει τον σέρβερ... εμένα έτσι είναι τα γραφήματα όταν ανοίξω την οθόνη και... ξεχάσω να την κλείσω και παίζει tapatalk και chrome σε φόρα και σελίδες απνευστί ως να τελειώσει το "ζουμί" στην μπαταρία. Αλλά εσένα λέει "μόνο" 6%, οπότε δεν φταίει αυτό.
    Πλάκα πλάκα,τώρα πρόσεξα τα email οτι τραβανε τόση μπαταρία, γιατί αραγε.
    Απο την αλλη όμως δεν άλλαξα κάτι στης συνήθειες μου,ίσα ίσα όλη την βδομάδα είμαι σπίτι και δουλεύω πολύ τον υπολογιστή και σπάνια το τηλ.,τι παιζει;
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  12. #852
    υπερβολικά γρήγορο "refresh" αν ας πούμε το έχεις βάλει να κοιτάει ανά ένα λεπτό... άλλαξέ το σε 15, μισάωρο ή κάτι άλλο αναλόγως με το πόσο σε καίει να παίρνεις τα mail σου "αμέσως" ή όχι. αν είναι σεταρισμένο για gmail ας πούμε, δεν είναι φυσιολογικό αυτό.


    δεν δοκιμάζεις και άλλο mail app μήπως έχει διαφορετική συμπεριφορά;

  13. #853
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.068
    drain απο το αππ του μειλ. και στο μονιμο refresh παλι δεν πρεπει να πηγαινει πανω απο 1-2%. ξύλωσε τη και ξαναβάλτη στα γρήγορα και δες ξανα.

  14. #854
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    υπερβολικά γρήγορο "refresh" αν ας πούμε το έχεις βάλει να κοιτάει ανά ένα λεπτό... άλλαξέ το σε 15, μισάωρο ή κάτι άλλο αναλόγως με το πόσο σε καίει να παίρνεις τα mail σου "αμέσως" ή όχι. αν είναι σεταρισμένο για gmail ας πούμε, δεν είναι φυσιολογικό αυτό.


    δεν δοκιμάζεις και άλλο mail app μήπως έχει διαφορετική συμπεριφορά;
    Το κοίταξα,ηταν κάθε 15λεπτα και το εκανα κάθε ωρα,μάλλον αυτό φταίει γιατί τον τελευταιο καιρό δεν κατάφερνε να κανει ανανέωση τα μηνύματα και προσπαθουσε συνέχεια ώσπου έμπαιναν στον όπερα και τα τσεκαριζα-εστελνα κλπ.
    Μάλλον ψιλοκρασαρισε η εφαρμογή,θα ψαξω καμία αλλη απλα αυτή βόλευε γιατί μπορουσα να στείλω και φωτογραφιες.

    Της φωτογραφίες μου μπορείς να μου πεις πως της έχασε,αυτό με καίει μην το ξαναπαθω,δεν μπορω κάθε τρεις και λίγο να της ανεβαζω σε cloud κλπ.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  15. #855
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.068
    η μαμα εφαρμογη το παθαινει αυτο. εκει ειναι η φωτο αν βάλεις quickpick ας πουμε θα τις δεις. επισης ο file manager δεν τις βλέπει σαν αρχεια?

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF