Σελίδα 6 από 114 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656106 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #76
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα μου με τα μηλόφωνα ηταν οι μικρές οθόνες, αλλά και αυτό το ξεπέρασαν.
    επανέρχονται πανηγυρικά λένε οι φήμες, διότι υπάρχει μεγάλο κοινό που θέλει μήλο και δεν θέλει να κουβαλάει μιά τηλεόραση στην τσέπη του.

  2. #77
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    BT δεν έχω ανοίξει ποτέ στη ζωή μου. Wifi ανοιγοκλείνω μέσα στη μέρα, συνολικά μένει ενεργό 2-3 ώρες/ημέρα, 4G μόνο αν είμαι εκτός πολιτισμού ή χρειάζομαι άμεσα gps, λίγο browsing, emails, λίγο gaming, λίγο downloading, λίγες κλήσεις. Αυτά, σε καθημερινή βάση. Αλλά έχει με διαφορά την καλύτερη μπαταρία που έχω πετύχει σε smartphone. Δεν το συνιστώ στον Σπύρο, μόνο επειδή δεν είναι κάτι νέο, αλλιώς είναι εξαιρετικό κινητό. Αν έβρισκα κάποιον άξιο αντικαταστάτη, θα του το πουλούσα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εμ όχι. Εδώ και 100 σελίδες, προσπαθώ να κάνω ξεκάθαρο ότι η ένστασή μου έγκειται στη σχέση τιμής/απόδοσης κι όχι στην τελευταία καθαυτή. Κι εσύ μου λες ότι δε σε νοιάζει η απόδοση, αφού κάνεις απλά πράγματα. Κι εγώ σου λέω ότι αυτά τα πράγματα τα κάνεις με κάτι πολύ φθηνότερο. Είναι ακριβώς το ίδιο με τους τύπους που αγοράζουν 1200GS φουλ τούρατεκ για να πηγαίνουν στο περίπτερο. Καλύτερα τώρα;

    Ένα μεγάλο ατού των android, αφού θες να μάθεις τι ζητάω εγώ από το κινητό μου, είναι ότι έχεις πολύ μεγαλύτερο έλεγχο στη συσκευή σου. Όταν αγοράζω ένα σύστημα, θέλω να το κάνω ό,τι γουστάρω. Επίσης (σχεδόν) τα πάντα είναι δωρεάν.

    Ξαναλέω. ΔΕΝ είναι κακά κινητά. Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ overpriced. Το UI δεν αξίζει τα έξτρα λεφτά, όταν υπάρχουν Android που τρέχουν σφαίρα και έχουν περισσότερες δυνατότητες, αν χρειαστεί.

    Δεν το έπαιξα ποτέ γκουρού των κινητών ή κάτι. Απλά η τεχνολογία είναι ο τομέας μου, οπότε ασχολούμαι λίγο παραπάνω από τον μέσο χρήστη. Ξέρω τι, πώς και γιατί. Προφανώς, οι απόψεις μου λαμβάνουν υπόψη τις δικές μου ανάγκες κι όχι του μπαρμπα-Μήτσου του χασάπη.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πού ξέρω εγώ; Ρώτα έναν προχωρημένο χρήστη. Εγώ, πάνω από 2-3 κατοστάρικα για κινητό, δε δίνω.
    Παντως με τη χρηση που κανεις(οπως λες) κ ακριβο κινητο πηρες...θεωρω κ με 100ευρω τα ιδια θα μπορουσες να κανεις!!
    Ride(s) the wind of change...

  3. #78
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    επανέρχονται πανηγυρικά λένε οι φήμες, διότι υπάρχει μεγάλο κοινό που θέλει μήλο και δεν θέλει να κουβαλάει μιά τηλεόραση στην τσέπη του.
    Bigger is better...
    Εδω πλεον τα super on-off εχουν 150-160 αλογα κ κοντευουν να 300αρισουν!!!
    Ride(s) the wind of change...

  4. #79
    έχουν 300ρίσει. σε κιλά

  5. #80
    Ένα αϊ-φον κάθε 3ετία και δεν έχω κοιτάξει πίσω ξανά. Πολύ καλοφτιαγμένα, robust κατασκευή , πολύ καλή ποιότητα συναρμογής,γυαλί και αλουμίνιο . Πάντα με τελευταίο λογισμικό που ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ χωρίς το παραμικρό lag (πάρα πολύ σημαντικό) στην τελική αυτό που κάνει τη διαφορά είναι η αίσθηση που αποκομίζει ο χρήστης κι όχι τα επιμέρους τεχνικά χαρακτηριστικά. Όπως στις μοτοσικλέτες δλδ.

    Τα παραπάνω βασίζονται στις δικές μου εμπειρίες και δεν αποτελούν ευαγγέλιο
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #81
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τουλάχιστον όταν τρολλάρεις φρόντισε να το κάνεις σωστά...
    Έλα, να στα βάλω μια σειρά, να βγάλεις νόημα. Ξέρω ακριβώς τι, πώς και γιατί λειτουργεί, όπως ξέρω ακριβώς τι, πώς και γιατί χρειάζομαι. Γι'αυτό δε δίνω μια μικρή περιουσία για κινητό. Έχω κινητό των 250€ αυτή τη στιγμή. Ξέρεις γιατί; Γιατί δε με νοιάζει η μόστρα, ούτε η Ferrari. Έχω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που χρειάζομαι. Και λίγο παραπάνω.

    Το ότι γνωρίζω περισσότερα πράγματα από τον μέσο χρήστη, δε σημαίνει απαραίτητα ότι εκτελώ πιο εξειδικευμένες εργασίες καθημερινά. Αλλά αν χρειαστεί, θα το κάνω. Φυσικά δεν κάνω encoding ή compiling στο κινητό. Έχω υπολογιστή γι'αυτά. Έχεις δίκιο ότι δεν υπάρχουν αρκετές "προχωρημένες χρήσεις" κινητού, που να δικαιολογούν την τελευταία λέξη του hardware, αν αυτό εννοείς. Αυτό δε σημαίνει ότι ένα κινητό του 2014, δικαιολογείται να έχει hardware του 2012.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Παντως με τη χρηση που κανεις(οπως λες) κ ακριβο κινητο πηρες...θεωρω κ με 100ευρω τα ιδια θα μπορουσες να κανεις!!
    Δεν παίρνω κινέζικα, ευχαριστώ.
    Life begins at 45°.

  7. #82
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    επανέρχονται πανηγυρικά λένε οι φήμες, διότι υπάρχει μεγάλο κοινό που θέλει μήλο και δεν θέλει να κουβαλάει μιά τηλεόραση στην τσέπη του.
    Ευτυχώς έχω βαθιές τσέπες, και δεν έχω τέτοια προβλήματα με το μέγεθος.

    Μόνο το plus θα σκεφτόμουν, αλλά με τη τιμή του φθηνότερου στα 660 ευρώ, για μοντέλο 2 ετών, μου φεύγουν οι όποιες σκέψεις στο πιτς-φυτιλι
    (τα του μη-επεκτάσιμου χώρου θα τα πιάσουμε άλλη φορά)

  8. #83
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Α ρε φουστη Μπλιτς....

    Τέρενς της κινητής τηλεφωνίας

  9. #84
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Ρε φίλος, δε με νοιάζει αν αγοράσει όλος ο πλανήτης iphone. Ειλικρινά. Αλλά όταν βγαίνει και υποστηρίζει ότι έχει κινητάρα και άξιζε κάθε ευρώ, ε εκεί θέλω να σχολιάσω, δεν αντέχω.
    Life begins at 45°.

  10. #85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Α ρε φουστη Μπλιτς....

    Τέρενς της κινητής τηλεφωνίας
    Ειναι ΑΕΚ ο μπλιτζ;
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #86
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Τον Κουΐκ, εννοεί. Αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης, δεκαετίες τώρα.
    Life begins at 45°.

  12. #87
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλος, δε με νοιάζει αν αγοράσει όλος ο πλανήτης iphone. Ειλικρινά. Αλλά όταν βγαίνει και υποστηρίζει ότι έχει κινητάρα και άξιζε κάθε ευρώ, ε εκεί τρελαίνομαι λίγο.
    αν δεν μας πεις ποιό είναι το πιο VFM τηλέφωνο και πόσο το παζάρεψες φουλ έξτρα, δεν έχεις πει τίποτα.

    και μετά θέλω charts πωλήσεων που να ΜΗΝ έχουν αυτό το VFM μέσα, γιατί είναι παρεξηγημένο και για λίγους γνώστες.

    Αλήθεια, η Honda των κινητών ποιά είναι πλέον; Η Νόκια ήταν κάποτε (να δούμε τι θα κάνει τώρα).

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τον Κουΐκ, εννοεί. Αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης, δεκαετίες τώρα.
    Προσκύνημα στον Άϊ-Φόνι δείτε την ευγνωμοσύνη στην έκφραση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpeg 
Προβολές:	104 
Μέγεθος:	43,9 KB 
ID:	365402
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #89
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    αν δεν μας πεις ποιό είναι το πιο VFM τηλέφωνο και πόσο το παζάρεψες φουλ έξτρα, δεν έχεις πει τίποτα.

    και μετά θέλω charts πωλήσεων που να ΜΗΝ έχουν αυτό το VFM μέσα, γιατί είναι παρεξηγημένο και για λίγους γνώστες.

    Αλήθεια, η Honda των κινητών ποιά είναι πλέον; Η Νόκια ήταν κάποτε (να δούμε τι θα κάνει τώρα).
    Δεν έχω ιδέα ποιο είναι το vfm, ούτε το καλύτερο κινητό του πλανήτη. Δε μπορώ να ονομάσω μια συσκευή που είναι ξεκάθαρα μπροστά. Για τις δικές μου ανάγκες/απαιτήσεις/χρήση, σε σχέση με την τιμή, θεωρώ ότι έχω κάνει την καλύτερη επιλογή. Πριν είχα Nexus 4. Πάντα κοιτάζω το vfm κι όχι να πετάξω τα λεφτά μου, αγοράζοντας το τελευταίο υπερμοντέλο. Ή απλ.

    Nokia δεν είχα ποτέ στη ζωή μου. Ew. Ericsson ftw.
    Life begins at 45°.

  15. #90
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έλα, να στα βάλω μια σειρά, να βγάλεις νόημα. Ξέρω ακριβώς τι, πώς και γιατί λειτουργεί, όπως ξέρω ακριβώς τι, πώς και γιατί χρειάζομαι. Γι'αυτό δε δίνω μια μικρή περιουσία για κινητό. Έχω κινητό των 250€ αυτή τη στιγμή. Ξέρεις γιατί; Γιατί δε με νοιάζει η μόστρα, ούτε η Ferrari. Έχω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που χρειάζομαι. Και λίγο παραπάνω.

    Το ότι γνωρίζω περισσότερα πράγματα από τον μέσο χρήστη, δε σημαίνει απαραίτητα ότι εκτελώ πιο εξειδικευμένες εργασίες καθημερινά. Αλλά αν χρειαστεί, θα το κάνω. Φυσικά δεν κάνω encoding ή compiling στο κινητό. Έχω υπολογιστή γι'αυτά. Έχεις δίκιο ότι δεν υπάρχουν αρκετές "προχωρημένες χρήσεις" κινητού, που να δικαιολογούν την τελευταία λέξη του hardware, αν αυτό εννοείς. Αυτό δε σημαίνει ότι ένα κινητό του 2014, δικαιολογείται να έχει hardware του 2012.

    Δεν παίρνω κινέζικα, ευχαριστώ.
    Εγώ μια χαρά τα έχω στο μυαλό μου, πίστεψέ με

    Ξεκίνησα την κουβέντα λέγοντας ότι θεωρώ πανάκριβο το iphone

    Η κουβέντα που κάνουμε δεν είναι αν είναι vfm

    For the record, πήρα πριν σχεδόν δύο χρόνια ένα 5S με 170 ευρώ

    Έκανα καλό deal ή όχι, τι λες ;;;

    Πάντα χρησιμοποιούσα συγκεκριμένες εφαρμογές στα 2 android και στο iphone:

    Facebook / viber / skype / messenger / dropbox / naftemporiki / πρόγραμμα για έξοδα / μετατροπέα μονάδων / πρόγραμμα για να διαβάζει business κάρτες και 2~3 ελαφριά παιχνίδια

    Ε στα μεν android (ένα Samsung πρώτα και ένα HTC κατόπιν) κάποια στιγμή τα κινητά μπούκωναν, ενώ με το ios δύο χρόνια παίζει έχει κολλήσει το κινητό 2 φορές, ενώ η ταχύτητά του είναι ασύγκριτη

    Τι πιο απλό να πω πια :shrugs:



    edit: Η πλάκα είναι ότι έγραψα όλα αυτά χωρίς να έχω διαβάσει τι έγραψες περί χρημάτων

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF