Σελίδα 64 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 1454596061626364656667686974 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 946 έως 960 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #946
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και εγώ με το Redmi 4 pro εδώ και κάνα μήνα κανένα πρόβλημα με ότι του έχω φορτώσει.

  2. #947
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Εδω κ 2 μήνες έχω ένα HUAWEI Y6II
    Μια χαρά για τις δικές μου απαιτήσεις ,κ χωρίς προβλήματα-κολλήματα-κτλ
    Εδώ κ μια εβδομάδα περίπου όμως ,δεν συνδέεται με PC ωστε να μπορώ να πάρω δεδομένα ,back up ,κτλ
    Απ'όταν το πήρα ,με το που το συνέδεα με USB στο PC μου (WIN10) ,άκουγα τον χαρακτηριστικό ήχο ,μου άνοιγε μια kαρτέλα με επιλογές ,κι έκανα την δουλειά μου μια χαρά κ εύκολα.
    Επίσης στις ειδοποιήσεις του κινητού ,εμφανιζόταν προεπιλογή "μόνο φόρτιση" ,με δυνατότητα να την αλλάξω εγώ κατά το δοκούν.
    Τώρα πλέον ,όταν το συνδέω ,εκτελείται μόνο φόρτιση ,δεν μου βγαίνει ειδοπόιηση επιλογών συνδεσης στο κινητό ,κ δεν το βλέπει καθόλου το PC.
    Ούτε μεσω του πρόγραμματος της HUAWEI μπορεί να συνδεθεί.
    Εχω παέι βήμα-βημα αρκετές φορές τις οδηγίες προβλήματος σύνδεσης που μου δίνει η HUAWEI ,κ τίποτα.
    Εχω κάνει επανεκκινήσεις στο κινητό ,κ το έχω δοκιμάσει σε 2 pc k 1 laptop...τίποτα.
    Να σημειώσω επίσης ότι ,έχω πλέον επιλέξει χειροκίνητα ΟΝ στον εντοπισμό σφαλμάτων USB & ΟΝ στην λειτουργία μεταφοράς πολυμέσων κατά την σύνδεση USB.
    Κι όμως συνεχίζει να μην εμφανίζεται-συνδέεται.

    Eχει κάποιος καμιά ιδέα ,για το ΤΙ στον peonta μπορεί να συμβαίνει ???
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  3. #948
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Καλώδιο, driver...

    Δοκίμασε επίσης αν κάνει διαφορά το usb debugging off/on.
    Life begins at 45°.

  4. #949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Εδω κ 2 μήνες έχω ένα HUAWEI Y6II
    Μια χαρά για τις δικές μου απαιτήσεις ,κ χωρίς προβλήματα-κολλήματα-κτλ
    Εδώ κ μια εβδομάδα περίπου όμως ,δεν συνδέεται με PC ωστε να μπορώ να πάρω δεδομένα ,back up ,κτλ
    Απ'όταν το πήρα ,με το που το συνέδεα με USB στο PC μου (WIN10) ,άκουγα τον χαρακτηριστικό ήχο ,μου άνοιγε μια kαρτέλα με επιλογές ,κι έκανα την δουλειά μου μια χαρά κ εύκολα.
    Επίσης στις ειδοποιήσεις του κινητού ,εμφανιζόταν προεπιλογή "μόνο φόρτιση" ,με δυνατότητα να την αλλάξω εγώ κατά το δοκούν.
    Τώρα πλέον ,όταν το συνδέω ,εκτελείται μόνο φόρτιση ,δεν μου βγαίνει ειδοπόιηση επιλογών συνδεσης στο κινητό ,κ δεν το βλέπει καθόλου το PC.
    Ούτε μεσω του πρόγραμματος της HUAWEI μπορεί να συνδεθεί.
    Εχω παέι βήμα-βημα αρκετές φορές τις οδηγίες προβλήματος σύνδεσης που μου δίνει η HUAWEI ,κ τίποτα.
    Εχω κάνει επανεκκινήσεις στο κινητό ,κ το έχω δοκιμάσει σε 2 pc k 1 laptop...τίποτα.
    Να σημειώσω επίσης ότι ,έχω πλέον επιλέξει χειροκίνητα ΟΝ στον εντοπισμό σφαλμάτων USB & ΟΝ στην λειτουργία μεταφοράς πολυμέσων κατά την σύνδεση USB.
    Κι όμως συνεχίζει να μην εμφανίζεται-συνδέεται.

    Eχει κάποιος καμιά ιδέα ,για το ΤΙ στον peonta μπορεί να συμβαίνει ???
    Χρησιμοποιείς το δικό του καλώδιο; Παρόμοιο πρόβλημα είχα όταν το είχα συνδέσει με καλώδιο που ήταν μόνο για φόρτιση. Πιθανότατα το καλώδιο φταίει, ή δεν είναι το σωστό ή χάλασε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #950
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Εχω δοκιμάσει με διαφορετικά καλώδια ,κ με το δικό του φυσικά ,το οποίο είναι καινούργιο.
    Εχω δοκιμάσει κ σε 3 διαφορετικά PC όπως είπα ,να χουν κ στα 3 πρόβλημα οι drivers ?

    Αυτό το usb debugging off/on ,τι είναι - που το βρίσκω ;
    (δεν είμαι κ τόσο γνώστης σε ότι δεν εμπεριέχει βίδες-παξιμάδια-&-μουτζούρα)
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  6. #951
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    "Εντοπισμός σφαλμάτων USB".

    Κάθε συσκευή θέλει τον δικό της driver. Οι περισσότεροι βρίσκονται αυτόματα από τα win, αλλά ίσως το δικό σου είναι ειδική περίπτωση. Δεν ξέρω, απλά είναι πιθανό.

    Τέλος, "παίξε" με τα διάφορα connection modes (MTP κτλ), δοκίμασέ τα όλα, ενώ αποσυνδέεις/συνδέεις το κινητό σου κάθε φορά.
    Life begins at 45°.

  7. #952
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Αυτό το usb debugging off/on ,τι είναι - που το βρίσκω ;
    https://www.kingoapp.com/root-tutori...on-android.htm

    Αμα δεν παίξει κάνει sync με κανα google drive ή λοιπά cloud πράγματα να μην παιδεύεσαι με καλώδια
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  8. #953
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    "Εντοπισμός σφαλμάτων USB".
    Το χω ανοιχτό ,κ το χω ανοιγοκλείσει αρκετές φορές δοκιμαστικά ,δεν...

    Κάθε συσκευή θέλει τον δικό της driver. Οι περισσότεροι βρίσκονται αυτόματα από τα win, αλλά ίσως το δικό σου είναι ειδική περίπτωση. Δεν ξέρω, απλά είναι πιθανό.
    Αφού έπαιζε μια χαρά σε λέω μπρε...

    Τέλος, "παίξε" με τα διάφορα connection modes (MTP κτλ), δοκίμασέ τα όλα, ενώ αποσυνδέεις/συνδέεις το κινητό σου κάθε φορά.
    Το'χω κάνει κ τούτο...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    https://www.kingoapp.com/root-tutori...on-android.htm

    Αμα δεν παίξει κάνει sync με κανα google drive ή λοιπά cloud πράγματα να μην παιδεύεσαι με καλώδια
    Ναι..είναι μια λύση ,αλλά δεν θέλω να μου μεταφέρει μόνιμα αυτό δεδομένα ,κ δεν το πολυέχω με τα σύνεφα ,σε αντίθεση με τα χώματα...
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  9. #954
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Μηχανήματα του Σατανά. Έχω παιδευτεί πάρα πολλές φορές με κινητά που δεν ανιχνεύονται, ενώ "έπαιζαν μια χαρά", χωρίς να πειραχτεί τίποτα. Εγώ θα διέγραφα τη συσκευή από τον device manager και θα έκανα επανεκκίνηση, αφού δοκίμαζα όλα τα settings από το κινητό.

    Αλλά είναι πολύ πιθανό να φταίει το καλώδιο, όπως είπα από την αρχή, και τόνισε ο Βύρωνας.
    Life begins at 45°.

  10. #955
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Ρε παιδια βρηκα ενα Huawei P10 στη σταση του λεωφορείου διπλα απο εκει που παρκαρω το μηχανακι. Ηταν κλειστο, το ανοιξα μηπως και δεν εχει pin για να μπορεσει να με καλεσει ο ιδιοκτητης του αλλα τιποτα ειναι κλειδωμενο. Υπαρχει τροπος να βρω τον ιδιοκτητη του? Αμαρτια τοσο ακριβο κινητο.

  11. #956
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Αν πας στον πάροχο και δώσεις τη sim του;
    Life begins at 45°.

  12. #957
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    You got a point.

  13. #958
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μηχανήματα του Σατανά. Έχω παιδευτεί πάρα πολλές φορές με κινητά που δεν ανιχνεύονται, ενώ "έπαιζαν μια χαρά", χωρίς να πειραχτεί τίποτα. Εγώ θα διέγραφα τη συσκευή από τον device manager και θα έκανα επανεκκίνηση, αφού δοκίμαζα όλα τα settings από το κινητό.

    Αλλά είναι πολύ πιθανό να φταίει το καλώδιο, όπως είπα από την αρχή, και τόνισε ο Βύρωνας.
    Μόλις δοκίμασα κ 5ο + 6ο διαφορετικό καλώδιο...τίποτα.
    Ανοιγόκλεισα-άλλαξα κ όλα τα σχετικά settings που αναφέρατε παραπάν...τίποτα.
    Τες πα...ευχαριστώ που ασχοληθήκατε...και ίδωμεν τι...
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  14. #959
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Μπορεί όλα τα καλώδια να είναι ακατάλληλα. Με άλλο κινητό δουλεύουν κανονικά; Δεν υπάρχει κάτι άλλο, που μπορώ να σκεφτώ. Τα αναφέραμε όλα. Κάπου εκεί πρέπει να βρίσκεται η λύση σου.
    Life begins at 45°.

  15. #960
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπορεί όλα τα καλώδια να είναι ακατάλληλα. Με άλλο κινητό δουλεύουν κανονικά;
    Ναι ,με άλλο-άλλα 2- κινητά δουλεύουν κανονικά τα καλώδια.
    Αλλωστε το 1 από τα 6 είναι το δικό του ,το οποίο καινούργιο.
    Και με το δικό του κι άλλο 1 συγκεκριμένο το'χα συνδέσει κι είχε δουλέψει μια χαρά πολλάκις αυτό το 2μηνο που το'χω.


    Δεν υπάρχει κάτι άλλο, που μπορώ να σκεφτώ. Τα αναφέραμε όλα. Κάπου εκεί πρέπει να βρίσκεται η λύση σου.
    ΟΚ...ξαναματαφχαριστώ σας.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF