Σελίδα 7 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #91
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Αν αφησουμε το κομματι του κοστους των μηλοφωνων(γαματα) η κουβεντα γινεται στο τι κανει το καθενα με βαση το λογισμικο κ τα σπεκς του σωστα?
    Εγω προτεινω να δοκιμασει καποιος (αν μπορουσε) αυτα που κανει στο κινητο του, σε ενα iphone η android αντιστοιχα κ μετα να συγκρινει κ θα καταλαβει ποιο κανει διαχειρηση κλπ κλπ.
    Κ ξαναλεω ειμαι κατοχος Nexus αλλα σε καποια θεματα υπερτερει καλως η κακως.

    @Αριστιδης...
    Ride(s) the wind of change...

  2. #92
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παιδάκια, σε αυτόν τον τομέα τα apple έχουν πλεονέκτημα. Δεν υπάρχει σύγκριση. Εξήγησα σε προηγούμενο ποστ γιατί.

    Αριστείδη, ναι, έγραψα, επίσης σε προηγούμενο ποστ, ότι στη μισή τιμή, τα apple θα ήταν άκρως ανταγωνιστικά. ΟΛΑ κρίνονται βάσει τιμής. Αν πάρεις μια Μ6 με 50 χιλιάρικα, έχεις κάνει μια εκπληκτική αγορά. Αν την αγοράσεις με 200 χιλιάρικα, ε όχι τόσο.

    (Τυχαίο παράδειγμα).
    Life begins at 45°.

  3. #93
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλος, δε με νοιάζει αν αγοράσει όλος ο πλανήτης iphone. Ειλικρινά. Αλλά όταν βγαίνει και υποστηρίζει ότι έχει κινητάρα και άξιζε κάθε ευρώ, ε εκεί θέλω να σχολιάσω, δεν αντέχω.
    Ρε θα σε βαρεσω...!!!!

    Τόσες σελίδες και δεν εχεις κανει τον κοπο να μας πεις για ποιο γαμημενο λογο το iPhone δεν ειναι "κινηταρα", ή πού κανουμε λάθος τελος παντων και το θεωρούμε ισάξιο αν οχι καλύτερο του ανταγωνισμού.

    Δεν τα χωνευεις.
    Δικαίωμα σου ειναι.
    Μείνε εκει ομως.
    Μην του πηδάς το σόι για να βγάλεις συμπέρασμα τραβηγμένο απο τα μαλλιά.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αλήθεια, η Honda των κινητών ποιά είναι πλέον;
    Πλακα κανεις τωρα, ναι?

    Η Apple εννοείται.

    Βαλ'τα κατω....

    Οι σουπερ ουαου χεραδες/χομπιστες/γνώστες δε γουστάρουν τη χοντα γιατι βγάζει μηχανακια φιλικά προς το χρήστη (κοινώς για άσχετους).
    Επίσης δεν τη γουστάρουν γιατι παίζει με κλειστό σύστημα the whole is more than the sum of its parts, και δεν τους κανει το οτι δουλεύουν καλυτερα μαμά και δε χρειαζεται να τα πειράξεις ή να βάλεις χέρι.
    Τα χοντα ειναι για τον πεο γιατι ειναι αργα/βαριά/νωθρά/για παππούδες/για κουλούς/δεν τρέχουν/δε στρίβουν/δε φρενάρουν/δε νηστεύουν τη Σαρακοστή, κι οταν ζητάς νούμερα για τα παραπάνω αρχίζει το "ναι, εγώ δεν ειπα οτι ειναι για πέταμα" και τελικα καταλήγει το πραμα οτι μεσες άκρες και οι άλλες εταιρείες τα ίδια και χειρότερα ειναι.
    Το γεγονός οτι ειναι πιο ακριβά απο τον ανταγωνισμό, το παρουσιάζουν ως αγορά φυκιων για μεταξωτές κορδέλες.
    Και το γεγονός οτι η χοντα πουλάει όσα όλες οι άλλες μαζι, συμβαίνει γιατι όσοι καβαλάνε χοντα δεν ξέρουν να καβαλάνε. Το 90% των χρηστών δικύκλων δεν ξέρουν να καβαλάνε. Άρα 1+1=2, "τυχαίο; δε νομιζω", "παραααλογοοοο..... Δεν απαντάει... Άρα λογικό!", και παει λέγοντας.

    Μιλάμε για την απόλυτη αναλογία ομως

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Nokia δεν είχα ποτέ στη ζωή μου. Ew. Ericsson ftw.
    Εντάξει.
    Τωρα το σιγουρεψαμε για τα καλα οτι μας τρολαρεις

  4. #94
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Υπάρχουν στο youtube άπειρα τέτοια συγκριτικά.

    Nokia με windows; Επιτέλους βρήκαν την συσκευή που θα είναι χρήσιμα τα windows, μένει να βρει και η νοκια σωστό λειτουργικό σύστημα, πάντως στην ένδοξη προ-jobs (smartphones) εποχή απίθανο να επιστρέψει.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  5. #95
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    @pipe

    Είπαμε, δεν έχω δέκτη ραδιοφώνου.
    Μη μου πεις για online radio, γιατι στις διακοπες φέτος, δεν έπιανε καλά καλά 2g δικτυο (συν του οτι δε θέλω να χαλάω τα δεδομένα μου εκει που δε χρειάζεται)

  6. #96
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ρε θα σε βαρεσω...!!!!

    Τόσες σελίδες και δεν εχεις κανει τον κοπο να μας πεις για ποιο γαμημενο λογο το iPhone δεν ειναι "κινηταρα", ή πού κανουμε λάθος τελος παντων και το θεωρούμε ισάξιο αν οχι καλύτερο του ανταγωνισμού.
    Τι θες να σου πω, ρε παιδί; Μπες σε ένα οποιοδήποτε site συγκριτικών και σύγκρινε ένα οποιοδήποτε Apple με ένα Android του 2013 και πάλι το τελευταίο θα είναι ανώτερο στα πάντα. Α, ναι, όχι, το Apple "δεν κολλάει".

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Η Apple εννοείται.

    Βαλ'τα κατω....

    Οι σουπερ ουαου χεραδες/χομπιστες/γνώστες δε γουστάρουν τη χοντα γιατι βγάζει μηχανακια φιλικά προς το χρήστη (κοινώς για άσχετους).
    Επίσης δεν τη γουστάρουν γιατι παίζει με κλειστό σύστημα the whole is more than the sum of its parts, και δεν τους κανει το οτι δουλεύουν καλυτερα μαμά και δε χρειαζεται να τα πειράξεις ή να βάλεις χέρι.
    Τα χοντα ειναι για τον πεο γιατι ειναι αργα/βαριά/νωθρά/για παππούδες/για κουλούς/δεν τρέχουν/δε στρίβουν/δε φρενάρουν/δε νηστεύουν τη Σαρακοστή, κι οταν ζητάς νούμερα για τα παραπάνω αρχίζει το "ναι, εγώ δεν ειπα οτι ειναι για πέταμα" και τελικα καταλήγει το πραμα οτι μεσες άκρες και οι άλλες εταιρείες τα ίδια και χειρότερα ειναι.
    Το γεγονός οτι ειναι πιο ακριβά απο τον ανταγωνισμό, το παρουσιάζουν ως αγορά φυκιων για μεταξωτές κορδέλες.
    Και το γεγονός οτι η χοντα πουλάει όσα όλες οι άλλες μαζι, συμβαίνει γιατι όσοι καβαλάνε χοντα δεν ξέρουν να καβαλάνε. Το 90% των χρηστών δικύκλων δεν ξέρουν να καβαλάνε. Άρα 1+1=2, "τυχαίο; δε νομιζω", "παραααλογοοοο..... Δεν απαντάει... Άρα λογικό!", και παει λέγοντας.

    Μιλάμε για την απόλυτη αναλογία ομως
    Ναι, αλλά η Honda είναι η καλύτερη εταιρεία στον πλανήτη, με τεχνογνωσία που δε φτάνουν όλες οι υπόλοιπες μαζί. Και, όποτε γουστάρει, πετάει και μια μοτοσικλετάρα και μένουν όλοι με ανοιχτό το στόμα.

    Επίσης, αναλογία πωλήσεων Honda και Apple.
    Life begins at 45°.

  7. #97
    Λέσβος φέτος. Σήμα από τουρκία και ράδιο μόνο κάτι ΕΡΑ σπορ στο βόρειο κομμάτι... περφεκτ λέμε

  8. #98
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    @pipe

    Είπαμε, δεν έχω δέκτη ραδιοφώνου.
    Μη μου πεις για online radio, γιατι στις διακοπες φέτος, δεν έπιανε καλά καλά 2g δικτυο (συν του οτι δε θέλω να χαλάω τα δεδομένα μου εκει που δε χρειάζεται)
    Δεκτο!

    Εγώ περιμένω να ακούσω γιατι το iPhone των 600 ειναι μεγαλύτερη απάτη απο το σαμσουνγκ των 600.

    Ας πουμε, ενα ειναι αυτο.
    Κι αλλα περιμένω να ακούσω, αλλα ο άλλος μας εχει παρει στο ψιλό και γελάει που μας ανεβάζει την πίεση με το τρολαρισμα του

  9. #99
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    @pipe

    Είπαμε, δεν έχω δέκτη ραδιοφώνου.
    Μη μου πεις για online radio, γιατι στις διακοπες φέτος, δεν έπιανε καλά καλά 2g δικτυο (συν του οτι δε θέλω να χαλάω τα δεδομένα μου εκει που δε χρειάζεται)
    Οπως κ σε πολλα αλλα πραγματα που πωλουνται στην Ελλαδα(κ δεν εχουν εφαρμογη(σε ενα ποσοστο)) ετσι κ το iphone κ πολλα αλλα πλεον κινητα δεν εχουν δεκτη για ραδιοφωνο.
    Οταν σε αλλες χωρες εχεις τοσο data που να μην σε νοιαζει το να στριμαρεις, στην ελλαδα παιζουμε με 200mb το μηνα...
    Δεν το θεωρουν προβλημα το ραδιοφωνο εξω...μονο εδω!
    Ride(s) the wind of change...

  10. #100
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά η Honda είναι η καλύτερη εταιρεία στον πλανήτη, με τεχνογνωσία που δε φτάνουν όλες οι υπόλοιπες μαζί. Και, όποτε γουστάρει, πετάει και μια μοτοσικλετάρα και μένουν όλοι με ανοιχτό το στόμα.

    Επίσης, αναλογία πωλήσεων Honda και Apple.
    Οπως ακριβως κανει και η Apple.
    Οπως έκανε και με το πρώτο iPhone και αρχίσανε τα smartphone να παίρνουν ολη την αγορά.
    Και μετά ήρθαν και οι υπόλοιποι.

    Ναι, οι πωλήσεις τί?
    Και μη μου βάλεις την Apple vs ολα μαζι τα καθε κινητιάς κινητό που φοράει αντροιντ.

    (μαλακα μου μα την Παναγια, παω στοίχημα οτι εισαι με κανα δυο συναδέλφους σου μπροστά στην οθόνη και γελατε με το δούλεμα που μας ρίχνεις )

  11. #101
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Είμαι μοναδικός στο είδος μου στην εταιρεία. Αλλά έχω πεθάνει στα γέλια, είναι αλήθεια.

    Το πρώτο μου smartphone ήταν Samsung Omnia, φίλος. Δεν πρέπει να υπήρχε ούτε σαν ιδέα το iphone στην Ελλάδα τότε.
    Life begins at 45°.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Ενα απλο παραδειγμα,δεν ειμαι και ιδιαιτερα χωμενος στον προγραμματισμο κινητων κυριως γτ βαριεμαι.
    Παμε παρακατω,φετος στις διακοπες θελαμε με την γυναικα να βαλουμε τραγουδια να ακουμε απο το ιντερφοουν.τραγουδια σε πισια και τετοια δεν εχω καθολου.οποτε για μενα youtube downloader και οτι χαζευα μου αρεσε και το περνουσα ΑΜΕΣΩΣ.
    Η γυναικα με μοστραδορικο 6ς ηπιε πορτοκαλα και αγορασε mp3 player γιατι αν επρεπε να μπλεξει με αιτιουνς κλπ θα ετρωγε τα νιατα της εκει.
    Αυτα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #103
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είμαι μοναδικός στο είδος μου στην εταιρεία. Αλλά έχω πεθάνει στα γέλια, είναι αλήθεια.

    Το πρώτο μου smartphone ήταν Samsung Omnia, φίλος. Δεν πρέπει να υπήρχε ούτε σαν ιδέα το iphone στην Ελλάδα τότε.
    Κι εμενα η πρωτη μου ηλεκτρική κιθάρα ηταν απο καυσόξυλο και πηνια μοτοσυκλετας, οσάν του Brian May.
    Αυτο δεν αλλάζει το γεγονός οτι η fender έφερε τις ηλεκτρικές solid body στην αγορά.

    Μοναδικός στο είδος σου εισαι γενικά.
    Γι'αυτο και σ'αγαπαμε και καθόμαστε να μας σπας τα νεύρα

  14. #104
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    Ενα απλο παραδειγμα,δεν ειμαι και ιδιαιτερα χωμενος στον προγραμματισμο κινητων κυριως γτ βαριεμαι.
    Παμε παρακατω,φετος στις διακοπες θελαμε με την γυναικα να βαλουμε τραγουδια να ακουμε απο το ιντερφοουν.τραγουδια σε πισια και τετοια δεν εχω καθολου.οποτε για μενα youtube downloader και οτι χαζευα μου αρεσε και το περνουσα ΑΜΕΣΩΣ.
    Η γυναικα με μοστραδορικο 6ς ηπιε πορτοκαλα και αγορασε mp3 player γιατι αν επρεπε να μπλεξει με αιτιουνς κλπ θα ετρωγε τα νιατα της εκει.
    Αυτα.
    Με 50 ευρωπουλάκια, η απλ σίγουρα θα σου έβρισκε λύση. Για εσάς δουλεύει βρε!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι εμενα η πρωτη μου ηλεκτρική κιθάρα ηταν απο καυσόξυλο και πηνια μοτοσυκλετας, οσάν του Brian May.
    Αυτο δεν αλλάζει το γεγονός οτι η fender έφερε τις ηλεκτρικές solid body στην αγορά.

    Μοναδικός στο είδος σου εισαι γενικά.
    Γι'αυτο και σ'αγαπαμε και καθόμαστε να μας σπας τα νεύρα
    :*

    Είναι αλήθεια ότι ήθελα να το σπάσω και, 2 μήνες μετά, το χάρισα στην αδερφή μου και πήρα ένα συμβατικό κινητό. Αλλά αυτά μεταξύ μας.
    Life begins at 45°.

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.php?i=623984.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	47,3 KB 
ID:	365404

Σελίδα 7 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF