Σελίδα 84 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 3474798081828384858687888994 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.246 έως 1.260 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #1246
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Στο μάρκετινγκ. "Όλοι" θέλουν μήλο δαγκωμένο και είναι διατεθειμένοι να πλερώσουν αδρά.
    Αυτο ισχυει για τους μη ειδικους οι οποιοι πανε με το γενικοτερο ρευμα,αφου το εχει η γειτονισα να το παρω κι εγω.
    Ατυχως τα τηλεφωνα της εχουν μεινει πολυ πισω και σωζονται μονο απο το γεγονος που εγραψα απο πανω.
    Καποια αλλα προιοντα τους(βλεπε Macbook ειδικα τα 13αρια εως το 15,και καποια μεγαλα IMac) ειναι πραγματικα διαμαντια χρησης και αντοχης.
    Αλλα στα κινητα,στην μετά Jobs εποχη εχουν μεινει πισω,και ειδικα σε οθονες που ζητιανευουν αριστερα και δεξια απο Samsung και LG
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #1247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποια πρωτοπορία ακριβώς; Σε τι πρωτοπορεί η απλ τα τελευταία 10 χρόνια; Εκτός από τις τιμές.
    Αφαιρεί χρήσιμες θύρες
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  3. #1248
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Αυτό έχει MIUI 9 έτσι; Το οποίο είναι βασισμένο στο Android 7? Τα λέω καλά; Υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστεί σε Oreo ή λέω χαζομάρες;
    Εχει Oreo από κουτα. Θα πάρει κ το P.
    MIUI 10 θα πάρει σε λίγο καιρό λογικά.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #1249
    Το πήρες από Ελλάδα; Από Κίνα να το δοκιμάσω; Είναι το ίδιο το Global με αυτό που πουλά η ελληνική αντιπροσωπία;

    Αυτό δεν είναι; Λέει για Nougat

    https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_...plus)-8959.php
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  5. #1250
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Το πήρες από Ελλάδα; Από Κίνα να το δοκιμάσω; Είναι το ίδιο το Global με αυτό που πουλά η ελληνική αντιπροσωπία;

    Αυτό δεν είναι; Λέει για Nougat

    https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_...plus)-8959.php
    Αυτό είναι...https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_...amera-9120.php

    Απλά δεν έρχεται Ελλάδα το 6GB.

    Εγώ το αγόρασα από επίσημο μεταπωλητή της Infoquest (Πλαίσιο).
    Το από πού θα το αγοράσεις είναι άλλη κουβέντα κ έχει να κάνει με την εγγύηση κ πως το βλέπει ο καθένας.
    Σε κάθε περίπτωση το αγοραζεις από 195 από σκρουτζομαγαζα μέχρι 265 από Infoquest, πλαίσιο, Κωτσόβολο κλπ κλπ.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #1251
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Αφαιρεί χρήσιμες θύρες
    Οχι,απλα ακολουθει τη λογικη οτι και καλα αφαιρουμε τα παντα και κραταμε μονο Thunderbolt.Στα μικρα μοντελα(12 και 13) καταληγεις να εχεις ενα λαπτοπ ενα κιλο και να κουβαλας κανα δικιλο ακομη σε ανταπτορες για οθονη,USB κλπ.Συν οτι στο 12αρι εχεις την υπερτεραστια παπαριά να εχεις μονο μια θυρα και να μην μπορεις ταυτοχρονα να εχεις συνδεδεμενο κατι επανω και να φορτιζεις ταυτοχρονα(θες ααααλλο ανταπτορα)
    MacBook 13αρι του 15,κλασσικη αξια,με ολες τις απαραιτητες θυρες,σκυλι,και λιγο δυσευρετο πλεον.Θα κοιταξω χειμωνα να βρω καποιο σε καλη κατασταση για να παιξω λιγο με MacOS.
    Ως προς κινητη τηλεφωνια μερια,ως ευχαριστημενος χρηστης Zenfone 2 Max,περιμενω να ερθει Ευρωπη το Max Pro M1 που αναμενεται.Αναμενεται σαν ενδιαφερουσα αναβαθμιση με 6αρα οθονη,διπλη καμερα,SD660 και την ιδια υπεροχη μπαταρια 5000mAh.Πιο λεπτο και πιο ελαφρυ απο το τουβλακι μου
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  7. #1252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Οχι,απλα ακολουθει τη λογικη οτι και καλα αφαιρουμε τα παντα και κραταμε μονο Thunderbolt.Στα μικρα μοντελα(12 και 13) καταληγεις να εχεις ενα λαπτοπ ενα κιλο και να κουβαλας κανα δικιλο ακομη σε ανταπτορες για οθονη,USB κλπ.Συν οτι στο 12αρι εχεις την υπερτεραστια παπαριά να εχεις μονο μια θυρα και να μην μπορεις ταυτοχρονα να εχεις συνδεδεμενο κατι επανω και να φορτιζεις ταυτοχρονα(θες ααααλλο ανταπτορα)
    MacBook 13αρι του 15,κλασσικη αξια,με ολες τις απαραιτητες θυρες,σκυλι,και λιγο δυσευρετο πλεον.Θα κοιταξω χειμωνα να βρω καποιο σε καλη κατασταση για να παιξω λιγο με MacOS.
    Ως προς κινητη τηλεφωνια μερια,ως ευχαριστημενος χρηστης Zenfone 2 Max,περιμενω να ερθει Ευρωπη το Max Pro M1 που αναμενεται.Αναμενεται σαν ενδιαφερουσα αναβαθμιση με 6αρα οθονη,διπλη καμερα,SD660 και την ιδια υπεροχη μπαταρια 5000mAh.Πιο λεπτο και πιο ελαφρυ απο το τουβλακι μου
    Ε το ίδιο λέμε ρε συ, τι να το κάνεις αμα θες 500 αντάπτορες? Το thunderbolt αν και εξαιρετική ιδέα και υλοποίηση δυστυχώς δεν έχει πιάσει όσο θα έπρεπε και τα usb συνεχίζουν να είναι απαραίτητα. Έχω ενα 13" pro του '11 που το έχω τουμπανιάσει με 16G ram και εναν μεγαλούτσικο SSD και ακόμα είναι μια χαρά. Α δεν ξεχνάμε και το headphone jack στα iphones
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  8. #1253
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Α δεν ξεχνάμε και το headphone jack στα iphones
    Εκανε ενας δηλαδη την μ@λακια και τρεχουν ολοι να την ακολουθησουν.Ευτυχως δηλαδη που υπαρχει η LG που εφοδιαζει με καλα DACs τα τηλεφωνα της,γιατι εκτος απο την καμερα,να'χαμε να λεγαμε δηλαδη,γιναμε ολοι φωτογραφοι,για πολλους(και μενα μεσα) ενα μεγαλο προσον ενος τηλεφωνου ειναι και η ποιοτητα του ηχου που βγαζει.
    Και μπραβο και στην Asus επισης που κραταει το 3.5
    Οσο και να καλυτερευουν τα ασυρματα ακουστικα,αμα ακουσεις καλα ενσυρματα με καλο DAC ειναι χαωδης η ηχητικη διαφορα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #1254
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Έφτασε το πλήρωμα του χρόνου...λάτρης έως τώρα των σαμσουνγκ, είχα πάντα την προηγούμενης γενιάς ναυαρχίδα της, (σιγά μην έδινα νεφρό για το τελευταίο μοντέλο...) πλέον όμως ούτε αυτό μπορώ να κάνω. Κι επειδή θέλω καλά specs, γλυκοκοιταζω το redmi note 5...Υπάρχει και άλλο σε αυτήν την κατηγορία τιμής και μου έχει ξεφύγει της προσοχής; για πείτε...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #1255
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έφτασε το πλήρωμα του χρόνου...λάτρης έως τώρα των σαμσουνγκ, είχα πάντα την προηγούμενης γενιάς ναυαρχίδα της, (σιγά μην έδινα νεφρό για το τελευταίο μοντέλο...) πλέον όμως ούτε αυτό μπορώ να κάνω. Κι επειδή θέλω καλά specs, γλυκοκοιταζω το redmi note 5...Υπάρχει και άλλο σε αυτήν την κατηγορία τιμής και μου έχει ξεφύγει της προσοχής; για πείτε...
    Στην τιμη αυτη δυσκολα θα βρεις κατι καλυτερο...

    Εκτος κ αν θες να περιμενεις το Mi A2...αλλα κατα τον Σεπτέμβρη λογικα.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #1256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έφτασε το πλήρωμα του χρόνου...λάτρης έως τώρα των σαμσουνγκ, είχα πάντα την προηγούμενης γενιάς ναυαρχίδα της, (σιγά μην έδινα νεφρό για το τελευταίο μοντέλο...) πλέον όμως ούτε αυτό μπορώ να κάνω. Κι επειδή θέλω καλά specs, γλυκοκοιταζω το redmi note 5...Υπάρχει και άλλο σε αυτήν την κατηγορία τιμής και μου έχει ξεφύγει της προσοχής; για πείτε...
    Όχι, το Redmi note 5 είναι η καλύτερη επιλογή
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  12. #1257
    Mi a2 περίμενε
    Από Ελλάδα το θες?

  13. #1258
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Mi a2 περίμενε
    Από Ελλάδα το θες?
    Ε, Ναι... Να πάω σε σκρουτζομαγαζο, να πλΕρώσω και να το πάρω επί τόπου...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #1259
    To MiA2 έχει μεν πιο γρήγορο επεξεργαστή (όχι κάτι που θα το καταλάβεις όμως στη καθημερινή χρήση) και καθαρό android (για όσους το προτιμούν) αλλά βγαίνει σε 32gb που είναι λίγα και δεν παίρνει κάρτα sd.
    Έχει και μικρότερη μπαταρία (ονομαστικά γιατί η διαχείριση της από το λειτουργικό θα είναι διαφορετική με ότι αυτό συνεπάγεται)
    Τελευταία τροποποίηση από BlackAdder; 01/08/2018 στις 10:38.
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  15. #1260
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BlackAdder Προβολή μηνύματος
    To MiA2 έχει μεν πιο γρήγορο επεξεργαστή (όχι κάτι που θα το καταλάβεις όμως στη καθημερινή χρήση) και καθαρό android (για όσους το προτιμούν) αλλά βγαίνει σε 32gb που είναι λίγα και δεν παίρνει κάρτα sd.
    Έχει και μικρότερη μπαταρία (ονομαστικά γιατί η διαχείριση της από το λειτουργικό θα είναι διαφορετική με ότι αυτό συνεπάγεται)
    Δεν θα βγει μονο σε 32gb...
    https://www.mi.com/en/mi-a2/specs/

    Απλα δεν ξερω αν θα κυκλοφορησει το 6/128 στην Ελλαδα...
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF