Σελίδα 99 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 4989949596979899100101102103104109 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.471 έως 1.485 από 1699

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #1471
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Εγώ έχω το 7άρι (64) , ειλικρινά για νορμάλ χρήση δεν βρίσκω λόγο να ξοδευτεί κάποιος παραπάνω .

  2. #1472
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    .....................
    Kαι Xiaomi mi 9t που είναι λίγο ακριβότερο.
    .................................
    Έχω το MI 9T 128GB εδώ και 3 μήνες, οπότε ότι θες ρώτα. Ο γιος μου έχει το 9SE.

    Είχα το Honor 8X το οποίο έχω λατρέψει. Μεγάλη οθόνη, γρήγορο, dual-SIM ΚΑΙ SD-card, και πολύ ελαφρύ στο χέρι και με συνεχείς αναβαθμίσεις ασφαλείας (έχει ήδη Android 10) σαν των νέων Nokia με Android One. Δυστυχώς αναγκάστηκα να το αλλάξω με το 9Τ, μιας και εδώ που ήρθα (Αυστραλία) το 8Χ δεν είχε Band 28 και δεν μου δούλευε. Πολύ γρήγορο, χωρίς notch από άχρηστη, για μένα προσωπικά, selfie κάμερα αλλά νιώθω συνεχώς το βάρος του στον καρπό σε σύγκριση με το Honor 8X. Δεν μιλάω για iPhone βάρος αλλά δεν είναι αμελητέο. Δεν μπορώ να πω για την ελληνική γλώσσα μιας και τελευταία φορά που είχα βάλει ελληνικά σε κινητό ήταν το 1999 σε ένα κίτρινο Ericsson.

  3. #1473
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Snap φοράει το σκέτο 8αρι. Ο mediatek που φοράει το pro, μια χαρά δουλειά κάνει και αυτός. Ουσιαστικές διαφορές στην χρήση δεν θα δεις.
    Δεν θα υποστηριζεται μελλοντικα (βλεπε MIUI12) λογω επεξεργαστη.
    Μονο γι αυτο εγω δεν θα επαιρνα με mediatek αν επελεγα Xiaomi.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #1474
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2020
    Μηνύματα
    2
    Έχω το P30 pro της Huawei και μέχρι σήμερα δουλεύει σαν σκυλί από τα καλύτερα και ποιοτικά κινητά που έχουν βγει στην αγορά σε θέμα κάμερας και multitasking.

  5. #1475
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Ρε παίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά επειδή είμαι παντελώς άσχετος από αγορά κινητών θα το ρωτήσω. Ψάχνω κινητό για δώρο για την κόρη. Βλέπω μεγάλες διαφορές στις τιμές ανάμεσα στα γνωστά Πλάισιο, Public κλπ και στα σκρουντζομάγαζα. Υπάρχει πιθανότητα από τα μικρά μαγαζιά να πάρω καμιά φόλα, να μην έχουν πχ ελληνικό μενού ή να μην έχουν εγγύηση αντιπροσωπίας εδώ; Είναι παράλληλες εισαγωγές όπως λέγαμε στα μηχανάκια;

  6. #1476
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά επειδή είμαι παντελώς άσχετος από αγορά κινητών θα το ρωτήσω. Ψάχνω κινητό για δώρο για την κόρη. Βλέπω μεγάλες διαφορές στις τιμές ανάμεσα στα γνωστά Πλάισιο, Public κλπ και στα σκρουντζομάγαζα. Υπάρχει πιθανότητα από τα μικρά μαγαζιά να πάρω καμιά φόλα, να μην έχουν πχ ελληνικό μενού ή να μην έχουν εγγύηση αντιπροσωπίας εδώ; Είναι παράλληλες εισαγωγές όπως λέγαμε στα μηχανάκια;
    Οντως παράλληλες εισαγωγές είναι τις οποίες κάνουν το κάθε μαγαζί μόνο του.
    Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, ίδια είναι ουσιαστικά με τα επισήμως εισηγμένα. Έχω πάρει καπου 20 κινητά έως τώρα και ποτέ δεν είχα θέμα.
    Η μόνη ειδοποιός διαφορά είναι ότι τα σκρουτζομάγαζα δίνουν μόνο έναν χρόνο (συνήθως, διότι υπάρχουν και εξαιρέσεις αν ψάξεις) έναντι των 2 ετών της επίσημης.
    Κανονικά αυτό αντίκειται της ευρωπαικής νομοθεσίας που επιβάλει 2 έτη. (ας πουν οι γνωρίζοντες καλά το θέμα...) όμως, κλάιν, στα 20 και βάλε που έχω πάρει δεν είχα ποτέ θέμα με βλάβες πριν τουλάχιστον από τα 3 έτη.... η διαφορά στην τιμή αξίζει τον κόπο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #1477
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ναι πολλά είναι παραεισαγωγής. Διάβαζε την υποενότητα "εγγυήσεις" του κάθε eshop.

    πχ. αν λέει για την τάδε μάρκα 1 έτος εγγύηση είναι παραεισαγωγής.

  8. #1478
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Αυτό δηλαδή......

    Έχει εγγύηση;

    Ναι, όλα μας τα προϊόντα έχουν την Πανευρωπαϊκή Εγγύηση των κατασκευαστών τους που εξυπηρετείται από τα επίσημα εξουσιοδοτημένα service του εκάστοτε κατασκευαστή.
    -Blackberry, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Huawei, SONY 2 έτη.
    -Xiaomi 1 έτος (εγγύηση καταστήματος)


    .........το πιστεύω που λέει αν πάθει κάτι το πάω σε εξουσιοδοτημένο (εκτός Xiaomi).

    Ευχαριστώ παιδιά.

  9. #1479
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Αυτό δηλαδή......

    Έχει εγγύηση;

    Ναι, όλα μας τα προϊόντα έχουν την Πανευρωπαϊκή Εγγύηση των κατασκευαστών τους που εξυπηρετείται από τα επίσημα εξουσιοδοτημένα service του εκάστοτε κατασκευαστή.
    -Blackberry, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Huawei, SONY 2 έτη.
    -Xiaomi 1 έτος (εγγύηση καταστήματος)


    .........το πιστεύω που λέει αν πάθει κάτι το πάω σε εξουσιοδοτημένο (εκτός Xiaomi).

    Ευχαριστώ παιδιά.
    Το πηγαίνεις στο μαγαζί που το αγόρασες (και μόνο...) με την απόδειξη αγοράς στο χέρι και φροντίζουν αυτοί.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #1480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Αυτό δηλαδή......

    Έχει εγγύηση;

    Ναι, όλα μας τα προϊόντα έχουν την Πανευρωπαϊκή Εγγύηση των κατασκευαστών τους που εξυπηρετείται από τα επίσημα εξουσιοδοτημένα service του εκάστοτε κατασκευαστή.
    -Blackberry, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Huawei, SONY 2 έτη.
    -Xiaomi 1 έτος (εγγύηση καταστήματος)


    .........το πιστεύω που λέει αν πάθει κάτι το πάω σε εξουσιοδοτημένο (εκτός Xiaomi).

    Ευχαριστώ παιδιά.
    Επικοινώνησα με αντιπροσωπεία Xiaomi για οθόνη pocophone και αρνήθηκαν οποιαδήποτε επισκευή βάσει IMEI (παραεισαγωγής το δικό μου)

  11. #1481
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Άσχετο-σχετικο.
    Εχω 10 χρονων tv παραεισαγωγης μαλιστα απο κωτσοβολο, το ειχα ψαξει το μοντελο απευθύνονταν στην αγορα της usa, το ευρωπαικο ηταν αλλο, αλλα 20%ακριβότερο, ρισκαρα δεν ειχα προβλημα, στα 8 εβγαλε μια βλαβη στην τροφοδοσία των lcd, η τοπική LG το ανελαβε επισκευαστηκε και πληρώθηκε.
    Πλυντήριο πιατων official ελληνικης αγορας απαίτησε ανταλλακτικο στην 8ετια, η αντιπροσωπία ειπε οτι ειναι obsolete το μοντελο και τελος.
    Συμπέρασμα δεν ειναι τιποτα δεδομένο, πρεπει να εισαι τυχερος

  12. #1482
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Αυτό δηλαδή......

    Έχει εγγύηση;

    Ναι, όλα μας τα προϊόντα έχουν την Πανευρωπαϊκή Εγγύηση των κατασκευαστών τους που εξυπηρετείται από τα επίσημα εξουσιοδοτημένα service του εκάστοτε κατασκευαστή.
    -Blackberry, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Huawei, SONY 2 έτη.
    -Xiaomi 1 έτος (εγγύηση καταστήματος)


    .........το πιστεύω που λέει αν πάθει κάτι το πάω σε εξουσιοδοτημένο (εκτός Xiaomi).

    Ευχαριστώ παιδιά.
    Καποιες εταιριες δινουν κανονικα την εγγυηση 2 χρονων και ας εχεις αγορασει απο σκρουτζομαγαζα.
    Η Xiaomi δινει κανονικα την 2 ετη εγγύηση μεσω των επισημων retailers (Πλαισιο, Κωτσοβολος,) και προφανως Infoquest.
    Απο σκρουτζομαγαζο πας στο μαγαζι. Αν δεν μπορουν μπορει να χρειαστει να το στειλουν στην Ανατολη...
    Οποτε αν πας για Xiaomi προτιμησε επισημο η μεσω του επισημου εισαγωγεα κ εισαι ησυχος.
    Στους αλλους πχ. Samsung απ οπου κ να το παρεις πας Smartec κ στο επισκευαζουν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Επικοινώνησα με αντιπροσωπεία Xiaomi για οθόνη pocophone και αρνήθηκαν οποιαδήποτε επισκευή βάσει IMEI (παραεισαγωγής το δικό μου)
    Δεν το πηρες απο επισημο μαλλον Τζωρτζ.
    Αν κ οθονη φτιαχνουν κ πολλοι αλλοι/αλλα μαγαζια επικευων.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #1483
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Επικοινώνησα με αντιπροσωπεία Xiaomi για οθόνη pocophone και αρνήθηκαν οποιαδήποτε επισκευή βάσει IMEI (παραεισαγωγής το δικό μου)
    Ρίξε ένα μεϊλάκι στην Xiaomi και πες τους το θέμα σου.Ποτέ δεν ξέρεις,μπορεί να τραβήξουν κανά αυτί στην Quest.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #1484
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Επισης η Ευρωπαικη Επιτροπη για το αντιστοιχο θεμα θα χαρει να ενδιαφερθεί. Σε αντιστοιχο θεμα μου πριν μερικα χρονια οταν η Apple ελεγε οτι το Iphone 4 εχει 1 χρονο εγγυηση. Ολα τα apple ειχανε 1 χρονο... Ξαφνικα το δικο μου... 2

  15. #1485
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Ρίξε ένα μεϊλάκι στην Xiaomi και πες τους το θέμα σου.Ποτέ δεν ξέρεις,μπορεί να τραβήξουν κανά αυτί στην Quest.
    Εχω την εντυπωση πως η Infoquest ειναι επισημος διανομεας κ οχι αντιπροσωπος της Xiaomi στην Ελλαδα...οποτε εχει διαφορα.
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 17:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 21:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 17:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF