Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Κράνος, συγκεκριμένο μοντέλο, βοηθήστε στο αν και στο που

  1. #1
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204

    Κράνος, συγκεκριμένο μοντέλο, βοηθήστε στο αν και στο που

    Ψάχνω το ακόλουθο κράνος από αξιόπιστο μαγαζί. Επίσης ζήτω τη βοήθεια σας για τη αξιολόγηση της συγκεκριμένης επιλογής δεδομένου του ότι από ότι φέρεται έχει σταματήσει να βγαίνει εξαιτίας της κυκλοφοριας νέου μοντέλου. Αξίζει Να κοιτάω παλιότερο μοντέλο? αν ναι, δεν βλέπω και πολλά επώνυμα ιντερετικά μαγαζιά να το προσφέρουν

    http://www.dhautos.co.uk/arai-quantu...et-15649-p.asp

    PS. Στο κόκκινο αναφέρομαι.


  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ίσως άσχετο, ίσως σε βοηθήσει. Πέρασα από ένα μαγαζί με Arai στην Καλλιρρόης, πριν κάνα μήνα και είχε προσφορά κάτι κρανάκια στα 500€ (από 800τόσα). Νομίζω ήταν τα RX7 GP, αλλά ίσως έχει κι άλλα μοντέλα.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Αυτό και αυτό είναι αξιόπιστα και με δωρεάν μεταφορικά το πρώτο(ενώ στο δεύτερο κοστίζουν 30€),διαθέτουν το quantum st pro αλλά δεν ξέρω αν έχουν αυτό ακριβώς το σχέδιο που ψάχνεις...
    Yπάρχει και εδώ από αξιόπιστο πωλητή αλλά πριν απ'όλα αυτά,προτείνω να το αναζητήσεις εντός Ελλάδας.

  4. #4
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    ....
    Σε ευχαριςτω αλλά όλοι οι άνω που παραθέτεις δεν το έχουν είτε σε σχέδιο είτε σε μέγεθος. Στο eBay ένας μόνο το έχει σε αυτό το σχέδιο και στο μέγεθος μου, στην αρχική του τιμή.

    Αλλά έστω ότι εγώ είμαι βλάκας και το καψουρευτηκα τόσο που το αγοράζω όντως στην αρχική, το γεγονός ότι είναι της προηγούμενης γενιάς να με ανησυχεί;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ίσως άσχετο, ίσως σε βοηθήσει. Πέρασα από ένα μαγαζί με Arai στην Καλλιρρόης, πριν κάνα μήνα και είχε προσφορά κάτι κρανάκια στα 500€ (από 800τόσα).
    θυμάσαι σε πιο ύψος στη Καλλιρόης;

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    νομιζω μονο ενας εχει αραι εκει.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ένας είναι, νομίζω. Στο ρεύμα προς Πειραιά, σχεδόν απέναντι από Πίσσαρη.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Αλλά έστω ότι εγώ είμαι βλάκας και το καψουρευτηκα τόσο που το αγοράζω όντως στην αρχική, το γεγονός ότι είναι της προηγούμενης γενιάς να με ανησυχεί;
    Τι να σε ανησυχεί Σπύρο? Δεν κατάλαβα...

    Τι έτους είναι δηλαδή το κράνος? 13-14-15? Η Arai-Shoei δίνουν 7 χρόνια χρήσης πάντως.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τι να σε ανησυχεί Σπύρο? Δεν κατάλαβα...

    Τι έτους είναι δηλαδή το κράνος? 13-14-15? Η Arai-Shoei δίνουν 7 χρόνια χρήσης πάντως.
    δε ξέρω ειλικρινά πως να αντιμετωπίσω την έννοια των 7 ετών χρήσης. να μη με ανησυχεί το έτος κατασκευής? κάτι σαν την ερώτηση με τα λάστιχα

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    δε ξέρω ειλικρινά πως να αντιμετωπίσω την έννοια των 7 ετών χρήσης. να μη με ανησυχεί το έτος κατασκευής? κάτι σαν την ερώτηση με τα λάστιχα
    Η Shoei δίνει εγγύηση για 7 χρόνια απ΄την ημερομηνία παραγωγής του κράνους και 5 χρόνια απ΄την ημερ/νία πώλησης.

    Αυτές δεν είναι ημερομηνίες λήξης του κράνους, αλλά προτεινόμενος χρόνος αν το κράνος χρησιμοποιείται με συχνά. Αν το κράνος το φοράμε πολλές ώρες και καθημερινά ο προτεινόμενος χρόνος αντικατάστασης μειώνεται στα 3 χρόνια (τουλάχιστον στα Arai αν θυμάμαι καλά).
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Μου ηρθε αυτο σημερα...https://www.infinitymotorcycles.com/...eid=9e11d9ea65
    Βεβαια δεν ειναι αυτο που θες αλλα πετυχαμε το μοντελο!!
    Ride(s) the wind of change...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    11
    Ειχα αγορασει ενα κράνος Arai Quantum DNA το 10. Το φορεσα 2 φορές και από τοτε ειμεινε στην ντουλαπα. Οταν το εβαλα σε αγγελια υπηρχαν πολλες γνωμες.
    Τελικα το πουλησα στο Λονδινο. Το κράνος δεν ειχε την παραμικρή ζημια και όλα τα εσωτερικα σε τελεια κατάσταση.

    Πιστευω οτι μπορει να ειναι ακομη ασφαλες για άλλα 3 - 4 χρόνια.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ίσως άσχετο, ίσως σε βοηθήσει. Πέρασα από ένα μαγαζί με Arai στην Καλλιρρόης, πριν κάνα μήνα και είχε προσφορά κάτι κρανάκια στα 500€ (από 800τόσα). Νομίζω ήταν τα RX7 GP, αλλά ίσως έχει κι άλλα μοντέλα.
    εγώ πάντως θα κοίταγα πρώτα αυτό
    πουτσ@@@@@@@@@

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2006, 14:18
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 22:10
  3. Abs στο 650 και στο 1000;;;
    από BANIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2005, 00:12
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 16:47
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2004, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF