Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Μοτοσυκλέτα 600cc μετά απο παπί 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26

    Μοτοσυκλέτα 600cc μετά απο παπί 125

    Καλησέρα σας παρακολουθώ καιρό το forum (λόγο αγάπης με το χτ ) αλλάτωρα μόνο έκανα εγγραφή ¨
    Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής : Είμαι κάτοχος ενός ιννοβα125 εδώ και ένα χρόνο αλλά θέλω να ξεφύγω απο το παπί έτσι άρχισα να μαζεύω λεφτά για μηχανή
    Μου αρέσει πάρα πολύ το χτ600Ε αλλά όλοι μου λένε να πάω σε 250 κυβικά...
    Έχω τρείς ερωτήσεις: 1) μπορεί κάποιος που να έχει το χτ να μου πει τα έξοδα της ανά χρόνο αν κάνεις 10.000 χιλιομετρα ?
    2)επειδή οδηγώ ένα χρόνο το παπί μήπως μ πέσει πολύ το χτ?
    3)Αξίζει να πάρω κάποιο που να κάνει 1400 και σε βάθος χρόνου να κάνω τα μαζέματα του ή να πάρω κάποιο καλό με 1800+
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

  2. #2
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από everydayslavext Προβολή μηνύματος
    Καλησέρα σας παρακολουθώ καιρό το forum (λόγο αγάπης με το χτ ) αλλάτωρα μόνο έκανα εγγραφή ¨
    Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής : Είμαι κάτοχος ενός ιννοβα125 εδώ και ένα χρόνο αλλά θέλω να ξεφύγω απο το παπί έτσι άρχισα να μαζεύω λεφτά για μηχανή
    Μου αρέσει πάρα πολύ το χτ600Ε αλλά όλοι μου λένε να πάω σε 250 κυβικά...
    Έχω τρείς ερωτήσεις: 1) μπορεί κάποιος που να έχει το χτ να μου πει τα έξοδα της ανά χρόνο αν κάνεις 10.000 χιλιομετρα ?
    2)επειδή οδηγώ ένα χρόνο το παπί μήπως μ πέσει πολύ το χτ?
    3)Αξίζει να πάρω κάποιο που να κάνει 1400 και σε βάθος χρόνου να κάνω τα μαζέματα του ή να πάρω κάποιο καλό με 1800+
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις
    Και το ΧΤ υπερκυβισμένο παπί είναι (που λέει κι ο Βύρωνας).

    Δεν είναι κανά 4κύλινδρο 600άρι του σατανά.
    Προσοχή ούτως ή άλλως οτιδήποτε και να καβαλάς, και δε θα έχεις θέμα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αν έχεις τα σέα και τα μέα (δίπλωμα κλπ) και τα μπικικινια να το αγορασεις και να το συντηρεις και λιγο μυαλο στο κεφαλι σου δεν υπαρχει θεμα.

    Δεν ξερω ποσο κοστιζει η χρηση ανα χρονο αλλα σιγουρα κοστιζει περισσοτερο απο την παπια σου.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Και το ΧΤ υπερκυβισμένο παπί είναι (που λέει κι ο Βύρωνας).

    Δεν είναι κανά 4κύλινδρο 600άρι του σατανά.
    Προσοχή ούτως ή άλλως οτιδήποτε και να καβαλάς, και δε θα έχεις θέμα.
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
    Εννοείτε πάντα προσοχή σε όλα τα μηχανάκια και πάντα με φουλ εξάρτηση (κράνος κτλ) το χτ παπί δεν το λες είσαι άρχοντας από εκεί πανω επίσης κάνεις και καμιά πιο μεγάλη διαδρομή με το χτ με την πάπια αστα να πάνε

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις τα σέα και τα μέα (δίπλωμα κλπ) και τα μπικικινια να το αγορασεις και να το συντηρεις και λιγο μυαλο στο κεφαλι σου δεν υπαρχει θεμα.

    Δεν ξερω ποσο κοστιζει η χρηση ανα χρονο αλλα σιγουρα κοστιζει περισσοτερο απο την παπια σου.
    Σε σχέση με τη παπια που κοστίζει το χρόνο περίπου 800 εννοείτε αλλά για άλλα 800 το χρόνο πάνω κάτω έχεις μηχανή και πιστεύω αξίζει

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Αυτό που εννοεί είναι ότι πρόκειται για ένα πολύ ευκολοδήγητο μηχανάκι, ευέλικτο, χωρίς τρομερό γκάζι, "μαλακό", που συγχωρεί λάθη. Προφανώς δεν είναι παπί, αλλά είναι μια χαρά για αρχάριο. Προτίμησε αυτό που είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση κι ας δώσεις κάτι παραπάνω.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Να προσθέσω ότι υπάρχει δίπλωμα μέχρι 47 ίππους και όλος ο εξοπλισμός κράνος μπουφάν με προστασίες παντελόνι μηχανής με προστατευτικά επίσης και γάντια

  8. #8
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Mια χαρα θα σου κατσει το ΧΤ, μη μασας!!
    Εχει 55€ τελος κυκλοφοριας και υπολογιζε αλλα τοσα, στο περιπου, η ασφαλεια 6μηνου. Βενζινη καει καπου στα 6 λιτρα/100 χλμ και αναλογα το χερι και τις συνθηκες αλλα και την κατασταση του μοτερ μπορει ανετα να κατεβει χαμηλοτερα στα 4,5 με 5.
    Αλυσιδογραναζα επωνυμα υπολογιζε 100 με 120 € και λαστιχα (21-17) καπου στα 180 με 200.
    Λαδια-φιλτρο-μπουζι κλπ μπορεις ευκολοτατα να αλλαξεις μονος. Δεν θυμαμαι ποσο ακριβως παιρνει, καπου 2,5 με 3 λιτρα. Το φιλτρο κανα ταλιρο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #9
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό που εννοεί είναι ότι πρόκειται για ένα πολύ ευκολοδήγητο μηχανάκι, ευέλικτο, χωρίς τρομερό γκάζι, "μαλακό", που συγχωρεί λάθη. Προφανώς δεν είναι παπί, αλλά είναι μια χαρά για αρχάριο. Προτίμησε αυτό που είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση κι ας δώσεις κάτι παραπάνω.
    Αυτό ακριβώς!

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Mια χαρα θα σου κατσει το ΧΤ, μη μασας!!
    Εχει 55€ τελος κυκλοφοριας και υπολογιζε αλλα τοσα, στο περιπου, η ασφαλεια 6μηνου. Βενζινη καει καπου στα 6 λιτρα/100 χλμ και αναλογα το χερι και τις συνθηκες αλλα και την κατασταση του μοτερ μπορει ανετα να κατεβει χαμηλοτερα στα 4,5 με 5.
    Αλυσιδογραναζα επωνυμα υπολογιζε 100 με 120 € και λαστιχα (21-17) καπου στα 180 με 200.
    Λαδια-φιλτρο-μπουζι κλπ μπορεις ευκολοτατα να αλλαξεις μονος. Δεν θυμαμαι ποσο ακριβως παιρνει, καπου 2,5 με 3 λιτρα. Το φιλτρο κανα ταλιρο.
    Ευχαριστώ για την απάντηση
    Εννοείτε οτι θα τα κάνω εγώ όσα μπορώ !!! Πάντως αν εξαιρέσεις τις βενζίνες που προσωπικά δεν τις λυπάμαι γιατί είναι ο έρωτας για την μηχανή που σε κάνει να τα σκας Πάντως δεν βρίσκω λόγο να πάω στα 250 κυβικά για κανα λίτρο λιγότερη κατανάλωση και σχεδόν τα ίδια πάγια έξοδα

  11. #11
    Γεια σου φίλε.
    Όπως σου έγραψαν και τα παιδιά, μη φοβάσαι καθόλου. Η ΧΤ600 είναι φιλική μηχανή, ευκολο-οδήγητη, δεν θα σε τρομάξει καθόλου.
    Επίσης το κόστος απόκτησής της είναι χαμηλό και η συντήρησή της λογικότατη.
    Ότι πρέπει για μετά το παπί.

    Καλές αγορές!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.074
    εννοειται βεβαιως οτι το εχεις καβαλησει και φτανουν τα ποδια σου να πατανε κατω
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Δέν μου απάντησε κάποιος αν αξίζει να το μαζέψω εγώ ή να το πάρω έτοιμο
    Το λέω γιατί συνήθως όσα βλέπεις και είναι καλογυαλισμένα είναι απο κάγκουρες

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    εννοειται βεβαιως οτι το εχεις καβαλησει και φτανουν τα ποδια σου να πατανε κατω
    παιδία είμαι 1.90 100 κιλά

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.074
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από everydayslavext Προβολή μηνύματος
    Δέν μου απάντησε κάποιος αν αξίζει να το μαζέψω εγώ ή να το πάρω έτοιμο
    Το λέω γιατί συνήθως όσα βλέπεις και είναι καλογυαλισμένα είναι απο κάγκουρες
    Αυτο δεν μπορει κανεις να στο πει,ειναι κατα περιπτωσιν,και ειδικα αν δεν το δει.
    Ειδικα για ενα μηχανακι που το εχουν απο πολυ σοβαροι εως αρχικαγκουρες
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 12:04
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF