Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Μπότες - γνώμες και προτάσεις (ενα ακομα thread)

  1. #31
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ρωτάς πόσα χρόνια έχω τις μπότες κ πόσα χλμ έχω κάνει με δαύτες;
    τα χρονια πες τα μια και εξω γιωργη...
    τα χλμ , σπαστα σε τευχη ....
    δεν θα σε προλαβαινουμε ....
    :ZZZ:

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ρωτάς πόσα χρόνια έχω τις μπότες κ πόσα χλμ έχω κάνει με δαύτες;
    Αν τα έχεις κάνει βαδίζοντας ή πληροφορία έχει αξία. Αν όχι τα χιλιόμετρα δεν μας (με) αφορούν. Το "τις έχω Χ χρόνια και είναι καθημερινές/μόνο στους βόλτες" είναι ή πληροφορία που ψάχνω για να κρίνω αντοχή.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αν τα έχεις κάνει βαδίζοντας ή πληροφορία έχει αξία. Αν όχι τα χιλιόμετρα δεν μας (με) αφορούν. Το "τις έχω Χ χρόνια και είναι καθημερινές/μόνο στους βόλτες" είναι ή πληροφορία που ψάχνω για να κρίνω αντοχή.
    Τις έχω 2 χρόνια,και ταξίδι και καθημερινές όποτε έχω τη μηχανή και πάρα μα πάρα πολύ περπάτημα.
    Ακόμη κρατάνε χωρίς φθορά,και κουβαλάνε και 110 κιλά με ότι αυτό συνεπάγεται για ένα παπούτσι.

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Τις έχω 2 χρόνια,και ταξίδι και καθημερινές όποτε έχω τη μηχανή και πάρα μα πάρα πολύ περπάτημα.
    Ακόμη κρατάνε χωρίς φθορά,και κουβαλάνε και 110 κιλά με ότι αυτό συνεπάγεται για ένα παπούτσι.
    Θενκγιου

  5. #35
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Λόγω δουλειάς ψάχνω ένα μποτάκι πιο καθημερινό και δε ξέρω αν ο τύπος της συγκεκριμένης μπότας (FORMA NERO) είναι βολικός. πήρα πέρσι της DAINESE ta Street Rocker D-WP και τα Motorshoe D-WP και τα δεύτερα φέτος με το νερό που έριξε προχτές μπάσανε νερά ιδιαίτερα το αριστερό παπούτσι. το πρώτο πέρσι οσο το φόραγα δεν έμπασε αλλά θέλω ένα για σιγουριά και να κρατησω για δευτερα τα Rocker. Τα Motorshoe θα κάνω μια αποπειρα να πάρω ένα σπρέυ αδιαβροχοποίησης μήπως σώσει τπτ και βλέπουμε.
    Νταξ δεν ειναι και το πιο κάζουαλ γουέαρ οι Forma Nero αλλά αν είναι και άνετες σε συνθήκες καθημερινής χρήσης και όσο αδιάβροχες περιγράφετε τότε αξίζει γιατί δεν είναι πολύ ακριβές.
    ερώτηση : Ετσι φλατ που είναι απο κάτω δεν γλιστράνε στο περπάτημα σε νερά κλπ?
    ερώτηση 2: Αυτές λένε τπτ? εχετε άποψη κανείς? TCX X-Cube (αν και δεν τις βρίσκω ελλάδα τουλάχιστον για δοκιμη νούμερο κλπ)
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλά,χρυσά και άνετα τα street rocker αλλά από προστασία,μηδαμινή.Λίγο καλύτερα τα motorshoe.Αν θέλεις καλύτερη προστατευμένο το πόδι σου+ αδιαβροχοποίηση, ίσως να χρειαστεί να κινηθείς σε κάτι πιο στιβαρό και χοντροκομμένο.Υπάρχουν και οι γκέτες ως μία λύση.
    Τα tcx x-cube τα οποία πούλησαν αρκετά στη Ελλάδα είναι αυτά ...τώρα έχουν αντικατασταθεί από αυτά τα οποία προσωπικά δε μου αρέσουν,τα προηγούμενα ήταν πιο γουστόζικα.Δεν ξέρω αν θα βρεις κάποιο από τα δύο σε ελληνικό μαγαζί.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Δεν ξερω αν ισχύει και για τα αλλά μοντέλα της TCX , έχω τις infinity από το 2008 με καθημερινή χρήση τα πρώτα 5 χρόνια και βάλανε νερό το 14. Ακόμα τις ίδιες έχω βάζουν νερό αλλά δε γίνονται μπανιέρα. Οι επόμενες σίγουρα TCX θα είναι. Forma έχει η γυναίκα μου τις πήραμε προσφορά από το Μότο μάρκετ αλλά δε θυμάμαι μοντέλο. Καλές φαίνονται σαν κατασκευή αλλά είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένες. Πάντως σε αυτά τα λεφτά συγκριτικά με τις υπόλοιπες είναι ένα σκαλί πανω

  8. #38
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παίζουν κι αυτές οι πόλο: http://www.motoraid.eu/boots/turism-...d-traveller-wp
    Γενικά διαβασα καλές κριτικές στο νετ.δοκιμασα το 45 που είναι το νούμερο μου και ήταν λίγο σφιχτές.περιμενω να έρθει το 46 να το δοκιμασω γιατί λένε πως έχουν λίγο μικρή φορμα.
    Είναι ψηλές μπότες,με προστασίες και σε καλάμι πέρα από αστράγαλο δάχτυλα και φτέρνα,και δείχνουν πιο "στιβαρές" από αντίστοιχες των 120-130€
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #39
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Λόγω δουλειάς ψάχνω ένα μποτάκι πιο καθημερινό και δε ξέρω αν ο τύπος της συγκεκριμένης μπότας (FORMA NERO) είναι βολικός. πήρα πέρσι της DAINESE ta Street Rocker D-WP και τα Motorshoe D-WP και τα δεύτερα φέτος με το νερό που έριξε προχτές μπάσανε νερά ιδιαίτερα το αριστερό παπούτσι. το πρώτο πέρσι οσο το φόραγα δεν έμπασε αλλά θέλω ένα για σιγουριά και να κρατησω για δευτερα τα Rocker. Τα Motorshoe θα κάνω μια αποπειρα να πάρω ένα σπρέυ αδιαβροχοποίησης μήπως σώσει τπτ και βλέπουμε.
    Νταξ δεν ειναι και το πιο κάζουαλ γουέαρ οι Forma Nero αλλά αν είναι και άνετες σε συνθήκες καθημερινής χρήσης και όσο αδιάβροχες περιγράφετε τότε αξίζει γιατί δεν είναι πολύ ακριβές.
    ερώτηση : Ετσι φλατ που είναι απο κάτω δεν γλιστράνε στο περπάτημα σε νερά κλπ?
    ερώτηση 2: Αυτές λένε τπτ? εχετε άποψη κανείς? TCX X-Cube (αν και δεν τις βρίσκω ελλάδα τουλάχιστον για δοκιμη νούμερο κλπ)
    για κανα 8-9 ωρες την ημερα τις αντεχω...
    :ZZZ:

  10. #40
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Τις Forma της φοράω καθημερινά με πολλά δρομολόγια Αθήνα και υπάρχουν πολλές ημέρες που βγαίνουν μετά από 8-9ώρες. Πολύ άνετες και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.

  11. #41
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Θενκς Ολους για τις απαντήσεις. Θα δοκιμασω για αρχή τις Forma και βλέπουμε.. Μέχρι να πιάσει να ρίχνει και φέτο τη παλεύουμε!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  12. #42
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Να εκμεταλλευτώ κι εγώ το θέμα να ρωτήσω.
    Έχω τις Forma Poker. Τις έχω ένα οκτάμηνο κι έκανα δύο ταξιδάκια μαζί τους. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένοΣε μαζί τους και από αποχή αδιαβροχοποίησης. Είναι όμως κάπως χοντρό κομμένες για καθημερινή χρήση και ζέστες μιας και η δουλειά μου με πηγαίνει από σπίτι σε σπίτι.
    Ψάχνω για ένα ημι -μποτάκι 100% αδιάβροχο, άνετο και πιο casual σε εμφάνιση. Τι μπορείτε να μου προτείνετε;

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Να εκμεταλλευτώ κι εγώ το θέμα να ρωτήσω.
    Έχω τις Forma Poker. Τις έχω ένα οκτάμηνο κι έκανα δύο ταξιδάκια μαζί τους. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένοΣε μαζί τους και από αποχή αδιαβροχοποίησης. Είναι όμως κάπως χοντρό κομμένες για καθημερινή χρήση και ζέστες μιας και η δουλειά μου με πηγαίνει από σπίτι σε σπίτι.
    Ψάχνω για ένα ημι -μποτάκι 100% αδιάβροχο, άνετο και πιο casual σε εμφάνιση. Τι μπορείτε να μου προτείνετε;
    Έχω αυτά πάνω από 8-9 χρόνια με χρήση μες την Αθήνα και όχι καθημερινή (έχω και άλλα δύο ζευγάρια μπότες ένα race Sidi και ένα touring Frey-Daytona). Στο θέμα του casual look νομίζω θα σε καλύψουν και από προστασία είναι ΟΚ. Φοριόνται και σε ταξιδάκι και είναι και άνετες στο περπάτhμα: http://www.stylmartin.it/en/boots-to...s-stone-laces/

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα ακομα thread για αγορά μπουφαν!!! Help
    από bagelismar στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2016, 12:48
  2. Δερματινη φορμα Rst-γνωμες και προτασεις
    από cosgili στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2011, 20:03
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 09:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF