Σελίδα 5 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 361

Θέμα: 21 ιντσες ,2 κυλινδροι

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    α επίσης... η βίδα/άνω βάση του αμορτισέρ ήταν "ευαίσθητη" στο F800GS
    Ναι, καθώς και οι ζάντες λένε πολλοί.

  2. #62
    αν το πας για "εξτρίμ εντούρο" ίσως.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ωραιος..

    Τι δεν σου άρεσε στο f800? (να διευκρίνηση ότι μιλάμε για το f800gs ADV).

    Αν κοιταγα για 19 ίντσες, μόνο το σούπερ τενερε.

    Οπως όλα τα ον οφ, η χρήση του θα είναι
    Για μέσα στην πόλη.
    Για ταξίδι σε εθνική, σε επαρχίακο.
    Για να πάμε στο ποτάμι να στήσουμε σκηνή.
    Για να ανέβουμε στο εκκλησάκι.
    Φορτωμένο με σκηνή, σακούς, γκαζάκια, τηγάνια, σχάρα, μπύρες κλπ
    Δλδ, να μπορεί να κάνει τα πάντα σχετικά καλά.

    Το μικρό τενερε το είχα εφτά χρόνια, πέρασα υπέροχα μαζί του, αλλά βαριομουν στο ταξίδι το μονοκυλινδρο.

    Και κάτι που για εμένα είναι σημαντικό.
    Το ύψος μου (192) βάζει πολλούς περιορισμούς.
    Εγώ έχω οδηγήσει ένα f800gs του 2009...το f800gs adv έχω την εντύπωση ότι υπάρχει από το 2013 αλλά λογικά δεν έχει μεγάλες διαφορές με το παλιότερο.
    Δε μου άρεσε η ανεμοκάλυψη και η συνολικότερη αίσθηση...δε θα επέλεγα να το πάρω αν ήταν να το ταξιδεύω,δεν μου ενέπνευσε αυτή τη στιβαρότητα και την ''ασφάλεια'' που θα θα ήθελα γι'αυτή τη χρήση.Επαναλαμβάνω βέβαια ότι αυτό είναι προσωπική κρίση και ότι υπάρχουν αναβάτες που το ταξιδεύουν συχνά...εμένα γενικότερα μου αρέσουν οι πιο ογκώδεις και βαριές μηχανές όταν πρόκειται για μεγάλες διαδρομές.
    Το S.Tenere είναι μια καλή λύση,ένα ωραίο μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει αρκετά από όσα ζητάς..εγώ το χρησιμοποιώ και στην πόλη διότι δεν υπάρχει άλλο όχημα αλλά αποφεύγω όσο μπορώ το μποτιλιάρισμα και τις διαδρομές με διαρκές ''σταμάτα-ξεκίνα''.
    Επικεντρώνοντας λοιπόν στις 21'' και συνοψίζοντας,οι υπόλοιπες τρεις επιλογές οδηγούν πιθανότατα στο 990 αν προσεγγίσεις την αγορά με βάση το κόστος κτήσης, χωρίς όμως να στερηθείς γκάζι και γούστα...στην αφρικάνα αν κινηθείς με γνώμονα την αξιοπιστία,την ανάλαφρη(με την καλή έννοια) αίσθηση,την άνεση να κινηθείς και στην πόλη και-εικάζω-στη μεταπώληση...και στο 1190 για τεχνολογία,επιδόσεις,ανεμοκάλυψη,καγκουριλίκια!
    Για την κατανάλωση δεν αναφέρω κάτι διότι σε τέτοια μηχανήματα υψηλού επιπέδου,δε νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία το 1 λίτρο πάνω ή κάτω...η Honda πάντως μάλλον υπερέχει ελαφρώς.Και για τα φρένα δεν αναφέρω κάτι επειδή 1190 και africa αποτελούν εγγύηση σ'αυτόν τον τομέα.
    Ίδιο ύψος έχουμε,μη σε ανησυχεί αυτό...κατά την άποψή μου το ύψος δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για κανένα από τα προαναφερθέντα μοντέλα,για να μην πω για όλα τα on/off

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Το άφρικα πώς σου φάνηκε όταν το οδήγησες?

    Σε χάλασε κάτι?
    Υπήρξε κάτι που να μη σε βόλεψε?

    Ή αν εξαιρέσεις το οικονομικό θέμα (θεωρητικά πάντα, γιατί αν είχαμε βρει τρόπο να τα εξαιρούμε και στην πράξη....) μπορείς να πεις ότι το μηχανάκι σε κάλυψε?
    Το Αφρικα...

    Πολύ ζυγισμενη μηχανή.
    Μοτέρ, κιβώτιο όπως πρέπει.
    Δεν έχει καλή θέση οδήγησης για εμένα. (μικρές γωνίες ποδιών, κοντό και κοντά τιμόνι, μαρσπιε μικρα κλπ)
    Καλυψη από αέρα μικρή.
    Εντάξει, όλα αυτά φτιάχνονται αλλά με κόστος.

    Προβλήματα, αν και είναι ίσως νωρίς, δεν φαίνεται να έχει. Κάτι έχει ακουστεί για το dct μόνο.
    Ποιότητα κατασκευής πλαστικών, αυτοκόλλητα κλπ ξεχνάμε την χοντα τζάπαν που νομίζαμε.
    Έβαλα δίπλα το cb και το Αφρικα έμοιαζε Ινδικό.

    Όλα τα μηχανάκια που κουβεντιαζουμε εδώ, με καλύπτουν και με το παραπάνω γι αυτό που θέλω.

    Το οικονομικό όμως, καθώς και οι λύσεις που δίνει η κάθε αντιπροσωπία, είναι κι αυτές σημαντικές.

    Όσο με τσαντιζουν τα χαζά προβλήματα της BMW, τόσο με τσαντιζει και η ληστρικη τιμολόγηση, επιτόκια του σαρακσκη

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    το ύψος δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για κανένα από τα προαναφερθέντα μοντέλα,για να μην πω για όλα τα on/off
    Καλά μην παίρνεις όρκο, το R1200GS triple black που είχε ο Βαγιανέλης για test ride ήταν πιο στριμωγμένο και από το fazer στα γόνατα. Καβάλησα το R1200RS που είχε δίπλα μόλις τελείωσα το τεστ ράιντ και ήταν πιο "απλωτό".

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω οδηγήσει ένα f800gs του 2009...το f800gs adv έχω την εντύπωση ότι υπάρχει από το 2013 αλλά λογικά δεν έχει μεγάλες διαφορές με το παλιότερο.
    Δε μου άρεσε η ανεμοκάλυψη και η συνολικότερη αίσθηση...δε θα επέλεγα να το πάρω αν ήταν να το ταξιδεύω,δεν μου ενέπνευσε αυτή τη στιβαρότητα και την ''ασφάλεια'' που θα θα ήθελα γι'αυτή τη χρήση.Επαναλαμβάνω βέβαια ότι αυτό είναι προσωπική κρίση και ότι υπάρχουν αναβάτες που το ταξιδεύουν συχνά...εμένα γενικότερα μου αρέσουν οι πιο ογκώδεις και βαριές μηχανές όταν πρόκειται για μεγάλες διαδρομές.
    Το S.Tenere είναι μια καλή λύση,ένα ωραίο μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει αρκετά από όσα ζητάς..εγώ το χρησιμοποιώ και στην πόλη διότι δεν υπάρχει άλλο όχημα αλλά αποφεύγω όσο μπορώ το μποτιλιάρισμα και τις διαδρομές με διαρκές ''σταμάτα-ξεκίνα''.
    Επικεντρώνοντας λοιπόν στις 21'' και συνοψίζοντας,οι υπόλοιπες τρεις επιλογές οδηγούν πιθανότατα στο 990 αν προσεγγίσεις την αγορά με βάση το κόστος κτήσης, χωρίς όμως να στερηθείς γκάζι και γούστα...στην αφρικάνα αν κινηθείς με γνώμονα την αξιοπιστία,την ανάλαφρη(με την καλή έννοια) αίσθηση,την άνεση να κινηθείς και στην πόλη και-εικάζω-στη μεταπώληση...και στο 1190 για τεχνολογία,επιδόσεις,ανεμοκάλυψη,καγκουριλίκια!
    Για την κατανάλωση δεν αναφέρω κάτι διότι σε τέτοια μηχανήματα υψηλού επιπέδου,δε νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία το 1 λίτρο πάνω ή κάτω...η Honda πάντως μάλλον υπερέχει ελαφρώς.Και για τα φρένα δεν αναφέρω κάτι επειδή 1190 και africa αποτελούν εγγύηση σ'αυτόν τον τομέα.
    Ίδιο ύψος έχουμε,μη σε ανησυχεί αυτό...κατά την άποψή μου το ύψος δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για κανένα από τα προαναφερθέντα μοντέλα,για να μην πω για όλα τα on/off
    Έτσι είναι.. Κι ο όγκος στο ταξίδι δεν είναι καθόλου μείον.
    Κι εγώ έιχα οδηγήσει το f800gs του 09 και μου είχε φανεί άθλιο στις αναρτήσεις του.
    Εδώ και δύο χρόνια φοράνε WP και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα.
    Είναι άνεμο κάλυψη του απλού είναι αστεία. Το adv έχει τεράστια ζελατίνα καθώς και το ογκωδες ψεφτοντεποζιτο παρέχει καλή καληψη στα πόδια. Το μεγάλο ντεποζιτο που μεταφέρει το βάρος κεντρο/ πίσω και χαμηλά του δίνει μια αίσθηση χαμηλού κέντρου βάρους που το κάνει κάπως καλύτερο στην εθνική.
    Η κατανάλωση μεταξύ Αφρικα και BMW πάει να είναι πάνω κάτω ίδια με το ktm 990νσ ξεφεύγει μάλλον.
    Το ύψος μας θέλει κάποιες ρυθμίσεις στην θέση οδήγησης. Σε μικρούς χρόνους παραμονής στην σέλα δεν θα δούμε μεγάλη διαφορά, αλλά σε πολύ ώρες διαδρομές οι κακές και αβολες γωνίες φέρνουν κούραση.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Καλά μην παίρνεις όρκο, το R1200GS triple black που είχε ο Βαγιανέλης για test ride ήταν πιο στριμωγμένο και από το fazer στα γόνατα. Καβάλησα το R1200RS που είχε δίπλα μόλις τελείωσα το τεστ ράιντ και ήταν πιο "απλωτό".
    Καλά τα γόνατα είναι ένα θέμα...δεν ξέρω βέβαια αν δικαιούμαστε να παραπονούμαστε για ''άπλα'' σε τόσο μεγάλες και ψηλές μηχανές αλλά εγώ με το που πήρα το δικό μου,στο πρώτο ταξίδι ''έξυσα'' τα κίτρινα αυτοκόλλητα με τις προστασίες γονάτων του dainese amsterdam και φυσικά το συνειδητοποίησα όταν έφτασα στον προορισμό...μικρό το κακό αλλά μου τη δίνει τώρα να το βλέπω έτσι και προσπαθώ να κάθομαι πιο πίσω στο κάθισμα για να μη το χειροτερέψω.
    Ωστόσο νομίζω πως είναι και θέμα ανθρώπου αλλά και συνήθειας...υπάρχουν (λίγοι)δίμετροι που οδηγούν ss,υπάρχουν άτομα κοντά στο 1.70 που οδηγούν μαστόδοντα,υπάρχουν τυπάκια που κάνουν ταξίδια πάνω σε γυμνά ή σε παλιά 400άρια κ.ο.κ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έτσι είναι.. Κι ο όγκος στο ταξίδι δεν είναι καθόλου μείον.
    Κι εγώ έιχα οδηγήσει το f800gs του 09 και μου είχε φανεί άθλιο στις αναρτήσεις του.
    Εδώ και δύο χρόνια φοράνε WP και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα.
    Είναι άνεμο κάλυψη του απλού είναι αστεία. Το adv έχει τεράστια ζελατίνα καθώς και το ογκωδες ψεφτοντεποζιτο παρέχει καλή καληψη στα πόδια. Το μεγάλο ντεποζιτο που μεταφέρει το βάρος κεντρο/ πίσω και χαμηλά του δίνει μια αίσθηση χαμηλού κέντρου βάρους που το κάνει κάπως καλύτερο στην εθνική.
    Η κατανάλωση μεταξύ Αφρικα και BMW πάει να είναι πάνω κάτω ίδια με το ktm 990νσ ξεφεύγει μάλλον.
    Το ύψος μας θέλει κάποιες ρυθμίσεις στην θέση οδήγησης. Σε μικρούς χρόνους παραμονής στην σέλα δεν θα δούμε μεγάλη διαφορά, αλλά σε πολύ ώρες διαδρομές οι κακές και αβολες γωνίες φέρνουν κούραση.
    Τότε μην το σκέφτεσαι,προχώρα!Αν σε καλύπτει σ'αυτούς τους βασικούς τομείς και αν δε θεωρείς τα 12+ χιλιάρικα πολλά γι'αυτή τη μηχανή,δεν έχεις πολλά να σκεφτείς δεδομένου ότι ο ανταγωνισμός είναι μετρημένος στα δάχτυλα.
    Τελευταία τροποποίηση από lleonidas; 14/09/2016 στις 21:54.

  8. #68
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Το Αφρικα...

    Πολύ ζυγισμενη μηχανή.
    Μοτέρ, κιβώτιο όπως πρέπει.
    Δεν έχει καλή θέση οδήγησης για εμένα. (μικρές γωνίες ποδιών, κοντό και κοντά τιμόνι, μαρσπιε μικρα κλπ)
    Καλυψη από αέρα μικρή.
    Εντάξει, όλα αυτά φτιάχνονται αλλά με κόστος.

    Προβλήματα, αν και είναι ίσως νωρίς, δεν φαίνεται να έχει. Κάτι έχει ακουστεί για το dct μόνο.
    Ποιότητα κατασκευής πλαστικών, αυτοκόλλητα κλπ ξεχνάμε την χοντα τζάπαν που νομίζαμε.
    Έβαλα δίπλα το cb και το Αφρικα έμοιαζε Ινδικό.

    Όλα τα μηχανάκια που κουβεντιαζουμε εδώ, με καλύπτουν και με το παραπάνω γι αυτό που θέλω.

    Το οικονομικό όμως, καθώς και οι λύσεις που δίνει η κάθε αντιπροσωπία, είναι κι αυτές σημαντικές.

    Όσο με τσαντιζουν τα χαζά προβλήματα της BMW, τόσο με τσαντιζει και η ληστρικη τιμολόγηση, επιτόκια του σαρακσκη

    Άρα μήπως τελικά τα ερωτήματα πρέπει να τα απευθύνεις καθαρά και μόνο στην τσέπη σου?

    Έχεις βγάλει στην άκρη κάποια μηχανάκια
    1190, triumph κλπ.
    Θετικό αυτό, γιατί αλλιώς θα μπέρδευε κι άλλο το πράγμα.

    Το να μείνεις αμήχανος (ή έστω με μηχανή που να μη σε καλύπτει πουθενά) και να περιμένεις 3-4 χρόνια μέχρι να βγουν τα άλλα ~800άρια, να καβαληθούν, να φανούν οι ασθένειες κι όλα αυτά που έγραψες κι εσύ, θεωρώ ότι είναι μαλακία.

    Άρα, με το δικό μου το μυαλό, είτε πας για το BMW και βολεύεσαι πλήρως κι από άποψη μηχανής κι από άποψη χρηματοδοτικού, είτε κυνήγα λίγο το θέμα του 950/990 μπας και το βρεις από κάποιον που εμπιστεύεσαι κλπ, ώστε να ευχαριστηθείς τη μηχανή σου και να σου μείνουν και τα περισσότερα φράγκα οπότε όταν βγουν τα καινούρια μηχανάκια αν κάποιο σου γυαλίσει να μπορείς πιο εύκολα να το πλησιάσεις.

  9. #69
    ggs κάνε μιά βόλτα το ADV. Καλύπτει όντως εξαιρετικά αλλά κάνει και "βαβούρα" και μάλιστα από διψήφιες ταχύτητες.

    Για το άφρικα, όσοι έχουν την μεγάλη ζελατίνα της Χόντα τουλάχιστον, λένε τα χειρότερα.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Άρα μήπως τελικά τα ερωτήματα πρέπει να τα απευθύνεις καθαρά και μόνο στην τσέπη σου?

    Έχεις βγάλει στην άκρη κάποια μηχανάκια
    1190, triumph κλπ.
    Θετικό αυτό, γιατί αλλιώς θα μπέρδευε κι άλλο το πράγμα.

    Το να μείνεις αμήχανος (ή έστω με μηχανή που να μη σε καλύπτει πουθενά) και να περιμένεις 3-4 χρόνια μέχρι να βγουν τα άλλα ~800άρια, να καβαληθούν, να φανούν οι ασθένειες κι όλα αυτά που έγραψες κι εσύ, θεωρώ ότι είναι μαλακία.

    Άρα, με το δικό μου το μυαλό, είτε πας για το BMW και βολεύεσαι πλήρως κι από άποψη μηχανής κι από άποψη χρηματοδοτικού, είτε κυνήγα λίγο το θέμα του 950/990 μπας και το βρεις από κάποιον που εμπιστεύεσαι κλπ, ώστε να ευχαριστηθείς τη μηχανή σου και να σου μείνουν και τα περισσότερα φράγκα οπότε όταν βγουν τα καινούρια μηχανάκια αν κάποιο σου γυαλίσει να μπορείς πιο εύκολα να το πλησιάσεις.
    Ναι μωρέ, γι αυτό τα κουβεντιαζουμε
    Αμηχανος ΔΕΝ μένω... Τα τελευταία 26 χρόνια έμεινα 22 μαζεμένες ολόκληρες μέρες και πήγα να τρελαθώ..

    Και για να κάνουμε ένα ξεκαθαρισμα...
    Αν το f800adv έγραφε χοντα ή γιαμαχα το έπαιρνα χθες.
    Όχι γιατί είναι καλύτερη μηχανή από το αφρικα αλλά γιατί με βολεύουν πολλά επάνω της.

    Αν το αφρικα είχε το χρηματοδοτικο της BMW και την τιμή που έχει σε όλη την Ευρώπη, το έπαιρνα χθες.
    Είναι καλύτερη μηχανή από το BMW και αυτά που δεν με βολεύουν, φτιάχνονται.

    Αν το 990 το έβρισκα λουλούδι από γνωστό και σε λογική τιμή, το έπαιρνα χθες.
    Είναι ακόμα το πιο όμορφο ονοφ.

    Βοήθησα ελπίζω...

  11. #71
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Να πω και εγω μια παπαρα;
    Δεν υπαρχει αλλος τροπος να αγοραστει το αφρικα;
    Εννοω οτι αν υπαρχει αλλος χρηματοδοτης με πιο ευνοικους ορους-επιτοκιο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ggs κάνε μιά βόλτα το ADV. Καλύπτει όντως εξαιρετικά αλλά κάνει και "βαβούρα" και μάλιστα από διψήφιες ταχύτητες.

    Για το άφρικα, όσοι έχουν την μεγάλη ζελατίνα της Χόντα τουλάχιστον, λένε τα χειρότερα.
    Το έκανα Τζον. Ναι έχει μια κάποια φασαρία μετά από τα 90-100. Όχι όμως τραγική. Ίσως θέλει έξτρα ένα φρυδακι (α Ρε μουρατεκ παντού μπροστά μου).
    Από την άλλη, η μαμά του αφρικα δεν κάνει τίποτα και αν δεν κάνει και η έξτρα μεγάλη πρέπει να δούμε αφτερμαρκετ λύσεις.

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Να πω και εγω μια παπαρα;
    Δεν υπαρχει αλλος τροπος να αγοραστει το αφρικα;
    Εννοω οτι αν υπαρχει αλλος χρηματοδοτης με πιο ευνοικους ορους-επιτοκιο.
    Δεν ξέρω μαναμ... Αν είχα αναλογίες 90-60-90 ίσως βρίσκαμε χρηματοδότηση...

  14. #74
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι μωρέ, γι αυτό τα κουβεντιαζουμε
    Αμηχανος ΔΕΝ μένω... Τα τελευταία 26 χρόνια έμεινα 22 μαζεμένες ολόκληρες μέρες και πήγα να τρελαθώ..

    Και για να κάνουμε ένα ξεκαθαρισμα...

    1. Αν το f800adv έγραφε χοντα ή γιαμαχα το έπαιρνα χθες.
    Όχι γιατί είναι καλύτερη μηχανή από το αφρικα αλλά γιατί με βολεύουν πολλά επάνω της.

    2. Αν το αφρικα είχε το χρηματοδοτικο της BMW και την τιμή που έχει σε όλη την Ευρώπη, το έπαιρνα χθες.
    Είναι καλύτερη μηχανή από το BMW και αυτά που δεν με βολεύουν, φτιάχνονται.

    3. Αν το 990 το έβρισκα λουλούδι από γνωστό και σε λογική τιμή, το έπαιρνα χθες.
    Είναι ακόμα το πιο όμορφο ονοφ.

    Βοήθησα ελπίζω...
    Κι όμως βοήθησες.

    Δες ποιό από τα τρία σενάρια που περιγράφεις είναι πιο εύκολο να πραγματοποιηθεί και ακολούθα το.

    1. Να γράψει χόντα ή γιαμάχα το BMW δεν πρόκειται να γίνει.
    Εσύ μπορείς να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα καβαλάς BMW (με ό,τι συνεπάγεται αυτό, από πραγματικά ζητήματα μέχρι προκαταλήψεις και φαντασίες)?

    2. Να αποκτήσει το χρηματοδοτικό της BMW η Χόντα, αυτό κι να δεν πρόκειται να γίνει
    Μπορείς να συμβιβαστείς με τα λεφτά που χρειάζονται για καινούριο άφρικα? (μάλλον όχι)

    3. Δύσκολο αλλά όχι αδύνατο.

    Προσωπικά, το σενάριο 2 βλέπω να την πουλεύει.
    Ρίξε λίγο ψάξιμο για το σενάριο 3, αλλιώς πας στο 1 και συμβιβάζεσαι.

    Εγώ κάπως έτσι το βλέπω το πράγμα

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι όμως βοήθησες.

    Δες ποιό από τα τρία σενάρια που περιγράφεις είναι πιο εύκολο να πραγματοποιηθεί και ακολούθα το.

    1. Να γράψει χόντα ή γιαμάχα το BMW δεν πρόκειται να γίνει.
    Εσύ μπορείς να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα καβαλάς BMW (με ό,τι συνεπάγεται αυτό, από πραγματικά ζητήματα μέχρι προκαταλήψεις και φαντασίες)?

    2. Να αποκτήσει το χρηματοδοτικό της BMW η Χόντα, αυτό κι να δεν πρόκειται να γίνει
    Μπορείς να συμβιβαστείς με τα λεφτά που χρειάζονται για καινούριο άφρικα? (μάλλον όχι)

    3. Δύσκολο αλλά όχι αδύνατο.

    Προσωπικά, το σενάριο 2 βλέπω να την πουλεύει.
    Ρίξε λίγο ψάξιμο για το σενάριο 3, αλλιώς πας στο 1 και συμβιβάζεσαι.

    Εγώ κάπως έτσι το βλέπω το πράγμα
    Κάπως έτσι το σκέφτομαι... Και υπάρχει και ακόμα ένα κρυφό + στο σενάριο 1 που θα ήμουν ευτυχής αν μπορούσε να γίνει...

Σελίδα 5 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την Κυριακη 21/3 κανονιζεται βολτα στην Αγια Αννα..
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 10:00
  2. supersport monoimeri tin kiriaki 21
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2004, 21:59
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 12:43
  4. Κυριακή 21/12 Πάμε ΣΚΙ???????
    από petridist στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:01
  5. Μπουρνάζι 10/12 21:00
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 18:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF