Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 97

Θέμα: Benelli BN 251

  1. #76
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αυτό το γ@μημένο "ιδέα μου θα είναι" όπου δεν εμπιστεύεσαι τις ίδιες τις αισθήσεις και την εμπειρία σου, έχει κάψει κόσμο... ( don't ask me how I know )

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Φίλε την επόμενη φορά να είσαι πιο προσεκτικός γιατί έτσι όπως το περιγράφεις να λείπουν οι τάπες και να πήγες την διαδρομή παρ΄όλο το θόρυβο ...
    Δηλαδή αν ας πούμε έσταζε βενζίνη και μύριζε ,μπορεί να συνέχιζες με αυτή τη λογική μέχρι να γίνεις λαμπάδα
    Σόρρυ και μην παρεξηγηθείς, αλλά μου δείχνεις σαν ένας οδηγός αυτοκινήτου που κατά λάθος στράφηκε στην μοτοσυκλέτα
    ΥΓ Αγόρι που σχολιάζεις από κάτω ,λυπάμαι αλλά αυτά που γράφεις είναι πιο γραφικά από τους δράκους των παραμυθιών
    Δλδ Τι περιμενες απο εμενα ?
    Εκτος εαν εχεις χασει επεισοδεια ?
    Δεν με πειραζει ομως δεκτες οι κουβεντες και παρατηρησεις απο εσενα τουλαχιστον
    καθως εχω περασει τα 50 και εγω οποτε....διορθωνομαι !

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    κάποιο βλαμμένο πιτσιρίκι πηγμένο από την ενδοπαλαμική σαρκοπαλινδρόμηση θα στην έκανε την δουλειά για να κάνει την πλάκα του...αλλά κι εσύ ρε φιλαράκι αφού πήρες χαμπάρι ότι κάτι μυρίζει, κάτι δεν πάει καλά γενικώς, δεν σταμάτησες έστω κάπου πρόχειρα να ρίξεις μια ματιά γύρω γύρω τι συμβαίνει..θα μπορούσες να πάθεις μεγάλη ζημιά.

    τεσπα..ευτυχώς απέφυγες τα χειρότερα..

    εύχομαι να μην σου συμβεί άλλο κουλό και να χαίρεσαι τη μηχανή σου όπως γουστάρεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #79
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Με ανοιχτό καπακι μοτερ ακουγεται σα φασολαδα.. μπορει να συμβει στον καθενα ειδικά αν κουβαλάς πολλες σκοτούρες μεσα.
    Περαστικά, στην αλλαγη ο μαστορ εβγαλε κανα λιτρο? Αν ναι μην ανησυχείς δε επαθε τίποτα.
    Επειδή την επαθες, μην τυχών σε εβαλε στο ματι ο κλεφτακος, βαλε ταπα με βιδακι ασφάλειας, κατι αντίστοιχο ενδέχεται να υπαρχει και για το ψυγείο

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Φίλε την επόμενη φορά να είσαι πιο προσεκτικός γιατί έτσι όπως το περιγράφεις να λείπουν οι τάπες και να πήγες την διαδρομή παρ΄όλο το θόρυβο ...
    Δηλαδή αν ας πούμε έσταζε βενζίνη και μύριζε ,μπορεί να συνέχιζες με αυτή τη λογική μέχρι να γίνεις λαμπάδα
    Σόρρυ και μην παρεξηγηθείς, αλλά μου δείχνεις σαν ένας οδηγός αυτοκινήτου που κατά λάθος στράφηκε στην μοτοσυκλέτα
    ΥΓ Αγόρι που σχολιάζεις από κάτω ,λυπάμαι αλλά αυτά που γράφεις είναι πιο γραφικά από τους δράκους των παραμυθιών
    Δεν ξέρω πώς σου δείχνω αλλά οδηγώ μοτοσυκλέτα συνεχώς από... πολύ πιθανό πριν γεννηθείς, από το 1982 δηλαδή. Και έχω αλλάξει καμιά δεκαπενταριά μοτοσυκλέτες αν όχι περισσότερες.

    Επίσης πολλές φορές με έχουν ρωτήσει συνεπιβάτες στο αυτοκίνητο (που σπάνια οδηγώ) αν... έχω μηχανή - λόγω του τρόπου που το οδηγώ.

    Τελικά ζημιά δεν έγινε. Τη γλίτωσα. Πού να φανταστώ ότι έλειπαν οι τάπες; ούτε πήγε καν το μυαλό μου. Αν το είχα δει, ασφαλώς θα ενεργούσα διαφορετικά. Με τη μυρωδιά, το μυαλό μου πήγε ότι μπορεί να έκαιγε λάδια (και φυσικά άρχισα να σκέπτομαι τα χειρότερα) - ευτυχώς τελικά όλα ΟΚ.

  6. #81
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πώς σου δείχνω αλλά οδηγώ μοτοσυκλέτα συνεχώς από... πολύ πιθανό πριν γεννηθείς, από το 1982 δηλαδή. Και έχω αλλάξει καμιά δεκαπενταριά μοτοσυκλέτες αν όχι περισσότερες.

    Επίσης πολλές φορές με έχουν ρωτήσει συνεπιβάτες στο αυτοκίνητο (που σπάνια οδηγώ) αν... έχω μηχανή - λόγω του τρόπου που το οδηγώ.

    Τελικά ζημιά δεν έγινε. Τη γλίτωσα. Πού να φανταστώ ότι έλειπαν οι τάπες; ούτε πήγε καν το μυαλό μου. Αν το είχα δει, ασφαλώς θα ενεργούσα διαφορετικά. Με τη μυρωδιά, το μυαλό μου πήγε ότι μπορεί να έκαιγε λάδια (και φυσικά άρχισα να σκέπτομαι τα χειρότερα) - ευτυχώς τελικά όλα ΟΚ.
    Ο Buckley το 82 βγήκε στη σύνταξη

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ο Buckley το 82 βγήκε στη σύνταξη
    Τα παραλές

    82
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xl 500 penteli.jpg 
Προβολές:	238 
Μέγεθος:	52,2 KB 
ID:	421670

    ΥΓ Φίλε ΤΚΜ εκεί που γράφεις 15 ,κάντο καμμιά εκατοστή

  8. #83
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    .....ΥΓ Φίλε ΤΚΜ εκεί που γράφεις 15 ,κάντο καμμιά εκατοστή...

    Λέει γι' αυτά που έχει οδηγήσει ο άνθρωπος, όχι γι' αυτά που έχει.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Λέει γι' αυτά που έχει οδηγήσει ο άνθρωπος, όχι γι' αυτά που έχει.............
    Άντε ρε σάχλα δεν μου φτάνει που βάζω φωτό μου με χόνδα, έχω και σένα από πάνω

  10. #85
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Άντε ρε σάχλα δεν μου φτάνει που βάζω φωτό μου με χόνδα, έχω και σένα από πάνω
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Λέει γι' αυτά που έχει οδηγήσει ο άνθρωπος, όχι γι' αυτά που έχει.............
    Λέω γι' αυτές που είχα από το 1982 μέχρι σήμερα... έχω οδηγήσει και μερικές ακόμα. Τέλος πάντων... όλα καλά, συνεχίζουμε.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Επαναφέρω το θέμα από τα βάθη της λησμονιάς για να πω ότι ήρθε η ώρα και πουλήθηκε η μηχανή - όχι πρόσφατα, στην αρχή του τωρινού "λοκντάουν".

    Μόνο το καλοκαίρι που πέρασε πήγα με αυτήν: Χαλκίδα, Κλημέντι Κορινθίας, Ικαρία (τη γύρισα όλη), Κρήτη (έκανα τη διαδρομή Ηράκλειο - Σητεία, Κολιάτσου - Παγκράτι), Μεσολόγγι, Μετέωρα (και γύρισα τις περιοχές γύρω από τη λίμνη Πλαστήρα).

    Επίσης... όσο την είχα την κυκλοφορούσα σαν παπί καθημερινά.

    Δεν τα γράφω όλα αυτά για να δείξω "πόσα πράγματα έκανα" - τα γράφω για να δείξω ότι η μηχανή ανταπεξήλθε σε όλα αυτά ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ, δεν έβγαλε τίποτα!

    Επίσης δεν έπαθε τίποτα από την περιπέτεια για την οποία έχω γράψει πιο πάνω! Κανένα σημάδι δεν της άφησε.

    Και όπως έμαθα, αυτός που την αγόρασε έχει δηλώσει ευχαριστημένος!

    Πολύ καλές λοιπόν οι εντυπώσεις από τη συγκεκριμένη Benelli.

    Όμως... δεν ξαναπήρα Benelli, όταν γράψω ποια πήρα (την έχω εδώ και μια βδομάδα!), πιστεύω ότι θα καταλάβετε γιατί.
    Τελευταία τροποποίηση από TKM; 24/04/2021 στις 18:18.

  13. #88
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Με ενδιαφέρει ο συλλογισμός και η εμπειρία σου, οπως και γιατι δε ξαναπηρες μπενελι εφοσον εισαι ευχαριστημένος
    Δε μπορω να προβλεψω τι αγορασες το μονο στοιχειο που θα πόνταρα θα ηταν κατι σε νεορετρο
    Αναμένουμε

  14. #89
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Δε μπορω να προβλεψω τι αγορασες

    Ίσως ένα Interceptor, όπως της φωτό..

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Ίσως ένα Interceptor, όπως της φωτό..
    Interceptor? From down under????

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mad-max-interceptor-dan-poll.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	46,3 KB 
ID:	427614
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli BN 600 GT
    από Innersense στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2013, 14:36
  2. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 01:15
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 13:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 12:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF