Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: 2017 YAMAHA YZF-R6 TO DEBUT AT INTERMOT

  1. #31
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος

    Ποιος θελει ενα 600 οπως ειναι τωρα και δεν προτιμα ενα 800 με πακετο ηλεκτρονικων και 3 η 4 κυλινδρους?
    Εμένα προσωπικά δεν με φτιάχνει μια μοτοσυκλέτα που ανοίγεις το γκάζι σχεδόν μόνιμα τέρμα και τα κάνει όλα μόνη της. Προτιμώ να έχω εγώ τον έλεγχο κι ας μην κανω τον χρόνο που θα έκανα με full ηλεκτρονικά.
    Βεβαια δεν έχω οδηγησει super οπλα, αλλά πχ το KTM SD 1290 που οδήγησα δεν με εφτιαξε, κι αυτό γιατί δεν μου άρεσε που έκοβε μόνο του.

    Το R6 του 04 που έχω το ελέγχω μια χαρά με το χέρι και μπορώ να έχω φόρα και να ανοίγω το γκάζι μέσα στην στροφή, κάτι που με ενα 1000ρι είναι πολύ δυσκολότερο.
    Αν ηταν και λίγο μεγαλύτερο σε μεγεθος να χωράω καλύτερα θα ηταν τέλειο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εμένα προσωπικά δεν με φτιάχνει μια μοτοσυκλέτα που ανοίγεις το γκάζι σχεδόν μόνιμα τέρμα και τα κάνει όλα μόνη της. Προτιμώ να έχω εγώ τον έλεγχο κι ας μην κανω τον χρόνο που θα έκανα με full ηλεκτρονικά.
    Βεβαια δεν έχω οδηγησει super οπλα, αλλά πχ το KTM SD 1290 που οδήγησα δεν με εφτιαξε, κι αυτό γιατί δεν μου άρεσε που έκοβε μόνο του.

    Το R6 του 04 που έχω το ελέγχω μια χαρά με το χέρι και μπορώ να έχω φόρα και να ανοίγω το γκάζι μέσα στην στροφή, κάτι που με ενα 1000ρι είναι πολύ δυσκολότερο.
    Αν ηταν και λίγο μεγαλύτερο σε μεγεθος να χωράω καλύτερα θα ηταν τέλειο.
    Πάντα υπάρχει το κουμπί αν θες να απενεργοποιήσεις τα ηλεκτρονικά και να οδηγήσεις απαλλαγμένος από πράγματα που δεν συμπαθείς. Το μέλλον είτε το θέλουμε είτε όχι είναι τα ηλεκτρονικά γιατί οι ιπποδυνάμεις, ειδικά στα 1000, είναι επιπέδου SBK προ 8-10ετίας. Αν ζήσεις με μηχανή που είναι εξοπλισμένη με ηλ/κά καθημερινά, θα τα εκτιμήσεις όσο δεν φαντάζεσαι πραγματικά. Θα είναι εκεί στη δύσκολη στιγμή όταν μπλοκάρει ο εμπρός τροχός ή όταν πατήσεις την λούμπα με νερό πλαγιασμένος. Αυτό βέβαια ισχύει για τα σωστά ρυθμισμένα ηλ/κά και όχι για απλά να υπάρχει "κόφτης".

    Τα R6 της τελευταίας 10ετίας ήταν από τα κορυφαία στην πίστα με πολύ ιπποδύναμη ειδικά ψηλά. Είναι επίσης το μοναδικό 600 από όλες τις κατηγορίες που δεν έχω οδηγήσει... Που θα πάει ίσως το καινούργιο να κάτσει να το οδηγήσω
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  3. #33
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Η ροπή είναι υπερεκτιμημένη. Δώσε άλογα και ας δουλεύει όπου θέλει.


    Το αντιλαμβάνεσαι φάνταζομαι ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν φάει ban για πιο ασήμαντη αφορμή

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ας είναι. Η αλήθεια θα λαμψει. Ούτε χωράφι θέλω να οργωσω ούτε τροχοσπιτο να τραβήξω. Ε μα πΧιά.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Ας είναι. Η αλήθεια θα λαμψει. Ούτε χωράφι θέλω να οργωσω ούτε τροχοσπιτο να τραβήξω. Ε μα πΧιά.
    Και τι το πήρες το 1000άρι τότενες ρε;
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #36
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γιατί είμαι μεγαλόσωμος, βαρύς , βραδύπους και δε μου άρεσε οπτικά το ξακόσια.
    Τελευταία τροποποίηση από 7Tolis; 16/09/2016 στις 17:47.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Ας είναι. Η αλήθεια θα λαμψει. Ούτε χωράφι θέλω να οργωσω ούτε τροχοσπιτο να τραβήξω. Ε μα πΧιά.
    Εγώ είμαι μαζί σου.
    Ισχύ παρέχει ένας κινητήρας. Την ροπή την μετατρέπεις.
    Πάντως καλός είναι γενικότερα ένας κινητήρας ο οποίος παρουσίαζει γραμμική άνοδο ισχύος χωρίς σκαλοπάτια (επίπεδο διάγραμμα ροπής δηλαδή) σε όλο το εύρος λειτουργείας του.
    Το r6 είναι ένα εξειδικευμένο εργαλείο πίστας με κακή απόδοση ισχύος κάτω από τις 7000 rpm .
    Το ότι παρασυρμένοι νεαροί το έχουν αγοράσει για να κάνουν παντιλίκια μεταξύ της αυλής τους και της καφετέριας δεν μειώνει την αξία του σαν μηχανάκι για ανθρώπους που ξέρουν γιατί το πήραν και πως το χρησιμοποιούν.

    Να θυμηθούμε και έναν μαλάκα μάλλον στην ρωσία.
    https://www.youtube.com/watch?v=BZKbYH1W0HE

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    πφφφφφ!!!!!!ακομα με εξακοσαρακια ασχολειστε;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση Yamaha YZF-R6 '06...
    από Electra στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 16:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF