Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Αγορα μεταχειρισμενου bmw f800gs

  1. #16
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    κοιτα και κανα tiger 800 ενναλακτικα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Απορώ τι ειναι αυτο που σκεφτεσαι ακομα.
    Πας να παρεις ενα μηχανακι, οποιο κιαν ειναι αυτο,που υπο φυσιολογηκες συνθηκες θα επρεπε
    να σε νοιαζει που θα πας βολτα και τι μερη θα δεις.
    Εδω σου λενε οτι με το καλημερα...ισως χρειαστεις κανα 800ρι σε ανταλλακτικα και μια περιελιξη πηνιων

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Απορώ τι ειναι αυτο που σκεφτεσαι ακομα.
    Πας να παρεις ενα μηχανακι, οποιο κιαν ειναι αυτο,που υπο φυσιολογηκες συνθηκες θα επρεπε
    να σε νοιαζει που θα πας βολτα και τι μερη θα δεις.
    Εδω σου λενε οτι με το καλημερα...ισως χρειαστεις κανα 800ρι σε ανταλλακτικα και μια περιελιξη πηνιων
    Σόρυ, δεν κρατήθηκα....

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Πολλά μηχανάκια όμως είναι σαν τον Μπένζαμιν Μπάτον, μετά το ΚΤΕΟ ξανανιώνουν και ελαττώνονται τα χιλιόμετρα.
    χαχαχαχαχαχα

    Παντως εχω πειστει πληρως στο να μην αγορασω απο εμπορα.
    τωρα για τα προβληματα που βγαζουν τα 800, που λεει ο notakos600, δε ξερω. αλλοι λενε ετσι αλλοι λενε αλλιως.
    λεω να το ρισκαρω παντως με αυτο το μοντελο και οτι γινει εγινε.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος

    Παντως εχω πειστει πληρως στο να μην αγορασω απο εμπορα.
    .
    και άργησες. οι έμποροι ειναι για καινουργιο (ουτε αυτο δηλαδη), τα μτχ ειναι δουλεια του ιδιοκτητη να τα πουλάει. Απορω γιατι υπαρχει ακομα αυτο το καθεστως μεσάζοντα. μεσίτης κιετς

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Vamael
    Εγγραφή
    12/01/2010
    Μηνύματα
    101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    Παντως εχω πειστει πληρως στο να μην αγορασω απο εμπορα.
    Βρίσκω σε έμπορο ένα μηχανάκι, χαρτί φαινόταν στις φωτογραφίες, καμιά 50αριά χιλιάδες χιλιόμετρα, βλέπω όμως σε μία φωτογραφία ότι έχει στην ζελατίνα αυτοκόλλητο από κάποιο άλλο φόρουμ.

    Μπαίνω λοιπόν στο φόρουμ και ρωτάω για το μηχανάκι.

    Μην τα πολυλογώ, το αντάλλαξε ένα παλικάρι με καινούριο, όταν ξεπέρασε τις 100 χιλιάδες......

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και άργησες. οι έμποροι ειναι για καινουργιο (ουτε αυτο δηλαδη), τα μτχ ειναι δουλεια του ιδιοκτητη να τα πουλάει. Απορω γιατι υπαρχει ακομα αυτο το καθεστως μεσάζοντα. μεσίτης κιετς
    ρε bill συμφωνω απολυτως. αλλα εγω δουλευω δευτερα παρασκευη 9-7 και καποιες φορες και σαββατα. το τελευταιο που θελω ειναι να ερχεται ο καθενας και να με πρηζει να το δω και να το κανω βολτα και να κοψουμε 2-3 κατοσταρικακια και να μην το παιρνει στο τελος και παλι απο την αρχη με τον επομενο. δεν τον εχω βαλει αγγελια το δικο μου αλλα απο αρκετους φιλους που δε θελαν να τα σκοτωσουν γινοταν αυτη η δουλεια. γι αυτο μου περασε απ το μυαλο ο μαντρας. παω αφηνω το δικο μου φευγω με το αλλο και ολα καλα. αλλα προφανως αμα ειναι να παω και να με πιασει κωτσο ο μαντρας να μου λειπει. ας με πιασει κωτσο κανας ιδιωτης στην τελικη..χαχαχα

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Lamnian
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    χαχαχαχαχαχα

    Παντως εχω πειστει πληρως στο να μην αγορασω απο εμπορα.
    τωρα για τα προβληματα που βγαζουν τα 800, που λεει ο notakos600, δε ξερω. αλλοι λενε ετσι αλλοι λενε αλλιως.
    λεω να το ρισκαρω παντως με αυτο το μοντελο και οτι γινει εγινε.
    Αγαπητέ ,
    μην ξενερώνεις . Δεν είναι τόσο υπερβολικά τα πράγματα . Εχει το συγκεκριμένο Μπ@ρδ@λο εε μοτοσυκλέτα ήθελα να πω ο κολλητός μου και την ξέρω πολύ καλά . Εχει 90000 άψογα και οικονομικά χλμ , το κάτοπτρο στον προβολέα έχει κιτρινίσει λίγο στην βάση αλλά δεν επηρεάζει το φως , μάλιστα πρέπει να το παρατηρήσεις για να το προσέξεις (αισθητικά) . Πηνία έβγαλε στα 65000 και έκανε περιέλιξη εκεί που κάνει service (παναγιωτόπουλος) σε μια νορμαλ τιμή (κάπου 150ε - 200ε) και ζει και βασιλεύει .
    Τώρα το συγκεκριμένο του Βυνιού .. δεν θα το αγόραζα .. λογικά έχει πολλά χιλιόμετρα .. δεν είναι μούρη τα αξεσουαρ και η σέλα που έχει .. έκανε σωστή χρήση ο κάτοχος .. έχει μπόλικες φθορές .. με 6000 πιστεύω βρίσκεις ένα λουλουδάκι ..
    Πάντως το προτείνω φουλ αν και Κατιμάκιας ..
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    ρε bill συμφωνω απολυτως. αλλα εγω δουλευω δευτερα παρασκευη 9-7 και καποιες φορες και σαββατα. το τελευταιο που θελω ειναι να ερχεται ο καθενας και να με πρηζει να το δω και να το κανω βολτα και να κοψουμε 2-3 κατοσταρικακια και να μην το παιρνει στο τελος και παλι απο την αρχη με τον επομενο. δεν τον εχω βαλει αγγελια το δικο μου αλλα απο αρκετους φιλους που δε θελαν να τα σκοτωσουν γινοταν αυτη η δουλεια. γι αυτο μου περασε απ το μυαλο ο μαντρας. παω αφηνω το δικο μου φευγω με το αλλο και ολα καλα. αλλα προφανως αμα ειναι να παω και να με πιασει κωτσο ο μαντρας να μου λειπει. ας με πιασει κωτσο κανας ιδιωτης στην τελικη..χαχαχα
    βαλτο μια καλη τιμη. ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. και δωσε 2 κυριακες απο τον ελευθερο σου χρονο. ΑΝ δεν πουληθει πηγινε το σε μαντρα τι να σε πω...

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    κοιτα και κανα tiger 800 ενναλακτικα




    ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...........

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    βαλτο μια καλη τιμη. ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. και δωσε 2 κυριακες απο τον ελευθερο σου χρονο. ΑΝ δεν πουληθει πηγινε το σε μαντρα τι να σε πω...
    +667
    Δε ξέρω τι μηχανή έχεις,αλλα δεν αξίζει να την δώσεις σε μαντρα,και δη στον συγκεκριμένο*.λιγο υπομονή κάνε,αν το εργαλείο είναι καλο,αργά ή γρήγορα θα φύγει.


    *όταν είχα βάλει το gsr αγγελία στο car.gr με παίρνουν τηλέφωνο απο τον συγκεκριμένο.
    ναι γεια σας μας ενδιαφέρει το μηχανάκι.
    ωραια λέω,αλλα η τιμη δεν αλλάζει διότι ήδη είναι χαμηλη(3200).
    ελα από εδώ και θα τα βρούμε,μου λένε.
    Πάω μια ωραία πρωια,βλέπει ο μάστορας το εργαλείο,χαρτί λέει,φουλ έξτρα είναι,το θέλουμε
    Και πετάει τη βομβα....2000.αφου με βλέπει να έχω μείνει μαλακας μου εξηγεί πως κάτι πρέπει να βγάλει κι αυτός,και πως άμα αγοράσω άλλο μηχανάκι από αυτόν θα μου κάνει σκοντο.δυο χιλιάρικα μου έδινε αυτός,τρία του έδωσα εγώ.αντε γεια.το σουζουκι επωληθει σε συνάδελφο χωρίς πολλά πολλά για 3000 ευρω

  12. #27
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...........
    γιατι?συγκεντρωμενος ειμαι-ιδια κατηγορια
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    γιατι?συγκεντρωμενος ειμαι-ιδια κατηγορια

    Σωστα...αντι για φωτα και πηνια...θα αλλαξεις απλα πιστονι...εκεινο το μεσαιο ντε που ηταν στραβό.
    Παντως τα 800ευρω σταθερα

    (Υ.Γ. πλακα κανω για το πιστονι....αυτο ηταν κουσούρι παλαιοτερων tiger)

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis81 Προβολή μηνύματος
    *όταν είχα βάλει το gsr αγγελία στο car.gr με παίρνουν τηλέφωνο απο τον συγκεκριμένο.
    ναι γεια σας μας ενδιαφέρει το μηχανάκι.
    ωραια λέω,αλλα η τιμη δεν αλλάζει διότι ήδη είναι χαμηλη(3200).
    ελα από εδώ και θα τα βρούμε,μου λένε.
    Πάω μια ωραία πρωια,βλέπει ο μάστορας το εργαλείο,χαρτί λέει,φουλ έξτρα είναι,το θέλουμε
    Και πετάει τη βομβα....2000.
    Χαχ, όταν είχα βάλει εγώ αγγελία το DRZ μου, μου έστειλαν sms ότι ενδιαφέρονται και δίνουν μετρητά κτλ. και να τους πάρω τηλέφωνο. Τους παίρνω και μου λένε "έλα από δω να το δούμε". ΕΝΤΑΞΕΙ, ΕΓΙΝΕ, ΦΙΛΑΡΑΚΙ. Φυσικά, δεν το πήγα ποτέ. Όποιος θέλει να αγοράσει το μηχανάκι μου, έρχεται εκεί που θέλω εγώ και το βλέπει. Θράσος ορισμένοι...

    Περίμενε να πουληθεί το δικό σου, κάνε υπομονή και μετά, με μετρητά, θα πετύχεις μια πολύ καλύτερη αγορά.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/06/2018
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα σας,

    Ένα βήμα πριν την αγορά της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας f800 gs και αφού διάβασα οτι υπήρχε και δεν υπήρχε στα ελληνικά φόρα και μη γράφω και γω 2-3 ερωτήσεις.
    Φίλε RocknRollas τι έκανες τελικά; Αγόρασες; Ήσουν ευχαριστημένος;

    Παιδιά οτι μηχανή παίζει τώρα σε αγγελίες απο το 2009 εως το 2012 ή δεν έχει φώτα hella ή δεν φαίνεται ευκρινώς στην φωτογραφία. Υπάρχει και κάτι αλλο που πρέπει να κοιτάξω συγκεκριμένα σε αυτό το μοντέλο; Όπως τα φώτα του; Γνωρίζω οτι έχουν γίνει και κάποιες ανακλήσεις για τα μοντέλα του 2008 και του 2009, τα του 2010 ηταν βελτιωμένα γράφεται. Έλα ομως που βρίσκω πιο προσεγμένα μηχανάκια του 2009... :/ Δεν βιάζομαι, μπορώ να περιμένω για μια σωστή επιλογή απο ιδιώτη. Δώστε μου τα φώτα σας, ενδεχόμενες προτάσεις...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ D-tracker
    από c_mos1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2006, 05:15
  2. Αγορα ΜεταΧειρισμενου
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:27
  3. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2005, 00:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2005, 18:12
  5. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 16:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF