Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Αγορα μεταχειρισμενου bmw f800gs

  1. #1

    Αγορα μεταχειρισμενου bmw f800gs

    Γεια σε ολους!

    ενδιαφερομαι να δωσω το f650gs 2001 που εχω, και να παρω το f800gs.
    εχω σκεφτει να παρω αυτο

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8513339/

    το θεμα ειναι οτι εχω ακουσει διαφορα για τον Βυνιο και για τα χμ που γυριζει και ειμαι προβληματισμενος.
    υπαρχει περιπτωση καποιος απο εδω να ξερει την μηχανη?

    ο λογος που λεω να το παρω απο μαντρα ειναι για να δωσω την δικια μου και την διαφορα.
    και επισης εχετε να μου προτεινετε καποιον μηχανικο να παρω μαζι μου ωστε να ριξει και αυτος μια ματια?

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    Γεια σε ολους!

    ενδιαφερομαι να δωσω το f650gs 2001 που εχω, και να παρω το f800gs.
    εχω σκεφτει να παρω αυτο

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8513339/

    το θεμα ειναι οτι εχω ακουσει διαφορα για τον Βυνιο και για τα χμ που γυριζει και ειμαι προβληματισμενος.
    υπαρχει περιπτωση καποιος απο εδω να ξερει την μηχανη?

    ο λογος που λεω να το παρω απο μαντρα ειναι για να δωσω την δικια μου και την διαφορα.
    και επισης εχετε να μου προτεινετε καποιον μηχανικο να παρω μαζι μου ωστε να ριξει και αυτος μια ματια?
    Έχεις ρωτήσει αν παίρνει την δικιά σου ο Βυνιος;
    Τώρα, Βυνιος +μτχ+BMW gs 09 έχει πολλά ρισκα.
    Στα ίδια λεφτά, και πιο χαμηλά, πάντως πουλάνε και ιδιώτες 1ο χέρι.
    Το μηχανάκι σου το έβαλες μια αγγελία σε καλή-ανταγωνιστικη τιμή να δεις αν φεύγει;
    Σίγουρα, Αν την πάρει ο Βυνιος θα σου δώσει πολύ παρακάτω.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    ποσα σου δινει? 1000?

  4. #4
    το θεμα ειναι οτι λογω δουλειας δεν εχω το χρονο και το κουραγιο να ασχοληθω να πουλησω τη δικια μου.
    ναι καπου στα 1000.
    η συγκεκριμενη μηχανη μου αρεσει πρωτον γιατι θα δωσω τη δικια μου + τη διαφορα χωρις να ασχοληθω παραπανω,
    και δευτερον γιατι λεει οτι εχει αισθητα λιγοτερα χιλιομετρα σε σχεση με τις υπολοιπες μεταχειρισμενες μηχανες απο ιδιωτες στα ιδια λεφτα.
    τωρα προφανως αν δεν ισχυουν τα χλμ και αν μπορω να το εξακριβωσω αυτο τοτε δεν την παιρνω.

  5. #5
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    εχει αρκετα aftermarket επανω και ο τυπος που το εδωσε φαινεται οτι σπρωχνε χρημα και οταν το κανεις αυτο το κανεις για 2 λογους.
    1.η σου ειχε βγαλει την παναγια
    2.η πας σε 1200 GS.
    Το υπαρχει κανενας που να την γνωριζει καλη η ερωτηση αλλα κανε την και σε αλλα φορουμ κοντινα με αυτη την μοτο.
    O Βυνιος ειναι αυτος που ξερουμε,γυρνας τον μυλο και τραβας την σκανδαλη και μπορει η σφυρα να βρει κενο.

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    το θεμα ειναι οτι λογω δουλειας δεν εχω το χρονο και το κουραγιο να ασχοληθω να πουλησω τη δικια μου.
    ναι καπου στα 1000.
    η συγκεκριμενη μηχανη μου αρεσει πρωτον γιατι θα δωσω τη δικια μου + τη διαφορα χωρις να ασχοληθω παραπανω,
    και δευτερον γιατι λεει οτι εχει αισθητα λιγοτερα χιλιομετρα σε σχεση με τις υπολοιπες μεταχειρισμενες μηχανες απο ιδιωτες στα ιδια λεφτα.
    τωρα προφανως αν δεν ισχυουν τα χλμ και αν μπορω να το εξακριβωσω αυτο τοτε δεν την παιρνω.
    ΟΚ..
    Τουλάχιστον, ζήτα το βιβλίο service και, φυσικά, να είναι αγορασμένο από Ελλάδα.
    Συνήθως, οι bmw έχουν πλήρες βιβλίο service τουλάχιστον για τα 3 πρώτα χρόνια αλλά και μετά.
    Μπορείς να τσεκάρεις τον αρ. Πλαισίου και το ιστορικό σε εν εξουσιοδότημρνο.
    Δες αν έχουν αλλάξει τα φώτα από cev σε Hella και αν έχουν αλλάξει πηνια.
    Είναι δύο ακριβές βλάβες στα 800ρια.
    Φωτα cev- ΚΑΚΌ!!!
    3Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	m9duHPq.jpg 
Προβολές:	363 
Μέγεθος:	94,0 KB 
ID:	367365


    Φωτα HELLA-ΚΑΛΌ!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	361 
Μέγεθος:	7,5 KB 
ID:	367366

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ΟΚ..
    Τουλάχιστον, ζήτα το βιβλίο service και, φυσικά, να είναι αγορασμένο από Ελλάδα.
    Συνήθως, οι bmw έχουν πλήρες βιβλίο service τουλάχιστον για τα 3 πρώτα χρόνια αλλά και μετά.
    Μπορείς να τσεκάρεις τον αρ. Πλαισίου και το ιστορικό σε εν εξουσιοδότημρνο.
    Δες αν έχουν αλλάξει τα φώτα από cev σε Hella και αν έχουν αλλάξει πηνια.
    Είναι δύο ακριβές βλάβες στα 800ρια.
    Φωτα cev- ΚΑΚΌ!!!
    3Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	m9duHPq.jpg 
Προβολές:	363 
Μέγεθος:	94,0 KB 
ID:	367365


    Φωτα HELLA-ΚΑΛΌ!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	361 
Μέγεθος:	7,5 KB 
ID:	367366
    στις φωτογραφιες που εχει το car φαινεται οτι εχει τα φωτα cev οπως λες. αυτα ειναι τα μαμα? και ειναι προβληματικα? δλδ για τι κοστος μιλαμε?

  8. #8
    Έχει τα CEV
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8513339_8_n.jpg 
Προβολές:	360 
Μέγεθος:	14,7 KB 
ID:	367367

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    στις φωτογραφιες που εχει το car φαινεται οτι εχει τα φωτα cev οπως λες. αυτα ειναι τα μαμα? και ειναι προβληματικα? δλδ για τι κοστος μιλαμε?
    Γύρω στο 500ρικο για καινουργιο μαμά bmw.
    Τώρα, με ψάξιμο και γκουγκλη θα βρεις ίσως μτχ

  10. #10
    απ το κακο στο χειροτερο δηλαδη..
    οκ σ ευχαριστω πολυ ggs.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RocknRollas Προβολή μηνύματος
    απ το κακο στο χειροτερο δηλαδη..
    οκ σ ευχαριστω πολυ ggs.
    Αν το μηχανάκι κατά τα άλλα είναι καλό, το κόστος αντικατάστασης του φαναριου και μια νέα περιελξη στα πηνια αν θέλει, είναι μικρότερο από τα λεφτά που θα χάσεις αν στην πάρει ο βυνιος.
    Μιλά με ιδιώτες, ρώτα τους τι έχουν κάνει με αυτά τα δύο θέματα. Πολλοί τα έχουν φτιάξει.
    Αν σου λείπει το 1000 που σου δίνει ο βυνιος, βάλε το μηχανάκι 1300 στο καρ. Θα φύγει.

  12. #12
    με βαλατε σε σκεψεις.... οχι οτι το ειχα αποφασισει αλλα μαλλον θα κανω λιγη υπομονη ακομα..
    εξαλου την μηχανη απο ιδιωτη μπορεις και να την πας σε μια αντιπροσωπεια να την δουν και να την συνδεσουν να δουν αν τρεχει κατι.
    απο μαντρα λογικα δε γινεται.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    O Βυνιος ειναι αυτος που ξερουμε,γυρνας τον μυλο και τραβας την σκανδαλη και μπορει η σφυρα να βρει κενο.
    χααχαχαχαχ οπως το πες! απλα συνηθως στη ρωσικη ρουλετα συνηθως χανεις!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Ρίξε μια ματιά στα υπόλοιπα μεταχειρισμένα που έχει αγγελία ο έμπορος και δες πόσα χιλιόμετρα έχουν όλα. Ευκαιρίες.

    Βιβλίο σέρβις δε βλέπω να λέει αν και οι ιδιοκτήτες τέτοιων μοντέλων συνήθως έχουν γιατί δεν το πάνε στον Μήτσο τον Ιμιτασιόνη της γειτονιάς. Δεν ξέρει και τις ανακλήσεις άλλωστε Τεσπα, μάλλον θα χάθηκε, άνθρωποι είμαστε.

    Επίσης να ξέρεις ότι το χαρτί του ΚΤΕΟ αναφέρει τα χιλιόμετρα όταν το όχημα πέρασε έλεγχο, να το κοιτάς. Εγώ γι'αυτό τα κρατάω όλα ώστε να αποδεικνύω στον επόμενο κάτοχο ότι δεν είμαι ελέφαντας. Πολλά μηχανάκια όμως είναι σαν τον Μπένζαμιν Μπάτον, μετά το ΚΤΕΟ ξανανιώνουν και ελαττώνονται τα χιλιόμετρα.

    Δοκίμασε να δώσεις το δικό σου, μπορεί να εκπλαγείς ευχάριστα. Και μετά ψάξε ιδιώτη. Αν βιάζεσαι, βαριέσαι ή πιστεύεις σε μια ανώτερη δύναμη αγόρασε μεταχειρισμένο από έμπορο.

  15. #15
    Διάβασε πριν αγοράσεις...

    https://www.google.gr/#q=+bmw+f800gs...B1%CE%B2%CE%B7

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ D-tracker
    από c_mos1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2006, 04:15
  2. Αγορα ΜεταΧειρισμενου
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 14:27
  3. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 23:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2005, 17:12
  5. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 15:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF