Σελίδα 1 από 51 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 758

Θέμα: Κατσαβίδια - L keys κ.α (γενική συζήτηση)

  1. #1

    Question Κατσαβίδια - L keys κ.α (γενική συζήτηση)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ban στους δύο μΠούστηδες θέλεις να αγιάσεις και δεν σε αφήνουν

    Όποιος πάρει τη κασετινούλα τσιμπά και ένα σετ κατσαβίδια (ΤΑ κατσαβίδια! τα έχω ξέρω τι σας λέω, γκαμάνε)... Είναι ιδανικά για σεξ και βία, πολύ κοπάνημα, με το μακρύ το ίσιο έχω ανοίξει τρύπα σε τοίχο για να περάσω μπουρί Φ150.
    http://www.tbs-aachen.de/Sonderangeb...i342_55730.htm
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Όποιος πάρει τη κασετινούλα τσιμπά και ένα σετ κατσαβίδια (ΤΑ κατσαβίδια! τα έχω ξέρω τι σας λέω, γκαμάνε)... Είναι ιδανικά για σεξ και βία, πολύ κοπάνημα, με το μακρύ το ίσιο έχω ανοίξει τρύπα σε τοίχο για να περάσω μπουρί Φ150.
    http://www.tbs-aachen.de/Sonderangeb...i342_55730.htm
    Καθίστε να πάρει φόρα ο μισκιν και θα σας πω εγώ.

    *Η τιμούλα για κιτρινα wera είναι σουπερ.
    *Δίνουν και τη βάση τώρα τα καθίκια.
    *Γιατί στις συλλογές δεν βάζουν ποτέ το ph3?
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Όποιος πάρει τη κασετινούλα τσιμπά και ένα σετ κατσαβίδια (ΤΑ κατσαβίδια! τα έχω ξέρω τι σας λέω, γκαμάνε)... Είναι ιδανικά για σεξ και βία, πολύ κοπάνημα, με το μακρύ το ίσιο έχω ανοίξει τρύπα σε τοίχο για να περάσω μπουρί Φ150.
    http://www.tbs-aachen.de/Sonderangeb...i342_55730.htm
    Αντίστοιχη μεταχείριση, gang bang, bukake, BDSM, έχω ρίξει στα κόκκινα facom που τα έχω πάνω από 15 χρόνια. Χαμπάρι δεν έχουν πάρει...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Όποιος πάρει τη κασετινούλα τσιμπά και ένα σετ κατσαβίδια (ΤΑ κατσαβίδια! τα έχω ξέρω τι σας λέω, γκαμάνε)... Είναι ιδανικά για σεξ και βία, πολύ κοπάνημα, με το μακρύ το ίσιο έχω ανοίξει τρύπα σε τοίχο για να περάσω μπουρί Φ150.
    http://www.tbs-aachen.de/Sonderangeb...i342_55730.htm

    Έχεις δοκιμάσει αν περνάει η αγορά με κάρτα λόγο capital control σε αυτό το μαγαζί; Ή κάποιος άλλος.

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αντίστοιχη μεταχείριση, gang bang, bukake, BDSM, έχω ρίξει στα κόκκινα facom που τα έχω πάνω από 15 χρόνια. Χαμπάρι δεν έχουν πάρει...
    Γι αυτό λέω πάντα ότι τα κατσαβίδια δεν πρέπει να είναι φθηνά (ή μάλλον δεν πρέπει να είναι φθηνιάρικα). Εκτός απ' την εφαρμογή στη βίδα, το καλό κατσαβίδι θα αντέξει και στην κακομεταχείριση. Ποιος δεν χρησιμοποιεί τα κατσαβίδια του για 1002 δουλειές?

    Από κει και πέρα παίζει ρόλο η λαβή. Τα φακομ εκτός του ότι είναι πάρα πολύ καλά (έχω δοκιμάσει τα παλιά μάλλον αυτά θα έχεις και εσύ) έχουν και πολύ άνετη λαβή (υποκειμενικό).







    Και για να μη λένε ότι βάζουμε μόνο ακριβά εργαλεία.

    Πολύ καλά και με σχετικά καλή τιμή στην Ελλάδα για όσους δεν θέλουν να δώσουν πολλά λεφτά είναι τα πράσινα τα χτυπητά. Όχι όμως όλα. Τα champion είναι made in japan και μάλιστα στα jis πρότυπα.

    Μια συλλογή έχει και το ph3 που πάντα το το βγάζουν στην απ' έξω γιατί είναι ακριβό και νανους σε τιμή καλύτερη απ' τα wera (τα οποία είναι σε σουπερ τιμή, το ξαναλέω!).
    Αλλά η λαβή τους ειναι η κλασική σκληρή που πονάει και γλιστράει.

    Οι Ιάπωνες δεν έχουν 10 νούμερα στα ίσια (όσα είναι σε jis πρότυπα). Μόνο 5,5 ή 6 και 8mm παίζει, με διαφορετικό μήκος λάμας. (3 διαφορετικά για το κάθε πάχος). Και σε χτυπητό, δεν χρειάζεται τίποτε άλλο.

    Δεν τα έχουν όλοι σε καλή τιμή πάντως. Εγώ τα είχα βρει πραγματικά πολύ φθηνά και τα πήρα γιατί ήξερα πως αντέχουν πολύ ξύλο, παρόλο που το πάχος των jis είναι μικρότερο για το κάθε νούμερο. Είναι και μαγνητικά, ελαφρώς.

    Επίσης σε καλή τιμή και αρκετά καλά είναι τα athlet.
    Μπορεί να βρείτε τίποτα BOSS w.germany σε θηριώδη μεγέθη με 2-3 ευρώ.
    Sent from me using a computer.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος

    Πολύ καλά και με σχετικά καλή τιμή στην Ελλάδα για όσους δεν θέλουν να δώσουν πολλά λεφτά είναι τα πράσινα τα χτυπητά. Όχι όμως όλα. Τα champion είναι made in japan και μάλιστα στα jis πρότυπα.
    τα πρασινα τα χτυπητα. απλα σκυλια αντεχουν απιστευτα σε καθε ειδους κακομεταχειριση
    Γιαννης

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Από κει και πέρα παίζει ρόλο η λαβή. Τα φακομ εκτός του ότι είναι πάρα πολύ καλά (έχω δοκιμάσει τα παλιά μάλλον αυτά θα έχεις και εσύ) έχουν και πολύ άνετη λαβή (υποκειμενικό).
    Για τα δικά μου χέρια η καλύτερη λαβή που έχω πιάσει την έχουν τα Wiha τα softfinish απλά απόλαυση να δουλεύω με αυτό το κατσαβίδι.

  8. #8
    Koken φέρνει ο Μητρόπουλος στην Αθηνάς. Συγκεκριμένα έχει/είχε μια Koken συλλογή 1/2 στη βιτρίνα και την έδινε πέρισυ 120€. Πέρνα μια βόλτα, φέρνει και τα VESSEL, τρομερά κατσαβίδια, ΜΑΓΙΚΑ!
    Συνημμένο 345280
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20141210_210228.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 21/09/2016 στις 13:21.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Πέρνα μια βόλτα, φέρνει και τα VESSEL, τρομερά κατσαβίδια, ΜΑΓΙΚΑ!
    Συνημμένο 345280
    Ενδιαφέρον...

    Why VESSEL's screwdrivers are not labeled “JIS”?


    As you might know, VESSEL is the oldest screwdriver manufacturer in Japan, and made a contribution to set a Japanese Industrial Standard (JIS) standard.

    We do follow JIS (Japanese Industrial Standard) standard for cross point screwdrivers. Because the technology to manufacture screwdrivers in Japan had already become above a certain level, JIS (Japanese Industrial Standard) recognition system for screwdrivers became extinct in 2008.

    So there is no authorized JIS (Japanese Industrial Standard) manufacturer now, and we therefore cannot print "JIS" mark on our screwdrivers.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον...

    Why VESSEL's screwdrivers are not labeled “JIS”?


    As you might know, VESSEL is the oldest screwdriver manufacturer in Japan, and made a contribution to set a Japanese Industrial Standard (JIS) standard.

    We do follow JIS (Japanese Industrial Standard) standard for cross point screwdrivers. Because the technology to manufacture screwdrivers in Japan had already become above a certain level, JIS (Japanese Industrial Standard) recognition system for screwdrivers became extinct in 2008.

    So there is no authorized JIS (Japanese Industrial Standard) manufacturer now, and we therefore cannot print "JIS" mark on our screwdrivers.
    Μμμμ έτσι εξηγείται γιατί το vessel μου δεν έχει καμιά διαφορά από το Facom ή το Gedore
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20141210_212056.jpg 
Προβολές:	1164 
Μέγεθος:	96,8 KB 
ID:	345286
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Για περάστε, για περάστε!!


    Koken φέρνει ο Μητρόπουλος στην Αθηνάς. Συγκεκριμένα έχει/είχε μια Koken συλλογή 1/2 στη βιτρίνα και την έδινε πέρισυ 120€. Πέρνα μια βόλτα, φέρνει και τα VESSEL, τρομερά κατσαβίδια, ΜΑΓΙΚΑ!
    Συνημμένο 345280
    Και για πες σε σύγκριση με τους μεγάλους κατασκευαστές τι λένε τα Vesssel ?

  12. #12
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Και για πες σε σύγκριση με τους μεγάλους κατασκευαστές τι λένε τα Vesssel ?
    Μην μπερδεύεσαι η Vessel και μεγάλη είναι και πολύ παλιά είναι, να ρωτήσεις τι λένε οι άλλοι κατασκευαστές σε σχέση με τη vessel είναι το σωστό.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #13
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    H vessel έχει δυο σειρές.
    Μία για την Ευρώπη.
    Και μια για την Ιαπνωική αγορά.

    Και στις δυο σειρές οι σταυροί είναι ίδιοι.

    Το μόνο που αλλάζει είναι τα ίσια. Στα ευρωπαικά έχει προσθέσει το 2,5 το 3,5 το 4,5 κτλ και φυσικά το πάχος είναι διαφορετικό. Άλλο πάχος έχει μπροστά το 5,5 jis και άλλο το 5,5 din -iso.
    Επίσης για την ευρωπαική αγορά έχει προσθέσει στην γκάμα της τα ποζι (pz).

    Το είχα γράψει και πιο πίσω νομίζω. Οι σταυροί της γράφουν επάνω fit jis screws και όχι for jis screws.

    Πάρτε vessel τώρα που μπορείτε (όσοι μπορείτε) γιατί όταν τελειώσουνε δε βλέπω να τα ξαναβρίσκουμε σε αυτές τις τιμές.
    Sent from me using a computer.

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Πότε πέρασες και είδες Vessel στον Μητρόπουλο?? Ρωτάω γιατί ο Μητρόπουλος στην Πάτρα (είναι το ίδιο μαγαζί και ο εδώ Μητρόπουλος κάνει τα κουμάντα και στα 2 μαγαζιά) ειδικά στα micro tip που με ενδιαφέρουν λόγω δουλειάς, προωθεί τα Wiha η οποία στο PH00X60 άλλαξε την λαβή στην νέα της σειρά και δεν μου αρέσει - βολεύει καθόλου το πιάσιμό της. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάποιο Vessel να δω πως μου κάθεται στο χέρι. Να φανταστείς έχω μόνο 2 Wiha από τα παλιά που τα γράμματα από την χρήση έχουν εξαφανιστεί, πήρα 3 καινούρια από την νέα σειρά και όπως τα πήρα εκεί κάθονται.
    Έχει και ο Μήτρος στην Πάτρα vessel αλλά και στους δύο έχουν τελειώσει τα ph.
    Sent from me using a computer.

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μην μπερδεύεσαι η Vessel και μεγάλη είναι και πολύ παλιά είναι, να ρωτήσεις τι λένε οι άλλοι κατασκευαστές σε σχέση με τη vessel είναι το σωστό.
    Σωστό, αλλά δεν κυκλοφορεί πολύ και για αυτό είναι άγνωστη σε πολλούς εγώ πρόσφατα έμαθα για αυτήν και την έχω δει μόνο σε ένα μαγαζί

Σελίδα 1 από 51 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 15:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  3. ΧΙΟΣ...Άνοιξη 2007 - Γενική συζήτηση
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 278
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 20:06
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 22:37
  5. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF