Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 823

Θέμα: Πένσες-Κοφτάκια-Τανάλιες κ.α (γενική συζήτηση)

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756


    Αχιλλέα ωραίο εργαλειάκι είναι, το έχω και εγώ!

    Για πρεσάρισμα μονωμένων ακροδεκτών έχω ένα σαν το hozan που έχεις εσύ, το οποίο έχει απογυμνωτή και για μεγαλύτερα καλώδια. Αυτό όμως έχει και για τους σωληνωτούς ακροδέκτες κλέμας (αντί να στρίβεις το καλώδιο βάζεις αυτό το παπαράκι το πρεσάρεις και τα συρματάκια δεν κόβονται ποτέ).

    Είναι πολυ βολικό και είναι όσο μικροκαμωμένο θέλεις να είναι ένα μυτοτσίμπιδο ηλεκτρολόγου. Μετάνιωσα που δε το πήρα με μονωμένη λαβή, δε πίστευα ότι θα μου χρειαστεί. Καθώς προσπαθούσα όμως να βγάλω μισό τόνο μονωτική από τις άκρες κάτι καλωδίων για να δω αν φέρνουν ρεύμα, θα προτιμούσα να κρατάω κάτι μονωμένο. Γενικούς δεν μπορούμε να κατεβάζουμε όποτε μας τη δώσει γιατί κοπανάνε οι συναγερμοί, αλλά και απ' την άλλη αν δεν είσαι σπίτι σου δεν ξέρεις πότε θα πάει κάποιος να ανεβάσει κανένα γενικό και να σε στείλει βόλτα. Όποτε κατεβάζω γενικό βάζω και κάποιον στο πίνακα να προσέχει αλλά προτιμώ να μην πιάνω καλώδια με το χέρι.
    Ένα μυτοτσίμπιδο σαν αυτό μπορεί να γίνει η προέκταση του χεριού σου σε όλες τις εργασίες με καλώδια, απ' το σπίτι μέχρι τη μηχανή.

    Εκτός απ' τις προφανείς εργασίες που μπορεί να κάνει το χρησιμοποιώ και για ασφάλειες, σε ηλεκτρονικά, για να πιάνω βραχυκυκλωτήρες εκεί που δεν μπαίνει χέρι κ.α Με τα δόντια που έχει στην μύτη της τσιμπίδας μπορείς να απογυμνώσεις και πολύ μικρά καλώδια που δεν πίστευα οτι θα μου χρειαστεί ποτέ, οπότε δεν το χρησιμοποιώ σαν μυτοτσίμπιδο σε βαριές εργασίες. Έτσι κι αλλιώς έχω τα μεγάλα για τέτοιες δουλειές.

    Αν δεν χρειαζόμουν πρεσάρισμα και για μονομένους ακροδέκτες δεν θα έπαιρνα το άλλο. Έτσι κι αλλιώς όποτε χρειάζεται να ασχοληθώ με ρευματα αν δεν ανατινάξω κάτι θα του βάλω φωτιά, οπότε από μακριά και αγαπημένοι.

    Καλύτερα να πιάνουν αράχνες αυτά τα εργαλεία παρά να τα πιάνω εγώ στα χέρια μου.
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    σουπιας εστι wikipedia και γω το πολυ να διορθωνω κανα ορθογραφικο λαθος...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  3. #18
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Η wiha δεν εφτιαχνε κατι αλλο απο κατσαβιδια αλλα η wiha φτιαχνει πολλα ειδη πλεον και παντως τα πενσοειδη και κυριως τα μονωμενα και αυτα με την υψηλη μοχλευση και το κουμπακι στο Βιετναμ.
    Τα περιεργα σχηματα καθως και τις γκαζοταναλιες τα παιρνει απο NWS.
    Η wiha δεν έφτιαχνε ούτε φτιάχνει κάτι άλλο από κατσαβίδια. Τα υπόλοιπα άλλος τα φτιάχνει.
    Εκτός απ' τα πενσοειδή που είναι βιετνάμ και αλλού, έχει καρυδάκια από koken καστάνιες από new tools taiwan κ.α Ακομα και στις μύτες κατσαβιδιού που είναι καλλιτέχνης, στο σφυροκατσάβιδο που έχει (της κοκεν btw) έχει μύτες πάλι της ίδιας αντί για τις δικές της. Αυτή είναι καλλιτέχνης στις μύτες για περιστροφικά κρουστικά.

    Ουτε η ίδια έχει εμπλακεί με σχεδίαση, τεχνολογίες κτλ. Δεν έχει την κατάλληλη τεχνογνωσία για να φτιάξει κάτι αξιόλογο και απ' την στιγμή που θέλει να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό και ως προς την ποιότητα παίζει απλά το ρόλο του διανομέα σε αυτές τις κατηγορίες.

    Την μάχη της knipex και nws με τους κόφτες και τις τεχνολογίες υπομοχλίου σε συνάρτηση με το μέγεθος κτλ δεν θα μπορούσε να την ακολουθήσει χωρίς βοήθεια "απ' έξω".
    Sent from me using a computer.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Η wiha δεν έφτιαχνε ούτε φτιάχνει κάτι άλλο από κατσαβίδια. Τα υπόλοιπα άλλος τα φτιάχνει.
    Εκτός απ' τα πενσοειδή που είναι βιετνάμ και αλλού, έχει καρυδάκια από koken καστάνιες από new tools taiwan κ.α Ακομα και στις μύτες κατσαβιδιού που είναι καλλιτέχνης, στο σφυροκατσάβιδο που έχει (της κοκεν btw) έχει μύτες πάλι της ίδιας αντί για τις δικές της. Αυτή είναι καλλιτέχνης στις μύτες για περιστροφικά κρουστικά.

    Ουτε η ίδια έχει εμπλακεί με σχεδίαση, τεχνολογίες κτλ. Δεν έχει την κατάλληλη τεχνογνωσία για να φτιάξει κάτι αξιόλογο και απ' την στιγμή που θέλει να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό και ως προς την ποιότητα παίζει απλά το ρόλο του διανομέα σε αυτές τις κατηγορίες.

    Την μάχη της knipex και nws με τους κόφτες και τις τεχνολογίες υπομοχλίου σε συνάρτηση με το μέγεθος κτλ δεν θα μπορούσε να την ακολουθήσει χωρίς βοήθεια "απ' έξω".
    Ok,αλλα με μια ενσταση,μιας και η πληροφορια ειναι απο πολυ υψηλου επιπεδου γνωστη της βιομηχανιας στην Γερμανια.
    Η witte ειναι ο μεγαλυτερος "κατσαβιδας" παγκοσμιως και μαλιστα την εποχη που μου το ειπε(το 1990 μιας και τωρα ο ιδιος ειναι συνταξιουχος)μου τονισε οτι τα καλυτερα γερμανικα σασι αυτοκινητων τα εφτιαχνε η witte,για mercedes και πανω τοτε...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  5. #20
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Ok,αλλα με μια ενσταση,μιας και η πληροφορια ειναι απο πολυ υψηλου επιπεδου γνωστη της βιομηχανιας στην Γερμανια.
    Η witte ειναι ο μεγαλυτερος "κατσαβιδας" παγκοσμιως και μαλιστα την εποχη που μου το ειπε(το 1990 μιας και τωρα ο ιδιος ειναι συνταξιουχος)μου τονισε οτι τα καλυτερα γερμανικα σασι αυτοκινητων τα εφτιαχνε η witte,για mercedes και πανω τοτε...
    Όχι άλλο witte, όχι άλλο witte!!!

    Ακόμα φτιάχνει και δίνει σε μεγάλους κατασκευαστές. (κατσαβίδια, δε ξέρω για σασί).

    Για τα σασί δεν το ήξερα! (ευχαριστημένος βάσκα?)

    Ωραία η πληροφορία αλλά γιατί ένσταση? Τι σχέση έχει? Σασί έφτιαχνε για την μερσεντέ όχι αμάξια! Και η μετάβο τα γρανάζια και τα ρουλεμάν από άλλους τα προμηθεύεται (κάποιος ανέφερε τον κατασκευαστή στις προηγούμενες σελίδες). Η wiha δεν φτιάχνει πένσες και καρυδάκια, τα αναδιανέμει, άλλος είναι ο κατασκευαστής. Η felo κάνει το ιδιο ακριβώς, παίρνει μια καστάνια από ταιβαν της βάζει επάνω την λαβή απ τα κατσαβίδια της και την πουλάει σαν felo. Δεν έχει και πολύ σημασία ποιος την κατασκευάζει (όχι για όλους) αν η ποιότητα είναι εντάξει. Αλλά αυτό το οτιδήποτε δεν μπορεί να συγκριθεί με το προιόν ενός κατασκευαστή που θεωρείται κορυφαίος (εκτός και αν προέρχεται από έναν τέτοιο)!
    Η κοκεν δίνει καρυδάκια σε όλη την υφήλιο.
    Η wurth κάποτε πούλαγε καστάνιες της facom, αυτές που έχει τώρα είναι ταιβάν. Ξέρω ότι είναι καλές, δεν ξέρω πόσο καλές είναι! Όταν πούλαγε facom όμως, ήξερα! Οι "παραγγελίες" όμως, μπορούν να δίνονται με άλλα στάνταρ. Οπότε και πάλι καλό είναι να το παίρνεις απ' τον κατασκευαστή. (Εκτός και αν έχεις λόγους που δεν το κάνεις όπως πολλές επιχειρήσεις, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο).

    Όταν ένας απαιτητικός χρήστης όπως ο μισκιν μπορεί να ξεχωρίσει αν η knipex ειναι καλύτερη απ' την nws και σε ποιους τομείς (εγώ δεν ξέρω αν μπορώ), νομίζω ότι έχει μεγάλη σημασία να ξέρει πόσο καλές είναι οι wiha πριν τις πληρώσει. Το όνομα wiha επάνω σε μια πένσα δεν έχει την ίδια βαρύτητα με το όνομα wiha επάνω σε ένα κατσαβίδι. Αν εγώ τις βρίσκω κορυφαίες αλλά οι απαιτήσεις μου είναι μικρότερες, η άποψή μου δεν τον καλύπτει.
    Ωραία τα κουμπάκια και οι τεχνολογίες αλλά το εργαλείο από αλλού φαίνεται! Η τεχνογνωσία των μεγάλων κατασκευαστών στους τομείς που ειδικεύονται είναι αναντικατάστατη. Τα καρυδάκια και τα πενσικά δεν είναι στους τομείς που ειδικεύεται ένα μικρό αλλά πασίγνωστο γερμανικό μαγαζάκι που φτιάχνει και γαμώ τα κατσαβίδια, ούτε μπορεί απ' τη μια στιγμή στην άλλη να πετάει τεχνολογίες που για να ωριμάσουν και να δουλέψουν θέλουν χρήμα.

    Υπάρχει λόγος που τα πολύγωνα καστάνιας ανακαλύφθηκαν στην Ταιβάν. Εκεί πέφτει το χρήμα για το inovation.
    Sent from me using a computer.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    οσον αφορα καλωδια και ακροδεκτες να πω την εμπειρια μου. ειχα παρει κατι πρεσσες απο δω για πρεσσαρισμα ακροδεκτων. δεν μου εβγαινε παντα καλο το πρεσσαρισμα και προσεχα παρα πολυ. μεχρι που ενας φιλος μου ειχε τις παρακατω πρεσσες.

    p-706

    p-707

    καλα επαθα πλακα με την δουλεια τους. πρεσσαρανε πολυ ομορφα και δεν χρειαζοτανε να προσπαθω και πολυ. εχω σκοπο να τις παρω μελλοντικα.
    Γιαννης

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    οσον αφορα καλωδια και ακροδεκτες να πω την εμπειρια μου. ειχα παρει κατι πρεσσες απο δω για πρεσσαρισμα ακροδεκτων. δεν μου εβγαινε παντα καλο το πρεσσαρισμα και προσεχα παρα πολυ. μεχρι που ενας φιλος μου ειχε τις παρακατω πρεσσες.

    p-706

    p-707

    καλα επαθα πλακα με την δουλεια τους. πρεσσαρανε πολυ ομορφα και δεν χρειαζοτανε να προσπαθω και πολυ. εχω σκοπο να τις παρω μελλοντικα.



    Γελάω αλλά γιατί γελάω....!

    Να τις πάρεις hozan είναι.

    Από που να τις πάρεις θα σου πει ο μισκιν!

    Ή μάλλον θα σου πει από που να μη τις πάρεις.
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    οσον αφορα καλωδια και ακροδεκτες να πω την εμπειρια μου. ειχα παρει κατι πρεσσες απο δω για πρεσσαρισμα ακροδεκτων. δεν μου εβγαινε παντα καλο το πρεσσαρισμα και προσεχα παρα πολυ. μεχρι που ενας φιλος μου ειχε τις παρακατω πρεσσες.

    p-706

    p-707

    καλα επαθα πλακα με την δουλεια τους. πρεσσαρανε πολυ ομορφα και δεν χρειαζοτανε να προσπαθω και πολυ. εχω σκοπο να τις παρω μελλοντικα.
    Αυτή θες;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140218_162326.jpg 
Προβολές:	392 
Μέγεθος:	44,6 KB 
ID:	345737

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140218_162347.jpg 
Προβολές:	392 
Μέγεθος:	51,8 KB 
ID:	345738

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140218_162406.jpg 
Προβολές:	392 
Μέγεθος:	39,3 KB 
ID:	345739

    Vaska τρομερή ποιότητα, εφάμιλλη της Knipex, ίσως και καλύτερη. Τη πήρα από Rakuten.
    Γι αυτή και τη Merry που πόσταρα προηγουμένως πλήρωσα 70€.... και άλλα τόσα στο τελωνείο που κολλήσανε Σύνολο 140€ για δυο παλιοπένσες. Προτίμησε τα της Ευρώπας δεν αξίζει το ρίσκο.
    Πλάκα κάνω καλές είναι, τις προτείνει κι ο κάστορας.
    Τη δικιά μου δε τη βρίσκω, κάπου την έχασα, λογικά κάπου τη καταχώνιασα, αλλιώς θα το σκεφτόμουν σοβαρά να στη πουλήσω.
    Τελευταία τροποποίηση από MISKIN; 19/11/2015 στις 06:12.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  9. #24
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Αυτή θες;


    Vaska τρομερή ποιότητα, εφάμιλλη της Knipex, ίσως και καλύτερη. Τη πήρα από Rakuten.
    Γι αύτη και τη Merry που πόσταρα προηγουμένως πλήρωσα 70€.... και άλλα τόσα στο τελωνείο που κολλήσανε Σύνολο 140€ για δυο παλιοπένσες. Προτίμησε τα της Ευρώπας δεν αξίζει το ρίσκο.
    Πλάκα κάνω καλές είναι, τις προτείνει κι ο κάστορας.
    Τη δικιά μου δε τη βρίσκω, κάπου την έχασα, λογικά κάπου τη καταχώνιασα, αλλιώς θα το σκεφτόμουν σοβαρά να στη πουλήσω.
    Δεν διαφωνώ αλλά ο Virus ψάχνει για πένσα ακροδεκτών, σε αυτόν να την πουλήσεις,εγώ έχω την δικιά μου και είμαι καλυμμένος

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνώ αλλά ο Virus ψάχνει για πένσα ακροδεκτών, σε αυτόν να την πουλήσεις,εγώ έχω την δικιά μου και είμαι καλυμμένος

    Είναι πρωί, συγχωρέστε με... έγραφα και βιαστικά για να πάω και τουαλέτα...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    οσον αφορα καλωδια και ακροδεκτες να πω την εμπειρια μου. ειχα παρει κατι πρεσσες απο δω για πρεσσαρισμα ακροδεκτων. δεν μου εβγαινε παντα καλο το πρεσσαρισμα και προσεχα παρα πολυ. μεχρι που ενας φιλος μου ειχε τις παρακατω πρεσσες.

    p-706

    p-707

    καλα επαθα πλακα με την δουλεια τους. πρεσσαρανε πολυ ομορφα και δεν χρειαζοτανε να προσπαθω και πολυ. εχω σκοπο να τις παρω μελλοντικα.
    Αυτά τα παπαράκια...οι ακροδέκτες πως πρεσάρονται με αυτά τα εργαλεία?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αυτά τα παπαράκια...οι ακροδέκτες πως πρεσάρονται με αυτά τα εργαλεία?
    προσωπικά εγώ που έχω ένα κινέζικο τέτοιο, χωρίς ενισχυμένη λαβή και εργονομία, πρώτα γυρνάω λίγο τα αυτάκια προς τα μέσα και μετά τα πατάω με αυτό και ασφαλίζουν πάνω στο καλώδιο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    με προλαβε ο μισκιν για ρακουτεν αλλα δεν σκαω. θα τις πετυχω καπου να μην εχω θεμα με τελωνειο. απλα το ανεφερα μιας και συζητιοτανε.

    βυρωνα δεν ξερω τι θες να πεις αλλα αν καταλαβα καλα δες εδω αν ειναι αυτη η ερωτηση σου.

    επισης να πω οτι ειμαι πολυ σκραπας στα ηλεκτρικα και τα απεχθανομαι παρα πολυ αλλα στο τεχνικο κομματι τα παω μια χαρα. δηλαδη χαλασε ο ακροδεκτης και να μην τρωω μια ωρα να πρεσαρω ενα νεο κι αν δεν πετυχει να μην φτανει το καλωδιο να πρεσσαρω εναν αλλο.τσακ μπαμ και δρομο.

    Γιαννης

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Άποψη μου είναι, πως όταν δύο τρία τέσσερα άτομα που λόγω επαγγελματικής εμπειρίας, λένε πως οι knippex δεν συγκρίνονται με κάτι άλλο στα πενσοειδη και οι διαφορές είναι στα δύο τρία €, δεν το συζητάς καθόλου.
    Μιας και πιάσατε και την αγαπημένη μου μάρκα (Knipex), ας γράψω κι εγώ την εμπειρία μου μιας και από καστάνιες και καρυδάκια είμαι άσχετος...

    Παρακάτω δύο Knipex Cobra. Το πάνω ενήλικο (18+ χρόνων, μη ρωτήσετε πότε ακριβώς το πήρα δεν θυμάμαι ), το κάτω ακόμα σε παιδική ηλικία (5 χρόνων) και πιο καινούριο μοντέλο με μεγαλύτερο άνοιγμα (καλό), πιο λεπτομερή ρύθμιση (καλό) και λίγο φαρδύτερα σαγόνια (κακό) από το παλιό μοντέλο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151220_093847.jpg 
Προβολές:	494 
Μέγεθος:	56,3 KB 
ID:	348510
    Εδώ, τα δόντια του παλιού μετά από τόσα χρόνια αυστηρώς επαγγελματικής χρήσης (σαν να λέμε δηλαδή πως στην εργαλειοθήκη υπάρχει και σωλήνα για να μπαίνει στο χερούλι και να μακραίνει για περισσότερη ροπή...):
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151220_094009.jpg 
Προβολές:	494 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	348511
    Δε λέω, υπάρχουν περιπτώσεις που γλυστράει πια μεν και πρέπει να βάλεις το καινούριο, αλλά δεν έχω υπόψη μου τίποτα άλλο που να άντεχε έστω και το 1/3 από ό,τι έχει αντέξει αυτό.
    Υπάρχει και ακόμη παλιότερο, αλλά δεν το έχω εύκαιρο και οκ, η φθορά του δεν του επιτρέπει να πιάσει τίποτα στρογγυλό πλέον...


    Από εκεί και πέρα όμως, θα ήθελα να επισημάνω πως είναι μάλλον απίθανο να χρειάζεται κάποιος τα πάντα στην κορυφαία ποιότητα, ακόμα και αν είναι επαγγελματίας.
    Αυτό που συνήθως ισχύει, είναι πως για κάποια πράγματα θα χρειάζεσαι ό,τι πιο κορυφαίο, για κάποια άλλα κάτι απλώς καλό, για κάποια άλλα θα σου αρκεί κάτι πιο οικονομικό και για κάποια άλλα και το φτηνότερο που θα βρεις μπροστά σου θα κάνει τη δουλειά του μια χαρά.

    Αυτό που πρέπει είναι να σταθμίζουμε τις ανάγκες μας, ειδικά αν δεν έχουμε λεφτά που μας περισσεύουν και δεν ξέρουμε τι να τα κάνουμε. Δεν έχει πάντα νόημα να ψάχνουμε το απόλυτο.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Ερωτήσεις στους ειδικούς:
    1. Ξέρουμε τα Japan εργαλεία (πενσάκια,πένσες) της HIT: Γνώμες:
    2. Ξέρουμε τα Japan εργαλεία (πχ μυτοτσίμπιδο) της ΜTC: Γνώμες:
    3. H πένσες με διαγώνιες σιαγώνες λέγονται και FIT και που βολεύουν;

Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 15:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  3. ΧΙΟΣ...Άνοιξη 2007 - Γενική συζήτηση
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 278
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 20:06
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 22:37
  5. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF